Προς το περιεχόμενο

POCO X6 PRO 12GB/512GB στα 325 ευρώ @DHgate.


black66.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, elias.kaz είπε

στο mi 1 store βγαίνει φθηνότερα 20 ευρώ. νομίζω ίδια κατηγορία είναι:κινεζοι με ευρωπαϊκό αφμ-αποθήκη 

Με την εξής λογική εφόσον κιόλας συμπεριλαμβάνεται στη τιμή ο ΦΠΑ είναι και VAT registered οι πωλητές,

πως κόβουμε τιμολόγιο να γλυτώσουμε και ΦΠΑ ρε παιδιά;

Ποια είναι η διαδικασία στο Ali γνωρίζει κανείς;

Επεξ/σία από filippos79
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 500
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, filippos79 είπε

Με την εξής λογική εφόσον κιόλας συμπεριλαμβάνεται στη τιμή ο ΦΠΑ είναι και VAT registered οι πωλητές,

πως κόβουμε τιμολόγιο να γλυτώσουμε και ΦΠΑ ρε παιδιά;

Πια είναι η διαδικασία στο Ali γνωρίζει κανείς;

Στέλνεις μήνυμα στον πωλητή και σου το κόβει.

Εγώ πάντως που πήρα το τηλέφωνο από το Dhgate έστειλα μήνυμα στον πωλητή και μου το έδωσε. 

Το ζήτησα απλά για να το έχω. Δεν είμαι επαγγελματίας. 

Δεν ξέρω όμως έτσι αν εκπίπτει το ΦΠΑ γιατί δεν φαίνεται πουθενά το δικό σου ΑΦΜ. 

Για αγορές από Amazon γίνεται πάντως, αλλά πρέπει να έχεις επαγγελματικό ΑΦΜ και να έχεις δηλωμένα τα στοιχεία σου στο κατάστημα και το ΦΠΑ εκπίπτει κατευθείαν εκεί και δεν το πληρώνεις καθόλου.

Screenshot_2024-03-28-01-24-30-891_com.google.android.apps.docs~3.jpg

Επεξ/σία από black66.gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παρήγγειλα και εγώ πριν την εκπνοή από πλαζα 277 περίπου. προτίμησα τα 10 ευρώ παραπάνω από το  mi 1 store για να έχω το κεφάλι μ ήσυχο. Ελπίζω να αξίζει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, FoZzZ είπε

Από poco f3 αξίζει η αλλαγή...?

Εγώ από poco f3 είμαι και το περιμένω σήμερα. Πιστεύω ότι αξίζει. 

Το f3 μου βέβαια κλείνει τρία χρόνια 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η προσφορά από Ali τελείωσε. Η παραγγελια έγινε για ένα X6 καθώς στο άλλο άτομο εκείνο άρεσε πιο πολυ αν και έπρεπε να επιμείνω να κάνω την παραγγελια για το x6 pro (40€ διαφορά) τέλος πάντων, επειδή δεν ασχολείται πολυ με κινητό λες οκ. Εμένα στάλθηκε κιόλας και ρώτησα για εγγύηση αν καλύπτει Ελλάδα, είπε ναι ο πωλητής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, minotavros είπε

Εγώ από poco f3 είμαι και το περιμένω σήμερα. Πιστεύω ότι αξίζει. 

Το f3 μου βέβαια κλείνει τρία χρόνια 

 

τι να πω και εγώ που είμαι από nova 5t..

10 λεπτά πριν, mMary είπε

Η προσφορά από Ali τελείωσε. Η παραγγελια έγινε για ένα X6 καθώς στο άλλο άτομο εκείνο άρεσε πιο πολυ αν και έπρεπε να επιμείνω να κάνω την παραγγελια για το x6 pro (40€ διαφορά) τέλος πάντων, επειδή δεν ασχολείται πολυ με κινητό λες οκ. Εμένα στάλθηκε κιόλας και ρώτησα για εγγύηση αν καλύπτει Ελλάδα, είπε ναι ο πωλητής.

Από ποιο κατάστημα σου το είπα? μακάρι να ισχύει για όλους τότε αξίζει με 1000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, elias.kaz είπε

τι να πω και εγώ που είμαι από nova 5t..

Από ποιο κατάστημα σου το είπα? μακάρι να ισχύει για όλους τότε αξίζει με 1000

Από plaza (ειδα πιο πάνω τελικά από εκει πήρες). Με γεια!!

Πιστεύω θα ξανά βάλουν προσφορά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω παιδια κρατάω μικρο καλαθι με το θεμα εγγυησης μεχρι να ρωτησω imei στην Infoquest. Το πηρα καθαρά λόγω τιμής.

Πάντα προτιμω να το παρω φτηνοτερα και αν χαλασει, με τα χρηματα που εχω γλυτωσει ολα αυτα τα χρονια, πληρωνω και ενα τεχνικο. Δεν εγινε κατι. Σκεφτειτε οτι τα αντιστοιχα απο μεγαλες αλυσιδες εχουν 450 ευρω, δηλαδή σχεδόν τα διπλάσια χρηματα. Δηλαδη ακόμα και αν δεν συμφερει η επισκευή, το πετάς και παιρνεις αλλο.

Ασε που ακομα και αυτά έχουν καποια εγγυηση. Εχω αποζημιωθει στο παρελθον για ελαττωματικα τηλεφωνα. Αλλα βεβαια δεν ηταν από πωλητή aliexpress. Αυτές μου οι εμπειρίες ήταν από banggood, gearbest και tradingshenzen.

Επεξ/σία από Antretng
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, Antretng είπε

Εγω παιδια κρατάω μικρο καλαθι με το θεμα εγγυησης μεχρι να ρωτησω imei στην Infoquest. Το πηρα καθαρά λόγω τιμής.

Πάντα προτιμω να το παρω φτηνοτερα και αν χαλασει, με τα χρηματα που εχω γλυτωσει ολα αυτα τα χρονια, πληρωνω και ενα τεχνικο. Δεν εγινε κατι. Σκεφτειτε οτι τα αντιστοιχα απο μεγαλες αλυσιδες εχουν 450 ευρω, δηλαδή σχεδόν τα διπλάσια χρηματα. Δηλαδη ακόμα και αν δεν συμφερει η επισκευή, το πετάς και παιρνεις αλλο.

Ασε που ακομα και αυτά έχουν καποια εγγυηση. Εχω αποζημιωθει στο παρελθον για ελαττωματικα τηλεφωνα. Αλλα βεβαια δεν ηταν από πωλητή aliexpress. Αυτές μου οι εμπειρίες ήταν από banggood, gearbest και tradingshenzen.

Συμφωνώ 100% με τα αναγραφόμενα. Φαίνεται τίμιο κατάστημα. ακομα και δεν ισχύει η εγγύηση της infoquest πιστεύω θα μας καλυψει(αν δεν το κλείσει στο αλί και τον ψάχνουμε χαχαχα). 

 

58 λεπτά πριν, mMary είπε

Από plaza (ειδα πιο πάνω τελικά από εκει πήρες). Με γεια!!

Πιστεύω θα ξανά βάλουν προσφορά 

ναι από Plaza παρόλο που στο Mi1 ήταν φθηνότερο μου φάνηκε πιο decent το Plaza. Η βλακεια είναι ότι το πηρα πιο πριν με 267 και το ακύρωσα γτ το φοβήθηκα. 

Από Δευτέρα θα σταλεί μ είπαν γτ έχουν αργία στην Ισπανία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, elias.kaz είπε

ναι από Plaza παρόλο που στο Mi1 ήταν φθηνότερο μου φάνηκε πιο decent το Plaza. Η βλακεια είναι ότι το πηρα πιο πριν με 267 και το ακύρωσα γτ το φοβήθηκα. 

Από Δευτέρα θα σταλεί μ είπαν γτ έχουν αργία στην Ισπανία. 

Όταν ακύρωσες τα λεφτά επιστράφηκαν αμέσως?  Να ξέρω να βαρέσω το κεφάλι μου γιατί νυχτιάτικα χθες έψαχνα να ακυρώσω για να έκανα παραγγελια το pro 😅αλλά λεφτά στη κάρτα δεν υπήρχαν εξάλλου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβε κανείς από αλι; ξέρουμε με τι έρχεται στο τελικό στάδιο; εμένα εμφανίζεται από χθες να έχει φύγει από κέντρο διαλογής Αιγάλεω, αλλά δεν έχω κάτι νεότερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, nodas_21greek είπε

Παρέλαβε κανείς από αλι; ξέρουμε με τι έρχεται στο τελικό στάδιο; εμένα εμφανίζεται από χθες να έχει φύγει από κέντρο διαλογής Αιγάλεω, αλλά δεν έχω κάτι νεότερο

Δυστυχώς έτσι κάνει η ACS, μπορεί να το δείξει αν είσαι Αθήνα ότι έφτασε σήμερα στο τοπικό σου κατάστημα αλλά δεν είναι εκεί. Εμένα μου λένε συνήθως ότι, είναι στην αποθήκη και είναι προγραμματισμένο προς παράδοση αύριο (την επόμενη εργάσιμη). Την επόμενη μέρα όμως κατά 95% το παραδίδουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, mMary είπε

Όταν ακύρωσες τα λεφτά επιστράφηκαν αμέσως?  Να ξέρω να βαρέσω το κεφάλι μου γιατί νυχτιάτικα χθες έψαχνα να ακυρώσω για να έκανα παραγγελια το pro 😅αλλά λεφτά στη κάρτα δεν υπήρχαν εξάλλου 

όχι έκαναν 2 μέρες να φανούν. μην ανησυχείς. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, elias.kaz είπε

όχι έκαναν 2 μέρες να φανούν. μην ανησυχείς. 

Μεινε ανησυχη! Λεφτα να μπουν αμεσα να παραγγειλεις καπακια, δεν παιζει.

 

58 λεπτά πριν, mMary είπε

Όταν ακύρωσες τα λεφτά επιστράφηκαν αμέσως?  Να ξέρω να βαρέσω το κεφάλι μου γιατί νυχτιάτικα χθες έψαχνα να ακυρώσω για να έκανα παραγγελια το pro 😅αλλά λεφτά στη κάρτα δεν υπήρχαν εξάλλου 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, elias.kaz είπε

όχι έκαναν 2 μέρες να φανούν. μην ανησυχείς. 

Αα ευτυχώς δεν ακύρωσα!! Θα έχανα την προσφορά. Ας είναι έτσι!!

1 λεπτό πριν, Antretng είπε

Μεινε ανησυχη! Λεφτα να μπουν αμεσα να παραγγειλεις καπακια, δεν παιζει.

 

 

Μόλις τώρα, mMary είπε

Αα ευτυχώς δεν ακύρωσα!! Θα έχανα την προσφορά. Ας είναι έτσι!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...