Προς το περιεχόμενο

TCL 55C805 55" & TCL 65C805 65" @ Germanos 609€ & 739€ με Eurobank €πιστροφη 15% [ΤΕΛΟΣ]


Lewnidas1995

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οταν αγοραζουμε τηλεοραση με παραλαβη απο το καταστημα ελενχετε η τηλεοραση στο καταστημα (ανοιγεται παρουσια μας κι τιθετε σε λειτουργια)

Οταν ερχεται με currier αυτο δεν ειναι εφικτο (εκτος αν υποχρεωνεται απο το καταστημα που την εστειλε να το κανει) σε αυτη την περιπτωση πρεπει να ανοιχθει το κουτι τραβοντας βιντεο μεχρι να φανει οτι δουλευει κανονικα με το ρευμα.

Καλο θα ηταν να φαινεται κι η αποδειξη παραλαβης στο βιντεο αλλιως μπορει να αμφισβιτηθει απο την εταιρεια οτι ηρθε σπασμενη.

Ευχομαι να αποδεχθουν οτι ηταν σπασμενη κι ολα να πανε καλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 153
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πιστεύω πως υπάρχει τρόπος να δουν αν την έσπασα εγώ ή ήταν σπασμένη κ χωρίς βίντεο απο το οτι δεν εχει χτύπημα εξωτερικά  πχ το πλαισιο της ,το πανελ τα πλαστικά μέρη της , έχω βίντεο μέχρι το σημείο που ανοίξαμε το κουτί φαίνεται και το πάνελ, το πάνελ δεν έχει σπάσει, εξωτερικά το τζάμι, τουλάχιστον από όσο βλέπω εγώ πισω απο τα αυτοκόλλητα ,το θέμα ειναι ότι  μέσα έχουν χυθεί όλα τ υγρά μάλλον, δεν δείχνει τπτ πέρα από κάποιες ρωγμές ψιλό λευκές οταν ανοίγει. Και είναι τηλεόραση 65αρα δεν είχα διαθέσιμο τρίτο άτομο να μου τραβάει video απο καποιο σημείο κ μετά,  χρειάζονταν 2 άτομα για να την βγάλουν από το κουτί, δεν έχουν όλοι την δυνατότητα και τον εξοπλισμό για video unboxing, αν φοβούνται πως τις σπάμε εμείς να έρχονται να της τοποθετούν δωρεάν οι ίδιοι, ο καταναλωτής εχει μεγαλύτερη δύναμη απο όσοι μας εχουν κανει να νομίζουμε.

Η τηλεόραση,  ή δική μου άποψη είναι ότι έπεσε από όρθια στάση κάτω ενώ ήταν στο κουτί της και έσπασε εσωτερικά το πάνελ. Πράγμα λογικό όταν φεύγει από αποθήκη Γερμανού πάει στο hub της speedex από το hub πάει στο κατάστημα speedex  όπου μένει επί 1 εβδομάδα και από εκεί έρχεται σε εμένα. Ούτε το κουτί έχει σημάδια χτυπημάτων. Μπορεί να την έβαλαν κάτω  και να ακούμπησαν βάρος πάνω της δεν ξέρω τι και πως και δεν με νοιάζει. παρελαβα κάτι μη λειτουργικό από την πρώτη στιγμή,με ταλαιπωρία  όλο το διάστημα μέχρι  που παρέλαβα.Με καθυστέρηση παράδοσης 1 εβδομάδας.

Και όπως εγώ δεν βλέπω πονηρά πως πάνε να μου φορτώσουν σπασμένη τηλεόραση, ούτε αυτοί θα έπρεπε να βλέπουν πως εγώ την έσπασα εκτός αν αυτό είναι εμφανές. Κ τουλάχιστον μέχρι τώρα δεν μου δείχνουν πως το βλέπουν πονηρά θα έρθει να την παραλάβει μεταφορική 29/12.κ θα με ενημερώσουν μετά από 2εβδομαδες από την παραλαβή της.

Επεξ/σία από Tolis1331
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Tolis1331 είπε

Πιστεύω πως υπάρχει τρόπος να δουν αν την έσπασα εγώ ή ήταν σπασμένη κ χωρίς βίντεο απο το οτι δεν εχει χτύπημα εξωτερικά  πχ το πλαισιο της ,το πανελ τα πλαστικά μέρη της , έχω βίντεο μέχρι το σημείο που ανοίξαμε το κουτί φαίνεται και το πάνελ, το πάνελ δεν έχει σπάσει, εξωτερικά το τζάμι, τουλάχιστον από όσο βλέπω εγώ πισω απο τα αυτοκόλλητα ,το θέμα ειναι ότι  μέσα έχουν χυθεί όλα τ υγρά μάλλον, δεν δείχνει τπτ πέρα από κάποιες ρωγμές ψιλό λευκές οταν ανοίγει. Και είναι τηλεόραση 65αρα δεν είχα διαθέσιμο τρίτο άτομο να μου τραβάει video απο καποιο σημείο κ μετά,  χρειάζονταν 2 άτομα για να την βγάλουν από το κουτί, δεν έχουν όλοι την δυνατότητα και τον εξοπλισμό για video unboxing, αν φοβούνται πως τις σπάμε εμείς να έρχονται να της τοποθετούν δωρεάν οι ίδιοι, ο καταναλωτής εχει μεγαλύτερη δύναμη απο όσοι μας εχουν κανει να νομίζουμε.

Η τηλεόραση,  ή δική μου άποψη είναι ότι έπεσε από όρθια στάση κάτω ενώ ήταν στο κουτί της και έσπασε εσωτερικά το πάνελ. Πράγμα λογικό όταν φεύγει από αποθήκη Γερμανού πάει στο hub της speedex από το hub πάει στο κατάστημα speedex  όπου μένει επί 1 εβδομάδα και από εκεί έρχεται σε εμένα. Ούτε το κουτί έχει σημάδια χτυπημάτων. Μπορεί να την έβαλαν κάτω  και να ακούμπησαν βάρος πάνω της δεν ξέρω τι και πως και δεν με νοιάζει. παρελαβα κάτι μη λειτουργικό από την πρώτη στιγμή,με ταλαιπωρία  όλο το διάστημα μέχρι  που παρέλαβα.Με καθυστέρηση παράδοσης 1 εβδομάδας.

Και όπως εγώ δεν βλέπω πονηρά πως πάνε να μου φορτώσουν σπασμένη τηλεόραση, ούτε αυτοί θα έπρεπε να βλέπουν πως εγώ την έσπασα εκτός αν αυτό είναι εμφανές. Κ τουλάχιστον μέχρι τώρα δεν μου δείχνουν πως το βλέπουν πονηρά θα έρθει να την παραλάβει μεταφορική 29/12.κ θα με ενημερώσουν μετά από 2εβδομαδες από την παραλαβή της.

Εννοειτε πως ειναι πολυ ευκολο να καταλαβουν αν εγινε απο δικη σου υπαιτιοτητα ή οχι.Θα στην αλλαξουν εννοειτε,δεν υπαρχει θεμα.Απλα θα ταλαιπωρηθεις αρκετα και δεν θα ευχαριστηθεις την αγορα σου αλλα δεν υπαρχει περιπτωση να σου αρνηθουν την αλλαγη.Καλο κουραγιο και καλες γιορτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, LouCi4er είπε

Εννοειτε πως ειναι πολυ ευκολο να καταλαβουν αν εγινε απο δικη σου υπαιτιοτητα ή οχι.Θα στην αλλαξουν εννοειτε,δεν υπαρχει θεμα.Απλα θα ταλαιπωρηθεις αρκετα και δεν θα ευχαριστηθεις την αγορα σου αλλα δεν υπαρχει περιπτωση να σου αρνηθουν την αλλαγη.Καλο κουραγιο και καλες γιορτες.

Καλημέρα σε όλους Στην δικιά μου την περίπτωση παράγγειλα μια τηλεόραση 65 την παρέλαβα κανονικά και με το που την άνοιξα ήταν σπασμένη βέβαια έχω κάνει της απαραίτητες διαδικασίες με φωτογραφίες και περιμένω να μου απαντήσουν τι θα γίνει πάντως είναι πολύ χρονοβόρα η διαδικασία όσο γρήγορα ήρθε τόσο αργά γίνεται όλο αυτό μακάρι να βγάλω και εγώ άκρη σύντομα βέβαια προς το παρών στην επικοινωνία είναι όλα καλά . Update Εγώ παρέλαβα 7 Δεκεμβρίου και 18 έφυγε πίσω για τα κεντρικά Αθήνα και αναμένω. θα πάρει Μήνα όλο αυτό όπως το κόβω και βλέπουμε στο τηλέφωνο με όσους μίλησα ήταν πολύ εξυπηρετικοί στο να με βοηθήσουν βέβαια η αναμονή στο τηλέφωνο μέχρι να πιάσεις σειρά είναι από 20λεπτο και πάνω τώρα όταν παραλάβουν την τηλεόραση ελπίζω να μην έχω άλλα θέματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tο θεμα με τις courrier ειναι σημαντικο.

Καμια αλυσιδα (Κοτσωβολος, Γερμανος ) δεν εχει διαθεσιμη την c805 στο καταστημα αρα αναγκαστικα ερχεται σπιτι σφραγισμενη κι χωρις ελενχο με courrier ,Εκτος αν ζητησης να παει στο καταστημα για να γινει ο ελενχος αλλα μετα θα πρεπει να εχεις station vagon η φορτηγακη η αγροτικο, αν ειναι 65' και πανω, για να την πας στο σπιτι με δικο σου ρισκο .

Δεν γνωριζω αν μπορουν να υποχρεωθουν απο την εταιρεια η courrier να ανοιγουν την tv κι να γινεται ο ελενχος λειτουργιας ωστε να ειμαστε σιγουρη οτι η τηλεοραση εφτασε ενταξη στον πελατη.

Γιατι ετσι οπως γινεται τωρα η παραδοση ειναι σαν να παιρνουμε  "γουρουνι στο σακι" κι μετα αν μας κατσι η στραβη θελουμε μεγαλη υπομονη και χρονο για να γινει η αντικατασταση .

Για να εχουμε εμεις πιστηρια για το τι βγηκε απο το κουτι παντα video unboxing.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

Καλημέρα παιδιά, επειδή είμαι σε αναζήτηση τηλεοράσης σε τέτοιο εύρος τιμής για τους χρήστες που την έχουν ήδη αξίζει τα χρήματα της η να δω για κάτι άλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, giannhs07gg είπε

Καλημέρα παιδιά, επειδή είμαι σε αναζήτηση τηλεοράσης σε τέτοιο εύρος τιμής για τους χρήστες που την έχουν ήδη αξίζει τα χρήματα της η να δω για κάτι άλλο?

Δεν ξέρω οι άλλοι εγώ είμαι σούπερ ευχαριστημένος. 

Δεν είναι oled αλλά την πλησιάζει 

Πολύ καλά χρώματα πολύ καλό μαύρο Καλές γωνίες. Πάρα πολλές ρυθμίσεις για να τη φέρεις όπως θες. Το Android που έχει φοβερό δεν κολλάει πουθενά. Βάζεις σχεδόν ότι εφαρμογή θες κλπ 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, adi32 είπε

Δεν ξέρω οι άλλοι εγώ είμαι σούπερ ευχαριστημένος. 

Δεν είναι oled αλλά την πλησιάζει 

Πολύ καλά χρώματα πολύ καλό μαύρο Καλές γωνίες. Πάρα πολλές ρυθμίσεις για να τη φέρεις όπως θες. Το Android που έχει φοβερό δεν κολλάει πουθενά. Βάζεις σχεδόν ότι εφαρμογή θες κλπ 

Πόσο περίπου καιρό την έχεις? 

Μόνο ο Γερμανός την έχει τώρα διαθέσιμη και μετά σε μαγαζιά στο Σκρουτζ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, giannhs07gg είπε

Πόσο περίπου καιρό την έχεις? 

Μόνο ο Γερμανός την έχει τώρα διαθέσιμη και μετά σε μαγαζιά στο Σκρουτζ.

απο 20/11 με την προσφορα του Γερμανου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 hours ago, giannhs07gg said:

Καλημέρα παιδιά, επειδή είμαι σε αναζήτηση τηλεοράσης σε τέτοιο εύρος τιμής για τους χρήστες που την έχουν ήδη αξίζει τα χρήματα της η να δω για κάτι άλλο?

Σε αυτά τα χρήματα είναι δύσκολο να βρεις κάτι καλύτερο. Ίσως, η Hisense u8k αλλά το λογισμικό της δεν υποστηρίζει κάποιες ελληνικές εφαρμογές (πχ cosmote tv).

Ζωηρά χρώματα, ικανοποιητικά μαύρα για μη oled τηλεόραση και αρκετή φωτεινότητα. Στα αρνητικά θα έβαζα τις αντανακλάσεις και την κίνηση (αν και δεν έχω δοκιμάσει αλλαγές στα ρυθμίσεις) που φαίνεται κάπως αφύσικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 minutes ago, Shyn said:

Ζωηρά χρώματα, ικανοποιητικά μαύρα για μη oled τηλεόραση και αρκετή φωτεινότητα. Στα αρνητικά θα έβαζα τις αντανακλάσεις και την κίνηση (αν και δεν έχω δοκιμάσει αλλαγές στα ρυθμίσεις) που φαίνεται κάπως αφύσικη.

αυτό με την κίνηση,  το αντιμετωπίζω κι εγώ στην C745 που έχω πάρει.   Δεν το κάνει σε όλα τα βίντεο, αλλά σε κάποια μου φαίνεται αφύσικη η κίνηση (όταν κάνει "smoothing") ή υπερβολικό το judder αν μηδενίσω τις επεξεργασίες κίνησης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 φορες παρελαβα σπασμένη 86αρα. Την τρίτη φορά ήμουν τυχερός. Είχα βίντεο και στα 2 σπασίματα και έτσι έβγαλα άκρη σχετικά ευκολα. Ειδικά για μεγάλη τηλεόραση, κανόνας πλέον το βίντεο στο unboxing.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαντάζομαι όμως ότι για να δεχτούν την ευθύνη θα πρέπει να έχουν αναλάβει εκείνοι την παράδοση στον πελάτη, όχι να παραλάβει μόνος του ο τελευταίος.

Βέβαια, και εκείνοι να στη φέρουν, πάλι δεν αποκλείεται να σου έπεσε εσένα αφού έχουν φύγει και πριν ξεκινήσεις το unboxing.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, mariosdemigod είπε

2 φορες παρελαβα σπασμένη 86αρα. Την τρίτη φορά ήμουν τυχερός. Είχα βίντεο και στα 2 σπασίματα και έτσι έβγαλα άκρη σχετικά ευκολα. Ειδικά για μεγάλη τηλεόραση, κανόνας πλέον το βίντεο στο unboxing.

Mπορεις να μας πεις :

α) απο που εγινε η αγορα 

β)ποια ηταν η curier 

γ)ποσο χρονο πηρε το πηγαινε ελα  

δ) εισαι ευχαριστημενος απο την tv 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...