Προς το περιεχόμενο

Η Sony επιβεβαιώνει το PlayStation Q, μια φορητή συσκευή για streaming παιχνιδιών PS5


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν πάει στα 300-400€ θα έχει αντιμέτωπους Switch και Steam deck, που είναι αυτόνομες κονσόλες. Καμία ελπίδα...

Το βλέπω, αρχικά, στα 249€ με εκπτώσεις, αργότερα, μέχρι τα 200€.

Από εμένα είναι όχι έτσι κι αλλιώς. Για να το χρησιμοποιήσεις θα πρέπει να έχεις και το PS5, άρα μιλάμε για κόστος PS5 + αυτό του PS Q. Άρα μιλάμε για μία επεκταση κονσόλας που σου επιτρέπει να παίζεις τοπικά...

Tα βασικά selling points, φαντάζομαι, θα είναι τα γραφικά και η διάρκεια μπαταρίας.

Επεξ/σία από Tlykog
  • Like 12
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 64
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

4 λεπτά πριν, Tlykog είπε

Αν πάει στα 300-400€ θα έχει αντιμέτωπους Switch και Steam deck, που είναι αυτόνομες κονσόλες. Καμία ελπίδα...

Το βλέπω, αρχικά, στα 249€ με εκπτώσεις, αργότερα, μέχρι τα 200€.

Κανει 60-70 το χειριστήριο...άρα αυτό καμία 150αρα σίγουρα, συμφωνώ μαζί σου εκεί το βλέπω η τυπου 199..και όταν πατώσει...παίρνει κονσόλα κοντά σε αυτά τα λεφτά όχι stream machine που νιώθεις ότι μπορεί και να σου σπάει..θα πάει κάνα πάτο...τότε ναι το τσιμπάς με κάνα κατοσταρικο....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Nos20VT είπε

Κανει 60-70 το χειριστήριο...άρα αυτό καμία 150αρα σίγουρα, συμφωνώ μαζί σου εκεί το βλέπω η τυπου 199..και όταν πατώσει...παίρνει κονσόλα κοντά σε αυτά τα λεφτά όχι stream machine που νιώθεις ότι μπορεί και να σου σπάει..θα πάει κάνα πάτο...τότε ναι το τσιμπάς με κάνα κατοσταρικο....

και εγώ εκεί θα το κοστολογούσα που γράφεις... Αλλά μιλάμε για Sony, οπότε βάζω ένα "καπέλο" και υπολογίζω το γεγονός ότι θα έρθει με υψηλή τιμή για να δωθεί μετά σε "προσφορά" και η Sony να μην χάσει πολλα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, mikelamarep είπε

ας κοιταξει η Sony να κανει το PS5 πιο σκυλι γιατι βλεπω σε 1 χρονο να καιγεται σαν χαρτι!!! υψηλες θερμοκρασιες καμια σχεση με το ps4 !!! 

Σχεδον τρια χρονια που το εχω εγω παντως δεν εχει παθει τιποτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γελάει ο κόσμος....

Τους τρολάρει όλους η Nintendo μου φαίνεται και παλεύουν να την αντιγράψουν...

Θυμίζει WII U αυτή η κουμούτσα .... το switch μίλια φωτός μπροστά

 

 

 

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι πιθανότητα είχε μια φορητή κονσόλα αυτή τη στιγμή από τη Sony, θα ήταν μόνη ως αυτόνομη με σοβαρή υποστήριξη (όχι όπως το PS Vita) πχ χρησιμοποιώντας την last-gen βιβλιοθήκη. Η συγκεκριμένη αν τελικά υλοποιηθεί έτσι, θα πάει μάλλον άπατη…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

DOA αν είναι πάνω από 200 ευρώ. Προσωπικά δεν βρίσκω λόγο ύπαρξης εφόσον υπάρχουν τόσες ανταγωνιστικές και αυτόνομες gaming συσκευές...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, ppanos7 είπε

Γελάει ο κόσμος....

Τους τρολάρει όλους η Nintendo μου φαίνεται και παλεύουν να την αντιγράψουν...

Θυμίζει WII U αυτή η κουμούτσα .... το switch μίλια φωτός μπροστά

 

 

 

 

 

Έλα ντε και το Wii u τα πήγε και χαλια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω το target group τους. Που ακριβώς απευθύνονται; Στο  πιτσιρικά 11 χρόνων που οι γονείς του θα τον κάνουν ντα αν παίζει PS5 στο σαλόνι μετά τις 23:00 οπότε θα παίζει «κρυφά» κάτω απτά σκεπάσματα αντί να κοιμάται; 

Γιατί προφανώς δεν απευθύνεται σε αυτόν που θελει γενικά να παίζει αλλά το σαλόνι είναι κατειλημμένο απτους γονείς, αυτός θα αγοράσει μια οθόνη 27’ και θα παίζει στο δωμάτιο του κανονικότατα. 

Βρειτε μου εσείς το target group μπας και κάνουμε διάλογο… 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Evangelos Anagnostou είπε

Συσκευή για την τουαλέτα. Αν έχει και ανάλογη τιμή θα έχει επιτυχία.

Αποκλειστικά για δυσκοίλιους αν κάθονται μισή ώρα και.. 

Προσωπικά ούτε 5λεπτο δεν κάθομαι, παλιότερα έβλεπα κανα κωλο στο Instagram, πλέον εδώ και 6 μήνες το έσβησα και αυτό και διαβάζω Gazzetta!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...