Προς το περιεχόμενο

Netflix: Η απαγόρευση κοινής χρήσης ενός λογαριασμού εκτός νοικοκυριού έφτασε και στην Ελλάδα


alion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 ώρες πριν, music_lover είπε

2 μπύρες και 2 hot-dog χθες μου κόστισαν 18 ευρώ μέσα σε 1 ώρα. Καλύτερα να έβλεπα όλη μέρα Netflix με 14 ευρώ το μήνα 🤣

Με το netflix δεν κερδίζεις κάτι, καις τον χρόνο σου. Καλύτερα να μάθεις κιθάρα ηλεκτρική, να κάνεις Push ups και να βγεις με κανένα γκομενικο και ας δώσεις και 18€ τιμές 2023 για φαγητό δρόμου.

Καμιά δεν θα ανοίξει την πόρτα του δωματίου σου και να πει:

" Βλέπεις netflix όλη μέρα, δεν έχεις κάποιο ταλέντο και κίνητρο, ΣΕ ΘΈΛΩ!"

😅

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, cumulus είπε

Τοτε γιατι γιατι υπαρχει γκρινια που σταματαει το sharing;

Εγω εχω νοβα αλλα και στο νετφλιξ που επισης εχω μια χαρα ταινιες βρισκεις,αλλα περι ορεξεως τα γνωστα ....Αλλα η ερωτηση δεν παει σε ανθρωπους σαν εσενα .Παει σε αυτους που γκρινιαζουν που σταματαει το sharing.Αφου δεν τους αρεσουν οι ταινιες γιατι υπαρχει γκρινια; Χαρη τους κανει .

Γιατι μπορει να το ανοιγουν 5 φορες το μηνα αλλα παλι τους χαλαει τη ζαχαρενια που μοιραζονται το λογαριασμο ενω τωρα θα πρεπει να δινουν 14 ευρω για το 4Κ μονοι τους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε παιδιά οκ πέφτει τ ρεύμα αλλάζει η ip στο ρουτερ τι θα μας πει ότι μπήκαμε απο άλλο δίκτυο; Επίσης πληρώνεις συνδρομή premium και πας στο εξοχικό που έχεις τηλεόρασης εκεί.. θα σου πει ότι είναι άλλο δίκτυο πλήρωσε έξτρα; Η μήπως θα φέρεις τηβ τηλεόραση στο σπιτι για βα την προσθέσεις και βα την πας πάλι στο εξοχικό!; Και τι αν κάθε 30 μέρες αυτό μηδενίζει θα το κανείς αυτό κάθε μήνα ; Κατι δε μου κάθετε καλά 

 

νομίζω η απάντηση είναι εδώ…μέσα απο το σάιτ της netflix

 

NOTE:
"Internet connection” refers to your wired or wireless internet connection. If you have multiple Wi-Fi networks, we may only associate one with your Netflix Household. If you want to watch Netflix on devices that are connected to Wi-Fi networks using different ISP accounts or that have different external IP addresses, you may be asked to verify that device as part of your Netflix Household. Make sure to set or update your Netflix Household from a device that is connected to your preferred or most used internet connection.
Επεξ/σία από xariskk24
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, Tetrabitos είπε

Με το netflix δεν κερδίζεις κάτι, καις τον χρόνο σου. Καλύτερα να μάθεις κιθάρα ηλεκτρική, να κάνεις Push ups και να βγεις με κανένα γκομενικο και ας δώσεις και 18€ τιμές 2023 για φαγητό δρόμου.

Καμιά δεν θα ανοίξει την πόρτα του δωματίου σου και να πει:

" Βλέπεις netflix όλη μέρα, δεν έχεις κάποιο ταλέντο και κίνητρο, ΣΕ ΘΈΛΩ!"

😅

Περίμενε λίγο, γιατί να μην μπορώ να συνδυάσω κιθάρα, push ups, γκόμενες και...Netflix? 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 minutes ago, morfeas-dsl- said:

Στάνταρ είχε θετικά αποτελέσματα !!! Στάνταρ όμως. Το ωραίο είναι ότι λέει πόσοι ήρθαν όχι πόσοι έφυγαν !

Αυτοί που φύγανε κατά 85% δεν πληρώνανε όποτε και δεν τους μετρούσε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Tetrabitos said:

Με το netflix δεν κερδίζεις κάτι, καις τον χρόνο σου. Καλύτερα να μάθεις κιθάρα ηλεκτρική, να κάνεις Push ups και να βγεις με κανένα γκομενικο και ας δώσεις και 18€ τιμές 2023 για φαγητό δρόμου.

Καμιά δεν θα ανοίξει την πόρτα του δωματίου σου και να πει:

" Βλέπεις netflix όλη μέρα, δεν έχεις κάποιο ταλέντο και κίνητρο, ΣΕ ΘΈΛΩ!"

😅

Και όμως  όπως θα ανοίξει κάποια/κάποιος την πόρτα και θα πει,  πω πω τι hot dog ή μπυροκοιλιά είναι αυτή,  έτσι θα πει και για το netflix

1 hour ago, xariskk24 said:

Ρε παιδιά οκ πέφτει τ ρεύμα αλλάζει η ip στο ρουτερ τι θα μας πει ότι μπήκαμε απο άλλο δίκτυο; Επίσης πληρώνεις συνδρομή premium και πας στο εξοχικό που έχεις τηλεόρασης εκεί.. θα σου πει ότι είναι άλλο δίκτυο πλήρωσε έξτρα; Η μήπως θα φέρεις τηβ τηλεόραση στο σπιτι για βα την προσθέσεις και βα την πας πάλι στο εξοχικό!; Και τι αν κάθε 30 μέρες αυτό μηδενίζει θα το κανείς αυτό κάθε μήνα ; Κατι δε μου κάθετε καλά 

 

νομίζω η απάντηση είναι εδώ…μέσα απο το σάιτ της netflix

 

NOTE:
"Internet connection” refers to your wired or wireless internet connection. If you have multiple Wi-Fi networks, we may only associate one with your Netflix Household. If you want to watch Netflix on devices that are connected to Wi-Fi networks using different ISP accounts or that have different external IP addresses, you may be asked to verify that device as part of your Netflix Household. Make sure to set or update your Netflix Household from a device that is connected to your preferred or most used internet connection.

οχι,  δεν έχεις τέτοιο θέμα,  ξέρουν τι είναι το dynamic ip

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερει καποιος ρε παιδια να μας πει πως λειτουργεια κανονικα;;το μοιραζομαι με 4 φιλους εγω.σημερα παω να μπω απο την τηλεοραση του σπιτιου μου (ειμαι admin) και μου εβγαλε μηνυμα να επιβεβαιωσω στο Mail οτι ανηκει σε συσκευη σπιτιου η τηλεοραση.Φιλαρακι μου που τον πηρα τηλ (ενας απο τους αλλους 3 που το μοιραζομαστε) για να τον ενημερωσω μου ειπε οτι εμπαινε εκεινη τη στιγμη απο το κινητο του χωρις να του ζηταει επιβεβαιωση απο το Mail μου.πρεπει εγω να μπω και να αλλαξω κωδικους για να επιτραπουν 6 συσκευες στο τελος??πρεπει να συνδεθουν ολες οι 5 συσκευες αυτες στο wifi του σπιτιου??ειναι πολυ ασαφεις οι οδηγιες του νετφλιξ!ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την εντύπωση ότι τουλάχιστον στην αρχή απλά θα δηλώνεις συσκευές που συνδέονται (ακόμη και αν είναι από άλλο δίκτυο π. Χ. Από κινητό αλλά συγκεκριμένη συσκευή) και θα κλειδώνει στις 4 συσκευές. Αν έχετε διαβάσει κάτι άλλο μοιραστείτε το

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τουλάχιστον έβαλαν μεταφορά προφιλ για όποιον ενδιαφέρεται που μεταφέρεις ιστορικό , recomendations κτλ

Όποιος θέλει να συνεχίσει να βλέπει εδώ είναι οι οδηγίες

https://help.netflix.com/en/node/122698

Υ.Γ.  Βλέπεις κανα μήνα netflix , βάζεις disney , βάζεις appleTV και τα αλλάζεις ανα μήνα - δίμηνο . Σιγά υπολογίστε ένα δεκάρικο τον μήνα για διασκέδαση. Εγώ έβαλα disney+ και τελικά έβλεπα 20 ετών σειρές :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, georgiosmag said:

Αν σταματήσουν να βλέπουν οι υπόλοιποι τότε αυτόματα θα διακόψω την συνδρομή.  14 το μήνα είναι πολλά. Και δεν έχει να κάνει με τσιγγουνιά αλλά με λογική.  Ας το κάνουν 7 ευρώ και θα συνεχίσω την συνδρομή μου.  Και αυτό όχι για τίποτε άλλο απλα έχει όμορφο μενού, συνέχιση παρακολούθησης, καλή εύρεση κλπ.   Δεν τρελενομαι δηλαδή... 7 τα δίνω.  14 όχι.

Spoiler

Εντωμεταξύ παίζει να έχει από τα χειρότερα UI/UX εκεί έξω.. Ναι είναι επίτηδες έτσι μπουρδέλο αλλά και πάλι..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, jmirko15 είπε

Πάτε από το ένα trash στο άλλο :P

Σινεμά που δεν πηγα να δω το Αβαταρ, τον Κυνηγό , και κανα δυο ακομα , βγήκε η συνδρομή η ετήσια 🤣 , μετα τα είδα τσάμπα στο disney+ 😀.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...