Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για αγορά τηλεόρασης...


nickol-us
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Ashaman,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Luciddream είπε

Τετάρτη η Πέμπτη θα έρθει η TCL C805 και το PS5 που έχω παραγγείλει, αν δεν βιάζεσαι θα προσπαθήσω να τα δοκιμάσω και να γράψω σχόλια σε σχέση με την Sony X90J που έχω και είναι πολύ καλή. Αν τα καταφέρω θα τις βάλω και δίπλα δίπλα για σύγκριση.

(p.s δεν έχω κανένα παιχνίδι για PS5 ελπίζω να έχει κανα demo)

Εχει το astrobot να δοκιμασεις. Περιμενω και εγω εντυπωσεις γιατι την σκεφτομαι και εγω την c805 απλα δεν βρισκω νορμαλ τιμη για 75 ιντσες που ψαχνω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 111
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

5 ώρες πριν, Luciddream είπε

Τετάρτη η Πέμπτη θα έρθει η TCL C805 και το PS5 που έχω παραγγείλει, αν δεν βιάζεσαι θα προσπαθήσω να τα δοκιμάσω και να γράψω σχόλια σε σχέση με την Sony X90J που έχω και είναι πολύ καλή. Αν τα καταφέρω θα τις βάλω και δίπλα δίπλα για σύγκριση.

(p.s δεν έχω κανένα παιχνίδι για PS5 ελπίζω να έχει κανα demo)

Έχει το astrobot αλλά μπορείς να κατεβάσεις κι άλλα από το store (χωρίς συνδρομή).

Μπορείς να κατεβάσεις demo αλλά και τα κλασσικά free παιχνίδια τύπου fortnite.

Αναμένουμε εντυπώσεις και συγκριτικό, η sony που έχεις είναι από τα δυνατά μοντέλα βλέπω σε spec.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 hours ago, corr8 said:

Σε σαλονι θα μπει, αποσταση περιπου 5 μετρα. Θα συνδεσω πανω tv box, ps5, pc/laptop οταν χρειαζομαι. Η F&U που ανεφερα δεν ξερω αν ειναι 60 η 120hz. Πχ στο σκρουτζ λεει 120 ενω κωτσο λεει 60. Τωρα τι απο τα δυο ισχυει δεν ειμαι σιγουρη.
Θα ηθελα να με καλυπτει και για 4κ ταινιες/σειρες και περιστασιακο gaming χωρις να υστερει καπου(αν γινεται!).  Τωρα αν ειναι 55 η 65αρα δεν με καιει, και οι δυο μου κανουν. Αρκει να ειμαι μεσα στο budget!

Για απόσταση 5m για αυτά που θες δεν σου κάνει τίποτα. Είναι υπορεβολικά μεγάλη η απόσταση. Στα 5μ σε τηλεόραση 55'' ακόμα και 65'' σου το 4Κ σου είναι άχρηστο. Οριακά αν μπορεις να ξεχωρίσεις το 720p απο 4κ. Ακόμα και στις 75'' να πας τις παραπάνω λεπτομέριες και την καθαρή εικόνα του 4κ για να δεις θέλεις απόσταση περιπου 3μ. Και για gaming λίγο πολύ τα ίδια ισχύουν. Αν για κανένα λόγο δεν μπορεί να αλλάξεις την απόσταση θέασης επιλέγεις την μεγαλύτερη δίασταση που μπορεί να μπει στο χώρο σου και είναι εντός budget. To να πληρώνεις για έξτρα χαρακτηριστικά και ποιότητα εικόνας όταν δεν μπορείς να τα διακρίνεις εύκολα δεν έχει νόημα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Luciddream είπε

Τετάρτη η Πέμπτη θα έρθει η TCL C805 και το PS5 που έχω παραγγείλει, αν δεν βιάζεσαι θα προσπαθήσω να τα δοκιμάσω και να γράψω σχόλια σε σχέση με την Sony X90J που έχω και είναι πολύ καλή. Αν τα καταφέρω θα τις βάλω και δίπλα δίπλα για σύγκριση.

(p.s δεν έχω κανένα παιχνίδι για PS5 ελπίζω να έχει κανα demo)

Καλημερα. Δεν υπαρχει καμια βιασυνη, μεσα στις επομενες 2 βδομαδες σκοπευω να αγορασω. Θα περιμενω εντυπωσεις!
 

52 λεπτά πριν, alexzorb είπε

Για απόσταση 5m για αυτά που θες δεν σου κάνει τίποτα. Είναι υπορεβολικά μεγάλη η απόσταση. Στα 5μ σε τηλεόραση 55'' ακόμα και 65'' σου το 4Κ σου είναι άχρηστο. Οριακά αν μπορεις να ξεχωρίσεις το 720p απο 4κ. Ακόμα και στις 75'' να πας τις παραπάνω λεπτομέριες και την καθαρή εικόνα του 4κ για να δεις θέλεις απόσταση περιπου 3μ. Και για gaming λίγο πολύ τα ίδια ισχύουν. Αν για κανένα λόγο δεν μπορεί να αλλάξεις την απόσταση θέασης επιλέγεις την μεγαλύτερη δίασταση που μπορεί να μπει στο χώρο σου και είναι εντός budget. To να πληρώνεις για έξτρα χαρακτηριστικά και ποιότητα εικόνας όταν δεν μπορείς να τα διακρίνεις εύκολα δεν έχει νόημα.

Περιπου 5 μετρα ειναι το μεγιστο που μπορει να τοποθετηθει και 65αρα. Μπορω να αλλαξω ομως τη διαμορφωση του σαλονιου για να μπει σε αλλο τοιχο οπου βολευει να βαλω σε οτι αποσταση θελω την πολυθρονα χωρις να δειχνει ασχημο στο ματι, αλλα εκει χωραει μονο 55αρα. 65 δεν θα χωρεσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Λύση

Καλησπερα παιδες.

Λιγα λογια σχετικα με τις τηλεορασεις και τις επιλογες που υπαρχουν.

Οσον αφορα τα Panels, παιζουν κυριως OLED, VA & IPS. Τα πρωτα ειναι η απολυτη επιλογη για ολες τις δουλειες, ειτε απλα για ταινιες, ειτε για gaming ειτε για οτιδηποτε. ΕΚΤΟΣ απο το να βλεπεις ολη μερα καναλια TV με λογοτυπα που μπορουν να προκαλεσουν Burn in. Στις Oled υπαρχει αυτο που λεμε το απολυτο μαυρο. Οταν παρακολουθιες ταινιες σε συνθηκες σκοτους βλεπεις τα ΠΑΝΤΑ, ακομα και στις πιο σκοτεινες σκηνες. Εχει και μεγαλες γωνιες θεασης οποτε δε χρειαζεται να καθεσαι κεντρικα για να μη βλεπεις ξεπλυμενη εικονα. Τα περισσοτερα δε Oled panels ερχονται με 100 Hz .

Va : Το πιο κοντινο σε μαυρο σε σχεση με OLED. Υπαρχουν πολλαπλες επιλογες αλλα για να πατε στις καλες με HDR ΚΑΙ LOCAL DIMMING (οπου μονο εκει παιζει ρολο το HDR) το κοστος ανεβαινει αρκετα. Αν δεν εχει Local dimming η Tv το HDR ειναι ψευδο. Σιγουρα ομως το μαυρο και αντιθεση ειδικα αν βλεπεις καλης ποιοτητας υλικο παιζει ρολο. Ενα δεδομενα επισης ειναι οτι οσο πιο κεντρικα εισαι στην tv τοσο καλυτερη εικονα εχεις καθως οσο πηγαινεις προς το πλαι η εικονα ξεθωριαζει. Στα Panels αυτα παιζουν φυσικα τα 50(60) & 100(120) Hz . Μη διαβαζετε για παραπανω, μαρκετινιστικα κολπα.

IPS: Ξεθωριασμενα μαυρα . Αυτο και μονο για μενα ειναι αρκετο για να τις απορριψω καθως με ενδιαφερουν πολυ οι ταινιες. Καλες γωνιες θεασης και συχνοτητα τα ιδια με VA

Υπαρχουν και οι Mini Led που θεωρητικα πλησιαζουν τις OLED σε αποδοση εικονας αλλα η αληθεια ειναι οτι εχω μηδενικη εμπειρια με αυτου του ειδους οποτε δεν εχω να πω κατι.

Για να δειτε αθλητικα και για gaming θεωρειται καλυτερα να εχεις 100(120) hz για πιο ομαλη κινηση. 

Οσον αφορα τωρα τις μαρκες.

TCL & Hisense ξεκινανε απο το ιδιο επιπεδο οσον αφορα την ποιοτητα και την αποδοση και παρομοιο επιπεδο οικονομικα. Σιγουρα δεν ειναι οι κορυφαιες αλλα η σχεση αποδοσης τιμης ειναι αν οχι απο τις κορυφαιες, εκει κοντα.

Samsung, Sony & LG το κοστος για να παρετε κατι καλο, ανεβαινει αρκετα.

Παντως αν θελετε να παρετε OLED θα προτεινα να πατε σε LG που εχει και καλυψη για Burn in.

Το βασικοτερο ολων ομως ειναι η 5ετης εγγυηση. Οτι και να παρετε ΠΑΝΤΑ σε tv να βαζετε την 5ετη. Οσο πιο φθηνη η tv τοσο φθηνοτερη και η 5ετης btw. 

Αν καποιο καταστημα δεν προσφερει την 5ετη αποφυγετε το ακομα κι αν εχει χαμηλοτερη τιμη. 

Παιδες, σε κανεναν δεν περισσευουν 400+ ευρα. 

Και κατι αλλο οσον αφορα τον ηχο. 

Ακομα και η πιο απλη Sounbar των 100 ευρω βελτιωνει τον ηχο της TV καθως εχει ηχεια πολυ μεγαλυτερα και με καλυτερη θεση απο αυτα της TV. Αν εχει και Sub δε η soundbar η διαφορα μεγαλωνει ακομα περισσοτερο.

Σιγουρα οσον αφορα τον ηχο η καλυτερη λυση ειναι ενισχυτης με διακριτα ηχεια. Πριν κανα χρονο με αγορα μεταχειρισμενου ενισχυτη (Denon 2600) και μεταχειρισμενου Sub (Yamaha) καθως και σετ ηχειων 5.0 εφτιαξα ενα 5+1 συστημα που με καλυπτει μια χαρα. Κοστος περιπου 1100 ευρω σιγα σιγα, οχι μαζεμενα.

Με 200-300 ευρω παιρνετε μια αξιοπρεπεστατη Soundbar για να εχετε καλυτερο ηχο σιγουρα απο την TV

  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα σας ανεβασω και καποια reviews για τις τηλεορασεις που εχετε αναφερει μεχρι τωρα.

Τα λινκς τα παιρνω απο το AVClub forum.

TCL 55C745 & 55C645 https://tweakers.net/reviews/11524/tcl-c645-en-c745-tv-vreemd-genoeg-amper-te-koop.html

 

TCL 65C805 first look(C755 is the global model. The C805 is for the European market.).https://www.avpasion.com/tcl-c805-miniled-impresiones-televisor-qled/

Samsung QE55Q70C (QE55Q77C) review .https://geex.x-kom.pl/recenzje/test-i-recenzja-samsung-55q77c/

Επεξ/σία από Ashaman
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, Ashaman είπε

Καλησπερα παιδες.

Λιγα λογια σχετικα με τις τηλεορασεις και τις επιλογες που υπαρχουν.

Οσον αφορα τα Panels, παιζουν κυριως OLED, VA & IPS. Τα πρωτα ειναι η απολυτη επιλογη για ολες τις δουλειες, ειτε απλα για ταινιες, ειτε για gaming ειτε για οτιδηποτε. ΕΚΤΟΣ απο το να βλεπεις ολη μερα καναλια TV με λογοτυπα που μπορουν να προκαλεσουν Burn in. Στις Oled υπαρχει αυτο που λεμε το απολυτο μαυρο. Οταν παρακολουθιες ταινιες σε συνθηκες σκοτους βλεπεις τα ΠΑΝΤΑ, ακομα και στις πιο σκοτεινες σκηνες. Εχει και μεγαλες γωνιες θεασης οποτε δε χρειαζεται να καθεσαι κεντρικα για να μη βλεπεις ξεπλυμενη εικονα. Τα περισσοτερα δε Oled panels ερχονται με 100 Hz .

Va : Το πιο κοντινο σε μαυρο σε σχεση με OLED. Υπαρχουν πολλαπλες επιλογες αλλα για να πατε στις καλες με HDR ΚΑΙ LOCAL DIMMING (οπου μονο εκει παιζει ρολο το HDR) το κοστος ανεβαινει αρκετα. Αν δεν εχει Local dimming η Tv το HDR ειναι ψευδο. Σιγουρα ομως το μαυρο και αντιθεση ειδικα αν βλεπεις καλης ποιοτητας υλικο παιζει ρολο. Ενα δεδομενα επισης ειναι οτι οσο πιο κεντρικα εισαι στην tv τοσο καλυτερη εικονα εχεις καθως οσο πηγαινεις προς το πλαι η εικονα ξεθωριαζει. Στα Panels αυτα παιζουν φυσικα τα 50(60) & 100(120) Hz . Μη διαβαζετε για παραπανω, μαρκετινιστικα κολπα.

IPS: Ξεθωριασμενα μαυρα . Αυτο και μονο για μενα ειναι αρκετο για να τις απορριψω καθως με ενδιαφερουν πολυ οι ταινιες. Καλες γωνιες θεασης και συχνοτητα τα ιδια με VA

Υπαρχουν και οι Mini Led που θεωρητικα πλησιαζουν τις OLED σε αποδοση εικονας αλλα η αληθεια ειναι οτι εχω μηδενικη εμπειρια με αυτου του ειδους οποτε δεν εχω να πω κατι.

Για να δειτε αθλητικα και για gaming θεωρειται καλυτερα να εχεις 100(120) hz για πιο ομαλη κινηση. 

Οσον αφορα τωρα τις μαρκες.

TCL & Hisense ξεκινανε απο το ιδιο επιπεδο οσον αφορα την ποιοτητα και την αποδοση και παρομοιο επιπεδο οικονομικα. Σιγουρα δεν ειναι οι κορυφαιες αλλα η σχεση αποδοσης τιμης ειναι αν οχι απο τις κορυφαιες, εκει κοντα.

Samsung, Sony & LG το κοστος για να παρετε κατι καλο, ανεβαινει αρκετα.

Παντως αν θελετε να παρετε OLED θα προτεινα να πατε σε LG που εχει και καλυψη για Burn in.

Το βασικοτερο ολων ομως ειναι η 5ετης εγγυηση. Οτι και να παρετε ΠΑΝΤΑ σε tv να βαζετε την 5ετη. Οσο πιο φθηνη η tv τοσο φθηνοτερη και η 5ετης btw. 

Αν καποιο καταστημα δεν προσφερει την 5ετη αποφυγετε το ακομα κι αν εχει χαμηλοτερη τιμη. 

Παιδες, σε κανεναν δεν περισσευουν 400+ ευρα. 

Και κατι αλλο οσον αφορα τον ηχο. 

Ακομα και η πιο απλη Sounbar των 100 ευρω βελτιωνει τον ηχο της TV καθως εχει ηχεια πολυ μεγαλυτερα και με καλυτερη θεση απο αυτα της TV. Αν εχει και Sub δε η soundbar η διαφορα μεγαλωνει ακομα περισσοτερο.

Σιγουρα οσον αφορα τον ηχο η καλυτερη λυση ειναι ενισχυτης με διακριτα ηχεια. Πριν κανα χρονο με αγορα μεταχειρισμενου ενισχυτη (Denon 2600) και μεταχειρισμενου Sub (Yamaha) καθως και σετ ηχειων 5.0 εφτιαξα ενα 5+1 συστημα που με καλυπτει μια χαρα. Κοστος περιπου 1100 ευρω σιγα σιγα, οχι μαζεμενα.

Με 200-300 ευρω παιρνετε μια αξιοπρεπεστατη Soundbar για να εχετε καλυτερο ηχο σιγουρα απο την TV

Φοβερός. 

Ποιο soundbar θα έλεγες?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Ashaman είπε

Εξαρταται τι θες να κανεις και πανω απ'ολα το budget που εχεις διαθεσιμο. Δωσε μια ιδεα.

Για τηλεόραση. Μέχρι 200-300 ας πούμε. Όχι κάποια ιδιαίτερη χρήση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, manolol20 said:

Για τηλεόραση. Μέχρι 200-300 ας πούμε. Όχι κάποια ιδιαίτερη χρήση. 

Βασικα σε αυτα τα λεφτα μπορεις να πας σε αξιοπρεπεστατες επιλογες soundbar απο εταιρειες που ειδικευονται στον ηχο και οχι εταιρειες οπως Samsung & LG που ειδικευονται στην εικονα και απλα βγαζουν και ηχομπαρες με πολλα καλουδια αλλα απο ηχο... 

Θα προτεινα λοιπον τις εξης επιλογες : 
https://www.skroutz.gr/s/33550267/Polk-Audio-Signa-S4-Soundbar-3-1-2-me-Asyrmato-Subwoofer-kai-Tilecheiristirio-Mayro.html#description 

Εχει και επιλογη Adjust του ηχου για τους διαλογους, που ειναι πολυ σημαντικο κομματι και φυσικα και δυνατο Sub που ειναι βασικο για την κινηματογραφικη αισθηση. Αυτη εχει και eArc που την καθιστα ακομα πιο βολικη αν η TV σου ειναι σχετικα καινουρια με HDMI eArc και αυτη(HDMI 2.1). Ειδαλλως θα δουλευει απλα το Arc.
Arc vs eArc

 

https://www.skroutz.gr/s/40169208/JBL-Bar-2-1-MKII-Deep-Bass-Soundbar-300W-2-1-me-Asyrmato-Subwoofer-kai-Tilecheiristirio-Mayro.html

Πολυ δυνατο sub και καλος ηχος. Arc (οχι eArc). 

 

Για την υπερβαση: 

https://www.skroutz.gr/s/12181519/Polk-Audio-MagniFi-Mini-Soundbar-150W-5-1-me-Asyrmato-Subwoofer-kai-Tilecheiristirio-Mayro.html 

Παροιμοια με την παραπανω Polk αλλα της λειπει το eArc. Απο την αλλη 5.1 αντι για 3.1.2

Εχε υποψην οτι το Atmos που διαφημιζουν ολες οι Soundbar ειναι με αντανακλασεις και για να το πετυχεις θελεις το τελεια φτιαγμενο σαλονι απο αποψη γωνιων και θεσης tv & soundbar και ταβανιου και και και...

Οπως και να ειναι σιγουρα το αποτελεσμα ειναι πολλες πολλες σκαλες ανωτερο του ηχου της TV.

 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άργησα να στείλω για την TCL C805 γιατί έφαγα τον περισσότερο χρόνο να βγάζω ζελατίνες, να στήνω βάση, να κάνω logins στο PS5 και στην TV. Μου έφαγε όλο το βράδυ :P

Αρχικά είναι πολύ προσεγμένη με ζελατίνες παντού για να μην γίνει ζημιά. Η βάση είναι πολύ εύκολο να μπει και έχει 6 βίδες όλες και όλες. Οι θύρες HDMI κτλπ είναι απο δεξιά όπως την κοιτάμε.

Λοιπόν σε σχέση με την X90J τώρα, το τηλεκοντρόλ είναι πολύ πιο ελαφρύ και μοιάζει φτηνιάρικο. Δουλεύει μια χαρά όμως. Το menu της Sony είναι κλάσης ανώτερο, βασικά ακόμα πιστεύω ότι δεν έχω βρει όλο το μενου της TCL, είναι λες και ξεχάσανε πολλά πράγματα. Παρόλα αυτά η απόκριση της CPU είναι άμεση, στην Sony κολλάει αρκετές φορές.

TV και Media δεν πρόλαβα να δω, θα τα τεστάρω αύριο. Η ποιότητα σε Youtube δεν μου φαινόταν καλή στα 2-3 λεπτά που δοκίμασα. Παρόλα αυτά μόλις έβαλα το PS5 πάνω έφτιαξε η εικόνα. Ανεβάζω 1-2 φώτος και ένα μικρό βίντεο και τα υπόλοιπα αύριο γιατί θα κοιμηθώ στην καρέκλα. Επειδή ήταν αργά δεν ανέβασα πολύ ήχο, αλλά μου φάνηκε μια χαρά. Αύριο θα προσπαθήσω να βάλω πάνω και τον media server μου να παίξω τίποτα σε 4k πιο πολύ για να τεστάρω τον ήχο.

Spoiler

5PUxaei.jpg

Spoiler

b8xmKUU.jpg

Spoiler

 

 

Επεξ/σία από Luciddream
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχουμε καταστήματα που αναμένουν να δώσουν προσφορές bf;

Είναι κάποιο μέλος που παρακολουθεί καιρό την αγορά; Είναι οι τιμές που κυκλοφορούν πραγματική προσφορά;

Για παράδειγμα, το καλοκαίρι έπαιζε sony στα 650€, μοντέλο του 21 ωστόσο...

 

Θα μπορούσατε να πείτε 2-3 πράγματα για τα παρακάτω μοντέλα;

55c735 / 55c745 / QE55Q70B

Το local diming κάνει τόσο μεγάλη διαφορά; Ανάμεσα σε 735&745 δεν αξίζει να γλιτώσω τα 30€;

Αν φτάσω τα 600€, να δώσω τα 660€ για την Samsung; Μετά ανεβαίνεις αλλά 40 για την q70c; Ξέρω ξέρω... δεν τελειώνει ποτέ αυτή η λογική

Ονομαστικά τα χαρακτηριστικά της είναι κατώτερα της Tcl, βγαίνει όμως αυτό στην πραγματικότητα;

Η Sony που είχε παίξει στα 650€ ήταν καλύτερη; Ίσως κρατηθώ μέχρι τα Χριστούγεννα για καλύτερη προσφορά..;

Από support, βλάβες τι λένε;
 

Επεξ/σία από nickol-us
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δυστυχως η 46 Samsung 3d που ειχα 10 χρονια εβγαλε λωριδα σκιας που ποτε εμφανιζεται ποτε οχι  και δεν ξερω αν αξιζει να δω για επισκευη.

Ο χωρος που εχω ειναι 1.40 αλλα βλεπω οτι οι 65΄΄ πανε στο 1.44 

Οποτε πρεπει να παω στις 55-60'' μεχρι τα 600€

Βλεπω αυτες 

https://www.skroutz.gr/s/42148039/TCL-Smart-Tileorasi-58-4K-UHD-LED-58P635-HDR-2022.html

https://www.skroutz.gr/s/36906487/TCL-Smart-Tileorasi-55-4K-UHD-QLED-55C735-HDR-2022.html

Θελω όσο το δυνατο καλυτερο μαυρο και εντονα χρωματα

Μπορουμε να δουμε καπου αυτες τις τηλεορασεις ζωντανα?

Να περιμενω black friday ?

 

 

Επεξ/σία από adi32
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...