Προς το περιεχόμενο

Προπαραγγελίες/Διαθεσιμότητες/Παραλαβές iPhone 15 Pro/ Pro Max


Pwpwpw

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, avacan23 είπε

Εγώ εκανα το αντιθετο. εδωσα το προ και πήρα το μαξ γιατι η μπαταρία δεν εβγαζε μεχρι τις 3 το μεσημερι. οταν μιλάς συνεχεια τηλ. με always on 5g

και εξαρτάσαι επαγγελματικά από το κινητό δεν μπορείς να ανεχτείς μικρή μπαταρία.

Εχει το τέλειο μέγεθος (6,1 ιντσες) για iphone ναι , αν και για μένα ειναι τα 5.8 ιντσες το ιδανικό.

μικρό βάρος και ευκολία μεταφοράς χειρισμού ? ναι.

Δυστυχώς ομως δεν μπορεις να δεις περιοχέμενο το ίδιο με μαξ π.χ. μια σειρά στο αεροπλανο αφου το δυναμικό νησί

σου κόβει το 1/5 της οθόνης και η μπαταρία του ειναι απελπιστικά μικρή για επαγγελματικό - PRO iphone.

Φετος στο 15 προ η μπαταρία ειναι ίδια και εχει και χειρότερες κάμερες από το μαξ. Οπότε ειμαι περιεργος πως θα πουλήσει.

Δεν ξέρω ποσό θα πουλήσει και προσωπικά δεν με ενδιαφέρει δεν θα τα παρω εγώ τ φράγκα. Ούτε έχω μετοχές . 
επαγγελματικα Προφανώς και έχεις δίκιο. Αλλά εγώ δεν το χρησιμοποιώ επαγγελματικά οπότε δεν έχω άποψη. Και τον έχεις στην τσέπη ένα power bank μικρό ειδικά με Mac Σεΐφ το θεωρώ πολύ καλύτερη επιλογή για μένα πάντα μιλάω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

20 ώρες πριν, Fulgore είπε

Αλλά καλώς ή κακώς είναι τεράστια η διαφορά στην μπαταρία απο το 15pro. Ας είχε καμια μπαταρία 4000 το μικρότερο pro, και θα σου έλεγα πόσοι θα πήγαιναν στο μεγαλύτερο max και πόσοι στο μικρότερο.

Με 3200mah και 120hz οθόνη, δεν πάς πουθενά σε βάθος χρόνου.

Ειναι μεγαλη διαφορα αλλα ειναι κ μεγαλ.συσκευη το 6.7. Για να γινει κατι τετοιο θα πρεπει να αλλαξει δραματικα σε μεγεθος το pro  κ παλι 4000mah μονο στα promax ή ultra. Κ παλι θα ανεβει το βαρος της συσκευης (ξανα) κατι που πολλοι δεν θελουν αφου φετος (επιτελους) μειωθηκε.

Οι μπαταριες δυστυχως δεν αλλαξαν ισως στα 16 με τα νεα μεγεθη αν πραγματοποιηθουν που κ παλι θα δωσουν λιγο περισσοτερο χωρο για μεγαλ.μπαταριες.....

Να δουμε και με τιτανιο πως πανε οι συσκευες γιατι λενε αφηνει σημαδια στα ξενα φορουμ. Αυτο θα φανει στα πρωτα review/unboxing αλλα κ τους πρωτους μηνες. 

Battery capacities for the full iPhone 15 lineup:

  • iPhone 15: 3,349mAh
  • iPhone 15 Plus: 4,383mAh
  • iPhone 15 Pro: 3,274mAh
  • iPhone 15 Pro Max: 4,422mAh

Battery capacities for the 2022 iPhone 14 lineup:

  • iPhone 14: 3,279 mAh
  • iPhone 14 Plus: 4,325 mAh
  • iPhone 14 Pro: 3,200 mAh
  • iPhone 14 Pro Max: 4,323 mAh
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κόσμος που προπληρωνει και δεν ξέρει πότε θα παραλάβει;

Μωρέ μπράβο....

Από ότι βλέπω μόνο ο Γερμανός λέει απόθεμα. Πχ τώρα που δεν έχει φυσικό Τιτανιο λέει δεν υπάρχει. Η άλλες αλυσίδες, έχουν δεν έχουν απόθεμα λέει κάντε προπαραγγελια και μπορεί να παραλάβεις και μετά από 3 μήνες... 

Τουλάχιστον στην αππλε στο επίσημο σάιτ σου λέει και περίπου πότε ....

Οπότε καλύτερα να περιμένεις Παρασκευή μπας και το βρεις σε κανένα μαγαζί εκτός preorder συσκευές. 

Μετά θα ψάχνεις να ακυρώνεις την παραγγελία κτλ, επιστροφές χρημάτων κτλ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως γενικά να ξέρετε ότι οι προπαραγγελίες (και βασικά όλες οι παραγγελίες) μέσα από το site της Apple προχωράνε μόνο αν πληρώσεις εξολοκλήρου το ποσό. Οπότε μη λέτε «ποιος ηλίθιος πληρώνει ενώ δεν έχει παραλάβει κλπ». 

Γενικά έξω δεν υπάρχει το πληρώνω στο κατάστημα, πληρώνω αντικαταβολή, πληρώνω όταν παραλάβω κλπ. Αυτά είναι τεχνολογικά μωρουδιακές αντιλήψεις του μέσου έλληνα καταναλωτή. 

Βέβαια ειδοποιός διαφορά ότι εκεί ξέρεις πότε θα παραλάβεις και η σειρά προτεραιότητας όντως τηρείται 

Επεξ/σία από enlightened
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, enlightened είπε

Πάντως γενικά να ξέρετε ότι οι προπαραγγελίες (και βασικά όλες οι παραγγελίες) μέσα από το site της Apple προχωράνε μόνο αν πληρώσεις εξολοκλήρου το ποσό. Οπότε μη λέτε «ποιος ηλίθιος πληρώνει ενώ δεν έχει παραλάβει κλπ». 

Γενικά έξω δεν υπάρχει το πληρώνω στο κατάστημα, πληρώνω αντικαταβολή, πληρώνω όταν παραλάβω κλπ. Αυτά είναι τεχνολογικά μωρουδιακές αντιλήψεις του μέσου έλληνα καταναλωτή. 

Βέβαια ειδοποιός διαφορά ότι εκεί ξέρεις πότε θα παραλάβεις και η σειρά προτεραιότητας όντως τηρείται 

Ναι, αλλά εκεί ξέρεις ημερομηνίες παραλαβής όταν πληρώνεις.

 

30 λεπτά πριν, FrankyGR είπε

Εγω παντως πηρα τηλεφ. το you τωρα και και μου ειπαν για Απριλιο (προπαραγγελια μολις ανοιξαν).

Σοκ! 

15 pro max natural 256GB;

Επεξ/σία από CarbonFibre
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 minutes ago, enlightened said:

Πάντως γενικά να ξέρετε ότι οι προπαραγγελίες (και βασικά όλες οι παραγγελίες) μέσα από το site της Apple προχωράνε μόνο αν πληρώσεις εξολοκλήρου το ποσό. Οπότε μη λέτε «ποιος ηλίθιος πληρώνει ενώ δεν έχει παραλάβει κλπ». 

Γενικά έξω δεν υπάρχει το πληρώνω στο κατάστημα, πληρώνω αντικαταβολή, πληρώνω όταν παραλάβω κλπ. Αυτά είναι τεχνολογικά μωρουδιακές αντιλήψεις του μέσου έλληνα καταναλωτή. 

Βέβαια ειδοποιός διαφορά ότι εκεί ξέρεις πότε θα παραλάβεις και η σειρά προτεραιότητας όντως τηρείται 

Και στα ελληνικά καταστήματα πρέπει να πληρώσεις για να κάνεις την προπαραγγελια. Απλώς εδώ ΔΕΝ ξέρεις πότε θα παραλάβεις ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προσωπικά προεξόφληση σε προπαραγγελία άγνωστης ημερομηνίας παράδοσης δεν θα έκανα ποτε. Εγώ εκανα  προπαραγγελια 15/9 με το που άνοιξανε  και έβαλα πληρωμή κατά την παράδοση και προχώρησε κανονικά η προπαραγγελια μου δεν μου ζήτησε προεξόφληση.

Επεξ/σία από Pwpwpw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, enlightened είπε

Πάντως γενικά να ξέρετε ότι οι προπαραγγελίες (και βασικά όλες οι παραγγελίες) μέσα από το site της Apple προχωράνε μόνο αν πληρώσεις εξολοκλήρου το ποσό. Οπότε μη λέτε «ποιος ηλίθιος πληρώνει ενώ δεν έχει παραλάβει κλπ». 

Γενικά έξω δεν υπάρχει το πληρώνω στο κατάστημα, πληρώνω αντικαταβολή, πληρώνω όταν παραλάβω κλπ. Αυτά είναι τεχνολογικά μωρουδιακές αντιλήψεις του μέσου έλληνα καταναλωτή. 

Βέβαια ειδοποιός διαφορά ότι εκεί ξέρεις πότε θα παραλάβεις και η σειρά προτεραιότητας όντως τηρείται 

στο εξωτερικό σου ναι μεν δεσμεύουν τα λεφτά όταν κανείς την παραγγελία αλλά στα παίρνουν μόνο όταν παραλάβει η μεταφορική το δέμα. Κι εδώ το ίδιο ισχύει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 minutes ago, Pwpwpw said:

Προσωπικά προεξόφληση σε προπαραγγελία άγνωστης ημερομηνίας παράδοσης δεν θα έκανα ποτε. Εγώ εκανα  προπαραγγελια 15/9 με το που άνοιξανε  και έβαλα πληρωμή κατά την παράδοση και προχώρησε κανονικά η προπαραγγελια μου δεν μου ζήτησε προεξόφληση.

απο ποια αλυσιδα εκανες πληρωμη κατα την παραδοση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
41 λεπτά πριν, kazantzidis είπε

απο ποια αλυσιδα εκανες πληρωμη κατα την παραδοση;

Το έχω αναφέρει στο πρωτο ποστ, του παρον νήματος.

Επεξ/σία από Pwpwpw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ έκανα προπαραγγελία, καταθέτοντας και μια προκατοβολή, στον Κωτσόβολο την Πέμπτη 14/9, ελπίζοντας ότι έτσι θα λάβω προτεραιότητα.

Στο Natural Titanium. Αν ήξερα ότι θα έχει τόση μεγάλη πέραση αυτό το χρώμα μπορεί να το είχα παραγγείλει σε άλλο για να έρθει μια ώρα αρχύτερα.

Είναι σε εξέλιξη δείχνει το site ("Αναμονή διαθεσιμότητας").

 

Επεξ/σία από pallisi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, FrankyGR said:

Τελικά παράγγειλα από αμαζον Ιταλίας 2 iphone pro 512gb blue & ένα Watch Ultra 2.

Δεν πανα γα.......😜

Τώρα έκανες την παραγγελία; Τι παράδοση σου δίνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...