Προς το περιεχόμενο

POCO X6 PRO 12GB/512GB στα 325 ευρώ @DHgate.


black66.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 565
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

23 λεπτά πριν, greekfragma είπε

φυσικά.

Με updates προγραμματων κλπ τι γινεται απο θεμα συμβατοτητας?.

Ριξε ενα πμ με λινκς και πως το κανουμε σε παρακαλω αν δεν σου ειναι κοπος  οταν μπορεσεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, rical said:

Με updates προγραμματων κλπ τι γινεται απο θεμα συμβατοτητας?.

Ριξε ενα πμ με λινκς και πως το κανουμε σε παρακαλω αν δεν σου ειναι κοπος  οταν μπορεσεις!

επειδή φαίνεται οτι δεν έχεις ιδέα μάλλον κάτσε με την official. οι custom rom προϋποθέτουν διάβασμα και μια κάποια εμπειρία τι να βρεις και που. αν νομίζεις οτι το χεις βάζω λινκ

https://xdaforums.com/f/xiaomi-poco-x5-pro.12721/

καλή μελέτη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Fatu είπε

Πλέον παίζει το μεγάλο 12/512 στο gshopper στα 281.5. Είναι έμπιστο νομίζω έτσι; Από τελωνείο, αν θυμάμαι από Σωτήρη, δεν παίζει, απλά δεν θυμάμαι τι μέθοδο αποστολή βάζουμε. Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει.

ΟΧΙ

Εκανα story για το συγκεκριμενο θεμα για να μην την πατησει κανενας

Αληθεια απο που το ειδες; 

Εχουν λουσει τις περιγραφες οι Κινεζοι ειτε την 8/256 επιλεξεις ειτε την 512  σου λεει στον τιτλο 12/512 και αν πατησεις μονο το show more απο κατω σου λεει την σωστη εκδοση

Επισης για συσκευη αγορασμενη απο το Gshopper πηρα τηλεφωνο την Infoquest και μου ειπαν οτι ναι μεν εχει εγγυηση κανονικα το κινητο με το IMEI του ΑΛΛΑ οχι απο αυτους αλλα το καταστημα,τον ρωτησα αν ειναι EU μου λεει κανονικα ευρωπαικο το βλεπει στο συστημα αλλα επειδη δεν ειναι ελληνικο δεν μπορουν να το καλυψουν αυτοι

Τι σκατα;Η Info πουλαει στον πλαζα;

Τεσπα προσοχη!

image.png.2139eccc4930aac9b2ba890d16c4639d.png

Επεξ/σία από Sotosgl
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Sotosgl είπε

ΟΧΙ
Εκανα story για το συγκεκριμενο θεμα για να μην την πατησει κανενας
Αληθεια απο που το ειδες; 
Εχουν λουσει τις περιγραφες οι Κινεζοι ειτε την 8/256 επιλεξεις ειτε την 512 και το show more απο κατω σου λεει την σωστη εκδοση
Επισης απο το Gshopper πηρα τηλεφωνο την Infoquest και μου ειπαν οτι ναι μεν εχει εγγυηση κανονικα το κινητο με το IMEI του ΑΛΛΑ οχι απο αυτους αλλα το καταστημα,τον ρωτησα αν ειναι EU μου λεει κανονικα ευρωπαικο το βλεπει στο συστημα αλλα επειδη δεν ειναι ελληνικο δεν μπορουν να το καλυψουν αυτοι
Τι σκατα;Η Info πουλαει στον πλαζα;
Τεσπα προσοχη!

image.png.2139eccc4930aac9b2ba890d16c4639d.png

Ο black66 που ρωτησε ομως την infoquest ειπαν καλυπτεται απο αυτους η εγγυηση, αγορα απο plaza aliexpress

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, makhs5 είπε

Ο black66 που ρωτησε ομως την infoquest ειπαν καλυπτεται απο αυτους η εγγυηση, αγορα απο plaza aliexpress

Μωρέ το είδα,ηχογραφούσα και εγώ την κλήση για να έχω αποδείξεις αλλά παπαρια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, makhs5 είπε

Ο black66 που ρωτησε ομως την infoquest ειπαν καλυπτεται απο αυτους η εγγυηση, αγορα απο plaza aliexpress

Την αγορά την έκανα από DHgate και το κατάστημα mi668 με αποστολή από Γερμανία. Στην Infoquest που πήρα τηλέφωνο και αφού τους έδωσα το IMEI μου απάντησαν ότι η συσκευή μου καλύπτεται κανονικά από αυτούς. 

Τώρα αυτά που λένε στον @Sotosgl ότι ναι μεν είναι Ευρωπαϊκή έκδοση αλλά δεν το καλύπτουν αυτοί είναι υπεκφυγές και π@π@ριές. Στην Ελλάδα ισχύουν ΟΛΟΙ οι νόμοι της Ε.Ε. δεν είναι δυνατόν να ισχύει κάτι στην υπόλοιπη Ευρώπη και όχι εδώ. ότι ισχύει για τις άλλες χώρες ισχύει και στην Ελλάδα. Θέλουν καταγγελία στον συνήγορο του καταναλωτή να στρώσουν.

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, black66.gr είπε

Την αγορά την έκανα από DHgate και το κατάστημα mi668 με αποστολή από Γερμανία. Στην Infoquest που πήρα τηλέφωνο και αφού τους έδωσα το IMEI μου απάντησαν ότι η συσκευή μου καλύπτεται κανονικά από αυτούς. 

Τώρα αυτά που λένε στον @Sotosgl ότι ναι μεν είναι Ευρωπαϊκή έκδοση αλλά δεν το καλύπτουν αυτοί είναι υπεκφυγές και π@π@ριές. Στην Ελλάδα ισχύουν ΟΛΟΙ οι νόμοι της Ε.Ε. δεν είναι δυνατόν να ισχύει κάτι στην υπόλοιπη Ευρώπη και όχι εδώ. ότι ισχύει για τις άλλες χώρες ισχύει και στην Ελλάδα. Θέλουν καταγγελία στον συνήγορο του καταναλωτή να στρώσουν.

 

Ναι απο το Dhgate ηθελα να γραψω και εγραψα λαθος απο το plaza

Κανονικα εννοειτε πρεπει να καλυπτεται και απο αυτους, απλα θελουν κυνηγημα για να στρωσουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα δεν το τραβηξα παραπανω,ελεγα στην αρχη μηπως φταιει που ειχα το κιτρινο μηπως δεν το ειχαν φερει,μηπως ηταν το δικο μου καμια περιεργη εκδοση οπως στα redmi που δεν ειχαν φορτιστες αλλα κομπλε ειναι.

Θα ηταν καλη φαση αλλα συνηθισμενοι ειμαστε,το μονο που με τρομαζει με την poco ειναι κανενα βλαμμενο bootloop στο πουθενα σε κανενα update και αντε καμια motherboard  :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Sotosgl είπε

Καλα δεν το τραβηξα παραπανω,ελεγα στην αρχη μηπως φταιει που ειχα το κιτρινο μηπως δεν το ειχαν φερει,μηπως ηταν το δικο μου καμια περιεργη εκδοση οπως στα redmi που δεν ειχαν φορτιστες αλλα κομπλε ειναι.

Θα ηταν καλη φαση αλλα συνηθισμενοι ειμαστε,το μονο που με τρομαζει με την poco ειναι κανενα βλαμμενο bootloop στο πουθενα σε κανενα update και αντε καμια motherboard  :D 

Τώρα είδα ότι το δικό σου είναι αγορά από Hong Kong. Ναι μεν είναι έκδοση EU αλλά μπορεί να αλλάζει ο serial number σε σχέση με αυτά που εισάγονται από επίσημους προμηθευτές της Ε.Ε. 

Ίσως γι'αυτό σου απάντησαν έτσι.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, black66.gr είπε

Τώρα είδα ότι το δικό σου είναι αγορά από Hong Kong. Ναι μεν είναι έκδοση EU αλλά μπορεί να αλλάζει ο serial number σε σχέση με αυτά που εισάγονται από επίσημους προμηθευτές της Ε.Ε. 

Ίσως γι'αυτό σου απάντησαν έτσι.

Ναι οντως, απολυτα σωστη παρατηρηση. Ο πωλητης ειναι στην κινα, και με διαφορετικο αφμ, αλλα και με αλλα που εμεις δεν ξερουμε, οποτε ειναι διαφορετικη περιπτωση

Και κατι αλλο, ειχα διαβασει σε αλλο εληνικο forum αυτο:

 https://myphone.gr/forum/topic/200889/page/2/?tab=comments#comment-7246502

Διαβαστε και τα επομενα 2-3 μυνηματα του παιδιου, λεει οτι το πηρε απο το gshoper ΑΛΛΑ του ηρθε με κινεζικη ρομ (περιεργο αυτο γιατι ηξερα οτι ολα τα poco x6 pro ειναι global) και φιλος του του το φλασαρε με την global εκδοση. 

Αρα κατι παιζει με το gshoper

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, makhs5 είπε

Ναι οντως, απολυτα σωστη παρατηρηση. Ο πωλητης ειναι στην κινα, και με διαφορετικο αφμ, αλλα και με αλλα που εμεις δεν ξερουμε, οποτε ειναι διαφορετικη περιπτωση

Και κατι αλλο, ειχα διαβασει σε αλλο εληνικο forum αυτο:

 https://myphone.gr/forum/topic/200889/page/2/?tab=comments#comment-7246502

Διαβαστε και τα επομενα 2-3 μυνηματα του παιδιου, λεει οτι το πηρε απο το gshoper ΑΛΛΑ του ηρθε με κινεζικη ρομ (περιεργο αυτο γιατι ηξερα οτι ολα τα poco x6 pro ειναι global) και φιλος του του το φλασαρε με την global εκδοση. 

Αρα κατι παιζει με το gshoper

Βασικα τωρα που κοιταω το δικο μου εχει ημερομηνια παραγωγης 12/2023 οποτε παιζει να ειναι preproduction unit,απο πισω εχει για την μπαταρια κανονικα στα γαλλικα τις προειδοποιησεις ευρωπαικο φορτιστη κλπ
 
Για να ηρθε κινεζικη Rom σε κινητο EU οπως αυτα που πουλαει το Gshopper χλωμο και δεν εχουν αναφερει τιποτα οι δικοι μου 

Θα χωσω κανεναν που το πηρε προσφατα απο Gshopper να παρει τηλεφωνο να δω παντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, παραγγελία 25/3 από AliExpress, xiaomi plaza, 268 ευρώ το 512, παραλαβή σήμερα. Θα ήθελα να ευχαριστήσω το insomnia, to thread και τον ts. Μια ερώτηση, το εκκινησα χωρίς sim και πριν βάλω το wifi μου έβγαλε προτεινόμενη γλώσσα ελληνικά. Πως το ήξερε? Το προσωπικό μου θέμα ειναι οτι έφτιαξε το s20plus που είχα πρόβλημα και δεν ξέρω ακόμα αν αξίζει να έχω το poco ως κύριο τηλέφωνο. Θα το χρησιμοποιήσω λίγο και θα κρίνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Sotosgl είπε

Βασικα τωρα που κοιταω το δικο μου εχει ημερομηνια παραγωγης 12/2023 οποτε παιζει να ειναι preproduction unit,απο πισω εχει για την μπαταρια κανονικα στα γαλλικα τις προειδοποιησεις ευρωπαικο φορτιστη κλπ
 
Για να ηρθε κινεζικη Rom σε κινητο EU οπως αυτα που πουλαει το Gshopper χλωμο και δεν εχουν αναφερει τιποτα οι δικοι μου 

Θα χωσω κανεναν που το πηρε προσφατα απο Gshopper να παρει τηλεφωνο να δω παντως

Σωτήρη καλησπέρα. θα μας πεις εντυπώσεις μιας και το έχεις? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, elias.kaz είπε

Σωτήρη καλησπέρα. θα μας πεις εντυπώσεις μιας και το έχεις? 

Εμενα περιμενατε;Τοσους μηνες εχει κυκλοφορησει το κινητο
Πολυ καλο αλλα στα midrange η Poco εχει κακη προϊστορια οποτε κραταω πισινη
Σημα τουμπανο,οθονη κομπλε,επιδοσεις σουπερ,καμερα ok προς καλη αλλα συγκριτικα με τα 13αρια τα καλα meh
Στην αδερφη της γυναικας που θελει φωτογραφια εδωσα ενα Redmi note 13 pro+
Overall κινηταρα για τα λεφτα του,για αντοχη στο μελλον ασχετα με τα updates πιο πολυ εμπιστοσυνη εχω στα samsung στο θεμα ρολαρισματος αλλα αυτο εχει καβατζα δυναμης και specs για να στηριξει τα κακοupdates της Xiaomi

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...