Προς το περιεχόμενο

TCL TV γενική συζήτηση


Satzik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ανοίγω αυτό το θέμα επειδή πήραμε πολλοί τηλεοράσεις tcl ειδικά μετά τις προσφορές στον γερμανό ώστε εδώ να συζητάμε για διάφορες ρυθμίσεις, οδηγίες προβλήματα.Εγω έχω ένα θέμα με τον ήχο στην ηχομπαρα ειδικά στο Netflix. Ενώ στο preview που κάνεις όταν πας πάνω σε μια σειρά ή ταινία ο ήχος είναι καλός κ δυνατός όταν μπαίνω να δω ο ήχος μειώνεται αισθητά κ πρέπει να ανεβασω ένταση.Πήρα την 65c635 Από εικόνα και μαύρα πολύ ικανοποιημένος ισως στα επίγεια είναι λίγο έντονα τα χρώματα κ το έχω στην τυπική εικόνα. Στο netflix άψογη εικόνα για qled 

Επεξ/σία από Satzik
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 880
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ έβαλα την ηχομπαρα της Samsung και μου δούλεψε μια χαρά. Βέβαια ήθελε επανεκκίνηση η τηλεόραση. 

Έκανα και ρυθμίσεις για το Xbox και είναι πολύ καλή η εικόνα. Έκανα ρυθμίσεις και από το Xbox και από την τηλεόραση. 

Μεχεισ στιγμής είμαι ικανοποιημένος.. Βέβαια θέλω να βρω πως βάζουμε εφαρμογές όταν πατάμε το κουμπί του της πηγής εικόνας... Έχει Netflix you tube και disney και θέλω να προσθέσω Cosmote.. 

Θα το βρω... Επίσης να πω ότι τόσα χρόνια έχω Samsung... Θετικό επίσης ότι είχε 2 χειριστήρια και θετικό ότι έχει android... 

Θα ξαναναφερω εδώ ότι άλλο βρω. 

Μοντέλο 75 c735

Επεξ/σία από @pnea1973
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα όταν ψάχνω για εφαρμογή μέσω της κεντρικής σελίδας,δε μου εμφανίζει τίποτα.Οπως είπε ένας φίλος σε άλλο thread, μπήκα μέσω των ρυθμίσεων στο Google play και κάνω αναζήτηση από εκεί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμένα μου βγάζει στα προτεινόμενα όλες τις εφαρμογές cosmote ertflix ant1+ μάλλον λόγω επιλογή χώρας. 

Μία ερώτηση σε ποιο hdmi βάζουμε κονσόλα και σε ποιο  ηχομπαρα;

Στο ps5 πάντως δουλεύει στα 1440 120fps κανονικά 

Επεξ/σία από Satzik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Satzik είπε

Εμένα μου βγάζει στα προτεινόμενα όλες τις εφαρμογές cosmote ertflix ant1+ μάλλον λόγω επιλογή χώρας. 

Μία ερώτηση σε ποιο hdmi βάζουμε κονσόλα και σε ποιο  ηχομπαρα;

Στο ps5 πάντως δουλεύει στα 1440 120fps κανονικά 

Wait έχει 120 fps στα 1440 περιεργο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλοριζικη σε ολους οσους την αγορασαν.

Υπαρχει καποιος που αγορασε βαση για την στηριξη της στον τοιχο (65αρα)  vesa300*300 κι ποια ακριβως κι αν εμεινε ευχαριστημενος ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι έχει ενεργοποίηση game master και game bar και μετά από το μενού του ps5 κάνεις τα τεστ κ βγάζει κανονικά. Βέβαια μόνο στο spiderman miles morales μου βγάζει στα στατιστικά 120 fps. Πρέπει να το υποστηρίζει και το παιχνιδι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Satzik είπε

Ναι έχει ενεργοποίηση game master και game bar και μετά από το μενού του ps5 κάνεις τα τεστ κ βγάζει κανονικά. Βέβαια μόνο στο spiderman miles morales μου βγάζει στα στατιστικά 120 fps. Πρέπει να το υποστηρίζει και το παιχνιδι

Δεν μπορώ να καταβω νόμιζα ότι το πάνελ είναι 60hz.. Δίνει 4κ120hz?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, ison είπε

Δεν μπορώ να καταβω νόμιζα ότι το πάνελ είναι 60hz.. Δίνει 4κ120hz?

είναι 2k 120fps όχι 4k 120fps το πανελ είναι 60hz μόνο για το gaming έχει αυτή τη λειτουργία όχι όταν βλέπεις τηλεόραση 

Δλδ μειώνει την ανάλυση κ διπλασιάζει τα fps. Νομίζω όμως είναι από την 55αρα κ πάνω αυτό 

Επεξ/σία από Satzik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Satzik είπε

είναι 2k 120fps όχι 4k 120fps το πανελ είναι 60hz μόνο για το gaming έχει αυτή τη λειτουργία όχι όταν βλέπεις τηλεόραση 

Δλδ μειώνει την ανάλυση κ διπλασιάζει τα fps. Νομίζω όμως είναι από την 55αρα κ πάνω αυτό 

Μάλιστα δεν το ήξερα ότι μπορεί να γίνει ευχαριστώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ison είπε

Μάλιστα δεν το ήξερα ότι μπορεί να γίνει ευχαριστώ. 

Ειναι η λειτουργία DLG VRR 120hz που γράφει στο κουτί. 

Έχει κανείς άλλος θέμα με σύνδεση wifi στα 5ghz.Δεν το βλέπει όταν κάνω σύνδεση κ αναγκαστικά πάω στα 2.4 ghz. 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια να ρωτησω, προερχόμενος απο LG, ψήνομαι αυτη την φορα να παω σε TCL και συγκεκριμένα την LED 50P731. Το ερωτημα μου ειναι τι γινεται με την βαση τοιχου?. Εχω μια σαν και αυτη της φωτο θα μπορέσει να παρει την TCL επανω της η πρέπει να ψαχτω σε κατι αλλο και αν ναι σε τι?

Ευχαριστώ και καλες γιορτες.

1594280375_Screenshotfrom2022-12-2517-39-49.png.0de094fb5caa78483131ddeca4ae77bf.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρα την 43ρα. 

 

Οκ, το android δεν ειναι οσο γρηγορο οσο το TV Box που ειχα αλλα it'll do. 

 

Εαν εχει καποιος προτασεις ρυθμησεων ας τις μοιραστει. Επισης μερικες φορες το DOLBY VISION τρολλαρει και η εικονα εναλλάσσει dark/bright σε σκηνές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20211201160908_brateck_lpa63_463_vasi_ti

Αυτη εχει καλες κρητικες και κανει μεχρι 70' και 35 κιλα.

https://www.skroutz.gr/s/23440426/Brateck-LPA63-463-Βάση-Τηλεόρασης-Τοίχου-με-Βραχίονα-έως-70-και-35kg.html

Μηπως την εχει κανεις ?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...