Προς το περιεχόμενο

TCL 55C805 55" & TCL 65C805 65" @ Germanos 609€ & 739€ με Eurobank €πιστροφη 15% [ΤΕΛΟΣ]


Lewnidas1995

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδη πολύ γραφτηκε στο προηγουμενο ποστ με την C745 , Οποιος δεν πηρε ακομη να η ευκαιρια.

55" 609€

65" 739€ ΤΕΛΟΣ

Επεξ/σία από Lewnidas1995
65'' εξαντλημενη
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 153
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Έγινε αλλαγή τίτλου σε TCL 55C805 55" & TCL 65C805 65"(τελος η 65) @ Germanos 609€ & 739€ με Eurobank €πιστροφη 15%
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα πρότεινα να αγοραστεί κι η επέκταση εγγύησης στα 5 έτη.

ttps://www.germanos.gr/corporate/g-warranty-plus-epektasi-egguisis/

Σκέφτομαι κι εγώ τήν αγορά της. Με προβηματίζουν πρόσφατες αναφορές από κατόχους οτι έχει θέματα στήν ροή τής κίνησης. https://www.avforums.com/threads/tcl-c805-owners-thread.2474425/page-7. Πιθανολογώ ότι είναι θέμα ρυθμίσεων.

Επεξ/σία από astrolavosg
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις αγόρασα την 55 με επιστροφή. 

Για να δούμε εάν ήταν καλή επιλογή αλλά θεωρώ ότι για 600€ δύσκολα να έβρισκα κάτι καλύτερο 

Η επέκταση εγγύησης είναι 90€ και γίνεται μόνο από κατάστημα Γερμανού με την απόδειξη και είναι για 3 χρόνια. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, Nick64 είπε

Μόλις αγόρασα την 55 με επιστροφή. 

Για να δούμε εάν ήταν καλή επιλογή αλλά θεωρώ ότι για 600€ δύσκολα να έβρισκα κάτι καλύτερο 

Η επέκταση εγγύησης είναι 90€ και γίνεται μόνο από κατάστημα Γερμανού με την απόδειξη και είναι για 3 χρόνια. 

Καλορίζικη!

Συμφωνώ ότι δείχνει το απόλυτο vfm μέχρι στιγμής! Να συμπληρώσω για τήν επέκταση πώς όποιος επιλέξει τήν έξτρα ασφάλιση (για 3 επιπλέον χρόνια) θα πρέπει να το αποφασίσει εντός 14 ημερών από τήν αγορά. Παρά τήν όντος αλμυρή τιμή επειδή πρόκειται για ηλεκτρονική συσκευή μιας κάποιας αξίας νομίζω ότι έχει νόημα η αγορά της. Αν σταβώσει κάτι στα 3 ή 4 χρόνια θα νιώσω άσκημα πού δεν τήν ασφάλισα. Σαφώς πρόκειται για προσωπικές επιλογές κι ανάληψη ή όχι τού όποιου ρίσκου. Τα χρήματα πού ζητάει η ασφάλιση με βάση το όποιο προσδοκώμενο όφελος.

Επεξ/σία από astrolavosg
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, astrolavosg είπε

Θα πρότεινα να αγοραστεί κι η επέκταση εγγύησης στα 5 έτη.

ttps://www.germanos.gr/corporate/g-warranty-plus-epektasi-egguisis/

Κατσε, που λεει επεκταση κατα 3 ετη? Γιατι εγω διαβαζω επιπλεον καλυψη μαζι με τα ετη της νομιμης εγγυησης 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για επιστροφη ξερουμε τι παιζει? πρεπει να την παρεις απο το καταστημα ή στην στελνουν και σπιτι? επισης για αποφορολογηση με τιμολογιο πια ειναι η διαδικασια γερμανος ξερουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Κατσε, που λεει επεκταση κατα 3 ετη? Γιατι εγω διαβαζω επιπλεον καλυψη μαζι με τα ετη της νομιμης εγγυησης 

"Η διάρκεια του ασφαλιστικού πακέτου είναι 1 έτος για Smartphone, Tablet & Smartwatch, 2 έτη για Laptop & 3 έτη για TV, και αποπληρώνεται εφάπαξ."

 

Το ίδιο μου είπαν και από κοντά σε κατάστημα μετά από σχετική ερώτηση. Όπως αναφέρθηκε, η επέκταση πρέπει να γίνει τις πρώτες 14 ημέρες και με την απόδειξη αγοράς στο κοντινότερο κατάστημα δυστυχώς μιας και το eshop τους υπολειτουργεί σε σχέση με άλλες αλυσίδες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 λεπτά πριν, Nick64 είπε

Το ίδιο μου είπαν και από κοντά σε κατάστημα μετά από σχετική ερώτηση. Όπως αναφέρθηκε, η επέκταση πρέπει να γίνει τις πρώτες 14 ημέρες και με την απόδειξη αγοράς στο κοντινότερο κατάστημα δυστυχώς μιας και το eshop τους υπολειτουργεί σε σχέση με άλλες αλυσίδες 

Με ενοχλει που δεν λεει κατι της μορφης "Η διαρκεια του ασφαλιστικου πακετου ειναι κατα 1 ετος ή αυξανεται κατα 1 ετος κτλ". Θα ρωτουσα και σιγουρα μεσω τηλ γιατι σε καταστημα μπορει να θελουν να πουλησουν

Ή εστω αν εχει κάνει κανείς παλιοτερα και εχει το συμβολαιο να μας το δωσει

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Με ενοχλει που δεν λεει κατι της μορφης "Η διαρκεια του ασφαλιστικου πακετου ειναι κατα 1 ετος ή αυξανεται κατα 1 ετος κτλ". Θα ρωτουσα και σιγουρα μεσω τηλ γιατι σε καταστημα μπορει να θελουν να πουλησουν

Ή εστω αν εχει κάνει κανείς παλιοτερα και εχει το συμβολαιο να μας το δωσει

Πήγα για αυτόν το λόγο στο κατάστημα. Ο πωλητής δεν είχε ιδέα και πήρε τηλέφωνο στα κεντρικά. Του έστειλαν μια λίστα με διάφορες τιμές και μου είπε τρεις φορές ότι η εγγύηση είναι έξτρα 3 χρόνια από τα δύο που έχει.

Το ίδιο καταλαβαίνω και εγώ από τα γραφόμενα του warranty plus. 

Εάν θες να είσαι καλυμμένος 100% μπορείς να πας μια βόλτα από το κοντινότερο κατάστημα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, SabotazNic είπε

Κατσε, που λεει επεκταση κατα 3 ετη? Γιατι εγω διαβαζω επιπλεον καλυψη μαζι με τα ετη της νομιμης εγγυησης 

Αναφέρει επί λέξη τα εξής:

«Η διάρκεια του ασφαλιστικού πακέτου είναι 1 έτος για Smartphone, Tablet & Smartwatch, 2 έτη για Laptop & 3 έτη για TV, και αποπληρώνεται εφάπαξ». Με άλλα λόγια εσύ διαβάζεις ότι οι τύποι πουλάνε 3 έτη με τα δύο να είναι φίξ προπληρωμένα από τήν εργοστασιακή εγγύηση! Ο συνειρμός μου ήταν από τα σχετικά ασφαλιστικά πακέτα επέκτασης πού έχει το skroutz στις τηλεοράσεις. Αναφέρει σαφώς πώς είναι 3 έτη και συνολικά με τήν εργοστασιακή 5. Συμφωνούμε πως είναι τουλάχιστον πρόχειρη η διατύπωση από τον Γερμανό αλλά ελπίζω όχι δόλια! Βέβαια επειδή ζούμε σε πονηρούς καιρούς δεν αγοράζουμε κάτι με βάση τήν ελπίδα και το προφανές πού εμείς καταλαβαίνουμε! Έστειλα πριν λίγο e-mail στον Γερμανό ζητώντας σχετικές διευκρινήσεις. Προσωπικά δεν πολυεμπιστεύομαι το τηλέφωνο σε τέτοιες περιπτώσεις διασφάλισης τών δικαιωμάτων μου! Verba volant, scripta manen!

Επεξ/σία από astrolavosg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, astrolavosg είπε

Βέβαια επειδή ζούμε σε πονηρούς καιρούς δεν αγοράζουμε κάτι με βάση τήν ελπίδα και το προφανές πού εμείς καταλαβαίνουμε! Έστειλα πριν λίγο e-mail στον Γερμανό ζητώντας σχετικές διευκρινήσεις. Δεν πολυεμπιστεύομαι το τηλέφωνο! Verba volant, scripta manen!

Το αυτο. Και επειδη την κανεις την "επεκταση" δια ζωσης, δεν εχεις το δικαιωμα υπαναχωρησης 14 ημερων. 

Μόλις τώρα, szaf είπε

Σε περιπτωση που γινει αγορα με δωροεπιταγη Γερμανος, γνωρίζει κάποιος τι ποσο φαινεται τελικα στο τιμολογιο αγορας;

η επιστροφη γινεται στο τελικο ποσο και μετα απο τις οποιες εκπτωσεις, δωροεπιταγες κτλ. Αν δε η τιμη πεσει και κατω των 349, δεν εχεις δικαιωμα 15% επιστροφης

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρισυ αν θυμάμαι καλά τίς ημέρες κοντά στα Χριστούγεννα έκαναν δώρο το ΦΠΑ μαζί με τήν επέκταση εγγύησης αν πλήρωνες μέσω Payzy!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...