Προς το περιεχόμενο

Asus ROG Ally


NickTG

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, ababapanos είπε

Ερώτηση, μπορεί πχ ένα βαρύ παιχνίδι να το τρέχει ο υπολογιστής και στο ally απλά να το στέλνει για να στρειμαρει?

Google is your friend :)

https://rogallylife.com/2023/06/28/stream-games-pc-rog-ally-moonlight/#:~:text=Moonlight is a program that,Nvidia GPUs for hardware encoding.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 481
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

13 hours ago, Chrisl7 said:

Μια ερώτηση παιδιά,  την μνήμη καλύτερα να την έχω στο auto η 4gb η 6gb ? Ευχαριστώ πολύ 

Εξαρταται καθαρα απο το παιχνιδι. Αν θες καποιο που θα παιζει καλυτερα στα περισσοτερα παιχνιδια αστο στα 6gb. Αλλα αν δεις οτι καποιο εχει θεμα θα πρεπει να το αλλαζεις. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 hours ago, Chrisl7 said:

Μια ερώτηση παιδιά,  την μνήμη καλύτερα να την έχω στο auto η 4gb η 6gb ? Ευχαριστώ πολύ 

Εγω την εχω στα 5GB, μεχρι στιγμης κανενα παιχνιδι δεν εχει παρουσιασει καποιο προβλημα!!

6 hours ago, Chrisl7 said:

 Α οκ ευχαριστώ,  και κάτι άλλο πάνω δεξιά στο bezel έχει λίγο light bleeding, έτυχε και σε άλλους?

Δεν εχω παρατηρησει καποιο light bleeding γενικοτερα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 hours ago, Chrisl7 said:

 Α οκ ευχαριστώ,  και κάτι άλλο πάνω δεξιά στο bezel έχει λίγο light bleeding, έτυχε και σε άλλους?

Φαντάζομαι εννοείς το ips glow και λίγο πολύ όλα έχουν 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 minutes ago, atrias said:

Στα 699 (από 799) σε διάφορα καταστήματα (λογικά για Black Friday)

https://www.skroutz.gr/s/42394775/Asus-ROG-Ally-Z1-Extreme.html

 

Έχει πέσει επίσημα τόσο η τιμή του στην Ευρώπη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, noFEARgr είπε

Έχει πέσει επίσημα τόσο η τιμή του στην Ευρώπη 

Επεσε αλλα μαλλον Ελλαδα βρηκαν ευκαιρια να ριξουν BF την τιμη μιας και μεχρι σημερα πριν κατι ωρα η χαμηλοτερη ηταν 790. Τωρα ειναι αμεσα διαθεσιμο σε msystems στα 699 και σε ενα ακομα καταστημα ενω ολα τα υπολοιπα ακομα να φτιαξουν την τιμη το εχουν 800+.

Screenshot_4.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλή τιμή,  κάτω από 600 ευρώ.  Ούτε Αμερική δεν παίζει να το βρίσκεις τόσο.  Κρίμα που το έχω 

Πάντως μαζί με μια οθόνη 1080p  αντικαθιστάς και desktop αν δεν έχεις πολλές απαιτήσεις 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω πάρει μια φορητή οθόνη oled 15.6 60hz από amazon σε προσφορά,   συνδέω το ally με ένα type-c σε mini hdmi και παιζει σουπερ στην  οθόνη και λόγω μικρής κατανάλωσης τροφοδοτείτε από το ally , μπορείς πάνω στην δεύτερη type c της οθόνης να συνδεσεις τον φορτιστή η power bank στα 64 watt αν θες για περισσότερη ώρα να παιζεις

Επεξ/σία από Chrisl7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 minutes ago, Chrisl7 said:

Έχω πάρει μια φορητή οθόνη oled 15.6 60hz από amazon σε προσφορά,   συνδέω το ally με ένα type-c σε mini hdmi και παιζει σουπερ στην  οθόνη και λόγω μικρής κατανάλωσης τροφοδοτείτε από το ally , μπορείς πάνω στην δεύτερη type c της οθόνης να συνδεσεις τον φορτιστή η power bank στα 64 watt αν θες για περισσότερη ώρα να παιζεις

LΙΝΚ για την οθονη ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.amazon.fr/INNOCN-Ecran-Portable-1920x1080P-100000/dp/B09V5CHVPR/ref=mp_s_a_1_1_sspa?crid=36FT724UG07W7&keywords=innocn&qid=1700391206&sprefix=innocn%2Caps%2C141&sr=8-1-spons&ufe=app_do%3Aamzn1.fos.2a4964d5-da8d-479b-a739-01ef3fadb618&sp_csd=d2lkZ2V0TmFtZT1zcF9waG9uZV9zZWFyY2hfYXRm&psc=1

 

 

Εγώ την είχα πάρει 220€ προσφορά με κουπονι τον Σεπτέμβριο 

5 λεπτά πριν, Chrisl7 είπε

αυτό είναι το 13.3

 

Και έκανα λάθος type c σε  type c σύνδεσα το rog ally ,με hdmi σε mini hdmi ένα android box

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...