Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, mansa2k είπε

Τα πήρε στην κρανούμπα η Ν και διαψεύδει το άρθρο του bloomberg όπου το NSW Oled έχει επιπλέον κόστος κατασκευής μόλις $10:

Όπως και να έχει θα ακολουθήσουν σχετικές αναλύσεις με την κυκλοφορία και θα μάθουμε τελικά τι ακριβώς ισχύει καθώς επίσης αν η Oled οθόνη είναι τελευταίας ή παλαιότερης τεχνολογίας.

Πρώτη φορά τέτοια αντίδραση από την Ν, προφανώς δυσανασχέτησαν πολύ. 

Ευελπιστώ να είδαν την αποδοχή του Steam Deck (τι άκυρο όνομα...) και να ίδρωσε λίγο το κωλαράκι τους.

Πάντως περίεργο. Ούτε μια μήνυση; Ένα εξώδικο έστω! 😆

Επεξ/σία από non-serviam
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζω Return of the Obra Dinn αυτές τις μέρες. Τι παιχνίδι διαμάντι! Δεν έχω ξαναπαίξει κάτι τέτοιο, πραγματικά.

Ερώτηση: τα ανιψάκια 7 και 10 χρονών έχουν δει το Switch μου εδώ στις διακοπές και έχουν περιέργεια να το δοκιμάσουν. Η μέχρι τώρα εμπειρία τους από games είναι στο tablet του μπαμπά (δεν ξέρω τι παιχνίδια). Τι να τους κατεβάσω/αγοράσω να παίξουν; (προφανώς το Obra Dinn, το Ori, το Heaven's Vault, το Katamari Damacy και το Crypt of the Necrodancer που είναι πρώτα πρώτα στα recently played δεν είναι και οι καλύτερες επιλογές)... Έχω και NES/SNES με το NSO.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, cubilone είπε

Παίζω Return of the Obra Dinn αυτές τις μέρες. Τι παιχνίδι διαμάντι! Δεν έχω ξαναπαίξει κάτι τέτοιο, πραγματικά.

Ερώτηση: τα ανιψάκια 7 και 10 χρονών έχουν δει το Switch μου εδώ στις διακοπές και έχουν περιέργεια να το δοκιμάσουν. Η μέχρι τώρα εμπειρία τους από games είναι στο tablet του μπαμπά (δεν ξέρω τι παιχνίδια). Τι να τους κατεβάσω/αγοράσω να παίξουν; (προφανώς το Obra Dinn, το Ori, το Heaven's Vault, το Katamari Damacy και το Crypt of the Necrodancer που είναι πρώτα πρώτα στα recently played δεν είναι και οι καλύτερες επιλογές)... Έχω και NES/SNES με το NSO.

Παιχνιδαρα το obra dinn.Πρεπει να το ολοκληρωσω βεβαια καποτε!!

Λοιπον οσο αφορα τα ανιψια Must παιχνιδια θεωρω πως ειναι

mario kart 8 deluxe

super smash bros ultimate

luigis mansion 3

super mario 3d world

Τα 2 πρωτα ειναι κυριως vs ενω τα 2 τελευταια παιζονται και  co-op.Ειδικα το mario 3d world το εχω εξυμνησει απειρως φορες για το co-op κομματι του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, dekulinkgr είπε

Παιχνιδαρα το obra dinn.Πρεπει να το ολοκληρωσω βεβαια καποτε!!

Λοιπον οσο αφορα τα ανιψια Must παιχνιδια θεωρω πως ειναι

mario kart 8 deluxe

super smash bros ultimate

luigis mansion 3

super mario 3d world

Τα 2 πρωτα ειναι κυριως vs ενω τα 2 τελευταια παιζονται και  co-op.Ειδικα το mario 3d world το εχω εξυμνησει απειρως φορες για το co-op κομματι του.

Κάποιο πιο μικρό που να βολεύει να κατεβάσω; Όχι απαραίτητα multiplayer.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, mahattos είπε

μπορεί να έχει συζητηθεί ή να είπε κάτι η nintendo σχετικα μ αυτο 

Εαν η nintendo εβγαινε και ελεγε οτι τα zelda joycons ειναι drift free,ξερεις τι χαμος θα γινοταν??

Εννοειται και δεν προκειται να βγει να πει το παραμικρο.

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Εαν η nintendo εβγαινε και ελεγε οτι τα zelda joycons ειναι drift free,ξερεις τι χαμος θα γινοταν??

Εννοειται και δεν προκειται να βγει να πει το παραμικρο.

Καλά αυτό με τα joycons είναι τραγικό. Φυσικά έχουν φάει μηνύσεις, αλλά με βάση το παρελθόν, θα ολοκληρωθούν αφού το switch θα έχει σταματήσει να κυκλοφορεί και θα πληρώσουν ψίχουλα. Πολύ περισσότερα θα κόστιζε μια αλλαγή. Η μόνη ελπίδα μας η ΕΕ, που φαίνεται να έχει αρχίσει να μοιράζει πόνο με πρόστιμα.

Επίσης, για ακόμα μια φορά, στηρίζουμε τον ανταγωνισμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, cubilone είπε

Παίζω Return of the Obra Dinn αυτές τις μέρες. Τι παιχνίδι διαμάντι! Δεν έχω ξαναπαίξει κάτι τέτοιο, πραγματικά.

Ερώτηση: τα ανιψάκια 7 και 10 χρονών έχουν δει το Switch μου εδώ στις διακοπές και έχουν περιέργεια να το δοκιμάσουν. Η μέχρι τώρα εμπειρία τους από games είναι στο tablet του μπαμπά (δεν ξέρω τι παιχνίδια). Τι να τους κατεβάσω/αγοράσω να παίξουν; (προφανώς το Obra Dinn, το Ori, το Heaven's Vault, το Katamari Damacy και το Crypt of the Necrodancer που είναι πρώτα πρώτα στα recently played δεν είναι και οι καλύτερες επιλογές)... Έχω και NES/SNES με το NSO.

Στα ανίψια μου, άρεσαν τα: Luigi's Mansion 3 που το τερμάτισαν μαζί, το Super Mario Maker 2, Super Mario Odyssey φυσικά, και μετά στον έναν από τους 2 άρεσε το Kirby Star Allies, Captain Toad Treasure tracker, Starlink (έχει και διπλό), Super Mario 3D All Stars (αλλά είναι πιο πολύ για έναν παίκτη).

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, NickTG είπε

Ξεκίνησε και η συλλογή από Limited Run Games σιγά σιγά:

 

IMG_20210719_125257_1.jpg

❤️ Ώπα έφτασε κιόλας Ελλάδα; Χαμπάρι δεν πήρα.

Τώρα είδα το δικό μου γράφει είναι ακόμα αεροδρόμιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/7/2021 στις 3:55 ΜΜ, cubilone είπε

Παίζω Return of the Obra Dinn αυτές τις μέρες. Τι παιχνίδι διαμάντι! Δεν έχω ξαναπαίξει κάτι τέτοιο, πραγματικά.

Ερώτηση: τα ανιψάκια 7 και 10 χρονών έχουν δει το Switch μου εδώ στις διακοπές και έχουν περιέργεια να το δοκιμάσουν. Η μέχρι τώρα εμπειρία τους από games είναι στο tablet του μπαμπά (δεν ξέρω τι παιχνίδια). Τι να τους κατεβάσω/αγοράσω να παίξουν; (προφανώς το Obra Dinn, το Ori, το Heaven's Vault, το Katamari Damacy και το Crypt of the Necrodancer που είναι πρώτα πρώτα στα recently played δεν είναι και οι καλύτερες επιλογές)... Έχω και NES/SNES με το NSO.

νομίζω ότι το rayman είναι ότι πρέπει γιαυτές τις ηλικίες. 

https://www.nintendo.com/games/detail/rayman-legends-definitive-edition-switch/

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...