Προς το περιεχόμενο

Ahsoka (Disney+ Star Wars Series 2023)


7nisiotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 233
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Να βλέπεις SW trailers και αντί να σου σηκώνεται η τρίχα, απλά αδιαφορείς. Ένα Mando υπήρχε, το σκότωσαν και αυτό. Δεν λέω μου αρέσει η Ahsoka, αλλα δεν έχω καμια όρεξη πια. Προτιμώ να βάλω να δω ξανά TCW.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

 Δεν λέω μου αρέσει η Ahsoka, αλλα δεν έχω καμια όρεξη πια. Προτιμώ να βάλω να δω ξανά TCW.

Με φωνή Pippin "How about live-action Rebels? "😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
47 λεπτά πριν, Diinekis21 είπε

Με φωνή Pippin "How about live-action Rebels? "😉

Βασικά αυτό είναι. Αλλά αντί να είναι side character η Ahsoka, είναι οι Rebels... ή μόνο ο Ezra; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μικρό rant για το "Do, or do not. There is no try."

Spoiler

Μου την δίνει που ενώ είναι τόσο γνωστή φράση, πάντα το έχουν χωρίς context.
Μέχρι και στο Rebels το είπε ο Kanan στον Ezra και τον ρώτησε "what does it mean?" και πήρε απάντηση (κάπως έτσι) "I don't know, Master Yoda used to say it". Και γενικά πολύς κόσμος ακόμα είναι σε φάση "μα αν δεν προσπαθήσει, πώς θα μάθει;", που σημαίνει πως παραδόξως αρκετοί δεν κατάλαβαν το νόημα.

Η συγκεκριμένη φράση ήταν o Yoda είπε στον Luke να βγάλει το X-Wing από τον βάλτο, εκείνος θεωρούσε ότι είναι πολύ μεγάλο και όταν του είπε ο Yoda ότι είναι απλά στο μυαλό του αυτό, ο Luke αναστέναξε και ήταν "Alright, I'll give it a try" σε φάση "Δεν πιστεύω ότι θα πιάσει, αλλά δεν βαριέσαι, θα προσπαθήσω", κοινώς δεν το έκανε επειδή το πίστευε.

Γι' αυτό του λέει "Do, or do not. There is no try". Δηλαδή ή κάνε το επειδή πιστεύεις / το κάνεις σοβαρά ή μην το κάνεις καθόλου, μην το κάνεις με το γ__ώτο / αχταρμά. Που ακριβώς αυτό ήταν που κάνει ο Luke μετά και δεν τα καταφέρνει και όταν το έβγαλε ο Yoda, είχαμε μετά το "I don't believe it..." - Luke , "That, is why you fail." - Yoda.

edit: Ξέχασα για το ίδιο το βίντεο. Master and Apprentice. Αυτό ήταν που έλεγε ο Yoda για τους Sith, ότι υπάρχουν πάντα δύο. Για τους jedi είναι Master και Padawan... -_-

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...