Προς το περιεχόμενο

Netflix: Η απαγόρευση κοινής χρήσης ενός λογαριασμού εκτός νοικοκυριού έφτασε και στην Ελλάδα


alion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
51 minutes ago, savvas15 said:

Πριν λιγο μου το έβγαλε, 4 άτομα σε διαφορετικά σπίτια κάναμε όλα τα βήματα που ζητάει και μέχρι στιγμής βλέπουμε κανονικά.Παρόλο που λέει ότι όλες οι συσκευές πρέπει να είναι στο ίδιο ιντερνετ.

Το σπιτι netflix ολοκληρώθηκε γραφει.

Άρα που είναι το πρόβλημα; Δεν μιλάμε για τις περιπτώσεις που 30 άτομα από 15 χώρες μοιράζονται το λογαριασμό, αλλά για οικογένειες που μένουν σε διαφορετικές περιοχές.

ps: δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα. Αν μου αρχίσει τα περίεργα (ξανα)έφυγα για RealDebrid.

Επεξ/σία από nzeppos
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

2 μπύρες και 2 hot-dog χθες μου κόστισαν 18 ευρώ μέσα σε 1 ώρα. Καλύτερα να έβλεπα όλη μέρα Netflix με 14 ευρώ το μήνα 🤣

Επεξ/σία από music_lover
  • Like 3
  • Sad 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε εμάς το έβαλε ο αδερφός μου, εμείς δεν το παρακολουθούμε καν οπότε δεν θα μας λείψει. Πάντως αν χρειαζόταν άνετα κατέβαζα  στον υπολογιστή ολόκληρη σεζόν αν ήθελα από το σπίτι του αδερφού μου, και την έβλεπα όποτε θέλω, αλλά ευτυχώς δεν παρακολουθώ καμία ταινία ή σειρά. Έχω attention span 3 δευτερόλεπτα κυριολεκτικά, παίζει να σκέφτομαι τι έφαγα χτες παρά να παρακολουθώ ταινία.

Επεξ/σία από Diavolos666
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, polaki είπε

Ποιος θα διακόψει φίλε; Ο Έλληνας του καναπέ; Ο αγανακτισμένος του 2011; 

Γελαει ο κόσμος πλέον. 

5 άτομα απτό insomnia θα διακόψουν μόνο. Εδώ οι γονείς μου που διάβασαν την είδηση με πήραν τηλ για να μου πουν να τους κάνω ΔΙΚΗ ΤΟΥΣ συνδρομή. Και τους λέω ρε μάνα δεν έχουμε Netflix από Μάρτιο… χαμπάρι δεν είχαν πάρει..

Πολύ ουτοπικό θα λεγα.

Ο Έλληνας έχει μάθει στο "τζάμπα" (άντε αν όχι τζάμπα, με ελάχιστο κόστος).

Το βλέπεις καθημερινά πως μπαίνουν στο μετρό τζάμπα μπροστά στα μάτια των securities. Τόσο πολύ στα @ τους.

Ο Έλληνας που λες προτιμάει να πιει 2-3 παραπάνω καφέδες παρά να πληρώσει κανονική συνδρομή netflix. Βέβαια σκέφτομαι και το ότι, από που κι ως που να πληρώνουμε ίδια τιμή με χώρες όπως Γερμανία/Αμερική όταν έχουμε 5-10 φορές χαμηλότερο εισόδημα??? αυτό το λεω γενικά όχι μόνο για το νετφλιξ.

Επεξ/σία από atypicalcoder
  • Like 7
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, poulinos είπε

κανεις δεν θα γκρινιαξει οπως ειπες.σιγα μην σκασουν για αλλα χ ευρω παραπανω οταν ειδικα τα ατομα απο 40 50 χρονων και πανω σαν μονη χαρα εχουν την tv.θα κοψουν απο αλλου.και οι εταιρειες το ξερουν αυτο.ηδη δοκιμαστηκε σε αλλες χωρες και για να γινεται στην ελλαδα ξερουν ηδη πως θα εξελιχθει

Δεν ξέρω κανέναν 40-50 , κυρίως 50+ που να βλέπει netflix. Μόνο Ελληνική τηλεόραση και Αθλητικά/φορμουλα βλέπουν αυτοί

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, atypicalcoder said:

Δεν ξέρω κανέναν 40-50 , κυρίως 50+ που να βλέπει netflix. Μόνο Ελληνική τηλεόραση και Αθλητικά/φορμουλα βλέπουν αυτοί

tv γενικα.πολλοι πληρωνουν πχ ant1+ για formula.μην κολλας στο netflix μονο αφου μια πρακτικη που κανει ενας συνηθως την ακολουθουν και αλλοι.πχ αυξηση τιμων. ο 40αρης 50αρης δεν θα παρι σε τορρεντ αλλα καπου θα τα πληρωσει ακομα και αν αλλαξει εταιρεια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, poulinos είπε

tv γενικα.πολλοι πληρωνουν πχ ant1+ για formula.μην κολλας στο netflix μονο αφου μια πρακτικη που κανει ενας συνηθως την ακολουθουν και αλλοι.πχ αυξηση τιμων. ο 40αρης 50αρης δεν θα παρι σε τορρεντ αλλα καπου θα τα πληρωσει ακομα και αν αλλαξει εταιρεια

Το νετφλιξ δεν προσφερει Αθλητικα/Φορμουλα κλπ που θελει ο Ελληνας. Δεν θελει ταινιες/σειρες ο 50αρης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, savvas15 είπε

Πριν λιγο μου το έβγαλε, 4 άτομα σε διαφορετικά σπίτια κάναμε όλα τα βήματα που ζητάει και μέχρι στιγμής βλέπουμε κανονικά.Παρόλο που λέει ότι όλες οι συσκευές πρέπει να είναι στο ίδιο ιντερνετ.

Το σπιτι netflix ολοκληρώθηκε γραφει.

Λογικά όμως τώρα αφού ορίσατε και οι 4 σπίτι νετφλιξ πέρα απ τον διαχειριστή μήπως τώρα χρεώνει επιπλεον 8€ γ τον καθένα στο λογαριασμό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω εβαλα το PS5 σε διαφορετικό δίκτυο απο το TV box, στο οποιο εχω το netflix και το εβαλα σαν σπιτι, και συνδεθηκε κανονικα και δεν μου εβγαλε καμια ειδοποίηση. Μαλλον το PS5 το βλέπει σαν mobile και οχι σαν TV

Στο σαλόνι που εχω smart TV και ειναι συνδεδεμένη στη δευτερη συνδεση internet που εχουμε στο σπιτι, μπηκα στο netflix πριν λιγο και σε αλλο προφιλ και παρ' ολο που ειναι σε αλλο internet μπηκε κανονικα και δεν εβγαλε κανενα μηνυμα για "σπιτι"

Επεξ/σία από vorlon68
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, music_lover είπε

2 μπύρες και 2 hot-dog χθες μου κόστισαν 18 ευρώ μέσα σε 1 ώρα. Καλύτερα να έβλεπα όλη μέρα Netflix με 14 ευρώ το μήνα 🤣

Αυτή θα ήταν μια καλή κουβέντα να γίνει. Δίνουμε σαν άνθρωποι λεφτά σε ότι ναναι πράγματα κάθε μέρα, αλλά η συνδρομή είναι κάτι που ενοχλεί ψυχολογικά.

 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...