Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v4


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ρε Microsoft τόσα λεφτά, πάρε την Asobo ρε καρδιά μου. Οι τύποι μπορούν να σου φτιάξουν από sim και racing μέχρι single player story driven games. Φαντάσου να τους έχεις με budget xbox studios τι όργια θα κάνουν 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, gtsoui είπε

Μόλις μπήκα να παραγγείλω το starfield controller αλλά δεν βλέπω να το έχει για Ελλάδα καθόλου....

Το ρολόι, το ρολόι! μαγεία σκέτη! Μόλις το βρεις κάπου διαθέσιμο ειδοποίησε να το τσιμπήσω! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, Choronzoon είπε

πιστευω το σημαντικο με το s  ηταν η τιμη του η ποιοα στις ετησιες προσφορες επαιεν πατο και εδεινε και χαρακτηρα gadget στη κονσολα . με 349 πλησιαζει πλεον πολυ στο digital ps5..

Φυσικα, συμφωνω, ενταξει αυτη ειναι η αρχικη τιμη τον Σεπτεμβρη, σαφως αναμενει κανεις προσφορες, Νοε-Δεκ στα 250 € θα ειναι καλα. Ενδεικτικα το 512 ειχαμε καπου 212 € περισυ χαμηλοτερη τιμη, οτιδηποτε μεταξυ 210-250 θα ειναι καλα για το 1ΤΒ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Choronzoon είπε

Γραφικα last gen ( και πιο πισω) , πολυ woke , πολυ generic artstyle/direction , πολυ co op , α και πολλες γυναικες , ακομα και στο narration των trailer , τελικα μαλλον οι αντρες δεν ειναι στο target group της παρουσιασης

Άμα ένα παιχνίδι έχει γυναίκα πρωταγωνιστή δεν μπορεί να παιχτεί από άντρα; Δηλαδή τα tomb raider παλιότερα και τα horizon και Hellblade τώρα, προορίζονταν μόνο για γυναίκες; Και άρα οι γυναίκες τα τελευταία 30 χρόνια έπαιζαν παιχνίδια που μετρούνται στα δάχτυλα των δυο χεριών;

Επίσης, αυτό το woke έχει γίνει καραμέλα.

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, nek4d είπε

Φυσικα, συμφωνω, ενταξει αυτη ειναι η αρχικη τιμη τον Σεπτεμβρη, σαφως αναμενει κανεις προσφορες, Νοε-Δεκ στα 250 € θα ειναι καλα. Ενδεικτικα το 512 ειχαμε καπου 212 € περισυ χαμηλοτερη τιμη, οτιδηποτε μεταξυ 210-250 θα ειναι καλα για το 1ΤΒ.

Αν παει τόσο θα είναι καλά όντως 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμβουλή: don't feed the trolls, δεν έχει  νόημα. Στα μισά τους ποστ τρολαρουν κάποιοι ενα θεμα. 

Ερώτηση on topic. Αυτό το Kunitsu-gami path of the goddess.... τι υπέροχος κόσμος! Είναι από τους makers των Persona αν ειδα καλα ;

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, stevenfins είπε

Άμα ένα παιχνίδι έχει γυναίκα πρωταγωνιστή δεν μπορεί να παιχτεί από άντρα; Δηλαδή τα tomb raider παλιότερα και τα horizon και Hellblade τώρα, προορίζονταν μόνο για γυναίκες; Και άρα οι γυναίκες τα τελευταία 30 χρόνια έπαιζαν παιχνίδια που μετρούνται στα δάχτυλα των δυο χεριών;

Επίσης, αυτό το woke έχει γίνει καραμέλα.

 

Είναι μεγάλη κουβέντα και οφ τοπίκ , ας το αφήσουμε εδώ, δες και το τουιτ του σρειρερ που τρολαρει επί του θέματος , 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Choronzoon είπε

η διαφορα με τη παρουσιαση της σονυ ειναι οτι αυτη πεχτηκε νωριτερα και δε με πειρε ο υπνος ....

Μπραβο Microsoft!!

Επισης πολυ γυναικα πρωταγωνιστρια ρε παιδι μου , φαινετε οτι και η ms εβαλε στοχο να πιασει τα quotas τα σωστα χαχαχαχα

Αδιαφορα σχεδον τα παντα  με εξαιρεση τα προφανη ( ότι ανα κοινωσε η atlus που λογικα θα ειναι ολα multiplatform , το starfiled ) και το παιχνιδι που αντεγραφε το breath of the wild στο σκαρφαλωμα. 

Γραφικα last gen ( και πιο πισω) , πολυ woke , πολυ generic artstyle/direction , πολυ co op , α και πολλες γυναικες , ακομα και στο narration των trailer , τελικα μαλλον οι αντρες δεν ειναι στο target group της παρουσιασης . 

PS το avowed μοαιζει με generic rpg aa γερμανικου στουντιο στη καλυτερη , στη χειροτερη αντιγραφη του skyrim . Απογοητευτικο .

PS2 μονο γελια για την  τιμη του μαυρου series s .

Για το star field σχολια αργοτερα

 

 

Πάντως αν έχεις xbox και μετά τα σημερινά αποφασίσεις να τοωπεταξεις από το μπαλκονι για το κακό που σου έκανε πες μου που μένεις να είμαι από κάτω.... 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κατά την ταπεινή μου γνώμη η ms δεν έδειξε και κάτι το τρομερό στην press conference της εκτός από το hellblade2(Που θα βγει το 2024), forza motorsport και το χιλιοειπωμένο starfield.

Περίμενα να έδειχνε κάτι καλύτερο π.χ. ένα gear6.

Επεξ/σία από Paragontas-x
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Λοιπόν, έχω να πω τα εξής για το showcase:

Fable: Φαίνεται άψογο, έσκασα στα γέλια με τον Ayoade, μακάρι να έχει μεγάλο ρόλο στο game.

Persona 3 Reload: Γνωστό νέο ότι γίνεται remake το καλύτερο από τα Persona, το εντυπωσιακό είναι ότι έρχεται στο Game Pass. Γενικά η Atlus σπρώχνεται πολύ από το XBOX, σημαίνει πραγματάκια για την Ιαπωνία αυτό, μαζί με τις άλλες τζαπανίλες που έδειξαν.

Avowed: Περίεργο game γενικά, αλλά δεν γίνεται να μην το περιμένω, Obsidian γαρ.

Clockwork Revolution: Απλά πανέμορφο, από ακόμα μια αγαπημένη μου εταιρεία, την inXile

Starfield: Απλά δεν έχω λόγια. Είμαι σίγουρος ότι θα κυκλοφορήσει με δέκα κιλά bugs στην αρχή, αλλά μόλις στρώσει μετά από λίγο καιρό θα είναι άνετα στο Top 10 των GOAT και μπορεί να λέω και λίγο. Είναι απλά απίστευτο το τι έχουν καταφέρει να φτιάξουν οι άνθρωποι.

Επίσης κρατάω τα Jusant, Skylines 2 και Metaphor: Refantazio

Τα υπόλοιπα ήταν σούπες για τα γούστα μου. Το νέο SeS πολύ ακριβό, νόμιζα ότι θα το έβαζαν στα $299 και θα έριχναν ένα πενηντάρικο το MSRP στο λευκό SeS. Στα $349 είναι ανούσιο, με ένα κατοστάρικο παραπάνω πας σε PS5 digital και με ένα 150άρι παραπάνω πας σε SeX, ειναι no-deal.

Γενικά το showcase ήταν με διαφορά το καλύτερο και πιο μεστό που έχω δει τα δύο τελευταία χρόνια από οποιαδήποτε εταιρεία του χώρου. Και μόνο που έδειξαν gameplay στα περισσότερα games τους, αντί για ξερά cinematics σαν κάτι άλλους, τους αξίζουν πολλά μπράβο.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το 33 immortals φενεται πολύ πωρωτικο. Δειχνει σαν hades online. Καλά το starfield είναι αλλού. Και φάνηκε ότι έχει φάει γερο upgrade σε σχέση με αυτό που είχαμε δει στην αρχη ,κάποιο gun play τοτε που δεν γέμιζε το ματι.απο τι δειχνουν θα μπορείς να κάνεις τα πάντα μέσα στο παιχνίδι.γενικα έχουν πάρα πολλά παιχνίδια που ακόμα δεν έχουν πει τίποτα.  Αν βαλεις και τα doom gears κτλπ δεν έχουμε δει ούτε το 1/10

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, GaGaS_Thess είπε

Πάντως αν έχεις xbox και μετά τα σημερινά αποφασίσεις να τοωπεταξεις από το μπαλκονι για το κακό που σου έκανε πες μου που μένεις να είμαι από κάτω.... 

Αφού μπορώ να το πουλήσω γιατί να το πετάξω?

Το ερώτημα είναι αν δεν έχω Xbox θα πάρω ένα μετά από αυτή τη παρουσίαση  ,χμμμ δε ξέρω να πω την αλήθεια , ίσως επερνα ένα s στα 180 ευρώ μεταχειρισμένο που είναι value for money , 340 δύσκολα θα έδεινα  και 500 ειδικά τώρα που με 700 φτιάχνεις πλέον πολύ ικανο pc ( η παίρνεις ένα ντεκ ) με τίποτα  ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θέλω αυτόγραφο και selfie με Phil Spencer, ο πιο cool και συμπαθής τύπος της βιομηχανίας. 

Υ.Γ. 6/9/23 αντίο ζωή, χάρηκα για την γνωριμία παίδες, έρχεται επιτέλους το ΕΠΟΣ που λέγεται Starfield!

Υ.Γ.2 10/10/23 στο καπάκι Forza Motorsport. Θέλετε να μας χαζέψετε ρε? Δεν προλαβαίνουμε! Αφεντικό, παραιτούμαι.

Υ.Γ.3 Senua έρχομαι να σε ξανά σώσω αγάπη μου! Θα βρω χρόνο για σένα!

Υ.Γ.4 Ακόμα να βάλεις Game Pass? 

Υ.Γ.5 Jump In και τέζα η..Τερέζα!

Υ.Γ.6 Phil, φιλιά!

Επεξ/σία από music_lover
  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...