Προς το περιεχόμενο

Netflix: Η απαγόρευση κοινής χρήσης ενός λογαριασμού εκτός νοικοκυριού έφτασε και στην Ελλάδα


alion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 hours ago, μαστερ said:

Επειδή είμαι πάνω από 50 .....και εμείς οι "πάνω από 50" δεν τα πιάνουμε εύκολα:

Έχω Netflix και ο γιος μου μένει στα δύο χιλιόμετρα από εμένα.

Τέρμα το Netflix δλδ για τον γιο;

Έτσι τουλάχιστον όπως το είχαμε τώρα;

πρέπει μια φορά  κάθε 30 μέρες  να μπαίνει  από  το WiFi  σου... ευκαιρία  να δεις τον ΜΠΑΜΠΑ πες του lol 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 249
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μου το πεταξε και στο σπιτι της μανας μου προχθες και δηλωσα την τηλεοραση της σαν "ΣΠΙΤΙ NETFLIX"..

Μεχρι στιγμης βλεπω ταυτοχρονα σε 2 τηλεορασεις που δοκιμασα την μια απο το σπιτι μου που εχω internet με cosmote vdsl 100αρα και η αλλη τηλεοραση βρισκεται εναν οροφο κατω αλλα συνδεεται με adsl 24αρι στην nova.To laptop που συνδεομαι απο την δουλεια με συνδεση wind δεν το μετραω γιατι λογικα πιανει σαν φορητη συσκευη.

Προσωπικα το πληρωνει εδω και λιγους μηνες η μανα μου οποτε αν γινει η στραβη και φαω ακυρο απο την τηλεοραση στο σπιτι μου το πολυ πολυ αφου ειμαστε 2 οροφοι να βαλω την τηλεοραση της να συνδεθει στο δικο μου δικτυο μιας και εχω 100αρα και τραβαει να σηκωσει 2 streaming.Εναλλακτικα μιας και δεν βλεπω και ιδιαιτερα πιο πολυ το λιωνει η μανα μου και λιγο το βραδακι η γυναικα ισως ριξω το προγραμμα στις 2 οθονες, βασικα δεν πανε να χεστουν το αλλαξα ηδη.Και αν μου ζαλισουν και πολυ με το θεμα με τις συσκευες παιζει να το κλεισω και τελειως αλλα εχε χαρη που την εχει καταβρει η μανα μου.

Εντω μεταξυ εκει στο netflix σπανε μπαλες με αυτο το θεμα,δηλαδη ρε φιλε πες οτι θελεις μονο μια οθονη γιατι αναγκαζεις τον αλλον να παρει τυπικο πακετο που ειναι για 2 οθονες για να βλεπεις τουλαχιστον σε 1080p...Το αρχικο πακετο τους με μια οθονη και αναλυση 720P πραγματικα ειναι για γελια.

Προσωπικα αρκετα τους πληρωσα premium 4 οθονες ηδη απο εμενα-μανα μου θα χανουν το υπερογκο ποσον των 3 ευρω το μηνα :lol:

Παντως πλεον δυσκολα βρισκω κατι τις αρεσκιας μου να δω στο netflix αλλα παιζει να φταιει οτι εχω φτασει σε σημειο κορεσμου γενικοτερα με τις ταινιες.

Αντε καλες θαλασσες σε ολους ευχομαι ☠️

δσασδ.JPG

εαχα.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πρόβλημα ρε παιδιά είναι ότι το netflix δεν προσφέρει μια σύνδεση με UHD αλλά για 1 χρήστη και σε ανάλογη τιμή. Τι να το κάνω να πληρώνω 14 ευρώ για να βλέπουν ταυτόχρονα 4 άτομα. Εγώ θέλω να πληρώνω ας πούμε 8-10 και να βλέπει 1 άντε 2 ταυτόχρονα. Όχι για να το έχω μαζί με άλλους αλλά για να είναι πιο λογική τιμή (για Ελλάδα).

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 minutes ago, georgiosmag said:

Λογικά θα συνεχίσει να λειτουργεί όπως λειτουργούσε απλά δεν θέλουν να ξεφύγει η κατάσταση με 15 χρήστες σε ένα λογαριασμό.  Εγώ έχω το λογαριασμό σε 3 διαφορετικά σπίτια και ενώ έκανα όλα τα βήματα κανονικά συνεχίζουν και βλέπουν όλοι.  

Αν σταματήσουν να βλέπουν οι υπόλοιποι τότε αυτόματα θα διακόψω την συνδρομή.  14 το μήνα είναι πολλά. Και δεν έχει να κάνει με τσιγγουνιά αλλά με λογική.  Ας το κάνουν 7 ευρώ και θα συνεχίσω την συνδρομή μου.  Και αυτό όχι για τίποτε άλλο απλα έχει όμορφο μενού, συνέχιση παρακολούθησης, καλή εύρεση κλπ.   Δεν τρελενομαι δηλαδή... 7 τα δίνω.  14 όχι.   

Αν και μόλις σταματήσουν οι άλλοι 2 κόβω την συνδρομή.  Απλά.  

Και πιστεύω ότι αν εξαιρέσουμε τρίτη ηλικία που δεν ξέρει το stremio (σαν παράδειγμα το αναφέρω) το qbittorent και το subs4free όλοι οι υπόλοιποι η έστω οι περισσότεροι (γιατί ούτε για 7 δεν αξίζει το περιεχόμενο) έχουν την ίδια λογική και θα διακόψουν.  

Αλλά δεν τους έχω για τόσο χαζούς.  Πιστεύω ότι μέχρι 3-4 σπίτια θα τα αφήσουν ως έχει.  

Μπορείς να πάρεις το φθηνότερο πρόγραμμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά παρότι υπήρχαν σειρές που έλιωνα ενα ΣΚ μπροστά απο το Netflix και έβλεπα, με το που βγήκε αυτή η ανακοίνωση για άλλες χώρες την διέκοψα. Τώρα που ήρθε και στην Ελλάδα για εμένα δεν θα αλλάξει κάτι, αλλά είναι κρίμα που όλοι θα το δεχθούν αυτό σαν να μην τους επιρρεάζει καθόλου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισως να θελει 5 συσκευες να συνδεθουν μια φορα απο ενα συγκεκριμενο δικτυο και μετα γινεται λοκ εκει.Δεν μπορει το δευτερο ατομο που εχει μπει πχ απο αλλο χωρο να το βαλει και στο κινητο οταν παει ταξιδι,παρα μονο στο σπιτι του ,ισως γινεται μονο για τον πρωτο κατοχο τον admin με μηνυμα επιβεβαιωσης στο κινη του να το παρει μαζι του οπου θελει

 Αλλα λεει βεβαια αλλα αλλα ισως ειναι πιο ανεκτικοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, sdikr είπε

Μπορείς να πάρεις το φθηνότερο πρόγραμμα

Αν στο φθηνότερο πρόγραμμα περιλαμβάνει Dolby vision ίσως και να το κάνω.  Δεν έχω κοιτάξει.  

1 ώρα πριν, sdikr είπε

Μπορείς να πάρεις το φθηνότερο πρόγραμμα

Αν στο φθηνότερο πρόγραμμα περιλαμβάνει Dolby vision ίσως και να το κάνω.  Δεν έχω κοιτάξει.  

Μόλις το κοίταξα.  8 ευρώ για 720p ... Μου φαίνεται απλά αστείο.  7 ευρώ και Dolby vision ΜΟΝΟ και αυτό ΙΣΩΣ.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, kirileman είπε

Μήπως εννοείς 60ρης-70ρης;

Μπούρδες και γενικότητες αυτά με τις ηλικίες. Στα 67 μου σπάνια κατεβάζω από torrent (εκτός από προγράμματα) γιατί μια χαρά βρισκω τα πάντα στο stremio. Το ότι γράφω κώδικα και παίζω τους υπολογιστές στα δάχτυλα ας μην το συζητήσουμε. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αδιάφορο το Netflix πριν την απαγόρευση δύο φορές αδιάφορο μετά. Δεν πα να κάνουν τούμπες. 

Ένα καλό βιβλίο είναι 1000 φορές προτιμότερο από μια μάπα ταινία ή μια σειρά που μετά το season 1 σε παρατάνε στα κρύα του λουτρού ακυρώνοντας την season 2 

Επεξ/σία από PLHROPPP
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως έχω γράψει ξανά, έχω 7 μήνες που έκοψα τη συνδρομή, λόγω πτωτικής πορείας στη μέση ποιότητα του περιεχομένου, και έχω βρει την υγειά μου.

Βλέπω λιγότερες σειρές, βλέπω λιγότερους «κουβάδες» που άνοιγα στο Netflix κανένα βράδυ, μιας και «ήταν εκεί διαθέσιμο», και έχω κερδίσει χρόνο για άλλα πράγματα που είχα παραμελήσει στην εποχή του streaming. Βόλτες, διάβασμα, και άλλα.

Δοκιμάστε το. Πάντα είναι ένα στοίχημα να δοκιμάζουμε τον εαυτό μας, αν μάς έχουν δημιουργήσει τεχνητές ανάγκες. Συνεχίζω να βλέπω, πιο λίγο, πιο σποραδικά, αλλά πράγματα πιο κοντά στα γούστα μου και στις ανάγκες μου. Αυτό μπορεί να γίνει και σε άλλα πράγματα.

  • Like 5
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, cumulus είπε

Εγω δεν μπορω να καταλαβω πως πολλοι διαμαρτυρονται οτι το νετφλιξ δεν εχει καλες ταινιες,αλλ ψαχνουν να τις βρουν στα πειρατικα.

Καλα οτι δεν εχει καλες ταινιες δεν εχει. Σιγουρα στα τοσα χρονια εχουν υπαρξει 20-30 καλες αλλα δεν ειναι τιποτα μπροστα στις εκατονταδες που βγαινουν και ειναι χαλια. Προσωπικα δινω 12 ευρω σε cosmote tv cinema και βλεπουμε 3 οικογενειες ταυτοχρονα σε διαφορετικες περιοχες και εχω και το replay που το δουλευω φουλ και καλες ταινιες και σειρες συν ενα σωρο καναλια ντοκιμαντερ κτλ. Τι να πιασει το netflix τωρα που το εκαναν ετσι μπροστα σε κατι τετοιο?

Screenshot-1.png

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, ardi21 said:

Ποιος ψαχνει ταινιες του Netflix? Εδω το εχουμε και δεν τις βλεπουμε.

Τοτε γιατι γιατι υπαρχει γκρινια που σταματαει το sharing;

2 minutes ago, Arkin said:

Καλα οτι δεν εχει καλες ταινιες δεν εχει. Σιγουρα στα τοσα χρονια εχουν υπαρχει 20-30 καλες αλλα δεν ειναι τιποτα μπροστα στις εκατονταδες που βγαινουν και ειναι χαλια. Προσωπικα δινω 12 ευρω σε cosmote tv cinema και βλεπουμε 3 οικογενειες ταυτοχρονα σε διαφορετικες περιοχες και εχω και το replay που το δουλευω φουλ και καλες ταινιες και σειρες συν ενα σωρο καναλια ντοκιμαντερ κτλ. Τι να πιασει το netflix τωρα που το εκαναν ετσι μπροστα σε κατι τετοιο?

Screenshot-1.png

Εγω εχω νοβα αλλα και στο νετφλιξ που επισης εχω μια χαρα ταινιες βρισκεις,αλλα περι ορεξεως τα γνωστα ....Αλλα η ερωτηση δεν παει σε ανθρωπους σαν εσενα .Παει σε αυτους που γκρινιαζουν που σταματαει το sharing.Αφου δεν τους αρεσουν οι ταινιες γιατι υπαρχει γκρινια; Χαρη τους κανει .

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...