Προς το περιεχόμενο

Izzy IZ-8215 XΧL 9L [ΤΕΛΟΣ]


iManosX13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λιγο offtopic, αλλα για να μην νομιζετε οτι σας τις δινουν και τσαμπα οι εταιριες η σε τρελα καλη τιμη, παρτε μια ιδεα ποσο τις αγοραζουν χοντρικη, ολες αυτες απο εκει τις παιρνουν και με παζαρια που ξερω οτι κανουν, ακομη και σε πιο εξευτελιστικη τιμη

https://www.alibaba.com/trade/search?spm=a2700.product_home_newuser.home_new_user_first_screen_fy23_pc_search_bar.searchButton&tab=all&searchText=Air+Fryer

  • Like 5
  • Thanks 3
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 121
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Προσωπικά την βρίσκω αργή, την έχω από τον Οκτώβριο που έπαιζε στα 100 ευρώ. Κάνει τραγανά πράγματα απλά ο χρόνος που ενδείκνυται, τελικά καταλήγει να είναι ο διπλάσιος. Γενικά η αγάπη μου είναι η delonghi multifry, που την έχω από το 2017, πάντα σε εκείνη γυρίζω. Περιστασιακά πάντα δοκιμάζω και κάτι άλλο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Spyros96 είπε

Προσωπικά την βρίσκω αργή, την έχω από τον Οκτώβριο που έπαιζε στα 100 ευρώ. Κάνει τραγανά πράγματα απλά ο χρόνος που ενδείκνυται, τελικά καταλήγει να είναι ο διπλάσιος. Γενικά η αγάπη μου είναι η delonghi multifry, που την έχω από το 2017, πάντα σε εκείνη γυρίζω. Περιστασιακά πάντα δοκιμάζω και κάτι άλλο. 

Η delonghi multifry εννοειτε πολυ ανωτερη απο αυτες τις απλες κινεζικες

Οχι οτι οι delonghi multifry δεν φτιαχνονται στην κινα, αλλα εχουν αλλες προδιαγραφες κατασκευης και χρησεις απο την delonghi, σε σχεση με αυτες τις εξ ολοκληρου κινεζιες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, Spyros96 είπε

Προσωπικά την βρίσκω αργή, την έχω από τον Οκτώβριο που έπαιζε στα 100 ευρώ. Κάνει τραγανά πράγματα απλά ο χρόνος που ενδείκνυται, τελικά καταλήγει να είναι ο διπλάσιος. Γενικά η αγάπη μου είναι η delonghi multifry, που την έχω από το 2017, πάντα σε εκείνη γυρίζω. Περιστασιακά πάντα δοκιμάζω και κάτι άλλο. 

Ποιοτική μεν , ψήσιμο εξαιρετικο αλλά το πρόβλημα με τον αναδευτήρα που ξεκουμπωνει μόλις πιασει θερμοκρασία...διαχρονικό! 

(Άλλαξα κάδο/αναδευτήρας...τα ίδια..!)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είμαι ανάμεσα σε αυτή και αυτή 

https://www.kotsovolos.gr/small-home-appliances/kitchen-appliances/fryers/292750-φριτεζα-αερα-izzy-iz8225-digital-xxl
 

που είναι στα 2600w ίσως είναι πιο γρήγορη !

δεν με ενδιαφέρει αυτό που ανακατεύει απλά μου άρεσε αυτή του θέματος όπως την είδα στο μαγαζί γιατί άνοιγε από πάνω και μπορούσες να τοποθετήσεις εύκολα το φαγητό χωρίς να βγάλεις τον κάδο !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, manosmanos13 είπε

Εγώ είμαι ανάμεσα σε αυτή και αυτή 

https://www.kotsovolos.gr/small-home-appliances/kitchen-appliances/fryers/292750-φριτεζα-αερα-izzy-iz8225-digital-xxl
 

που είναι στα 2600w ίσως είναι πιο γρήγορη !

δεν με ενδιαφέρει αυτό που ανακατεύει απλά μου άρεσε αυτή του θέματος όπως την είδα στο μαγαζί γιατί άνοιγε από πάνω και μπορούσες να τοποθετήσεις εύκολα το φαγητό χωρίς να βγάλεις τον κάδο !

Αυτήν που λες η αυτήν ?

https://www.e-dructer.com/dipli-psifiaki-friteza-aeros-9-lt-2850-w-cecofry-dual-9000-cecotec-cec-04996/?utm_source=google&utm_medium=organic&utm_campaign=g_merchants&utm_content=g_merchants&gad_source=1&gclid=CjwKCAiAu9yqBhBmEiwAHTx5p5C3VjWstZniv27VmcryIi9O93H_K0GP-FENtaPpz_Gn9el_twRuMRoC47sQAvD_BwE

Έχω δει καλές κριτικές σε amazon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, anergos13 είπε

Ποιοτική μεν , ψήσιμο εξαιρετικο αλλά το πρόβλημα με τον αναδευτήρα που ξεκουμπωνει μόλις πιασει θερμοκρασία...διαχρονικό! 

(Άλλαξα κάδο/αναδευτήρας...τα ίδια..!)

εγώ πήρα από ιταλια τον κάδω χωρίς αναδευτήρα και τα αποτελέσματα ήταν χαοτικά. Αρχικά η θερμοκρασία κάτω ειναι σωστα διανεμημένη 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλές περιπτώσεις και οι δύο που βάλατε. Δεν ξέρω τι παίζει με τις φριτέζες με διπλό κάδο, αν έχει κάποιος και μπορεί να μας διαφωτήσει για το πόσο βολεύουν ή δεν βολεύουν σε σχέση με αυτές με ένα κάδο ας μας διαφωτήσει.

Έχω στο νου μου και αυτές τις δύο από το banggood που με το κουπόνι του Σωτήρη και τα allowances πέφτουν στα 115 αμφότερες με πολύ καλές κριτικές από το Amazon.

https://www.banggood.com/Proscenic-T31-Air-Fryer-Oven-1700W-15L-Digital-Air-Fryer-Oven-with-Rapid-Air-Circulation-LED-Touchscreen-and-APP-or-ALEXA-Control-12-Preset-Programs-100+-Online-Recipes-p-1993995.html?cur_warehouse=CZ&rmmds=search

 

https://www.banggood.com/EU-Direct-Chefree-AFG01-Indoor-Grill-and-Air-Fryers-Oven-Combo-8-in-1-Smart-Muticooker-XL-6L-Electric-Grill-with-Griddle-p-1993854.html?cur_warehouse=CZ&rmmds=search

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, akisgd είπε

Τι εννοείς κινέζικα; Την πήρα προχθές, αύριο θα την εγκαινιάσω αλλά το καντράν είναι στα αγγλικά. 

 

Αυτό που δεν πολύ καταλαβαίνω είναι πως μπορείς να βάλεις λαδόκολλα μαζί με τον αναδευτήρα... 

Μάλλον δεν μπορείς ή αν γίνεται να την βάλεις κάτω από την σχάρα και να κάνεις τρύπα στον άξονα... 

IMG_20231117_201441.jpg

Εμένα είναι έτσι ( αγορασμενο από public)

IMG-f38fc0c0a977278717a66e6c7b74b016-V.j

  • Confused 1
  • Sad 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, akisgd είπε

Τι εννοείς κινέζικα; Την πήρα προχθές, αύριο θα την εγκαινιάσω αλλά το καντράν είναι στα αγγλικά. 

 

Αυτό που δεν πολύ καταλαβαίνω είναι πως μπορείς να βάλεις λαδόκολλα μαζί με τον αναδευτήρα... 

Μάλλον δεν μπορείς ή αν γίνεται να την βάλεις κάτω από την σχάρα και να κάνεις τρύπα στον άξονα... 

IMG_20231117_201441.jpg

Και σε μενα από Κωτσόβολο στα αγγλικά είναι το καντράν.

Το χάρτινο ταψακι το βάζω αφού αφαιρεθεί ο αναδευτήρας και δεν χρειάζεται τρύπα στο σημείο του άξονα του αναδευτήρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, katcos είπε

Και σε μενα από Κωτσόβολο στα αγγλικά είναι το καντράν.

Το χάρτινο ταψακι το βάζω αφού αφαιρεθεί ο αναδευτήρας και δεν χρειάζεται τρύπα στο σημείο του άξονα του αναδευτήρα...

Στις οδηγίες λέει ότι δεν πρέπει να αφαιρείται ο αναδευτήρας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Spyros96 είπε

εγώ πήρα από ιταλια τον κάδω χωρίς αναδευτήρα και τα αποτελέσματα ήταν χαοτικά. Αρχικά η θερμοκρασία κάτω ειναι σωστα διανεμημένη 

 

Στείλε μου αν θες μια δυο φωτο το κάδο με pm...να δω την διαφορά....

Αλλά δεν μπορώ να φανταστώ ποια η διαφορά να ψήνεις με τον αρχικό κάδο (χωρίς αναδευτήρας πχ) με αυτόν που μου λες..

 Ιδιες θερμοκρασίες ίδια κατανομή αέρα...

Αλλά τελικά χωρίς αναδευτήρα στην τηγανιτη πατατα χάνεις ένα πλεονεκτημα ... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Screenshot_20231118_091200.jpg.8009049e9518dea74ee83732d6cfb808.jpg

15 minutes ago, katcos said:

Και σε μενα από Κωτσόβολο στα αγγλικά είναι το καντράν.

Το χάρτινο ταψακι το βάζω αφού αφαιρεθεί ο αναδευτήρας και δεν χρειάζεται τρύπα στο σημείο του άξονα του αναδευτήρα...

Ναι χωρίς αναδευτήρα μπαίνει το ταψάκι ή η λαδόκολλα. Το θέμα είναι κανείς πχ πατάτες με αναδευτήρα ταψάκι δεν μπαίνει και η μόνη λύση για λαδόκολλα που σκέφτομαι είναι να την βάλεις κάτω από την σχάρα με τρύπα στο κέντρο και λίγο ανασηκωμένη στο κέντρο. Με αμφίβολα αποτελέσματα όμως... 

9 minutes ago, liakjim said:

Στις οδηγίες λέει ότι δεν πρέπει να αφαιρείται ο αναδευτήρας.

Ναι σε αυτές που συνόδευαν το μηχάνημα το λέει. Δεν φαίνεται λογικό. Δεν τις έχω εμπιστοσύνη. Στα Αγγλικά λένε για αρχή βάλε να δουλέψει 10 λεπτά και οι άχρηστοι στα Ελληνικά λένε 5 λεπτά καναν λάθος το νούμερο. Αν κατεβάσεις pdf (μπορώ να στο στείλω) εκεί λέει ότι απαραίτητα είναι μόνο η σχάρα... 

Επεξ/σία από akisgd
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, liakjim είπε

Εμένα είναι έτσι ( αγορασμενο από public)

IMG-f38fc0c0a977278717a66e6c7b74b016-V.j

Εγω θα ζητούσα αλλαγή

Είναι υποχρεωμένοι να σου δώσουν το σωστό προϊόν με το σωστό καντράν.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...