Προς το περιεχόμενο

Final Fantasy VII Rebirth [PS5]


Armoral

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 ώρες πριν, Armoral είπε

 

4 ώρες πριν, Mitroglou7 είπε

Αυτό το video είχα χαζέψει:

 

Θεέ μου τι έχουν κάνει οι άνθρωποι. Ούτε που είχα ασχοληθεί ποτέ και δεν γνώριζα ότι υπήρχαν αυτά.

Έχουν κάνει απείρως καλύτερη δουλειά απ' ότι θα μπορούσαν να κάνουν οι τραχανοπλαγιάδες της Square Enix! 

Ένα remaster που αξίζαμε. Ευελπιστώ να το σηκώνει το αρχαίο μου PC.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

 

Θεέ μου τι έχουν κάνει οι άνθρωποι. Ούτε που είχα ασχοληθεί ποτέ και δεν γνώριζα ότι υπήρχαν αυτά.

Έχουν κάνει απείρως καλύτερη δουλειά απ' ότι θα μπορούσαν να κάνουν οι τραχανοπλαγιάδες της Square Enix! 

Ένα remaster που αξίζαμε. Ευελπιστώ να το σηκώνει το αρχαίο μου PC.

Ναι το έχουν δουλέψει πολύ. Άντε πες τα γραφικά τα φτιάξανε, μουσική remastered βρήκαν, το voice over όμως χρειάζεται χρόνο, κόσμο και μεράκι για να μη βγει γελοίο. Και έκαναν καταπληκτική δουλειά σε γενικές γραμμές.

Επεξ/σία από Armoral
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, Mitroglou7 είπε

 

  • Δεν υπήρχε λόγος να το απλώσουν τόσο το παιχνίδι ώστε να πλατιάσει για να βγάλουν 3 games. Πέρα από τον οικονομικό. Χάνει πολύ το παιχνίδι από τα fillers.
  •  

Πως αλλιώς όμως θα δεις αυτές τις επικές αντιδράσεις? 😂

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Fulgore είπε

Πως αλλιώς όμως θα δεις αυτές τις επικές αντιδράσεις? 😂

 

Καλα γενικη η Yuffie σπαει μπαλες και αυτη. Οσο ενδιαφερον ειχε η ιστορια της στο DLC τοσο παρτσακλο ειναι τωρα.

Γενικα θεωρω οτι και τα δυο παιχνιδια τα κουβαλαει ο Barret. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα προσωπικά ειναι το μονάδικο πράγμα που μου αρέσει περισσότερο στο Rebirth.

Δηλαδή η παραπάνω ανάπτυξη 2ων χαρακτήρων οπως αυτής και ειδικά του Vincent.

Θα έβαζα μέσα και τον Zack, αλλά δεν μαρέσει καθόλου το κομμάτι αυτού. Ελπίζω στο τελευταίο μέρος να ειναι πιο ξεκάθαροι με αυτόν, γιατί στο Rebirth εμπλεξαν τα μπούτια τους. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Εμένα προσωπικά ειναι το μονάδικο πράγμα που μου αρέσει περισσότερο στο Rebirth.

Δηλαδή η παραπάνω ανάπτυξη 2ων χαρακτήρων οπως αυτής και ειδικά του Vincent.

Θα έβαζα μέσα και τον Zack, αλλά δεν μαρέσει καθόλου το κομμάτι αυτού. Ελπίζω στο τελευταίο μέρος να ειναι πιο ξεκάθαροι με αυτόν, γιατί στο Rebirth εμπλεξαν τα μπούτια τους. 

Ο Zack είναι θεός λέμε. Δεν έχω παίξει ούτε δευτερόλεπτο από Crisis Core και ο τύπος τα σπάει σα χαρακτήρας. Είναι ξεκάθαρο τι συμβαίνει και με το Zack, αν και πόνεσε το κεφάλι μου μέχρι να καταλάβω και να καταφέρω να έχω μία ιδέα για το τι μπορεί να συμβαίνει.

Γενικά όμως συμφωνώ μαζί σου, άριστη ανάπτυξη χαρακτήρων και σχέσεων, άλλο επίπεδο εντελώς και σε αυτή την κατηγορία.

Και η Yuffie είναι τούμπανο και στα fights. Είχες δίκιο και σε αυτό. Γρήγορα skills, κοντά μακριά, physical και magical damage, ωραία synergy skills και limit.

Επεξ/σία από Armoral
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Όλοι οι χαρακτήρες έχουν πολλή δουλειά και αγάπη επάνω τους και φαίνεται.

Τον Zack όμως πραγματικά κατάφεραν σε λίγες συγκριτικά σκηνές να κάνουν τον κόσμο να τον λατρέψει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ πάντως δεν τον λάτρεψα τον Zack στο Rebirth, και δεν αναφέρομαι στον ίδιο τον χαρακτήρα ή στην τελευταία μάχη αλλά στο όλο Multiverse πίσω από αυτόν.Και ορισμένα παραδείγματα κόσμου που σίγουρα δεν πέφτει στο παραπάνω, σε spoiler

Spoiler



 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Εγώ πάντως δεν τον λάτρεψα τον Zack στο Rebirth, και δεν αναφέρομαι στον ίδιο τον χαρακτήρα ή στην τελευταία μάχη αλλά στο όλο Multiverse πίσω από αυτόν.Και ορισμένα παραδείγματα κόσμου που σίγουρα δεν πέφτει στο παραπάνω, σε spoiler

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

 

 

 

 

 

Spoiler

Spoiler

Λογικό αλλά είναι η βάση για να πιστέψεις ότι υπάρχει κάποια ελπίδα τα πράγματα να μην είναι όπως στο OG. Το πούλησαν καλά για να μην ξέρουμε τι θα κάνουν στον τρίτο τίτλο.

 

Επεξ/σία από Armoral
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ απλά απάντησα στο ότι δεν έχει λατρέψει ο κόσμος τον Zack στο Rebirth, έτσι όπως τον έχουν παρουσιάσει ως τώρα πάντα.

Τώρα τι θα κάνουν στο 3ο κομμάτι, ίδωμεν, αλλά γενικά ως τώρα Zack και Whispers είναι ψιλό ότι να ναι σαν νέες προσθήκες.

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...