Προς το περιεχόμενο

Καθαρισσμός DPF se Hyundai i20


gerrybezhani

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, Fordakias7 είπε

Εχεις δικιο γιατι οταν κανει αναγεννηση το dpf αυτες οι βλαβερες ουσιες δεν φευγουν στην ατμοσφαιρα σωστα.

όχι , δεν έχεις καταλάβει ούτε τι είναι η αναγέννηση του φίλτρου , αλλά δε μου κάνει εντύπωση

4 λεπτά πριν, Fordakias7 είπε

Ευχαριστω για το σχολιο παντως πολυ εποικοδομοιτικο..

παρακαλώ , καλή επιτυχία :)

4 λεπτά πριν, Tasos19s είπε

Ναι έτσι είναι 

Όταν γίνεται αναγέννηση πετάει πίσω αστεράκια δεν βγάζει κατάλοιπα

υποτίθεται οτι το παίζεις γνώστης μηχανικός , αλλά φάνηκε τελικά η ημιμάθεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 82
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, korakios είπε

όχι , δεν έχεις καταλάβει ούτε τι είναι η αναγέννηση του φίλτρου , αλλά δε μου κάνει εντύπωση

παρακαλώ , καλή επιτυχία :)

υποτίθεται οτι το παίζεις γνώστης μηχανικός , αλλά φάνηκε τελικά η ημιμάθεια

Εχω διαβασει πολυ φιλε μου και εχω καταληξει στο συμπερασμα οτι ειναι περισσοτερο για τους ρυπους της ΕΕ να μην τρωνε προστιματα η εταιριες,ο καθενας μπορει να δει πως κανει αναγεννηση το dpf με ενα απλο google search.

Δεν ειπα οτι το αυτοκινητο χωρις dpf ειναι πιο καθαρο στην ατμοσφαιρα,ειναι προφανως λιγο πιο βλαβερο αυτοματα απο euro 6 γινεται euro 4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Fordakias7 είπε

Εχω διαβασει πολυ φιλε μου και εχω καταληξει στο συμπερασμα οτι ειναι περισσοτερο για τους ρυπους της ΕΕ να μην τρωνε προστιματα η εταιριες

ναι , αυτό ακριβώς εννοώ οτι είσαι για λύπηση και δεν έχεις καταλάβει βασικά πράγματα , πχ καρκινογόνα στοιχεία που δηλητηριάζουν εσένα και τους συνανθρώπους σου .

Παίζει και να μου πεις τώρα για το τι κάνουν πχ οι άλλοι , αλλά το να λες το τι κάνουν οι άλλοι σα δικαιολογία είναι κάτι που μαθαίνεις στο δημοτικό στις πρώτες τάξεις ....

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, korakios είπε

ναι , αυτό ακριβώς εννοώ οτι είσαι για λύπηση και δεν έχεις καταλάβει βασικά πράγματα , πχ καρκινογόνα στοιχεία που δηλητηριάζουν εσένα και τους συνανθρώπους σου .

Παίζει και να μου πεις τώρα για το τι κάνουν πχ οι άλλοι , αλλά το να λες το τι κάνουν οι άλλοι σα δικαιολογία είναι κάτι που μαθαίνεις στο δημοτικό στις πρώτες τάξεις ....

Το αυτοκινητο μου παντως περασε κανονικα το τεστ καυσαεριων,και δεν βγαζει καθολου ντουμανι σαν κατι 1.9tdi που βλεπω που βγαζουν 40 φορες παραπανω καυσαερια..Δεν ειπα οτι ειμαι ο σωστος φιλε μου,για λυπηση δεν ειμαι σιγουρα παντως καλη συνεχεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Fordakias7 είπε

Εχω διαβασει πολυ φιλε μου και εχω καταληξει στο συμπερασμα οτι ειναι περισσοτερο για τους ρυπους της ΕΕ να μην τρωνε προστιματα η εταιριες,ο καθενας μπορει να δει πως κανει αναγεννηση το dpf με ενα απλο google search.

Δεν ειπα οτι το αυτοκινητο χωρις dpf ειναι πιο καθαρο στην ατμοσφαιρα,ειναι προφανως λιγο πιο βλαβερο αυτοματα απο euro 6 γινεται euro 4.

πληρώνεις και τέλη σαν euro4 ή δεν μπαίνεις  Αθήνα οπως  euro4 ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

πληρώνεις και τέλη σαν euro4 ή δεν μπαίνεις  Αθήνα οπως  euro4 ?

To euro 4 ηταν υπερβολη,το αυτοκινητο περναει κανονικα καυσαερια οποτε πες το euro5 a.

Αθηνα δεν το χρησιμοποιω το αυτοκινητο καμια φορα μονο βραδυ.

Πληρωνω τα τελη του κανονικα σαν να ειναι μαμα ειμαι παρανομος αν αυτο θελεις να ακουσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, Fordakias7 είπε

Το αυτοκινητο μου παντως περασε κανονικα το τεστ καυσαεριων,και δεν βγαζει καθολου ντουμανι σαν κατι 1.9tdi που βλεπω που βγαζουν 40 φορες παραπανω καυσαερια..Δεν ειπα οτι ειμαι ο σωστος φιλε μου,για λυπηση δεν ειμαι σιγουρα παντως καλη συνεχεια!

Από πότε τα ΚΤΕΟ μετράνε NOx και σωματίδια; (μια θολερότητα που μετράνε είναι τόσο αρχαία που δεν έχει νόημα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα χθες σε έναν εξατμισά και μου είπε 230 για καθαρισμό και 400 για αφαιρεση (δεν το σκεφτομαι για αφαιερεση αλλα πηρα μια τιμη).

Για τον καθαρισμό μου είπε μου δίνει ένα χρόνο εγγύηση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...