Προς το περιεχόμενο

Final Fantasy VII Rebirth [PS5]


Armoral

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ θα συμφωνήσω απόλυτα με Mitroglou. Για εμένα που από το πρωτότυπο FFVII ήξερα ελάχιστα πράγματα (είχα παίξει μόνο ένα μικρό μέρος και το παράτησα όταν είχε κυκλοφορήσει) η ιστορία είναι ακατανόητη και με πολλά άλματα λογικής. Πρέπει να ξέρεις πολλά από την πρωτότυπη ιστορία γιατί διαφορετικά πολλά πράγματα που συμβαίνουν δεν έχουν λογική. Άσε που μέχρι να κυκλοφορήσει το rebirth είχα ξεχάσει τις λεπτομέρειες του remake...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 231
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μα είναι σα να ξεκίνησες το OG και να σταμάτησες ξέρω γω κάπου στις πρώτες ώρες. Δε μπορείς να καταλάβεις τι και που.

Ακόμη και να τελειώσεις το OG, αν δε διαβάσεις, αν δεν το σκεφθείς, αν δε συζητήσεις υπάρχουν σημεία που δε μπορείς να καταλάβεις.

Αυτό συμβαίνει όταν μία ιστορία έχει πολύ lore και δεν είναι βασική του τύπου πάμε να σκοτώσουμε τους terrorist.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

image.png.3876e4ea67f618ae430ba48e6a89781c.png

Δεν ξέρω πως θα κατορθώσουν να το ξεπεράσουν στο τρίτο παιχνίδι. Είμαι σίγουρος ότι θα το κάνουν. Να είναι καλά στην υγεία τους γιατί όλοι είναι σχετικά μεγάλοι και θα τα καταφέρουν.

Spoiler

Η αλήθεια είναι ότι όλο το παιχνίδι στο OG ήταν το Disc 2 και το Disc 3 και από αυτό δεν έχουμε πάρει τίποτα στο Rebirth. Το τι πρόκειται να επακολουθήσει θα είναι ακόμη πιο επικό.

Ακόμη και τμήματα από το Disc 1 λείπουν που περιμένουμε να δούμε εκεί.

 

Επεξ/σία από Armoral
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Armoral είπε

image.png.3876e4ea67f618ae430ba48e6a89781c.png

Δεν ξέρω πως θα κατορθώσουν να το ξεπεράσουν στο τρίτο παιχνίδι. Είμαι σίγουρος ότι θα το κάνουν. Να είναι καλά στην υγεία τους γιατί όλοι είναι σχετικά μεγάλοι και θα τα καταφέρουν.

  Απόκρυψη περιεχομένων

Η αλήθεια είναι ότι όλο το παιχνίδι στο OG ήταν το Disc 3 και το Disc 3 και από αυτό δεν έχουμε πάρει τίποτα στο Rebirth. Το τι πρόκειται να επακολουθήσει θα είναι ακόμη πιο επικό.

Ακόμη και τμήματα από το Disc 1 λείπουν που περιμένουμε να δούμε εκεί.

 

Spoiler

Disc 2 εννοείς προφανώς γιατί το 3 story wise είχε μόνο το North Crater. Και πάλι όμως το disc 1 ήταν το πιο φορτωμένο και είχε τη μεγαλύτερη διάρκεια.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, chrisde είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Disc 2 εννοείς προφανώς γιατί το 3 story wise είχε μόνο το North Crater. Και πάλι όμως το disc 1 ήταν το πιο φορτωμένο και είχε τη μεγαλύτερη διάρκεια.

 

Spoiler

Για εσένα έβαλα το spoiler, γιατί το διάβασες μπορείς να μου πεις;

Ναι Disc 2 και Disc 3 εννοούσα, το παιχνίδι τώρα αρχίζει. Λείπουν και πράγματα από το Disc 1 όπως είπα. Θα πάμε σε spoiler, άστο.

 

  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Theory crafting για το παιχνίδι με στοιχεία από την τελευταία Ultimania για το Rebirth από την παικτούρα τον Max. Spoiler alert.

Επεξ/σία από Armoral
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...