Προς το περιεχόμενο

FROG - UNLIMITED DATA , 120€ για ένα χρόνο μόνο στα μαγαζιά frog


blade_runner

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 318
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πιστεύω πως δεν υπάρχει όριο. Λογικά οσες περισσοτερες τοσο καλύτερο για αυτούς.

Επίσης οσοι σκέφτονται το gigamax unlimited κυκλοφορεί μια πληροφορία ότι δεν θα δίνει πλέον στα απεριόριστα η κοσμοτε εξτρα σιμ. Εαν καποιοι βασίζονται σε αυτό, να το επιβεβαιώσουν πριν δεσμευτούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, gogkroj said:

εάν θυμάμαι καλα ειχε βγει καποτε ανακοίνωση ποσες σιμ μπορει να εχει ο καθε συνδρομητης σε καθε εταιρεία για λογους τρομοκρατιας

20   Στο σύνολο,  παλιότερα θυμάμαι ήταν 4 σε εναν πάροχο, ίσως να το θυμάμαι λάθος

Απο την σελίδα του cu

 

Screenshot_2.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πηρα 2 συνδεσεις frog 120€ η καθεμια απο την Σταδιου. Μετρητα μονο.

Λιγες μερες μετα ζητησα για το ενα νουμερο και δευτερη sim στον ιδιο αριθμο και μου ειπαν να απευθυνθω στην κοσμοτε που ειναι ο παροχος.

Επειδη τοσα δεδομενα (100tb τον χρονο νομιζω) θα ηταν λουκουμι να μοιραστουνε σε δυο ρουτερ ελαφριας χρησης

Αλλα τζιφος.
Αυτο που θελω ειναι το Multisim. Δηλαδη ενας αριθμος σε δυο sim ταυτοχρονα.
Αυτο γινεται ΜΟΝΟ σε συμβολαιο οχι καρτοκινητα κλπ.

Με κοσμοτε multisim ειτε εχεις 10gb ειτε 100tb τα μοιραζονται δυο συσκευες ταυτοχρονα.
Καθε εξτρα σιμ θελει ομως συνδρομη, εχει 5€/μηνα. Βολευει για αμαξι/συναγερμο σπιτιου/smartwatch κλπ

Πηγα σε Γερμανο αλλα στην περιπτωση μου δινουν μονο δευτερη sim ως Twin Sim που κανει 16€ απαξ, ενεργοποιηση χωρις παγιο.
Αλλα το μονο που προσφερει ειναι να μην μεταφερεις την sim βαλε βγαλε. Πρεπει να σβησεις την μια συσκευη για να ενεργοποιησεις την αλλη. Ετσι αντι να εχεις μηνιαια dsl στο χωριο και στο γραφειο σου και φευγοντας για σκ θυμασαι να το σβηνεις εχει καλως. Ή αλλη περιπτωση ειναι αν εχεις ακριβο κινητο για "καλο" και μπακατελα για εργοταξια/αμμουδια/τρεξιμο κλπ
Αλλα το μονο κερδος ειναι οτι δεν μπαινοβγαινει η sim.

Εαν υπηρχε multisim σε frog θα ηταν τελεια, αλλα θα κανιβαλιζε η κοσμοτε τα προγραμματα της που κοστιζουν περισσοτερα

Επεξ/σία από tsifotis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 minutes ago, tsifotis said:

Πηρα 2 συνδεσεις frog 120€ η καθεμια απο την Σταδιου. Μετρητα μονο.

Λιγες μερες μετα ζητησα για το ενα νουμερο και δευτερη sim στον ιδιο αριθμο και μου ειπαν να απευθυνθω στην κοσμοτε που ειναι ο παροχος.

Επειδη τοσα δεδομενα (100tb τον χρονο νομιζω) θα ηταν λουκουμι να μοιραστουνε σε δυο ρουτερ ελαφριας χρησης

Αλλα τζιφος.
Αυτο που θελω ειναι το Multisim. Δηλαδη ενας αριθμος σε δυο sim ταυτοχρονα.
Αυτο γινεται ΜΟΝΟ σε συμβολαιο οχι καρτοκινητα κλπ.

Με κοσμοτε multisim ειτε εχεις 10gb ειτε 100tb τα μοιραζονται δυο συσκευες ταυτοχρονα.
Καθε εξτρα σιμ θελει ομως συνδρομη, εχει 5€/μηνα. Βολευει για αμαξι/συναγερμο σπιτιου/smartwatch κλπ

Πηγα σε Γερμανο αλλα στην περιπτωση μου δινουν μονο δευτερη sim ως Twin Sim που κανει 16€ απαξ, ενεργοποιηση χωρις παγιο.
Αλλα το μονο που προσφερει ειναι να μην μεταφερεις την sim βαλε βγαλε. Πρεπει να σβησεις την μια συσκευη για να ενεργοποιησεις την αλλη. Ετσι αντι να εχεις μηνιαια dsl στο χωριο και στο γραφειο σου και φευγοντας για σκ θυμασαι να το σβηνεις εχει καλως. Ή αλλη περιπτωση ειναι αν εχεις ακριβο κινητο για "καλο" και μπακατελα για εργοταξια/αμμουδια/τρεξιμο κλπ
Αλλα το μονο κερδος ειναι οτι δεν μπαινοβγαινει η sim.

Εαν υπηρχε multisim σε frog θα ηταν τελεια, αλλα θα κανιβαλιζε η κοσμοτε τα προγραμματα της που κοστιζουν περισσοτερα

Ξερει κανείς αν σε Vodafone cu γίνεται κατι αντίστοιχο? Twin sim, ας κλείνεις τη μια ,να δουλεύει η αλλη ακριβώς για να μη βαζω βγαζω σιμ, θα με βόλευε.  Αν και απο οσο ξέρω μονο η κοσμοτε το κάνει. 

Και κατι αλλο ,ασχετο μεν. Πηγε φίλος μου απο Vodafone,  σε ,nova unlimited ολα.  Ζήτησε εξτρα sim μονο data, που ολοι γράφουν εδω μεσα οτι με +3€  το μηνα παίρνεις .Και του ειπαν +5€ παγιο και μεχρι 50gb το μηνα κατεβασμα στην data sim, οχι απεριόριστα δηλαδή..

Αλλαξε κατι ή καθε πωλητής λέει οτι θέλει?. Στη Vodafone  είχε κανονικα 2η σιμ data απεριόριστα. 

Επεξ/σία από oldnew
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, oldnew said:

Ξερει κανείς αν σε Vodafone cu γίνεται κατι αντίστοιχο? Twin sim, ας κλείνεις τη μια ,να δουλεύει η αλλη ακριβώς για να μη βαζω βγαζω σιμ, θα με βόλευε.  Αν και απο οσο ξέρω μονο η κοσμοτε το κάνει. 

Και κατι αλλο ,ασχετο μεν. Πηγε φίλος μου απο Vodafone,  σε ,nova unlimited ολα.  Ζήτησε εξτρα sim μονο data, που ολοι γράφουν εδω μεσα οτι με +3€  το μηνα παίρνεις .Και του ειπαν +5€ παγιο και μεχρι 50gb το μηνα κατεβασμα στην data sim, οχι απεριόριστα δηλαδή..

Αλλαξε κατι ή καθε πωλητής λέει οτι θέλει?. Στη Vodafone  είχε κανονικα 2η σιμ data απεριόριστα. 

Dual sim η Voda το έχει πλέον με μηνιαία χρέωση 2.5€, τους είπα γειά σας και έφυγα. Δεν πάνε καλά...

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, netgeo είπε

Dual sim η Voda το έχει πλέον με μηνιαία χρέωση 2.5€, τους είπα γειά σας και έφυγα. Δεν πάνε καλά...

Όντως; Αστείο το λιγότερο. Καταρχάς με ποιο δικαίωμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρταται. Τι ειναι το dual sim;

2.5€ το μηνα αλλα θα δουλευουν οι καρτες ταυτοχρονα;
Τοτε ειναι σουπερ. Η κοσμοτε το χρεωνει 5€/μηνα και το ονομαζει MultiSim

16€ ειναι εφαπαξ χρεωση (οχι καθε μηνα) αλλα οι δυο sim δουλευουνε μονο εναλλαξ, οχι ταυτοχρονα. Αυτο το λεει Twin Sim. Αν ζητανε συνδρομη γι αυτο οντως αγιογδυτες.

Τελος η κοσμοτε δινει το 2in1 sim, που προκειται για 2 διαφορετικα νουμερα σε μια sim (δωρεαν αν προκειται για νεα συνδεση) που απ οτι καταλαβα απευθυνεται σε οσους εχουν απλη συσκευη με μια υποδοχη sim αλλα θελουν 2 γραμμες

Τι απο τα αυτα ειναι αυτο το dual sim της vodafone;

Παρεπιπτοντως πολυ μας μπερδευουν τα τμηματα μαρκετιν των εταιριων κινητης, καθε μια και αλλη ονομασια, αντε να βγαλει ακρη ο καταναλωτης, μην πω κι ο πωλητης

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, oldnew said:

Και κατι αλλο ,ασχετο μεν. Πηγε φίλος μου απο Vodafone,  σε ,nova unlimited ολα.  Ζήτησε εξτρα sim μονο data, που ολοι γράφουν εδω μεσα οτι με +3€  το μηνα παίρνεις .Και του ειπαν +5€ παγιο και μεχρι 50gb το μηνα κατεβασμα στην data sim, οχι απεριόριστα δηλαδή..

Αλλαξε κατι ή καθε πωλητής λέει οτι θέλει?. Στη Vodafone  είχε κανονικα 2η σιμ data απεριόριστα. 

3 ευρω τον μηνα ηταν στην κοσμοτε , μεχρι και σημερα. Τελος το πανηγυρι. Απο δευτερα δεν δινουν καν σε συνδεσεις με απεριοριστα μεχρι να αποφασισουν νεα τιμη , η οποια φημολογειται οτι θα ειναι ανω των 15€. Η Vodafone δινει 300 γιγα στην εξτρα σιμ . Και η Nova κατι λίγο , λογικα τα 50 που του ειπανε

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...