Προς το περιεχόμενο

Izzy IZ-8215 XΧL 9L [ΤΕΛΟΣ]


iManosX13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, βρήκα αυτό το airfryer σε προσφορά από Κωτσόβολο στα 78 ευρώ. Στο Skroutz η χαμηλότερη τιμή είναι 116.5 ευρώ. Αξίζει;

 

Link Κωτσόβολου: https://www.kotsovolos.gr/small-home-appliances/kitchen-appliances/fryers/281541-φριτεζα-αερα-izzy-iz8215-digital-xxl

Link Skroutz: https://www.skroutz.gr/s/41314256/Izzy-IZ-8215-Friteza-Aeros-me-Apospomeno-Kado-9lt-Mayri.html

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 121
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Just now, ntem said:

εγω ακόμα να καταλάβω γιατί κάποιος να πάρει air fryer αν εχει φούρνο με λειτουργία αέρα.

κατανάλωση ρεύματος υποθέτω; άλλο να προσπαθείς να ζεστάνεις το εσωτερικό ενός φούρνου και άλλο μιας φριτέζας αέρος. τώρα εντάξει, για να πω την αλήθεια μια χαρά δουλειά έκανα και με το ρομπότ στην εικόνα, αλλά τι να πω...222794_4_800.jpg.afeeeef29997bd51195de376ab041233.jpg

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, την πηρα στην ίδια τιμή πριν μια εβδομάδα! Η διαφορά από τις αλλες είναι ότι ανοίγει το καπάκι με μεντεσέ από πάνω, όποτε όλο το κάτω είναι χωρος για ψήσιμο έτσι όπως το είδα.Ποιοτικά έχει πλαστικό αρκετό, με ωραία διαφάνεια που βλέπεις πως πάει το ψήσιμο και κατά την διάρκεια  δεν ζεστάθηκε απέξω.   

Πρώτη δοκιμή κοτόπουλο με πατάτες. Έβαλα 4 κομμάτια και 2 πατάτες. Μια χαρά βγήκανε. Τα είχα βάλει μαζί και έβγαλα το κοτόπουλο πιο γρήγορα και άφησα και τις πατάτες να γίνουν.

Δεν έχω αντίστοιχη εμπειρία με αλλο τέτοιο προϊόν αλλά για τον κάδο που έχει σε αυτή τιμή δεν έχει ανταγωνισμό θεωρώ.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, mmavro είπε

Καλησπερα, την πηρα στην ίδια τιμή πριν μια εβδομάδα! Η διαφορά από τις αλλες είναι ότι ανοίγει το καπάκι με μεντεσέ από πάνω, όποτε όλο το κάτω είναι χωρος για ψήσιμο έτσι όπως το είδα.Ποιοτικά έχει πλαστικό αρκετό, με ωραία διαφάνεια που βλέπεις πως πάει το ψήσιμο και κατά την διάρκεια  δεν ζεστάθηκε απέξω.   

Πρώτη δοκιμή κοτόπουλο με πατάτες. Έβαλα 4 κομμάτια και 2 πατάτες. Μια χαρά βγήκανε. Τα είχα βάλει μαζί και έβγαλα το κοτόπουλο πιο γρήγορα και άφησα και τις πατάτες να γίνουν.

Δεν έχω αντίστοιχη εμπειρία με αλλο τέτοιο προϊόν αλλά για τον κάδο που έχει σε αυτή τιμή δεν έχει ανταγωνισμό θεωρώ.

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Αν μπορείς απάντησε μου σε δύο ερωτήσεις.

1) Πόση ώρα χρειάστηκε για να ψήσει το κοτόπουλο και τις πατάτες;

2) Έχω δει σε πολλά airfryer με κάδο ότι έχουν μικρή επιφάνεια, αλλά είναι ψηλά, οπότε νομίζω ότι χάνεται χώρος επειδή δεν μπορείς να στοιβάξεις τα πάντα. Αυτό πώς είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ntem είπε

εγω ακόμα να καταλάβω γιατί κάποιος να πάρει air fryer αν εχει φούρνο με λειτουργία αέρα.

1. Κατανάλωση.
2. Ευκολία καθαρισμού.
3. Ταχύτητα.
4. Πρακτικότητα.

  • Like 9
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει νόημα να είναι ανοιχτό το thread. Απο την προηγούμενη εβδομάδα είναι sold out σε όλες τις αλυσίδες. Ο κωτσος βγάζει ερρορ μόλις προσπαθήσεις να κανεις check out. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, iManosX13 είπε

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Αν μπορείς απάντησε μου σε δύο ερωτήσεις.

1) Πόση ώρα χρειάστηκε για να ψήσει το κοτόπουλο και τις πατάτες;

2) Έχω δει σε πολλά airfryer με κάδο ότι έχουν μικρή επιφάνεια, αλλά είναι ψηλά, οπότε νομίζω ότι χάνεται χώρος επειδή δεν μπορείς να στοιβάξεις τα πάντα. Αυτό πώς είναι;

Νομίζω 20 25 το κοτόπουλο και 40 οι πατάτες αλλά τις έκοψα χοντρές. Έχει μια σχαριτσα και έρχεται στο ίδιο ύψος με το με το εξόγκωμα που μπαίνει και ο αναδευτήρας. 
 

Το μέσα είναι σαν καρατσολακι και σηκώνεις με το χερούλι και το βγάζεις. Έχει αρκετό ύψος, δεν ξέρω μέχρι που το γεμίζεις για να ψήνονται ομοιόμορφα. 
 

Είχα πάει στο public στο ρεντη και είχε δείγμα μάλλον και απόθεμα αλλά έλεγε 99ε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, ntem είπε

εγω ακόμα να καταλάβω γιατί κάποιος να πάρει air fryer αν εχει φούρνο με λειτουργία αέρα.

Πέρα από καταναλώσεις κτλ που δεν θέλει πολύ σκέψη για να καταλάβει κάποιος την διαφορά, έχω να σου πω πως και στην ουσία που είναι το "τηγάνισμα" - ψήσιμο (στο δεύτερο είναι ακόμα περισσότερο το ζουμί), ο φούρνος μου δεν έχει απλά λειτουργία αέρα.. έχει λειτουργία "air fryer" (και καλά) ... ε ΚΑΜΙΑ σχέση.. μετά από 1 χρόνο με μια Rοhnson 8λιτρη, μπορώ να σου πω πως δεν θα άλλαζα το air fryer με Τ-Ι-Π-Ο-Τ-Α.

Επεξ/σία από Craven
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπόψιν είναι πολύ ογκώδης. Όσοι έχουν στενότητα χώρου ίσως να το σκεφτούν. Η πλάκα έχει που το καντράν είναι στα κινέζικα. Δεν μπορούσε να το αλλάξουν;

Προσωπικά ακόμη δεν την έχω χρησιμοποιήσει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι εννοείς κινέζικα; Την πήρα προχθές, αύριο θα την εγκαινιάσω αλλά το καντράν είναι στα αγγλικά. 

 

Αυτό που δεν πολύ καταλαβαίνω είναι πως μπορείς να βάλεις λαδόκολλα μαζί με τον αναδευτήρα... 

Μάλλον δεν μπορείς ή αν γίνεται να την βάλεις κάτω από την σχάρα και να κάνεις τρύπα στον άξονα... 

IMG_20231117_201441.jpg

Επεξ/σία από akisgd
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...