Προς το περιεχόμενο

Izzy IZ-8215 XΧL 9L [ΤΕΛΟΣ]


iManosX13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 121
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επειδή έχω και την 8225 και την 8215 . Αν βρείτε την 8225 στα 119 είναι χαοτική η διαφορα . Ο αναδευτήρας δεν κάνει ανάδευση σε όλο το πλάτος με αποτέλεσμα να έχεις άγχος αν δεν γυρίσει όλο όποτε πάλι το κοιτάς και γενικά είναι πολύ αργή γιατί έχει μεγάλο κάδο και λίγα w μάλλον. Η 8225 μοιάζει και ποιοτικά άλλη κλάση και φοβερά γρήγορη . Η 8215 δεν είναι κακή εγώ θα την δώσω στους γονείς που έχουν πιο λίγες απαιτήσεις αλλά με 40 ευρώ παραπάνω αν βρεις 8225 την πέρνεις με κλειστά μάτια 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, -WISE- said:

Τελικά όσοι την έχουν είναι ικανοποιημένοι; Έχω το μικρότερο αδερφάκι της στα 4,5 λίτρα και το σκέφτομαι για αυτήν που είναι 9λιτρη.

 

Έγιναν τρεις δοκιμές μέχρι τώρα... Πατάτες, καλαμαράκια, μπουτάκια κοτόπουλο όλα βγήκαν εξαιρετικά. Καλά θα ήταν να ήταν και λίγο πιο γρήγορη αλλά τι να κάνουμε δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα... Βάλε τα μέσα 10 λεπτά νωρίτερα και μπες στο insomnia... 😁

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν δω την ανάρτηση του @manosmanos13 παρήγγειλα την 8215. Ήμουν ανάμεσα σε αυτές τις δύο και η αλήθεια είναι ότι είχα αποφασίσει να παρω την 8225. Αλλά λίγο ότι δεν υπήρχε καμία απολύτως πληροφορία στο διαδίκτυο, λίγο το συνολικό μέγεθος (έχω περιορισμένο σε μέγεθος πάγκο), λίγο η τιμή, αποφάσισα να πάρω την 8215. Νομίζω στα 59 ευρώ που την πήρα, έκανα καλή επιλογή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, -WISE- είπε

Πριν δω την ανάρτηση του @manosmanos13 παρήγγειλα την 8215. Ήμουν ανάμεσα σε αυτές τις δύο και η αλήθεια είναι ότι είχα αποφασίσει να παρω την 8225. Αλλά λίγο ότι δεν υπήρχε καμία απολύτως πληροφορία στο διαδίκτυο, λίγο το συνολικό μέγεθος (έχω περιορισμένο σε μέγεθος πάγκο), λίγο η τιμή, αποφάσισα να πάρω την 8215. Νομίζω στα 59 ευρώ που την πήρα, έκανα καλή επιλογή. 

Είναι πολύ καλή επιλογή εγώ κράτησα και τις 2 . Μια εγώ μια γονείς . Είναι πολύ καινούργιο μοντέλο η 8225 ούτε το site τους δεν την έχουν βάλει ακόμα. Είναι αντίγραφο της καινούργιας ninja έχει την ίδια λογική λειτουργίας αλλά και η 8215 είναι πολύ καλή επιλογή. Ειχα και εγώ 2 κουπονια 20 ευρώ και μου βγήκε 58 η μια 99 η άλλη . Δεν νομίζω να παίξουν πάλι σε αυτή την τιμή αλλά παιδιά οποία βρείτε τόσο χτυπήστε άφοβα . 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την έχω εδώ και μια εβδομάδα... Ώρες ώρες χαζεύω από το τζαμί τις πατάτες και είναι σα να βλέπω μπογιά να στεγνώνει .... Πολύ αργή , πράγμα που σε βάζει στην διαδικασία να προνοησεις αν θες να φας στην ώρα σου . Πολύ καλύτερη από μια wifi blitzwolf από Κίνα που μύριζε από την αρχή και δεν ξεμυρισε ποτέ. 

Προσωπικά, το ότι ανοίγει από πάνω με βολεύει , διότι και οι αντιστάσεις καθαρίζονται πιο εύκολα αν βγάλετε τις 4 βίδες και δεν χρειάζεται να ψάχνω που θα ακουμπήσω το καυτό συρτάρι άμα θέλω να ανακατέψω . 

Προσοχή: καθώς χαζευα που λέτε τις πατάτες , είδα και κάτι μαύρο να ανακατεύεται από τον αναδευτήρα. 

Ήταν ένα ποδαράκι σιλικόνης που μάλλον κόπηκε καθώς έβαζα μέσα την σχάρα.... FML ... Άντε να βρεις άλλο τώρα. Και φοβάμαι μη μου χαράξει την επίστρωση του κάδου το ταψί.... 

Μου κάνει εντύπωση που δεν έχετε πει πως την καθαρίζετε . 

Κάποιοι λένε νερό και μια ταμπλέτα πλυντηρίου πιάτων για 15' 

Πολύ ακριβό σπορ . 

Κατέληξα σε νερό μέχρι το ύψος της σχαρας και αρκετό Ava για κάνα 10λεπτο . 

Προσπαθώ να αποφεύγω το πολύ τρίψιμο με σφουγγάρι . 

Πήρα και ένα σκασμο αξεσουάρ από temu , έχει τα πάντα σε σχάρες , σιλικόνες,  φόρμες , σουβλάκια , βάσεις αποξηρανσης , και φυσικά λαδόκολλες με τρύπα για να μην χάνεται όλη η θερμότητα από κάτω . 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ αυτήν πηρα πριν μερικές μέρες σαν πρώτη επαφή με air fryer και προς το παρόν με έχει βολέψει φουλ. 
 

Θελει λίγο να συνηθίσεις τους χρόνους γιατί τα έτοιμα προγράμματα δεν πολύστέκουν.

Πατάτες τηγανίτες εχω κάνει κατεψυγμένες μόνο προς το παρόν και βγήκαν κομπλέ στα 20-25 λεπτά περίπου. 
 

Κοτομπουκιες, φιλέτο στηθος κοτόπουλο, κατεψυγμένες γαρίδες, τορτίγιες όλα κομπλέ και τα πέτυχα με την πρώτη τα περισσότερα, εκτός απο τις μοσχαρισιες μπριζόλες που μου βγήκαν well done. Έπρεπε να τις βγάλω νωρίτερα. 
αυτες τις μέρες θα δοκιμάσω και τσιπούρες. 
 

λαδι βάζω μισή κουτάλια της σούπας και συνήθως το αλείφω απο πριν πάνω στο προϊόν. 
 

Παντα προθερμαίνω 5 λεπτά στους 185 πριν βάλω οτιδήποτε μέσα. 
 

γυρισμα θέλουν όλα γύρω στα 3/5 του χρόνου. Δηλαδή αν ψήνεις για 20 λεπτά σύνολο, θέλουν γύρισμα στα 12-13 λεπτά. 
 

Για καθάρισμα κάνει κι εγώ αυτό που είπε ο petropg. Νερό λίγο πάνω απο τη σχάρα, Ava και 7-10 λεπτά στους 200. Μετά απαλό καθάρισμα με χαρτί κουζίνας και κομπλέ. 
 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, MakeGreeceSexyAgain είπε

μοσχαρισιες μπριζόλες που μου βγήκαν well done.

 

Σε πόσα λεπτά σου βγήκε well done? Πόσα λες να δοκιμάσεις την επόμενη φορά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 hours ago, petropg said:

Την έχω εδώ και μια εβδομάδα... Ώρες ώρες χαζεύω από το τζαμί τις πατάτες και είναι σα να βλέπω μπογιά να στεγνώνει .... Πολύ αργή , πράγμα που σε βάζει στην διαδικασία να προνοησεις αν θες να φας στην ώρα σου . Πολύ καλύτερη από μια wifi blitzwolf από Κίνα που μύριζε από την αρχή και δεν ξεμυρισε ποτέ. 

Προσωπικά, το ότι ανοίγει από πάνω με βολεύει , διότι και οι αντιστάσεις καθαρίζονται πιο εύκολα αν βγάλετε τις 4 βίδες και δεν χρειάζεται να ψάχνω που θα ακουμπήσω το καυτό συρτάρι άμα θέλω να ανακατέψω . 

Προσοχή: καθώς χαζευα που λέτε τις πατάτες , είδα και κάτι μαύρο να ανακατεύεται από τον αναδευτήρα. 

Ήταν ένα ποδαράκι σιλικόνης που μάλλον κόπηκε καθώς έβαζα μέσα την σχάρα.... FML ... Άντε να βρεις άλλο τώρα. Και φοβάμαι μη μου χαράξει την επίστρωση του κάδου το ταψί.... 

Μου κάνει εντύπωση που δεν έχετε πει πως την καθαρίζετε . 

Κάποιοι λένε νερό και μια ταμπλέτα πλυντηρίου πιάτων για 15' 

Πολύ ακριβό σπορ . 

Κατέληξα σε νερό μέχρι το ύψος της σχαρας και αρκετό Ava για κάνα 10λεπτο . 

Προσπαθώ να αποφεύγω το πολύ τρίψιμο με σφουγγάρι . 

Πήρα και ένα σκασμο αξεσουάρ από temu , έχει τα πάντα σε σχάρες , σιλικόνες,  φόρμες , σουβλάκια , βάσεις αποξηρανσης , και φυσικά λαδόκολλες με τρύπα για να μην χάνεται όλη η θερμότητα από κάτω . 

Από το temu πως έψαξες αξεσουάρ για τη συγκεκριμένη; Με τις διαστάσεις του κάδου; Έχεις μήπως κανένα λινκ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 hours ago, foler79 said:

Σε πόσα λεπτά σου βγήκε well done? Πόσα λες να δοκιμάσεις την επόμενη φορά;

5 λεπτά προθέρμανση στους 185 και μετα περίπου 30 λεπτά αν θυμάμαι καλά στους 200.

Θα πάρω μάλλον θερμόμετρο για να το βγάλω στο σωστο χρόνο. Λογικά στα 20’ πρέπει να είναι κοντά στο medium rare. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...