Προς το περιεχόμενο

FROG - UNLIMITED DATA , 120€ για ένα χρόνο μόνο στα μαγαζιά frog


blade_runner

Προτεινόμενες αναρτήσεις

με ενα googlarισμα αυτο που tου ειπανε στο καταστημα ως Dual Sim (που ειναι αδοκιμος ορος, ετσι συνηθως λεμε τις συσκευες με δυο υποδοχες για sim) πρεπει να ειναι η δευτερη sim που δουλευει ταυτοχρονα και η vodafone ονομαζει Internet 4 Share με χρεωση 2.5€ το μηνα για την εξτρα σιμ αλλα οντως οχι σε προγραμματα unlimited αλλα με οριο πχ 50gb

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 318
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, tsifotis είπε

με ενα googlarισμα αυτο που tου ειπανε στο καταστημα ως Dual Sim (που ειναι αδοκιμος ορος, ετσι συνηθως λεμε τις συσκευες με δυο υποδοχες για sim) πρεπει να ειναι η δευτερη sim που δουλευει ταυτοχρονα και η vodafone ονομαζει Internet 4 Share με χρεωση 2.5€ το μηνα για την εξτρα σιμ αλλα οντως οχι σε προγραμματα unlimited αλλα με οριο πχ 50gb

Εγώ έχω 2η sim με απεριόριστα σε unlimited πρόγραμμα. Στην αρχή ήταν δωρεάν, έγινε μετά με χρέωση, αλλά λόγω κινητού και σταθερού στη Vodafone, υπάρχει αντίστοιχη έκπτωση, οπότε ουσιαστικά δεν είδα αύξηση.

Όταν είχε κυκλοφορήσει αυτή η προσφορά είχε ουρά έξω από τα καταστήματα, κυρίως φοιτητές, που έπαιρναν 2 sim με απεριόριστα με 27€/μηνα, αν θυμάμαι σωστά την τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, tsifotis said:

Εξαρταται. Τι ειναι το dual sim;

2.5€ το μηνα αλλα θα δουλευουν οι καρτες ταυτοχρονα;
Τοτε ειναι σουπερ. Η κοσμοτε το χρεωνει 5€/μηνα και το ονομαζει MultiSim

16€ ειναι εφαπαξ χρεωση (οχι καθε μηνα) αλλα οι δυο sim δουλευουνε μονο εναλλαξ, οχι ταυτοχρονα. Αυτο το λεει Twin Sim. Αν ζητανε συνδρομη γι αυτο οντως αγιογδυτες.

Τελος η κοσμοτε δινει το 2in1 sim, που προκειται για 2 διαφορετικα νουμερα σε μια sim (δωρεαν αν προκειται για νεα συνδεση) που απ οτι καταλαβα απευθυνεται σε οσους εχουν απλη συσκευη με μια υποδοχη sim αλλα θελουν 2 γραμμες

Τι απο τα αυτα ειναι αυτο το dual sim της vodafone;

Παρεπιπτοντως πολυ μας μπερδευουν τα τμηματα μαρκετιν των εταιριων κινητης, καθε μια και αλλη ονομασια, αντε να βγαλει ακρη ο καταναλωτης, μην πω κι ο πωλητης

Twin sim το ίδιο, μια από τις δύο συσκευές πρέπει να είναι κλειστή. Αφού έπαθα σοκ,  και ο υπάλληλος γέλαγε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 minutes ago, netgeo said:

Twin sim το ίδιο, μια από τις δύο συσκευές πρέπει να είναι κλειστή. Αφού έπαθα σοκ,  και ο υπάλληλος γέλαγε.

Απο οτι φαίνεται μονο η κοσμοτε το δινει δωρεάν αυτο. Σε κάποια είναι ακριβή,  σε καποια φθηνή..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, oldnew said:

Απο οτι φαίνεται μονο η κοσμοτε το δινει δωρεάν αυτο. Σε κάποια είναι ακριβή,  σε καποια φθηνή..

Μαθημένος από την cosmote πήγα και γω, και όπως μπήκα βγήκα 😆 στα διάλα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Με ενδιαφέρει να μπει σε σπίτι στο οποίο δυστυχώς δεν έχουν περαστεί ακόμα οπτικές, ενώ οι ADSL ταχύτητες είναι τραγικές. Αν και σκεφτόμουν σοβαρά την προσφορά, το θέμα μου είναι ότι στο σπίτι έχει στηθεί VPN server και υπάρχουν κάμερες με καταγραφικό.

Να φανταστώ ότι η FROG όταν παίρνεις δημόσια IP σε βάζει σε cgnat, οπότε αυτόματα ξεχνάμε remote access;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιβεβαιώνω πως πήρα και εγώ το πακέτο πριν λίγο από τη Σταδίου.

Προσοχή πως δέχονται μόνο μετρητά και καλύτερα να έχετε φυσική ταυτότητα μαζί (γιατί μέσω gov κολλούσε για κάποιο λόγο).

Δίνουν είτε SIM είτε eSIM. Είναι ανοιχτό 12.00-19.00.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, Cuore_Sportivo said:

Καλησπέρα,

Με ενδιαφέρει να μπει σε σπίτι στο οποίο δυστυχώς δεν έχουν περαστεί ακόμα οπτικές, ενώ οι ADSL ταχύτητες είναι τραγικές. Αν και σκεφτόμουν σοβαρά την προσφορά, το θέμα μου είναι ότι στο σπίτι έχει στηθεί VPN server και υπάρχουν κάμερες με καταγραφικό.

Να φανταστώ ότι η FROG όταν παίρνεις δημόσια IP σε βάζει σε cgnat, οπότε αυτόματα ξεχνάμε remote access;

Καλησπέρα,

Ναι, σε βάζει πίσω από CGNAT, δεν θα έχεις remote access. Αν μιλάμε για τραγικές ταχύτητες ADSL σίγουρα αξίζει να πάρεις την προσφορά και μόνο για browsing κρατώντας την ADSL σύνδεση για τις κάμερες. Παρόμοιο προβληματισμό είχα και γω, αλλά τελικά πήρα την προσφορά πριν ένα μήνα και δεν το μετάνιωσα.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κανας τρόπος από επαρχία τωρα που ψάχνω για κάρτα δεν υπάρχει? 

Ελλάδα είναι μονο η Αθήνα και λίγο η Θεσσαλονίκη από ότι φαίνεται..

Αν έρχεται κανείς Γιάννενα και μπορεί να βοηθήσει, ενδιαφέρομαι.. 

:)

Επεξ/σία από oldnew
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Tplink deco x50-5g το πηρα πρόσφατα απο amazon 300€ και είμαι υπέρ ευχαριστημένος.Ελλαδα 500€ εχει

Επεξ/σία από iaiwannis2005
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έστειλα εναν φιλο μου να μου αγοράσει μια. Δεν πιστεύω να εχω κανα πρόβλημα μιας και την θελω για επαρχία, Γιάννενα? Έχει δίκτυο κοσμοτε εδω. Λεω μήπως είναι πχ κλειδωμένο για Αθήνα και Θεσσαλονίκη που είναι η προσφορά. Δε νομίζω οτι μπορεί να ισχύει κατι τέτοιο,  αλλα τωρα το σκέφτηκα..

Πάντως δίνουν κανονικά ακομα και χωρις ουρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...