Προς το περιεχόμενο

TCL TV γενική συζήτηση


Satzik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 915
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αν δεν κάνω λάθος οι περισσότερες ταινίες/σειρές είναι γυρισμένες σε 24 καρέ ανά δευτερόλεπτο, οπότε τι σε νοιάζει πόσα Hz μπορεί να αποδώσει το πάνελ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 minutes ago, phanispal said:

Αν δεν κάνω λάθος οι περισσότερες ταινίες/σειρές είναι γυρισμένες σε 24 καρέ ανά δευτερόλεπτο, οπότε τι σε νοιάζει πόσα Hz μπορεί να αποδώσει το πάνελ;

Μπορεί να θέλει να παίξει σε κονσόλα κανα παιχνίδι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, phanispal είπε

Αν δεν κάνω λάθος οι περισσότερες ταινίες/σειρές είναι γυρισμένες σε 24 καρέ ανά δευτερόλεπτο, οπότε τι σε νοιάζει πόσα Hz μπορεί να αποδώσει το πάνελ;

Αν δεν κάνω λάθος υπήρχαν τηλεοράσεις με 50 hz και 100hz οπότε όταν η επίγεια τηλεόραση όλες οι εκπομπές που μετέδιδαν στα 50 hz η τηλεόραση τα έπαιζαν στα 100 hz οπότε πιο ομαλή κίνηση με διπλάσιο refresh rate. Τί έχω χάσει ; Ενημερωτικά ενδιαφέρομαι χωρίς καμία αντιπαράθεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μιλάμε για πραγματικά 100Hz ίσως να έβλεπες κάποια διαφορά σε υλικό με γρήγορη κίνηση, π.χ. αθλήματα.

Σε ταινίες/σειρές τι να δεις;

Πέρα από αυτό, δεν είναι μόνο θέμα ρυθμού ανανέωσης πλεον, αλλά και τεχνολογίας πάνελ και ρυθμίσεων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, phanispal είπε

Αν μιλάμε για πραγματικά 100Hz ίσως να έβλεπες κάποια διαφορά σε υλικό με γρήγορη κίνηση, π.χ. αθλήματα.

Σε ταινίες/σειρές τι να δεις;

Πέρα από αυτό, δεν είναι μόνο θέμα ρυθμού ανανέωσης πλεον, αλλά και τεχνολογίας πάνελ και ρυθμίσεων.

Ακριβός , είχα πάρει μια 55" με 50 hz refresh rate και δεν μπορούσα να δω αθλήματα και ειδικά  F1 , την έδωσα πίσω την δεύτερη μέρα,  και πήρα άλλη με πραγματικά 100hz και η διαφορά ήταν τεράστια, καθώς αθλητικός τύπος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Chrislia23 είπε

Καλησπέρα σε όλους έχω παραγγείλει την TCL P635 την 50νταρα ξέρει κανείς αν είναι καλή για gaming

Ανάλογα τις απαιτήσεις που έχεις.

Έχω ps5 πάνω στην 65αρα και παίζει μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 hours ago, Chrislia23 said:

Καλησπέρα σε όλους έχω παραγγείλει την TCL P635 την 50νταρα ξέρει κανείς αν είναι καλή για gaming

Έχω την 50p635 και είναι πολύ καλή σε αυτή την τιμή που παίζει κοντά στα 310 που την έχει crazy sunday το eshop (την πήρα 360 απο Κωτσο). Έχει ωραίο μαύρο και δεν θα σε απογοητεύσει σαν τηλεόραση. Τώρα σε παιχνίδια εξαρτάται τι είδους παίζεις και πόσο σημασία έχει για σένα το refresh rate αλλά γενικά παίζει μια χαρά. Είναι VFM.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 20/02/2024 at 20:00, Chrislia23 said:

Καλησπέρα σε όλους έχω παραγγείλει την TCL P635 την 50νταρα ξέρει κανείς αν είναι καλή για gaming

συνηθως ρωταμε πριν παραγγειλουμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...