Προς το περιεχόμενο

σπασμενη sata θυρα σε καινουριο σκληρο


lak10

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Mr_Terror είπε

απο το σερβις εχεις ενημερωση τι γινεται με τον δισκο?

περιμενω ο τεχνικος μου ειπε οτι αλλαξε βυσμα ο σκληρος γυρναει αλλα δεν τον βλεπουν τα pc του μαλιστα μου ειπε οτι του κολλαει τα  μηχανηματα περιμενω σε αναμμενα καρβουνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 78
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, Mr_Terror είπε

απο το σερβις εχεις ενημερωση τι γινεται με τον δισκο?

ναι , κοοολλαει 2 μηχανηματα που τον συνεδεσαν, εχει αναφερθει σε προηγουμενο ποστ

3 λεπτά πριν, lak10 είπε

περιμενω ο τεχνικος μου ειπε οτι αλλαξε βυσμα ο σκληρος γυρναει αλλα δεν τον βλεπουν τα pc του μαλιστα μου ειπε οτι του κολλαει τα  μηχανηματα περιμενω σε αναμμενα καρβουνα.

οταν με το καλο αγορασεις νεο δισκο, να ζητησεις απο το καταστημα να τον δοκιμασουν παρουσια σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ειδα οτι αλλαξαν κονεκτορα και ειχε προβλημα.Ρωτησα αν υπαρχουν νεοτερα μετα απο την αλλαγη κονεκτορα.

Οκ ειναι στο ψαξιμο ο τεχνικος να βρει τι φταιει.
 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, lneam είπε

ναι , κοοολλαει 2 μηχανηματα που τον συνεδεσαν, εχει αναφερθει σε προηγουμενο ποστ

οταν με το καλο αγορασεις νεο δισκο, να ζητησεις απο το καταστημα να τον δοκιμασουν παρουσια σου

Εγω Καστορια αυτοι το πιθανοτερο Αθηνα ειναι λιγο χλωμο αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/3/2023 στις 4:28 ΜΜ, lak10 είπε

παιδια πριν λιγο παρελαβα αυτον τον σκληρο δισκο https://www.skroutz.gr/s/31007593/Toshiba-MG09ACA-18TB-HDD-Σκληρός-Δίσκος-3-5-SATA-III-7200rpm-με-512MB-Cache-για-NAS-MG09ACA18TE.html  και μολις εβαλατο καλωδιο sata το πλαστικο περιβλυμα της θυρας εσπασε με αποτελεσμα να μην κουμπωνει το καλωδιο το καταστημα λεει οτι το εκανα απο κακη χρηση και εγω ειμαι σε απογνωση ξερετε αν εχει η toshiba καποιο τηλεφωνο η αν επισκευαζεται καπως?

337543935_1580053419169906_5071660432217345224_n.jpg

337330362_533641735582028_3390105089311193893_n.jpg

Στην πρώτη φωτογραφία η πλακέτα στο κάτω τμήμα έχει στραβώσει, πιθανότατα από πέσιμο - χτύπημα.

Αυτό νομίζω είναι μεγαλύτερο πρόβλημα από τα στραβά πινάκια καθότι για να στράβωσε έτσι οι δίσκοι μέσα θα είναι χάλι μαύρο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, lak10 είπε

Εγω Καστορια αυτοι το πιθανοτερο Αθηνα ειναι λιγο χλωμο αυτο

γιατι πιστευεις οτι τα καταστηματα στην αθηνα θα αρνηθουν να δοκιμασουν ΚΑΘΕ ηλεκτρονικο προιον που θα αγορασεις. Πριν απο χρονια, γνωστο καταστημα κινητων που πηγα με φιλο να αγορασει συσκευη, μας υποχρωσε να ξεσφραγισει το προιον και να δουμε οτι λειτουργει, με την δικαιολογια της "σπασμενης οθονης"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, lneam είπε

γιατι πιστευεις οτι τα καταστηματα στην αθηνα θα αρνηθουν να δοκιμασουν ΚΑΘΕ ηλεκτρονικο προιον που θα αγορασεις. Πριν απο χρονια, γνωστο καταστημα κινητων που πηγα με φιλο να αγορασει συσκευη, μας υποχρωσε να ξεσφραγισει το προιον και να δουμε οτι λειτουργει, με την δικαιολογια της "σπασμενης οθονης"

εννοω οτι η φυσικη μπυο παρουσια ειναι αδυνατη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο δισκος ως προιον, με οσα εχω διαβασει εχει καπου πεσει / χτυπησει. Αυτο μπορει να εχει γινει απο την στιγμη της κατασκευης στο εργοστασιο εως και τα χερια του πελατη. Απο εκει και περα, οι πιθανοτητες να λειτουργισει ειναι απο την εμπειρια μου μηδαμινες

15 λεπτά πριν, Mr_Terror είπε

ναι ειδα οτι αλλαξαν κονεκτορα και ειχε προβλημα.Ρωτησα αν υπαρχουν νεοτερα μετα απο την αλλαγη κονεκτορα.

Οκ ειναι στο ψαξιμο ο τεχνικος να βρει τι φταιει.

 

Μόλις τώρα, lak10 είπε

εννοω οτι η φυσικη μπυο παρουσια ειναι αδυνατη

και αυτο σωστο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 14/4/2023 στις 6:40 ΜΜ, Mr_Terror είπε

Δηλαδη ειναι σιγουροι οτι φταιει ο κονεκτορας?

τωρα μου ειπε οτι μια το βλεπει μια οχι ακομα το παιδευει και τον παιδευει και ο σκληορς μου  λεει δεν μου εχει αξνατυχει τετοια περιπτωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, lak10 είπε

τωρα μου ειπε οτι μια το βλεπει μια οχι ακομα το παιδευει και τον παιδευει και ο σκληορς μου  λεει δεν μου εχει αξνατυχει τετοια περιπτωση

Άντε και κάπως τον επισκευάζει και στον στέλνει. Τον εμπιστεύσεσαι αυτόν το δίσκο μετά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, BadBoy είπε

Άντε και κάπως τον επισκευάζει και στον στέλνει. Τον εμπιστεύσεσαι αυτόν το δίσκο μετά;

οταν εχω σκασει 280 ναι μουσικη και ταινιες θα εχω που αν χαθουν χαθηκαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανως ειναι ασχετος ο τεχνικος και κολλαει αλλα αντι αλλα. Βραχυκυκλωνει pins για αυτο και δεν τον αναγνωριζει ο υπολογιστής.

 

9 ώρες πριν, lak10 είπε

οταν εχω σκασει 280 ναι μουσικη και ταινιες θα εχω που αν χαθουν χαθηκαν

Βαλε stremio και σταματα να κρατας σαβουρες σε σκληρους δισκους. Και εγω τα εκανα καποτε και γεμιζα nas με ταινιες.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...