Προς το περιεχόμενο

Asus ROG Ally


NickTG

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 hours ago, FrankyGR said:

Καλημέρα σε ολους. Επειδη εχω ηδη ψηθει να το χτυπησω απο αμαζον μερια (Γερμανιας), μπορει καποιος να προτεινει ssd 2tb να τα παρω μαζι? Ευχαριστώ!!

Από aliexpress δες . Ουσιαστικά δύο παίζουν εκεί. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο ROG Ally παίρνει και αυτός 2230 nvme σωστά; Αν ναι για ρίξε μια ματιά εδώ για 1TB. Για 2TB δε γνωρίζω ούτε και εγώ: https://www.amazon.de/-/en/Sabrent-Internal-Compatible-Surface-SB-2130-512GB/dp/B0BQG6JCRP/ref=sr_1_2?keywords=sabrent%2Brocket%2B2230%2Bnvme%2B4%2C0%2B1tb%2Bhigh%2Bperformance%2Bpcie%2B4%2C0 m%2C2%2B2230%2Bssd%2B[sb-2130-1tb]&sr=8-2&th=1

Επεξ/σία από athkou
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν εχω λογια....GEARS OF WAR 5 τι να το παιζεις στο ALLY τι στο Χ!!!!

WORLD WAR Z AFTERMATH....ακομα ενα game που παιζει αψογα!!!

Και τα 2 στο Operating Mode:Performance 15w 

Δεν ξερω εαν χρησιμοποιει καποιος απο εσας hub, εαν οχι προτεινω ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ το UGREEN 9in1 Multifunctional adapter, το οποιο αγορασα σημερα και εχει:

1XHDMI port που υποστηριζει αναλυση μεχρι 4KX2K/30HZ

1 VGA port που υποστηριζει αναλυση μεχρι 1920x1080/60Hz

3 X USB A ports (USB3)

1 Ethernet port

USB C power port το οποιο φορτιζει το ALLY

και αναγνωστη καρτων Micro SD/SD/MMC!!!

ενω τελος τo case του ειναι απο αλουμινιο!!!

Το χρησιμοποιησα συνδεοντας στις 3 "πορτες" USB ασυρματο mouse, ασυρματο πληκτρολογιο και σκληρο δισκο για να διαβασει απο εκει ΜΑΜΕ το οποιο αντεγραψα μετα σε micro sd για να διαβασει και απο εκει ενω ταυτοχρονα το φορτιζα, ολα απροβληματιστα!!! (στη φωτο συνδεδεμενο μονο το mouse...)

Tωρα το μονο που μενει μια θηκη της προκοπης, γιατι η θηκη που αγορασα της ASUS ειναι 39 ευρω πεταμενα χωραει ισα-ισα το ALLY!!! εχετε να προτεινετε καποια? 

20230814_191536_1.jpg

Επεξ/σία από spinemm
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
14 ώρες πριν, spinemm είπε

RIDE 5 ΑΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΑ και αυτο!!!

DAYS GONE επισης!!

 ACE COMBAT 7 δεν εχω λογια!!!

SKYFORCE RELOADED αυτο θα ελειπε!!! 😛😁

Αξιζει σε σχεση με το steamdeck? Ειμαι ετοιμος να πατησω το κουμπι😜😜

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ειχα το SD θα σου πω οτι προσωπικα δεν με ικανοποιησε και το εδωσα, το ally μεχρι στιγμης σε οτι το εχω δοκιμασει μου ειναι υπεραρκετο, με μονες δυο εξαιρεσεις τη μπαταρια του (σιγουρα εχει σχεση και με το τι παιζεις) η οποια σε παιχνιδια οπως το FORZA HORIZON 5 ή το RIDE 5 αδειαζει μεσα σε σχεδον μια ωρα, αλλα και το θεμα θερμοκρασιας πχ στο RIDE 5 στη κυριολεξια "αναψε" ενω αντιθετα στο FH απλα ζεσταινεται....σε οτι αφορα emuls μεχρι στιγμης δεν εχει "κλωτσησει" σε καποιον και εχω δοκιμασει τα παντα!!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα στην παρέα. Έχω ένα πρόβλημα με τα assassin's creed. Ενώ φορτώνει κανονικά το παιχνίδι λίγο πριν αρχίσω να παίζω στο σημείο που κάνει αναζήτηση των save με πετάει στην επιφάνεια εργασίας. Έχω κάνει τα πάντα ακόμα και επανεγγατασταση των παιχνιδιών αλλά τίποτα. Να μην ξεχάσω να πω ότι όταν έβαλα για πρώτη φορά το Valhalla έπαιζα κανονικά για 1 εβδομάδα και στα καλά καθούμενα μου έκανε αυτό το πρόβλημα. Άλλα παιχνίδια εκτός ubusift τα παίζω κανονικά. Καμιά ιδέα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προφανως θα το μαθουμε σε 3 ή 7 ημερες αναλογως την εκδοση!!! Παντως εαν κρινω απο τα specs

RECOMMENDED:

  • OS: Windows 10/11 με updates
  • Processor: AMD Ryzen 5 3600X, Intel i5-10600K
  • Memory: 16 GB RAM
  • Graphics: AMD Radeon RX 6800 XT, NVIDIA GeForce RTX 2080
  • DirectX: Version 12
  • Network: Broadband Internet connection
  • Storage: 125 GB διαθέσιμου χώρου
  • Additional Notes: Απαιτείται SSD

θελω να πιστευω οτι με καποιες ή και καθολου "θυσιες" θα το "σηκωσει" ανετα...πχ εαν κρινω απο τα specs που "ζηταει" το ICARUS 

  • Απαιτείται επεξεργαστής και λειτουργικό σύστημα 64-bit
  • Λειτουργικό σύστημα: Windows 10 (64-bit versions)
  • Επεξεργαστής: Intel i7-9700
  • Μνήμη: 32 GB RAM
  • Γραφικά: NVIDIA RTX 3060ti
  • DirectX: Έκδοση 11
  • Δίκτυο: Ευρυζωνική σύνδεση διαδικτύου
  • Αποθήκευση: 70 GB διαθέσιμος χώρος

το οποιο το ALLY το "σηκωσε" απλα κατεβαζοντας την αναλυση στα 720p (στο Resolution απο το Command Center), το Operating Mode στο Performance (15Watt) + το FPS Limiter στα 30fps, με αυτα τα settings το επαιξα ανετα, εαν ομως εκανα το λαθος απλα να ανεβαζα την αναλυση στα 1080p τοτε επιεικως το ALLY "σερνοταν" και το παιχνιδι ηταν full unplayable!!!

Επεξ/σία από spinemm
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, spinemm είπε

Προφανως θα το μαθουμε σε 3 ή 7 ημερες αναλογως την εκδοση!!! Παντως εαν κρινω απο τα specs

RECOMMENDED:

  • OS: Windows 10/11 με updates
  • Processor: AMD Ryzen 5 3600X, Intel i5-10600K
  • Memory: 16 GB RAM
  • Graphics: AMD Radeon RX 6800 XT, NVIDIA GeForce RTX 2080
  • DirectX: Version 12
  • Network: Broadband Internet connection
  • Storage: 125 GB διαθέσιμου χώρου
  • Additional Notes: Απαιτείται SSD

θελω να πιστευω οτι με καποιες ή και καθολου "θυσιες" θα το "σηκωσει" ανετα...πχ εαν κρινω απο τα specs που "ζηταει" το ICARUS 

  • Απαιτείται επεξεργαστής και λειτουργικό σύστημα 64-bit
  • Λειτουργικό σύστημα: Windows 10 (64-bit versions)
  • Επεξεργαστής: Intel i7-9700
  • Μνήμη: 32 GB RAM
  • Γραφικά: NVIDIA RTX 3060ti
  • DirectX: Έκδοση 11
  • Δίκτυο: Ευρυζωνική σύνδεση διαδικτύου
  • Αποθήκευση: 70 GB διαθέσιμος χώρος

το οποιο το ALLY το "σηκωσε" απλα κατεβαζοντας την αναλυση στα 720p (στο Resolution απο το Command Center), το Operating Mode στο Performance (15Watt) + το FPS Limiter στα 30fps, με αυτα τα settings το επαιξα ανετα, εαν ομως εκανα το λαθος απλα να ανεβαζα την αναλυση στα 1080p τοτε επιεικως το ALLY "σερνοταν" και το παιχνιδι ηταν full unplayable!!!

Πράγματικα ανυπομονώ για το συγκεκριμένο. Και αναρωτιέμαι αν να ξεκινήσω το pre load η να τρέξω να πάρω series x.

Οι τελικές απαιτήσεις συστήματος του Starfield είναι αυτές.

ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ:

OS: Windows 10 version 21H1 (10.0.19043)r

Pocessor: AMD Ryzen 5 2600X, Intel Core i7-6800K

Memory: 16 GB RAM

Graphics: AMD Radeon RX 5700, NVIDIA GeForce 1070 Ti

DirectX: Version 12

Storage: 125 GB available space

Additional Notes: SSD Required

 

ΠΡΟΤΕΙΝΟΜΕΝΕΣ:

OS: Windows 10/11 with updates

Processor: AMD Ryzen 5 3600X, Intel i5-10600K

Memory: 16 GB RAM

Graphics: AMD Radeon RX 6800 XT, NVIDIA GeForce RTX 2080

DirectX: Version 12

Network: Broadband Internet connection

Storage: 125 GB available space

Additional Notes: SSD Required

Επεξ/σία από SpirosDR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Οσοι το έχετε πάρει δεν είχατε μέχρι τώρα κανένα θέμα με micro SD burns ή με το joystic να είναι broken, ή έστω μια επιστροφή για επισκευή? 

Καταλαβαίνω πως σαφώς αποτελεί το οποίο πρόβλημα, πρόβλημα μεταπώλησης όταν έρθει εκείνη η ώρα απλά μου κάνει εντύπωση.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 hours ago, ivris said:

Οσοι το έχετε πάρει δεν είχατε μέχρι τώρα κανένα θέμα με micro SD burns ή με το joystic να είναι broken, ή έστω μια επιστροφή για επισκευή? 

Καταλαβαίνω πως σαφώς αποτελεί το οποίο πρόβλημα, πρόβλημα μεταπώλησης όταν έρθει εκείνη η ώρα απλά μου κάνει εντύπωση.

Γιατι θα πρεπει ΝΤΕ ΚΑΙ ΚΑΛΑ να εχουμε καποιο προβλημα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, spinemm είπε

Γιατι θα πρεπει ΝΤΕ ΚΑΙ ΚΑΛΑ να εχουμε καποιο προβλημα? 

Όχι ντε και καλά, μην με παρεξηγείς, δεν ήθελα να προσβαλω η να πειράξω νεύρα, εξάλλου υποψήφιος αγοραστής ειμαι.

Απλά βρήκα μια όχι τόσο accurate αναφορα πως λόγο διανομής σε διαφορετικό region τα της Ευρώπης rog ally, δεν πάσχουν από το πρόβλημα SD στο αμερικανικό region.

Περισσότερο ερώτηση ήταν.

Στο reddit σχεδόν όλοι οι χρήστες αντιμετωπίζουν θέματα με SD card και κάποιες τελευταίες αναφορές αναφέρουν και για το stick .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...