Προς το περιεχόμενο

TCL C745 55' & 65' & 75' ΚΩΤΣΟΒΟΛΟΣ 599€ , 699€ , 999€


Lewnidas1995

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 192
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πήγα να συνδέσω ένα παλιό σύστημα ήχου 5.1 της creative μέσω optical αλλά δεν μπορεί να το αναγνωρίσει σωστά, μπλοκάροντας την αυξομείωση του ήχου από το TCL τηλεχειριστήριο. Αν έχει κάποιος κάποια ιδέα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και δείχνει εξαντλημένη η 75άρα στα 999€, ξέρει κανείς αν η περσινή 75P635 στα 639€ αξίζει δεδομένης της διαφοράς χρημάτων;

Δε μ' ενδιαφέρει το gaming.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, phanispal είπε

Μιας και δείχνει εξαντλημένη η 75άρα στα 999€, ξέρει κανείς αν η περσινή 75P635 στα 639€ αξίζει δεδομένης της διαφοράς χρημάτων;

Δε μ' ενδιαφέρει το gaming.

Αν βάλεις tv box και έχεις χαμηλές προσδοκίες είναι οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί να βάλω box, αυτό θέλω να αποφύγω.

Έχω ήδη Mi Box S για Cosmote TV και μου σπάει τα νεύρα, γι' αυτό θέλω να πάω σε κάποια που να φορτώνω απευθείας την εφαρμογή της Cosmote και μάλιστα να παίζω με ethernet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, phanispal είπε

Γιατί να βάλω box, αυτό θέλω να αποφύγω.

Έχω ήδη Mi Box S για Cosmote TV και μου σπάει τα νεύρα, γι' αυτό θέλω να πάω σε κάποια που να φορτώνω απευθείας την εφαρμογή της Cosmote και μάλιστα να παίζω με ethernet.

Εγώ έχω την 65'. Την πήρα λόγω παιδιών μιας και έσπασαν την oled και δεν είχα σκοπό να δώσω πάλι τόσα λεφτά και να πάνε τσάμπα. Το μενού είναι αργό και για kodi δεν επαρκούσε η μνήμη. Του έβαλα το στικάκι της xiaomi και την Beam 2 της sonos και είναι κομπλέ. Απο εικόνα είναι κομπλέ αν δεν έχεις υψηλές προσδοκίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εσύ έχεις την 65P635 αν κατάλαβα σωστά.

Kodi δε θέλω, μόνο Cosmote TV, YouTube και Netflix.

Τώρα έχω μια entry level Samsung με Tizen του 2016, την UE60KU6000. Δε νομίζω να είναι καλύτερη η Samsung από την TCL.

Δε θέλω να πάω σε 65άρα, αν αλλάξω θέλω να ανέβω και σε μέγεθος, γι' αυτό κοιτάω σε 75".

Επεξ/σία από phanispal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια να ρωτησω, ψαχνω για μια 55', ισως σε λιγοτερα χρηματα, μηπως να περιμενω μπλακ φραιντει για κατι πιο φθηνο ή αυτη ειναι πολυ καλη ευκαιρια; κυριως για ταινιες θα ειναι η χρηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, phanispal είπε

Εσύ έχεις την 65P635 αν κατάλαβα σωστά.

Kodi δε θέλω, μόνο Cosmote TV, YouTube και Netflix.

Τώρα έχω μια entry level Samsung με Tizen του 2016, την UE60KU6000. Δε νομίζω να είναι καλύτερη η Samsung από την TCL.

Δε θέλω να πάω σε 65άρα, αν αλλάξω θέλω να ανέβω και σε μέγεθος, γι' αυτό κοιτάω σε 75".

Μια χαρά θα είσαι τότε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια μικρή βοήθεια μήπως βγάλω άκρη;

Επισκέφθηκα σήμερα έκθεση κώτσου να δω την 55αρα.

Όλες οι τηλεοράσεις έδειχναν να παίζουν από την ίδια πηγή.

Οι 2 tcl (55c745 και δε συγκράτησα τη δεύτερη) φάνηκαν να είναι πιο σκοτεινές σε αντίθεση με τις διπλανές του samsung.

Ρώτησα τον υπάλληλο αν έχουν γίνει οι ρυθμίσεις ή αν είναι όπως βγήκαν από το κουτί (εργοστασιακές) και μου είπε οτι η οθόνη είναι πιο σκοτεινή επειδή είναι qled. Φυσικά κάπου εκεί σταμάτησα να τον απασχολώ αφού η μια εκ των δύο samsung ήταν επίσης qled, φανφάριζε απλά για να πουλήσει...

Παρατήρησε κανείς κάτι παρόμοιο;

Είναι θέμα ρυθμίσεων;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mcstefan7 είπε

Μια χαρά θα είσαι τότε!

Το θέμα είναι αν θα είναι καλύτερη ή έστω ισάξια η TCL, αυτό το γνωρίζεις εσύ ή κάποιος άλλος;

 

1 ώρα πριν, nickol-us είπε

Μια μικρή βοήθεια μήπως βγάλω άκρη;

Επισκέφθηκα σήμερα έκθεση κώτσου να δω την 55αρα.

Όλες οι τηλεοράσεις έδειχναν να παίζουν από την ίδια πηγή.

Οι 2 tcl (55c745 και δε συγκράτησα τη δεύτερη) φάνηκαν να είναι πιο σκοτεινές σε αντίθεση με τις διπλανές του samsung.

Ρώτησα τον υπάλληλο αν έχουν γίνει οι ρυθμίσεις ή αν είναι όπως βγήκαν από το κουτί (εργοστασιακές) και μου είπε οτι η οθόνη είναι πιο σκοτεινή επειδή είναι qled. Φυσικά κάπου εκεί σταμάτησα να τον απασχολώ αφού η μια εκ των δύο samsung ήταν επίσης qled, φανφάριζε απλά για να πουλήσει...

Παρατήρησε κανείς κάτι παρόμοιο;

Είναι θέμα ρυθμίσεων;

Στην καλύτερη περίπτωση απλά τις βγάζουν απ' τα κουτιά και τις συνδέουν, στη χειρότερη ρυθμίζουν αυτές που θέλουν να σπρώξουν να έχουν πιο εντυπωσιακά χρώματα.

Πήγα κι εγώ σήμερα σε Κώτσο και Public, είδα στον πρώτο την 65P635 που μάλλον έχει ο mcstefan και συγκριτικά με άλλες γύρω έδειχνε κακή, σε εικόνα και κίνηση.

Ρώτησα έναν υπάλληλο αν έχει remote για να παίξω με τις ρυθμίσεις και να δω πώς εναλλάσσεται μεταξύ εφαρμογών, και λίγο πολύ μου την έκοψε, οπότε δεν έκατσα να ασχοληθώ περαιτέρω.

Δυστυχώς δεν είναι εύκολο να καταλήξεις κάπου.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, phanispal είπε

Δυστυχώς δεν είναι εύκολο να καταλήξεις κάπου.

Αυτό!

Πήγα μήπως καθαρίσει το μυαλό μου και μπερδεύτηκα περισσότερο.

Το θέμα είναι οτι δεν μπορείς να εμπιστευτείς τα review, ούτε τα ονομαστικά στοιχεία, τουλάχιστον όχι στο 100%.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, phanispal είπε

Μιας και δείχνει εξαντλημένη η 75άρα στα 999€, ξέρει κανείς αν η περσινή 75P635 στα 639€ αξίζει δεδομένης της διαφοράς χρημάτων;

Δε μ' ενδιαφέρει το gaming.

Αμεσα διαθεσιμη ξανα στα 799 η 75c745 στον kotsovolo .

Παρτην να μην ψαχνεσε μετα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...