Προς το περιεχόμενο

FROG - UNLIMITED DATA , 120€ για ένα χρόνο μόνο στα μαγαζιά frog


blade_runner

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, asteroulis είπε

Ολες 5G ειναι , απλα πρεπει να ενεργοποιηθει για την καθε καρτα. Στελνεις 5G στο 1333 ή την βαζεις σε 5G συμβατη συσκευη και ενεργοποιειται μονη της .

Καλα απο μονοι τους γιατι να στο πουν ; Υπαρχει και στο site αν το εψαχνες. Δεν το διαφημιζουν ομως.

Σωστα , εχω ακουσει και χαμηλοτερες τιμες για να σε τραβηξουν . Αυτην την στιγμη μιλαω για τιμη χωρις φορητοτητες , η οποια ειναι 41€ στην κοσμοτε , η οποια ειναι η μονη που δινει εως +4 καρτες . Παλαιοτερα εδινε και η Vodafone 4 καρτες αλλα εχει δυο χρονια που το εκοψε και δινει μια, και η Nova παλι μια δινει. Συνολικα μοναχα αν στο σπιτι που μενεις δεν εχει σημα η κοσμοτε και υπερεχουν συντριπτικα οι αλλες δυο , αξιζει να μην πας στην κοσμοτε .

Επειδη εδω και δυο χρονια εχω mobile internet αποκλειστικα , και εχω αλλαξει και τις εταιριες , και το ψαχνω για φιλους και οικογενεια , αυτο που λεω δεν το λεω τυχαια. Αν θελει καποιος 1-3 γραμμες ιντερνετ για σπιτι ή σαν δευτερη γραμμη για κινητο δεν υπαρχει αντιστοιχη προσφορα. Στις 4-5 γραμμες και πανω τοτε μαλλον το gigamax unlimited επειδη δινει και απεριοριστη ομιλια στην βασικη γραμμη θα το προτεινα πιο πολυ.

Τιμες καταλογου στο μαγαζι που πηγα και ρωτησα για να μεταφερθω

  • 4 γραμμες ολα unlimited: 78,28/μηνα - μειον επιπλεον 5/μηνα/γραμμη μολις ενεργοποιηθει το fiber 
  • 1 επιπλεον γραμμη unlimited ολα  (εδω δεν επαιξε προσφορα): 29.52/μηνα - μειον επιπλεον 5/μηνα μολις ενεργοποιηθει το fiber 
  • 2 παγια δωρο στα κινητα (στο συνολο -215 ευρω)
  • Fiber 300/30:  37.90/μηνα
  • Cosmote TV Cinema: 15/μηνα με το κουτι δωρο και κραταω και την δορυφορικη που εχω (οποτε βλεπω δυο ξεχωριστα ταυτοχρονα). 

Δεν μπορω να πω. Καλο deal και ηταν out of the selves. Δεν ηταν προσωπικη προσφορα.

Τωρα που μου λετε και για επιπλεον καρτα με 3 ευρω. Κουφετο....

 

Να δω ποσο καιρο θα κανει να μου περασουν την οπτικη ινα βεβαια γιατι δεν υπαρχει στην πολυκατοικια αλλα το κουτι ειναι ακριβως απεναντι διαγωνια μου και οι ινες εχουν μπει στην περιοχη.

Λενε για 1,5-2 μηνες. Ας το ελπισω

 

Επεξ/σία από SeNNinhA
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, asteroulis είπε

Ολες 5G ειναι , απλα πρεπει να ενεργοποιηθει για την καθε καρτα. Στελνεις 5G στο 1333 ή την βαζεις σε 5G συμβατη συσκευη και ενεργοποιειται μονη της .

Καλα απο μονοι τους γιατι να στο πουν ; Υπαρχει και στο site αν το εψαχνες. Δεν το διαφημιζουν ομως.

Σωστα , εχω ακουσει και χαμηλοτερες τιμες για να σε τραβηξουν . Αυτην την στιγμη μιλαω για τιμη χωρις φορητοτητες , η οποια ειναι 41€ στην κοσμοτε , η οποια ειναι η μονη που δινει εως +4 καρτες . Παλαιοτερα εδινε και η Vodafone 4 καρτες αλλα εχει δυο χρονια που το εκοψε και δινει μια, και η Nova παλι μια δινει. Συνολικα μοναχα αν στο σπιτι που μενεις δεν εχει σημα η κοσμοτε και υπερεχουν συντριπτικα οι αλλες δυο , αξιζει να μην πας στην κοσμοτε .

Επειδη εδω και δυο χρονια εχω mobile internet αποκλειστικα , και εχω αλλαξει και τις εταιριες , και το ψαχνω για φιλους και οικογενεια , αυτο που λεω δεν το λεω τυχαια. Αν θελει καποιος 1-3 γραμμες ιντερνετ για σπιτι ή σαν δευτερη γραμμη για κινητο δεν υπαρχει αντιστοιχη προσφορα. Στις 4-5 γραμμες και πανω τοτε μαλλον το gigamax unlimited επειδη δινει και απεριοριστη ομιλια στην βασικη γραμμη θα το προτεινα πιο πολυ.

Δεν ειναι 5g!  Ακομα και στο κινητο με 5g να την βαλεις δεν ενεργοποιείται!! Εχω και επισημη απαντηση οταν τους ρωτησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, miltgiorg είπε

Δεν ειναι 5g!  Ακομα και στο κινητο με 5g να την βαλεις δεν ενεργοποιείται!! Εχω και επισημη απαντηση οταν τους ρωτησα.

4G ειναι μια χαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, SeNNinhA είπε

4G ειναι μια χαρα.

Μια χαρα ειναι οντως. Εγω για backup το εχω και ειναι αρκετα τιμιο. Αλλα και οταν κατεβαζω κατι απο vdsl μπαινω απο το router με την sim και ειναι κομπλε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 minutes ago, miltgiorg said:

Δεν ειναι 5g!  Ακομα και στο κινητο με 5g να την βαλεις δεν ενεργοποιείται!! Εχω και επισημη απαντηση οταν τους ρωτησα.

4 καρτες έξτρα έχω, όλες είναι 5G , και σε διπλανά φόρουμ που τα συζητάμε δεν υπάρχει αμφιβολία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα άγχος το έχω πάντως για την επόμενη BF που θα λήξει η δικιά μου, τι στο καλο μπορεί να συγκριθεί με το δίκτυο της στη τιμή των 60€ / έτος;Screenshot_2024-01-28-20-53-37-843_gr.cosmote.frog-edit.jpg.914b5418a8e54277cb44799e969203d1.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/1/2024 στις 11:07 ΜΜ, drdedus είπε

όλα αυτα αν δεν "εχω" αλλους τροπους.

ολα αυτα αν υπάρχει η επιθυμητή κάλυψη.

ολα αυτα αν μου χρειάζεται.

ολα αυτα αν δεν μπορώ να ζήσω χωρις απεριόριστα νταντά

έχεις και εσυ κενά .

ντομάτα εχω να πάρω 3 χρόνια.

αυτό σκέφτηκα και γω μόλις είδα την αρχή του thread... μου κάνει εντύπωση πόσοι είναι έτοιμοι να δώσουν 120 γιουρο ατάκα κι επιτόπου για κάτι τέτοιο...

  • Like 1
  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, mitsos_z είπε

αυτό σκέφτηκα και γω μόλις είδα την αρχή του thread... μου κάνει εντύπωση πόσοι είναι έτοιμοι να δώσουν 120 γιουρο ατάκα κι επιτόπου για κάτι τέτοιο...

η φτηνια τρώει τον παρα.

Στις 27/1/2024 στις 11:58 ΜΜ, asteroulis είπε

Δεν υπάρχει κανένα κενό. Αν έχεις να πάρεις ντομάτα τρία χρόνια προφανώς το απεριόριστο ίντερνετ δεν είναι προτεραιότητα. Ουτε σε τιμή ανταγωνιστική ουτε σε τιμή black friday.

Αν δεν έχεις κάλυψη ουτε η black friday θα στην δώσει.

Αν λοιπόν χρειάζεσαι απεριόριστα data , αυτή είναι η καλύτερη τιμή της αγοράς αυτή την στιγμή..

η black Friday δεν αφορά μονο την frog αρα μπορεί η θα μπορούσε να μου δωσει την κάλυψη.  κατάλαβες?

 

Αν χρειάζεσαι απεριόριστα ΙΣΩΣ είναι η καλύτερη τιμή της αγοράς αυτή την στιγμή εκτος αν μπορείς και εσυ να σκεφτείς και άλλους τρόπους. (πάντα για απεριόριστα)

Στις 28/1/2024 στις 9:14 ΠΜ, alexx_bauer είπε

Γιατί είσαι εδώ τότε;

για συζήτηση? 

για ιδέες?

  γιατί η φτηνια τρώει τον παρά...? 

το τελευταίο ίσως ειναι η μεγαλύτερη αλήθεια..

αλλα μαλλον μιλαω σε επαγγελματια που έχει ανάγκη το S24 ultra κλπ Οταν βρεις Απεριόριστη μπαταρία (εκτος απο την beta πυρηνική...) μιλάμε

Επεξ/σία από drdedus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, drdedus είπε

Αν χρειάζεσαι απεριόριστα ΙΣΩΣ είναι η καλύτερη τιμή της αγοράς αυτή την στιγμή εκτος αν μπορείς και εσυ να σκεφτείς και άλλους τρόπους. (πάντα για απεριόριστα)

αλλα μαλλον μιλαω σε επαγγελματια που έχει ανάγκη το S24 ultra κλπ Οταν βρεις Απεριόριστη μπαταρία (εκτος απο την beta πυρηνική...) μιλάμε

Ε ναι, μιλάς σε επαγγελματία που χρειάζεται απεριόριστα δεδομένα (ή έστω 1ΤΒ, ή 200GB την εβδομαδιαία, αυτή είναι η χρήση μου, δουλεύω με τεράστια αρχεία σε περιοχή όπου η επίγεια γραμμή έχει θέματα.)

Δεν έχω ανάγκη κανένα Ultra και Max, την βάζω σε 4/5G ρούτερ και εκτός σπιτιού συνδεμένο σε power bank.

Δεν είμαστε τόσο σπάνιοι να ξέρεις αυτοί που έχουμε μεταβεί σε mobile ίντερνετ αποκλειστικά σχεδόν .

Υ.Γ. 

Ξέρεις μήπως άλλες καλές προσφορές σχετικές;

Επεξ/σία από alexx_bauer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 hours ago, drdedus said:

η φτηνια τρώει τον παρα.

η black Friday δεν αφορά μονο την frog αρα μπορεί η θα μπορούσε να μου δωσει την κάλυψη.  κατάλαβες?

 

Αν χρειάζεσαι απεριόριστα ΙΣΩΣ είναι η καλύτερη τιμή της αγοράς αυτή την στιγμή εκτος αν μπορείς και εσυ να σκεφτείς και άλλους τρόπους. (πάντα για απεριόριστα)

για συζήτηση? 

για ιδέες?

  γιατί η φτηνια τρώει τον παρά...? 

το τελευταίο ίσως ειναι η μεγαλύτερη αλήθεια..

αλλα μαλλον μιλαω σε επαγγελματια που έχει ανάγκη το S24 ultra κλπ Οταν βρεις Απεριόριστη μπαταρία (εκτος απο την beta πυρηνική...) μιλάμε

Καπου μπερδευεσαι με τις δικες σου καταστασεις και κανεις αναλογιες για το τι συμβαινει γενικα στους αλλους..α 120€/ετος . δηλαδη 10€ το μηνα για απεριοριστο ιντερνετ δεν μπορουσε να στο δωσει κανεις αλλος ακομη και στην  black Friday. Στο καλυτερο δικτυο της Ελλαδος, στατιστικα .

Εχω πολλους γνωστους που δινουν αυτην την στιγμη 20-25€ για κατι συνδεσεις της κακια ωρας στο σπιτι που ψηνουν καφε μεχρι να ανοιξουν σελιδες. Αυτοι οι ανθρωποι αυριο πηγαινουν και παιρνουν μια καρτα , και για εναν χρονο εχουν γλυτωσει 120-180€, χωρις να ειναι δεσμευμενοι με 2ετη συμβολαια και πρηξιματα. Ειναι οικονομικη λυση για υπαρκτα προβληματα , για πολλους.

Αν δεν χρειαζεσαι ενα κρουστικο δραπανο γιατι το μονο που σου χρειαστηκε ηταν να συναρμολογησεις μια φορα ενα κρεβατι , αλλα μπεις σε ενα καταστημα που πουλαει σε σουπερ ευκαιρια ενα αξιοπρεπες δραπανο αρχιζοντας να λες τι παιρνετε δραπανα αφου δεν τα χρειαζεστε , ελπιζω να καταλαβαινεις πως το προβλημα το εχεις εσυ και οχι αυτος που παει να κανει την δουλεια του.

Δεν διαφωνω οτι η φτηνια τρωει τον παρα , αυτο αφορα ομως την φθηνη ποιοτητα ενος προιοντος ή μιας υπηρεσιας την οποια καταληγεις να πληρωνεις ακριβα πολλες φορες επειδη δεν κανει καλα αυτο που υποσχεται. Αν ομως εσυ την ιδια ακριβως υπηρεσια την πληρωνεις πιο φτηνα ενω την πληρωνες ακριβα , τοτε αυτο σου αφηνει παραδες στην ακρη. Αν την πληρωνεις και πιο φτηνα , κι εχεις καλυτερη παροχη υπηρεσιας απο οτι ειχες πριν τοτε ειναι ανοητο να μην το κανεις.

Δεν καταλαβαινω γιατι χλευαζεις κατι τοσο εξωφθαλμα θετικο , ειτε το χρειαζεται καποιος ειτε οχι. Δεν προσφερεις κατι γονιμο στην συζητηση με την σταση σου , ουτε αντιπροτεινεις κατι που πιστευεις οτι ειναι ισως καλυτερο .
Οσα δεν φτανει η αλεπου , τα κανει κρεμασταρια. Αφου δεν το εχω εγω , ειναι αχρηστο.

Επεξ/σία από asteroulis
  • Like 7
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 Δεν χλευαζω κατι.

Εσύ προσπαθείς να με πείσεις να μην ψαξω για αλλο η και το ιδιο προιον σε καλύτερη τιμή.

μπορεί ντομάτα στα αστικά κεντρα να μην κυκλοφορεί στην επιθυμητή τιμή και ποιότητα εύκολα αλλά sim όπως πχ μπορείς να καταλαβεις (ακομα και απο τα προηγούμενα ποστ) κυκλοφορεί στην επιθυμητή τιμη και ποιότητα η την "κυκλοφορείς και εσυ" εύκολα .  ΟΛΑ αυτ αν ΔΕΝ τρεξεις και σκεφτείς.  Εκτός αν μιλάς για κατι που το "Χρειαζόμασταν χθες" η για μαζική αγορά μεγάλου αριθμού sim η θέλουμε κάποιο συγκεκριμένο παραστατικό. 

Δεν μπορώ να σκεφτώ που αλλού μπορείς να εχεις δίκιο σε ενα thread προσφορών που μας αρέσει να το ξεψαχνιζουμε.  Τι άλλο να σου πω αν δεν μπορείς να καταλάβεις τα παραπανω .

 

 

19 ώρες πριν, alexx_bauer είπε

 

Δεν είμαστε τόσο σπάνιοι να ξέρεις αυτοί που έχουμε μεταβεί σε mobile ίντερνετ αποκλειστικά σχεδόν .

δεν ξερω τον χαλκο (χρόνια η δεκαετίες ανάλογα τον χώρο η την χρηση) πριν σκεφτείς οτι δεν τον χρειάζεσαι.

Οσο για τις προσφορές που ρωτάς ψάχνεις για 1-2 καρτες στην προκειμένη η μαζικά και αμεσα 20-100 κλπ?

 

 

Επεξ/σία από drdedus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 hours ago, drdedus said:

 Δεν χλευαζω κατι.

Εσύ προσπαθείς να με πείσεις να μην ψαξω για αλλο η και το ιδιο προιον σε καλύτερη τιμή.

μπορεί ντομάτα στα αστικά κεντρα να μην κυκλοφορεί στην επιθυμητή τιμή και ποιότητα εύκολα αλλά sim όπως πχ μπορείς να καταλαβεις (ακομα και απο τα προηγούμενα ποστ) κυκλοφορεί στην επιθυμητή τιμη και ποιότητα η την "κυκλοφορείς και εσυ" εύκολα .  ΟΛΑ αυτ αν ΔΕΝ τρεξεις και σκεφτείς.  Εκτός αν μιλάς για κατι που το "Χρειαζόμασταν χθες" η για μαζική αγορά μεγάλου αριθμού sim η θέλουμε κάποιο συγκεκριμένο παραστατικό. 

Δεν μπορώ να σκεφτώ που αλλού μπορείς να εχεις δίκιο σε ενα thread προσφορών που μας αρέσει να το ξεψαχνιζουμε.  Τι άλλο να σου πω αν δεν μπορείς να καταλάβεις τα παραπανω .

 

Ψάξε οσο θες για καλύτερη τιμή. Αν βρεις, σφύρα μας κλεφτηκα.. 10€ το μηνα απεριόριστο ίντερνετ ΔΕΝ υπάρχει αλλού οσο και να ψάξεις. Ψαξαν πολλοί πριν από σενα. Μακάρι να υπήρχε και επαρχία. 

Επεξ/σία από oldnew
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...