Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, Malthador είπε

Όσοι το παίξετε για πρώτη φορά να έχετε low expectations, μην περιμένετε τίτλο επιπέδου ΟοΤ/ΤP/BotW και σίγουρα μην το δοκιμάσετε σε φορητό mode, το game ειναι φτιαγμένο να παίζεται με ένα χειριστήριο σε κάθε χέρι.

Το original στο Wii δεν κατάφερα να το ολοκληρώσω/προχωρήσω πολύ λόγω controls.

Ας ειναι καλο το παιχνιδι(και ας μην ειναι το καλυτερο της σειρας),και να παίζεται σε χειρισμό καλύτερα από την εκδοση του Wii και εμένα μου αρκει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Malthador είπε

Κάπου εκεί το περίμενα κι εγώ, αλήθεια λένε τα reviews.

Eίναι μάλλον το χειρότερο Ζelda μετά το Adventure of Link και μάλλον αυτό που πάσχει από την περισσότερη τζαπανίλα (με την κακή έννοια - έχει περισσότερα κρίντζι σημεία από αυτά που του αναλογούν).

Όσοι το παίξετε για πρώτη φορά να έχετε low expectations, μην περιμένετε τίτλο επιπέδου ΟοΤ/ΤP/BotW και σίγουρα μην το δοκιμάσετε σε φορητό mode, το game ειναι φτιαγμένο να παίζεται με ένα χειριστήριο σε κάθε χέρι.

Αν είναι να παίξουμε δυο το πολύ τρία, Zelda ποια προτείνετε; Το ένα προφανώς είναι το BotW, τα αμέσως επόμενα; 

Στο metacritic best switch games, είναι πρώτο BotW και μετά Links awakening.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Fulgore είπε

3 zelda εχει ολα και όλα ως τωρα το Switch.

Α οκ, εχω βέβαια και το wii αλλά δεν νομίζω ότι θα βρω χρόνο για παραπάνω από 1 Zelda. Είπα όμως να ενημερωθώ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, prefuse είπε

Α οκ, εχω βέβαια και το wii αλλά δεν νομίζω ότι θα βρω χρόνο για παραπάνω από 1 Zelda. Είπα όμως να ενημερωθώ..

Δες να παιξεις πρώτα αυτά του Switch,και όταν με το καλό τα ολοκληρώσεις,ρωτάς και για τα υπόλοιπα αφου φυσικά αναφερεις και ποιες κονσολες έχεις.

Σε Switch μερια παντως,τα ως τωρα καλυτερα φαινεται να ειναι οπως δείχνει το metacritic.

Δηλαδη Botw,Links awakening και λογικα το πιο προσφατο SS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
14 minutes ago, prefuse said:

Αν είναι να παίξουμε δυο το πολύ τρία, Zelda ποια προτείνετε; Το ένα προφανώς είναι το BotW, τα αμέσως επόμενα; 

Στο metacritic best switch games, είναι πρώτο BotW και μετά Links awakening.

BotW και TP είναι τα προσωπικά αγαπημένα μου. Και το aLttP είναι το πιο "Zelda" απ' όλα, αν έχεις NSO. 

Κατά τ' άλλα, όλα της σειράς είναι πολύ καλά games. 

24 minutes ago, Fulgore said:

Το original στο Wii δεν κατάφερα να το ολοκληρώσω/προχωρήσω πολύ λόγω controls.

Ας ειναι καλο το παιχνιδι(και ας μην ειναι το καλυτερο της σειρας),και να παίζεται σε χειρισμό καλύτερα από την εκδοση του Wii και εμένα μου αρκει.

Ισχύει, ο χειρισμός στο Wii ήταν λίγο παρτσακλός, θέλω να πιστεύω ότι διόρθωσαν ότι ήθελε διόρθωση. 

Θα δούμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Από τα παλιά θα πρότεινα το Link to the Past. Είναι για εμένα το πιο κλασικό και το πρώτο παιχνίδι που μου έρχεται στο μυαλό όταν ακούω Zelda. Ήταν και αυτό που με έκανε να λατρέψω τη σειρά. Από εκεί και πέρα δεν υπάρχει κανένα που να σε κάνει να μετανιώσεις που το έπαιξες. Σίγουρα δεν είναι όλα στα ίδια επίπεδα, αλλά και πάλι είναι εξαιρετικά παιχνίδια.

Ενα δεύτερο που θα πρότεινα είναι το Ocarina of Time. 

Επεξ/σία από Charismo
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Και στον αντίποδα της περιττής τζαμπανίλας του SS, έρχεται ένα game που όσο ιαπωνικό στοιχείο και να του κουμπώσουν δεν γίνεται ποτέ αμήχανο και out-of-place:

Γιατί να μην βγάζουν ένα Zelda με τέτοια αισθητική, τίγκα στο σκοτάδι και στους δαίμονες; :(

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Και κάπως έτσι το bloοmberg δακτυλοδείχνει την N. Λογικό ακούγεται πάντως. Περαιτέρω η Samus Hunter είχε γράψει κάποια σχετικά και ήταν η μόνη leaker (από όσα γνωρίζω) που υποστήριζε πως η νέα έκδοση δεν θα έχει καλύτερα χαρακτηριστικά:

Έχει αναφέρει και άλλα τελευταία όπως για Zelda anniversary του χρόνου, xenoblade x remake φαίνεται υπό ανάπτυξη, κ.α. Στο νήμα που αναφέρεται για το Oled έχει διαγράψει κάποια tweet στα οποία έγραφε πως όταν θα έρθει η ώρα θα πέσουν οι πωλήσεις θα πέσει η τιμή του oled και αντικαταστήσει το v2. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mansa2k είπε

 Περαιτέρω η Samus Hunter είχε γράψει κάποια σχετικά και ήταν η μόνη leaker (από όσα γνωρίζω) που υποστήριζε πως η νέα έκδοση δεν θα έχει καλύτερα χαρακτηριστικά:

Έχει αναφέρει και άλλα τελευταία όπως για Zelda anniversary του χρόνου, xenoblade x remake φαίνεται υπό ανάπτυξη, κ.α. Στο νήμα που αναφέρεται για το Oled έχει διαγράψει κάποια tweet στα οποία έγραφε πως όταν θα έρθει η ώρα θα πέσουν οι πωλήσεις θα πέσει η τιμή του oled και αντικαταστήσει το v2. 

Άμα έχεις κάνει 50 προβλέψεις κάποια θα πέσει μέσα, δε γίνεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To monster Hunter stories 2 είναι απίστευτο παρά το κακό performance, μετά από 10 ώρες θεωρώ ότι είναι καλύτερο του πρώτου. Βγήκε και free update σμρ με palamutes από το rise!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, I'm_busy είπε

Αν και το ξαναρώτησα κ άλλη φορά και δε πήρα απάντηση, έχει κανείς να προτείνει usb ethernet adaptor από skroutz ή κάποια γνωστή αλυσίδα?

To μονδικο που ξερω να δουλευει στα σιγουρα ειναι το licenced της Hori, και το λεω απο 1ο χερι ως κατοχος.

Ειχα δοκιμασει ενα της TP-LINK παλιότερα και δεν δουλευε.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...