Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v3


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 λεπτά πριν, mansa2k είπε

Επιτέλους ανακοινώθηκε το PRO:

 

 

Ναιι αλλα δεν έχει OLED!

Αν δεν έχει χοντρά θέματα το Deck το Switch έχει πρόβλημα. Zen 2, 16GB RAM, 256GB SSD και ΤΕΡΑΣΤΙΑ συλλογή παιχνιδιών, την οποία πολλοί έχουν ήδη, με 550€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχει διάφορες τιμές που καθορίζονται από το μέγεθος της χωρητικότητας και την ταχύτητας της αφού τα δύο ακριβότερα μοντέλα προσφέρουν ταχύτερους NVMe SSDs. 

Valve Announces the Steam Deck, a $400 Handheld Gaming PC

Steam Deck FAQ: Valve Answers the Biggest Questions

Steam Deck: The First Hands-On With Valve’s Handheld Gaming PC

Βασικά στα $400 σκοτώνει κάθε δυναμική του NSW ως indie σύστημα και τα όποια παιχνίδια από τρίτες εταιρίες. Το steam έχει τεράστια βιβλιοθήκη και το Deck έρχεται με τριπλάσια επεξεργαστική δυνατότητα συγκριτικά με το NSW.  Μην ξεχνάμε πως θα κυκλοφορούν και οι αποκλειστικότητες κονσόλας των MS και Sony στο Steam. Εντάξει για την Sony δεν είμαι σίγουρος γιατί τα έχει σκάσει στην Epic.*Δεν έχει σημασία τελικά αφού θα υπάρχει πρόσβαση και στο Epic Store.

Επεξ/σία από mansa2k
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mansa2k είπε

Έχει διάφορες τιμές που καθορίζονται από το μέγεθος της χωρητικότητας και την ταχύτητας της αφού τα δύο ακριβότερα μοντέλα προσφέρουν ταχύτερους NVMe SSDs. 

Valve Announces the Steam Deck, a $400 Handheld Gaming PC

Steam Deck FAQ: Valve Answers the Biggest Questions

Steam Deck: The First Hands-On With Valve’s Handheld Gaming PC

Βασικά στα $400 σκοτώνει κάθε δυναμική του NSW ως indie σύστημα και τα όποια παιχνίδια από τρίτες εταιρίες. Το steam έχει τεράστια βιβλιοθήκη και το Deck έρχεται με τριπλάσια επεξεργαστική δυνατότητα συγκριτικά με το NSW.  Μην ξεχνάμε πως θα κυκλοφορούν και οι αποκλειστικότητες κονσόλας των MS και Sony στο Steam. Εντάξει για την Sony δεν είμαι σίγουρος γιατί τα έχει σκάσει στην Epic.*Δεν έχει σημασία τελικά αφού θα υπάρχει πρόσβαση και στο Epic Store.

200w.gif.ed4a01e5ad29f54d90d65f110e285c12.gif

 

Ανέλπιστα ευχάριστο νέο. Με μια σωστή αυτονομία, επιτέλους θα έχουμε ανταγωνισμό στο χώρο των handheld. Πλέον indie και platformers, με λίγα ευρώ, θα παίζουν εκεί. ΚΑΙ ΜΕ ACHIEVMENTS!

Πάντως οι Ryzen με τα 2ΤΦ APU είναι πολύ περισσότερο δυνατοί από 3 φορές. Ακόμα καλύτερα δηλαδή.

Το θέμα βέβαια πλέον είναι η αυτονομία, και να μην σκοτώσει άλλο ένα πρότζεκτ της η Valve.

 

3 λεπτά πριν, music_lover είπε

The new Nintendo Switch OLED is $50 more expensive, but only costs $10 extra to make

https://www.techspot.com/news/90436-new-nintendo-switch-oled-50-more-than-current.html

Yeap, Nintendo Nintedoes. Για να δούμε πλέον...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν η εκτέλεση του Valvebox είναι καλή τότε είναι σίγουρα καλό αντίπαλο δέος για το Switch για συγκεκριμένο κοινό. Εχουμε δει άπειρες τέτοιες απόπειρες αλλά καμιά δεν πέτυχε γιατί υπήρχαν πολλά χτυπητά προβλήματα. Αν η Valve καταφέρει να τα ξεπεράσει αυτά τότε θα έχουμε καλή "διαμάχη" μεταξύ τους με Nintendo, τουλάχιστον ως προς ένα κομμάτι gamers. Το Switch θα παραμείνει φυσικά το ultimate multiplayer μηχάνημα και δεν πρόκειται να το ανταγωνιστεί κανείς όμως για το πιο συμβατικό gaming το Valvebox είναι σίγουρα μεγάλο δέλεαρ. 

Βέβαια να πούμε και την αλήθεια ότι το βασικό valvebox είναι no no, πρέπει να πας στο μοντέλο με τα 256 ή προφανώς στο τοπ μοντέλο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, ikaruga24 είπε

Αν η εκτέλεση του Valvebox είναι καλή τότε είναι σίγουρα καλό αντίπαλο δέος για το Switch για συγκεκριμένο κοινό. Εχουμε δει άπειρες τέτοιες απόπειρες αλλά καμιά δεν πέτυχε γιατί υπήρχαν πολλά χτυπητά προβλήματα. Αν η Valve καταφέρει να τα ξεπεράσει αυτά τότε θα έχουμε καλή "διαμάχη" μεταξύ τους με Nintendo, τουλάχιστον ως προς ένα κομμάτι gamers. Το Switch θα παραμείνει φυσικά το ultimate multiplayer μηχάνημα και δεν πρόκειται να το ανταγωνιστεί κανείς όμως για το πιο συμβατικό gaming το Valvebox είναι σίγουρα μεγάλο δέλεαρ. 

Βέβαια να πούμε και την αλήθεια ότι το βασικό valvebox είναι no no, πρέπει να πας στο μοντέλο με τα 256 ή προφανώς στο τοπ μοντέλο. 

Οποιοσδήποτε δεν ενδιαφέρεται μόνο για τα exclusives της N, είναι το κοινό του. Με φθηνά παιχνίδια μέσω Steam, τζάμπα παιχνίδια από Epic (ναι μπορεί να μπει) και xbox cloud. Τραγικά υψηλά ποσοστά. Αλλά είπαμε, Valve. Δεν έχει και πολύ καλό ιστορικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είμαι έτοιμος να κάνω κράτηση αύριο ΑΛΛΑ 2 πράγματα σκέφτομαι αυτή τη στιγμή. 

1) Το βάρος που είναι 670 γραμ έναντι των 400 γραμ του switch που από την εμπειρία με το switch μου κουράζει τον καρπό μετά από κάποια ώρα ειδικά αν είμαι ξαπλωμενος. Ίσως είναι αρκετά βαρύ για φορητό που θα παίζει κάνα 2ώρα σερί. 

Και 2) πως θα παίζουν τα παιχνίδια στρατηγικής με το haptic γιατί κακά τα ψέματα το steam έχει και μια αξιολογοτατη συλλογή strategy games που καλό θα είναι να μπορούμε να τα παίξουμε και φορητά έστω και αν μας βγαίνουν τα μάτια στις 7 ίντσες. 

Ακόμα το σκέφτομαι.....

Επεξ/σία από gust
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, gust είπε

Είμαι έτοιμος να κάνω κράτηση αύριο ΑΛΛΑ 2 πράγματα σκέφτομαι αυτή τη στιγμή. 

1) Το βάρος που είναι 670 γραμ έναντι των 400 γραμ του switch που από την εμπειρία με το switch μου κουράζει τον καρπό μετά από κάποια ώρα ειδικά αν είμαι ξαπλωμενος. Ίσως είναι αρκετά βαρύ για φορητό που θα παίζει κάνα 2ώρα σερί. 

Και 2) πως θα παίζουν τα παιχνίδια στρατηγικής με το haptic γιατί κακά τα ψέματα το steam έχει και μια αξιολογοτατη συλλογή strategy games που καλό θα είναι να μπορούμε να τα παίξουμε και φορητά έστω και αν μας βγαίνουν τα μάτια στις 7 ίντσες. 

Ακόμα το σκέφτομαι.....

Μάλλον θα πρέπει να αρκεστείς σ αυτά που είναι κομπλέ με μοχλό, αν και ίσως είναι θέμα συνήθειας και να καταφέρεις μέχρι και dota να παίζεις σε ανταγωνιστικό επίπεδο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σας. Δύο ερώτησεις να κάνω. Έχω την εφαρμογή του Νιντεντο παρενταλ και ελέγχω την κονσόλα , ανοίγω κλείνω παιχνίδια και βάζω και ώρα καθημερινά για να μην παίζει ο μικρός συνέχεια  . Από χτες μου βγάζει ένα ερρορ στην αρχή και δεν συνδέεται, μια μέρα το κάνει. Απλά αν τυχαίνει και σε άλλον αυτό.

Και κάτι δεύτερο, ο γιος μου είδε ότι έχει βγει ο Λεμπρον σε σκιν , κάτι τέτοιο στο φορτναιτ και με έχει σκοτισει να το αγοράσει. Βέβαια επειδή απλήρωτος κάτι μήνες δεν υπάρχει σάλιο. Μήπως ξέρει κανείς σας αν αυτά τα σκινς σε αυτό το παιχνίδι, για πόσο "διαρκούν"? Δηλαδή υπάρχει μια μικρή πιθανότητα  να πληρωθώ την άλλη βδομαδα, εννοώ θα προλάβω να του το πάρω ή έχουν περιορισμένο χρόνο που είναι προς πώληση. Αν ξέρει κάποιος για το συγκεκριμένο θα με βοηθούσε, διότι δεν έχω την κονσόλα μαζί φυσικά και δεν ξέρω. Και πήρε ο μικρός τηλέφωνο και νιαουριζε :) :)

 

Σας ευχαριστώ για άλλη μια φορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, anarchy79 είπε

Καλημέρα σας. Δύο ερώτησεις να κάνω. Έχω την εφαρμογή του Νιντεντο παρενταλ και ελέγχω την κονσόλα , ανοίγω κλείνω παιχνίδια και βάζω και ώρα καθημερινά για να μην παίζει ο μικρός συνέχεια  . Από χτες μου βγάζει ένα ερρορ στην αρχή και δεν συνδέεται, μια μέρα το κάνει. Απλά αν τυχαίνει και σε άλλον αυτό.

Και κάτι δεύτερο, ο γιος μου είδε ότι έχει βγει ο Λεμπρον σε σκιν , κάτι τέτοιο στο φορτναιτ και με έχει σκοτισει να το αγοράσει. Βέβαια επειδή απλήρωτος κάτι μήνες δεν υπάρχει σάλιο. Μήπως ξέρει κανείς σας αν αυτά τα σκινς σε αυτό το παιχνίδι, για πόσο "διαρκούν"? Δηλαδή υπάρχει μια μικρή πιθανότητα  να πληρωθώ την άλλη βδομαδα, εννοώ θα προλάβω να του το πάρω ή έχουν περιορισμένο χρόνο που είναι προς πώληση. Αν ξέρει κάποιος για το συγκεκριμένο θα με βοηθούσε, διότι δεν έχω την κονσόλα μαζί φυσικά και δεν ξέρω. Και πήρε ο μικρός τηλέφωνο και νιαουριζε :) :)

 

Σας ευχαριστώ για άλλη μια φορά.

Καλημέρα. Αν και δεν ασχολούμαι με το game, με μια σύντομη αναζήτηση βλέπω πως το skin του Lebron δεν είναι time limited. Άρα θα μπορείς να το πάρεις όποτε θέλεις.

Ωστόσο, είσαι άτυχος γιατί πριν δύο μέρες υπήρχε κωδικός από τη Nike για να πάρεις το skin δωρεάν.

Είναι ο παρακάτω: RFLAC-DVX9Y-7N4F7-LUKCK

Δεν λειτουργεί τώρα, αλλά κάπου διάβασα πως σε δύο άκυρες στιγμές χθες και προχθές μπορούσες να τον ξαναενεργοποιήσεις για μικρό χρονικό διάστημα. Έχε κι εσύ το νου σου μήπως δώσουν κι άλλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...