Προς το περιεχόμενο

Netflix: Η απαγόρευση κοινής χρήσης ενός λογαριασμού εκτός νοικοκυριού έφτασε και στην Ελλάδα


alion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 249
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

51 λεπτά πριν, stef8821 είπε

Λογικά όμως τώρα αφού ορίσατε και οι 4 σπίτι νετφλιξ πέρα απ τον διαχειριστή μήπως τώρα χρεώνει επιπλεον 8€ γ τον καθένα στο λογαριασμό?

Δεν έγραψε τίποτα για extra χρέωση.Λογικά κάτι θα έγραφε, η θα στέλναν mail. Μήπως είναι δοκιμαστική περίοδος του μέτρου. Γιατί ενώ ζητούσε επιβεβαίωση για κάθε συσκευή που συνδέεται ότι ανήκει στο ίδιο σπίτι, είχε k την επιλογή, όχι τώρα. Από την άλλη αν είναι να πληρώνει κάποιος 8 ευρώ, γιατί να μην κάνει μονος του ένα λογαριασμό, αντί να μπλέκει με οικογένειες.
Τι να πω, Δευτέρα θα τραβήξει τα χρήματα, αν τραβήξει 8 ευρώ για κάθε συσκευή τότε bye bye..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια απορία εύλογη...

εγω που θελω να χρησιμοποιησω το NETFLIX με δεδομενα - ειτε στην περιοδο των διακοπων είτε γενικως εκτός - με το κινητό μου θα χρειαστει να κάνω αλλο λογαριασμό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 22/07/2023 at 00:44, atypicalcoder said:

Το νετφλιξ δεν προσφερει Αθλητικα/Φορμουλα κλπ που θελει ο Ελληνας. Δεν θελει ταινιες/σειρες ο 50αρης.

οπως εγραψα μην κολλαμε στις λεπτομερειες.το μετρο αυτο δεν θα γινοταν αν ηξεραν οτι θα χασουν λεφτα.το ρισκο το πηραν στις πρωτες χωρες που εγινε.πλεον ειναι θεμα  χρονου να γινει και σε αλλες χωρες και να γινει και απο αλλες εταιρειες. και σιγουρα ο καθε 50 αρης ειναι διαφορετικος στο τι βλεπει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 hours ago, atypicalcoder said:

Πολύ ουτοπικό θα λεγα.

Ο Έλληνας έχει μάθει στο "τζάμπα" (άντε αν όχι τζάμπα, με ελάχιστο κόστος).

Το βλέπεις καθημερινά πως μπαίνουν στο μετρό τζάμπα μπροστά στα μάτια των securities. Τόσο πολύ στα @ τους.

Ο Έλληνας που λες προτιμάει να πιει 2-3 παραπάνω καφέδες παρά να πληρώσει κανονική συνδρομή netflix. Βέβαια σκέφτομαι και το ότι, από που κι ως που να πληρώνουμε ίδια τιμή με χώρες όπως Γερμανία/Αμερική όταν έχουμε 5-10 φορές χαμηλότερο εισόδημα??? αυτό το λεω γενικά όχι μόνο για το νετφλιξ.

Η Ελλάδα είναι φθηνότερη από Γερμανία/Αμερική στο netflix. How Much Netflix Costs In Each Country (2023) | Beebom

Επεξ/σία από dkmaster
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, valkon είπε

Αυτή θα ήταν μια καλή κουβέντα να γίνει. Δίνουμε σαν άνθρωποι λεφτά σε ότι ναναι πράγματα κάθε μέρα, αλλά η συνδρομή είναι κάτι που ενοχλεί ψυχολογικά.

 

Προσωπικά η συνδρομή του νετφλιξ με ενοχλεί γιατί έχει καταντήσει η πιο ακριβή. Δεν λέω να μην κάνει ότι κάνει στην τελική επιχείρηση είναι αλλά με τα ίδια λεφτά που κάνει να έχεις νετφλιξ έχεις Disney+ Amazon prime και Apple TV μαζί. Δηλαδή κάπου ελεος. Και δεν έχει πια και το σούπερ περιεχόμενο να υποστηρίξει τέτοιες τιμές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, atypicalcoder said:

Βέβαια σκέφτομαι και το ότι, από που κι ως που να πληρώνουμε ίδια τιμή με χώρες όπως Γερμανία/Αμερική όταν έχουμε 5-10 φορές χαμηλότερο εισόδημα??? αυτό το λεω γενικά όχι μόνο για το νετφλιξ.

Δλδ όταν εμείς πουλάμε ελαιόλαδο, στη Βουλγαρία θα το δίνουμε στο 1/3 της τιμής που το δίνουμε στη Γερμανία;

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, dbrillis είπε

Λίγο επιθετικός δεν εισαι;

Και πως ειναι πρόβλημα του ξενοδοχείου αυτο; Οπως περιγράφεις, η τηλεόραση του ξενοδοχείου ειχε απλα προεγκατεστημενη την εφαρμογή του Netflix, δεν τους εδινε πρόσβαση στο περιεχόμενο του Netflix με λογαριασμό του ξενοδοχείου. 

Θειο Τζι Αρ

https://tenor.com/bVXgS.gif

Αδερφέ αμέσως θυμήθηκα αυτό και πέθανα αλήθεια.!!!

Επεξ/σία από Saggitaro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή είμαι πάνω από 50 .....και εμείς οι "πάνω από 50" δεν τα πιάνουμε εύκολα:

Έχω Netflix και ο γιος μου μένει στα δύο χιλιόμετρα από εμένα.

Τέρμα το Netflix δλδ για τον γιο;

Έτσι τουλάχιστον όπως το είχαμε τώρα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Theos_Gr είπε

τι δεν καταλαβαινεις ?δεν θα τους αφηνει να συνδεθουν ?

Το ξενοδοχειο κατο απο το ιδιο household δεν ειναι; 

Οι συσκευές παιρνουν απο το ιδιο δυκτιο. Θα λειτουργεί μια χαρα! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, georgetsl είπε

Disney+ , με 89,90 / έτος. 

ή τζάμπα με την vodafone vdsl 100άρα και με το απλό vodafone tv όλα μαζί στα 28 ευρώ.

Κατόπιν αιτήματός σας, ακυρώσαμε τη συνδρομή σας με ισχύ από Δευτέρα, 21 Αυγούστου 2023.
Φυσικά, θα θέλαμε να συνεχίσετε. χαχαχαχαχαχαχαχ !!!!
Επεξ/σία από makis269
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, atypicalcoder είπε

Πολύ ουτοπικό θα λεγα.

Ο Έλληνας έχει μάθει στο "τζάμπα" (άντε αν όχι τζάμπα, με ελάχιστο κόστος).

Το βλέπεις καθημερινά πως μπαίνουν στο μετρό τζάμπα μπροστά στα μάτια των securities. Τόσο πολύ στα @ τους.

Ο Έλληνας που λες προτιμάει να πιει 2-3 παραπάνω καφέδες παρά να πληρώσει κανονική συνδρομή netflix. Βέβαια σκέφτομαι και το ότι, από που κι ως που να πληρώνουμε ίδια τιμή με χώρες όπως Γερμανία/Αμερική όταν έχουμε 5-10 φορές χαμηλότερο εισόδημα??? αυτό το λεω γενικά όχι μόνο για το νετφλιξ.

απο την μια κατηγορείς για τζαμπατζή τον Έλληνα και στο καπάκι μιλάς για κατα πολύ χαμηλότερο μισθό του!!!!! Όταν στην Γερμανία φίλος μου πληρώνεται με 3500 και όλα του τα έχουν πληρωμένα (στέγη, φαγητό) και εδώ στην ίδια εργασία έπαιρνε 1300, τότε τι συζητάμε; ΑΝΑΓΚΑΖΕΤΑΙ ο Έλληνας να ψάχνει αυτό που εσύ λες "τσάμπα".

Θα διακόψω λοιπόν κι εγώ την συνδρομή εαν δεν με αφήσουν να την μοιράζομαι. Διότι 14 ευρώ τον μήνα δεν προτίθεμαι να δίνω για κάτι (πλατφόρμα) που μπαίνω να δω 5-10 το πολύ φορές τον μήνα.

  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...