Προς το περιεχόμενο

POCO X6 PRO 12GB/512GB στα 325 ευρώ @DHgate.


black66.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
54 λεπτά πριν, black66.gr είπε

Το έχεις δει στην πραγματικότητα;

Εγώ είχα δει το μαύρο και το γκρι και τελικά παρείγγειλα το γκρι. Το τηλέφωνο ναι μεν είναι πλαστικό αλλά σε καμμία περίπτωση δεν το λες "πλαστικούρα". Αντιθέτως δείχνει premium με πάρα πολύ καλή αίσθηση στο πιάσιμο και την αφή. Το πλαίσιο είναι μεν πολυκαρμπονικό, αλλά (στο γκρι πάντα) έχει την όψη του βουρτσισμένου αλουμινίου ή inox και πολύ δύσκολα ξεχωρίζεις ότι δεν είναι μέταλο. Η πλάτη γυαλιστερή, που μαζεύει κάποια δακτυλικά αποτυπώματα, όμως όχι τόσο αισθητά στο μάτι. Έτσι και αλλιώς πάντα στα τηλέφωνα που είχα τους έβαζα πάντα θήκη και αν δεν είχαν από μαμά τους έβαζα και μεμβράνη. Για το κίτρινο δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη γιατί δεν το έχω δει ζωντανό. 

Εδώ ελληνικό review:

 

Εχω δει πολλα video που δειχνουν οτι μαζευει δαχτυλιες με το παραμικρο αγγιγμα, που εσυ ΄λες οτι δεν ειναι αισθητα, ενω κανουν μπαμ στο ματι, ακομη και στα video.

Οσο για το "review" που παρεθεσες, συγνωμη κι ολας, αλλα μονο "review' δεν κανει ο τυπος, διαφημιστης ειναι, σε οτι κινητο παρουσιαζει, μονο διαφημιση του κανει

(Σε εναν μονο τυπο απο το εξωτερικο του βγαζω το καπελο, γιατι λεει τα πραγματα ακριβως οπως ειναι, και δεν τον νοιαζει και να χασει "χορηγους", τα λεει καθαρα και τσεκουρατα, ειναι απλα τιμιος: Techtablets) - https://www.youtube.com/@Techtablets/featured

Επεξ/σία από makhs5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 549
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, makhs5 είπε

Εχω δει πολλα video που δειχνουν οτι μαζευει δαχτυλιες με το παραμικρο αγγιγμα, που εσυ ΄λες οτι δεν ειναι αισθητα, ενω κανουν μπαμ στο ματι, ακομη και στα video.

Οσο για το "review" που παρεθεσες, συγνωμη κι ολας, αλλα μονο "review' δεν κανει ο τυπος, διαφημιστης ειναι, σε οτι κινητο παρουσιαζει, μονο διαφημιση του κανει

(Σε εναν μονο τυπο απο το εξωτερικο του βγαζω το καπελο, γιατι λεει τα πραγματα ακριβως οπως ειναι, και δεν τον νοιαζει και να χασει "χορηγους", τα λεει καθαρα και τσεκουρατα, ειναι απλα τιμιος: Techtablets) - https://www.youtube.com/@Techtablets/featured

Εγώ μίλησα για το γκρι που δεν φαίνονται οι δακτυλιές. Το μαύρο μαζεύει περισσότερες. Το ότι μαζεύει δακτυλιές όμως δεν είναι δείκτης ποιότητας. Άλλωστε όλα τα τηλέφωνα μαύρα κυρίως με glossy επιφάνεια μαζεύουν δακτυλιές ανεξαρτήτως τιμής και ποιότητας κατασκευής. 

Το βίντεο το έβαλα για καλύτερη κατανόηση των χαρακτηριστικών του στα ελληνικά. Τι να κάνουμε. Στην Ελλάδα αυτούς τους reviewers έχουμε.

Ενώ ο Ινδός που το έσπασε σαν μπισκότο είναι αντικειμενικός 🤣🤣🤣

Αλλά και ο φίλος που παρέθεσες που τα λέει "καθαρά" και "τσεκουράτα", καλά λόγια λέει για το Poco στο review του:

 

Επεξ/σία από black66.gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, black66.gr είπε

Εγώ μίλησα για το γκρι που δεν φαίνονται οι δακτυλιές. Το μαύρο μαζεύει περισσότερες. Το ότι μαζεύει δακτυλιές όμως δεν είναι δείκτης ποιότητας. Άλλωστε όλα τα τηλέφωνα μαύρα κυρίως με glossy επιφάνεια μαζεύουν δακτυλιές ανεξαρτήτως τιμής και ποιότητας κατασκευής. 

Το βίντεο το έβαλα για καλύτερη κατανόηση των χαρακτηριστικών του στα ελληνικά. Τι να κάνουμε. Στην Ελλάδα αυτούς τους reviewers έχουμε.

Ενώ ο Ινδός που το έσπασε σαν μπισκότο είναι αντικειμενικός 🤣🤣🤣

Αλλά και ο φίλος που παρέθεσες που τα λέει "καθαρά" και "τσεκουράτα", καλά λόγια λέει για το Poco στο review του:

 

Σε διαφορα video που ειδα και στο γκρι φαινονται οι δαχτυλιες οταν το πιανουν εστω και ελαφρα, ναι λιγοτερες απο το μαυρο, αλλα φαινονται εντονες

Για τον ινδο δεν ειπα ποτε οτι ειναι αντικειμενικος, απλα ειδα μονος μου και εκρινα απο αυτα που εδειχνε, οτι φαινεται η ποιοτητα κατασκευης ειναι αρκετα κατω για την τιμη των 470 ευρω για τα επισημα ελληνικα καταστηματα παντα μιλαω

Οσο για τον chris που εχει το techtablets, ναι δεν ειπε γενικα ασχημα λογια για την ποιοτητα κατασκευης για το συγκεκριμενο, αλλα αφου ειδες tο video του εστιασε σε αλλα αρνητικα

Παντως η προσωπικη μου αποψη παραμενει, για την επισημη τιμη πωλησης η ποιοτητα κατασκευης του σε σχεση παντα με την τιμη του, ειναι αρκετα κατω του μεσου ορου.

Πχ το tcl 20l+ που ανεφερα πριν η πισω πλατη του ειναι απο ακρυλικο γιαλι, ειδος πλαστικου ειναι, αλλα πολυ καλυτερης ποιοτητας που ουτε μαζευει καθολου μα καθολου δαχτυλιες, και δεν γρατζουνιζεται καθολου ευκολα. Και μιλαμε για κινητο των 200 ευρω επισημα, οχι των 470 που κανει το poco. Δεν μπορουσε να βαλει τετοια πλατη και στο poco των 470 ευρω;

Αυτα ειναι φαουλ για την ποιοτητα κατασκευης της xiaomi - poco λοιπον.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, makhs5 είπε

Σε διαφορα video που ειδα και στο γκρι φαινονται οι δαχτυλιες οταν το πιανουν εστω και ελαφρα, ναι λιγοτερες απο το μαυρο, αλλα φαινονται εντονες

Για τον ινδο δεν ειπα ποτε οτι ειναι αντικειμενικος, απλα ειδα μονος μου και εκρινα απο αυτα που εδειχνε, οτι φαινεται η ποιοτητα κατασκευης ειναι αρκετα κατω για την τιμη των 470 ευρω για τα επισημα ελληνικα καταστηματα παντα μιλαω

Οσο για τον chris που εχει το techtablets, ναι δεν ειπε γενικα ασχημα λογια για την ποιοτητα κατασκευης για το συγκεκριμενο, αλλα αφου ειδες tο video του εστιασε σε αλλα αρνητικα

Παντως η προσωπικη μου αποψη παραμενει, για την επισημη τιμη πωλησης η ποιοτητα κατασκευης του σε σχεση παντα με την τιμη του, ειναι αρκετα κατω του μεσου ορου.

Πχ το tcl 20l+ που ανεφερα πριν η πισω πλατη του ειναι απο ακρυλικο γιαλι, ειδος πλαστικου ειναι, αλλα πολυ καλυτερης ποιοτητας που ουτε μαζευει καθολου μα καθολου δαχτυλιες, και δεν γρατζουνιζεται καθολου ευκολα. Και μιλαμε για κινητο των 200 ευρω επισημα, οχι των 470 που κανει το poco. Δεν μπορουσε να βαλει τετοια πλατη και στο poco των 470 ευρω;

Αυτα ειναι φαουλ για την ποιοτητα κατασκευης της xiaomi - poco λοιπον.

 

Εγώ προσωπικά μιλάω πάντως, το ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ πράγμα που θα κοιτάξω στην αγορά συσκευής είναι αν μαζεύει δακτυλιές. Έτσι και αλλιώς του φοράω πάντα θήκη. 

Τώρα αν εσύ μου συγκρίνεις το TCL20L+ και μου την βγάζεις καλύτερη σαν συσκευή επειδή δεν μαζεύει δακτυλικά αποτυπώματα στην πλάτη, ΟΚ ότι πεις. Γούστα είναι αυτά.

Και ανακεφαλαιώνοντας για να μην λέμε πολλά. Στο Poco X6 pro τα χρήματα δεν τα δίνει κανείς ούτε για την ποιότητα κατασκευής ούτε για την κάμερα. Τα δίνει για τον τούμπανο επεξεργαστή, την premium οθόνη, τον hi res audio ήχο, και τα διάφορα άλλα που προσφέρει (12/512, ταχύτατη αποθήκευση UFS 4.0 ταχυφόρτηση 67W κλπ) και πίστεψε με ότι αξίζει πολύ περισσότερα από ότι κοστίζει.

Επεξ/σία από black66.gr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, alani123321 είπε

To oneplus nord 3 δεν ειναι καλυτερη επιλογη σε αυτα τα λεφτα?

Nord 3

-ελαφρώς πιο βαρύ

-Android 13 και όχι 14 

-χειρότερο επεξεργαστή

-λιγότερο φωτεινή οθόνη

-βασική έκδοση 8/128(UFS 3.1). Το poco ξεκινά από 256gb(UFS 4.0)

Εκεί που βλέπω να κερδίζει το Nord 3 είναι

+στην ταχυφόρτιση

+ίσως στις κάμερες(βλέπω τραβάει 4Κ 60fps video, ενώ το poco οχι)και

+στο oxygenOS που προσωπικά μαρέσει περισσότερο από Miui/HyperOS. Πολύ λιγότερο bloatware και άχρηστες εφαρμογές

+Α και το Nord 3 είναι από γυαλί(πλάτη),ενώ το poco πλαστικό. 

Σαν Hardware το poco είναι συνολικά καλύτερο σχεδόν στα πάντα.

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
52 λεπτά πριν, black66.gr είπε

Εγώ προσωπικά μιλάω πάντως, το ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ πράγμα που θα κοιτάξω στην αγορά συσκευής είναι αν μαζεύει δακτυλιές. Έτσι και αλλιώς του φοράω πάντα θήκη. 

Τώρα αν εσύ μου συγκρίνεις το TCL20L+ και μου την βγάζεις καλύτερη σαν συσκευή επειδή δεν μαζεύει δακτυλικά αποτυπώματα στην πλάτη, ΟΚ ότι πεις. Γούστα είναι αυτά.

Τα δυο θα σχολιασω

1) Ναι, για μενα προσωπικα οπως και για οσους ξερω παιζει ρολο και η ποιοτητα κατασκευης γενικα, εσυ μπορει να φορας θηκη, δεν θελουν ομως ολοι στα κινητα τους θηκη, και δεν θελουν να λερωνονται και να γρατζουνιζονται με το παραμικρο

2) Πως καταλαβες εσυ οτι εγω θεωρησα καλυτερο το TCL20L+ απο το POCOX6 PRO; 

Ουτε καν δεν αφησα να εννοηθει κατι τετοιο, και φυσικα "Εννοειτε" δεν ειναι καλυτερο.

Το μονο που ειπα ειναι, οτι συσκευη των 200 ευρω δινει πολυ καλυτερη ποιοτητα κατασκευης στη πισω πλατη απο συσκευη των 470 ευρω. Και ναι, συνεχιζω και το λεω, αυτο το θεωρω μεγα λαθος της Xiaomi - Poco.

Για να μη πω για την πραγματικα "φλουδα"  vegan δερμα, (και καλα) που βαλανε, πιο λεπτη δεν μπορουσαν να βαλουν.

Ριξε μια ματια τι σημαινει Δερματινη πλατη,  (Vegan η οχι δεν με ενδιαφερει), για το παχος μιλαω, οχι για την ποιοτητα. 

Ετσι, για να μη μας κοροιδευει η καθε Xiaomi - Poco.

Επεξ/σία από makhs5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, makhs5 said:

Τα δυο θα σχολιασω

1) Ναι, για μενα προσωπικα οπως και για οσους ξερω παιζει ρολο και η ποιοτητα κατασκευης γενικα, εσυ μπορει να φορας θηκη, δεν θελουν ομως ολοι στα κινητα τους θηκη, και δεν θελουν να λερωνονται και να γρατζουνιζονται με το παραμικρο

2) Πως καταλαβες εσυ οτι εγω θεωρησα καλυτερο το TCL20L+ απο το POCOX6 PRO; 

Ουτε καν δεν αφησα να εννοηθει κατι τετοιο, και φυσικα "Εννοειτε" δεν ειναι καλυτερο.

Το μονο που ειπα ειναι, οτι συσκευη των 200 ευρω δινει πολυ καλυτερη ποιοτητα κατασκευης στη πισω πλατη απο συσκευη των 470 ευρω. Και ναι, συνεχιζω και το λεω, αυτο το θεωρω μεγα λαθος της Xiaomi - Poco.

Για να μη πω για την πραγματικα "φλουδα"  vegan δερμα, (και καλα) που βαλανε, πιο λεπτη δεν μπορουσαν να βαλουν.

Ριξε μια ματια τι σημαινει Δερματινη πλατη,  (Vegan η οχι δεν με ενδιαφερει), για το παχος μιλαω, οχι για την ποιοτητα. 

Ετσι, για να μη μας κοροιδευει η καθε Xiaomi - Poco.

Εντάξει σε όλα τα mid range από κάτι κόβουν για να πέσει το κόστος . Αλλιως θα λεγόντουσαν ναυαρχίδες και θα έκαναν 1000 ευρώ + . Αν είναι deal breaker για σένα το πλαστικό στη πλάτη πάρε κάποιο άλλο . Δεν σε ανάγκασε κανένας 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, VagTz είπε

Εντάξει σε όλα τα mid range από κάτι κόβουν για να πέσει το κόστος . Αλλιως θα λεγόντουσαν ναυαρχίδες και θα έκαναν 1000 ευρώ + . Αν είναι deal breaker για σένα το πλαστικό στη πλάτη πάρε κάποιο άλλο . Δεν σε ανάγκασε κανένας 

Μα δεν με πειραζει το πλαστικο, η ποιοτητα του πλαστικου για 470 ευρω με πειραζει, ας βαζανε και αυτοι ενα ακρυλικο πλαστικο στην πισω πλατη που ειναι παμφθηνο, και πιστεψε με καλυτερες πωλησεις θα εκανε, και φυσικα δεν με αναγκασε κανεις, απλα λεω την γνωμη μου, οπως ολοι.

Το να μην γρατζουνιεται και λερωνεται με το παραμικρο η πισω πλατη, και για μενα αλλα και για πολλους, που δεν θελουν θηκη στα κινητα τους, ειναι σημαντικος παραγοντας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, makhs5 είπε

Μα δεν με πειραζει το πλαστικο, η ποιοτητα του πλαστικου για 470 ευρω με πειραζει

Συμφορουμίτη, σε αυτή την κατηγορία τιμής, δεν γίνεται να έχεις bleeding edge hardware με κορυφαία ποιότητα κατασκευής.

Ιδια ιστορία και με το poco f5.

Και το περσινό Xiaomi 13T των 700ευρώ(ή το poco F5 Pro), γυαλί η πλάτη αλλά πλαστικό frame γύρω γύρω.

Για να πετύχεις στα 450-500ευρώ κατασκευή από γυαλί και αλουμίνιο γύρω γύρω, μόνο αν παίξει κάτι σε black friday μεριά, όπως είδαμε πέρυσι τα Oneplus 11/Galaxy S23 128gb/Nothing phone 2.

Στην περίπτωση του poco X6 pro και γενικά όλων αυτών των πλαστικών κινητών, απλά βάζεις μια θήκη και είσαι οκ.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Συμφορουμίτη, σε αυτή την κατηγορία τιμής, δεν γίνεται να έχεις bleeding edge hardware με κορυφαία ποιότητα κατασκευής.

Ιδια ιστορία και με το poco f5.

Και το περσινό Xiaomi 13T των 700ευρώ(ή το poco F5 Pro), γυαλί η πλάτη αλλά πλαστικό frame γύρω γύρω.

Για να πετύχεις στα 450-500ευρώ κατασκευή από γυαλί και αλουμίνιο γύρω γύρω, μόνο αν παίξει κάτι σε black friday μεριά, όπως είδαμε πέρυσι τα Oneplus 11/Galaxy S23 128gb/Nothing phone 2.

Στην περίπτωση του poco X6 pro και γενικά όλων αυτών των πλαστικών κινητών, απλά βάζεις μια θήκη και είσαι οκ.

Συμφορουμιτη αν διαβασεις τι εγραψα πιο πισω, δεν ζητησα ουτε γυαλι ουτε αλουμινιο, απλα μια πιο ποιοτικη πλαστικη πλατη να μην αφηνει τοσες εντονες δαχτυλιες με το παραμικρο αγγιγμα μιλαμε, υπαρχει και το ακρυλικο γυαλι (πλαστικο γυαλιστερο ειναι) αλλα που δεν αφηνει αφηνει ουτε εντονες δαχτυλιες και ουτε γρατζουνιζεται ευκολα, σιγα την διαφορα τιμης που θα ειχε για αυτους να βαζανε τετοια πλαστικη πλατη που την βαζουν πολυ φθηνοτερα κινητα, αλλα εσκεμενα δεν το κανανε.

Απλα πρεπει να σεβαστουν οι εταιριες οτι δεν θελουν ολοι να βαζουν θηκες στα κινητα τους, και να βαζουν απλα ενα πλαστικο της προκοπης που να ψιλοαντεχει μια υποτυποδες μεταχειριση

Πχ να μην το συρεις λιγο σ ενα τραπεζι και να σου βγαζει 5-6 γρατζουνιες, η να το πιανεις και αμεσως μετα να ψαχνεις πανακι για να το καθαριζεις,  γιατι απο τις δαχτυλιες η πλατη θα φαινεται λες και το εσερνες κατω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, makhs5 said:

Συμφορουμιτη αν διαβασεις τι εγραψα πιο πισω, δεν ζητησα ουτε γυαλι ουτε αλουμινιο, απλα μια πιο ποιοτικη πλαστικη πλατη να μην αφηνει τοσες εντονες δαχτυλιες με το παραμικρο αγγιγμα μιλαμε, υπαρχει και το ακρυλικο γυαλι (πλαστικο γυαλιστερο ειναι) αλλα που δεν αφηνει αφηνει ουτε εντονες δαχτυλιες και ουτε γρατζουνιζεται ευκολα, σιγα την διαφορα τιμης που θα ειχε για αυτους να βαζανε τετοια πλαστικη πλατη που την βαζουν πολυ φθηνοτερα κινητα, αλλα εσκεμενα δεν το κανανε.

Απλα πρεπει να σεβαστουν οι εταιριες οτι δεν θελουν ολοι να βαζουν θηκες στα κινητα τους, και να βαζουν απλα ενα πλαστικο της προκοπης που να ψιλοαντεχει μια υποτυποδες μεταχειριση

Πχ να μην το συρεις λιγο σ ενα τραπεζι και να σου βγαζει 5-6 γρατζουνιες, η να το πιανεις και αμεσως μετα να ψαχνεις πανακι για να το καθαριζεις,  γιατι απο τις δαχτυλιες η πλατη θα φαινεται λες και το εσερνες κατω

Πολύ προσωπικά το έχεις πάρει το όλο θέμα 😛 . Να φανταστώ έχεις στείλει μέιλ παραπόνων και στην εταιρία ? 

  • Like 3
  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@Fulgore @Euromaster @GrEarendil @@topos @ess_herc

(Κάνω tag όσους είχαν ρωτήσει για την εγγύηση στην Ελλάδα).

Καλημέρα. Έχω νεότερα για την εγγύηση. 

Έστειλα μύνημα στον πωλητή από το Γερμανικό κατάστημα από όπου και το πήρα, και μου απάντησε πως ισχύει η Ευρωπαϊκή εγγύηση των δύο χρόνων σε όλες τις χώρες που έχουν επίσημο σέρβις και με παρέπεμψε στο, site της Xiaomi που αναφέρει και την Ελλάδα.

https://www.mi.com/global/support/contact/

Αφού πήρα τηλέφωνο στο 2119991515 ή στο 2112345544 (τα τηλέφωνα είναι της Info Quest) και τους ανέφερα ότι αγόρασα το τηλέφωνο από επίσημο πωλητή της Xiaomi στην Γερμανία, ο υπάλληλος μου ζήτησε τον αριθμό IMEI της συσκευής, και αφού το κοίταξε μου είπε πως η συσκευή καλύπτεται πλήρως απο εγγύηση για δυο χρόνια από αυτούς.

Οπότε δεν υπάρχει κάποιο θέμα για την αγορά του. Και με αυτή την τιμή είναι super VFM.

Έστειλα μύνημα και στο Ισπανικό κατάστημα αλλά δεν μου έχουν απαντήσει ακόμα. Αλλά από την στιγμή που και αυτό είναι official Xiaomi προφανώς δεν θα έχει πρόβλημα.

Επεξ/σία από black66.gr
  • Like 13
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 27/2/2024 στις 11:03 ΠΜ, black66.gr είπε

@Fulgore @Euromaster @GrEarendil @@topos @ess_herc

(Κάνω tag όσους είχαν ρωτήσει για την εγγύηση στην Ελλάδα).

Καλημέρα. Έχω νεότερα για την εγγύηση. 

Έστειλα μύνημα στον πωλητή από το Γερμανικό κατάστημα από όπου και το πήρα, και μου απάντησε πως ισχύει η Ευρωπαϊκή εγγύηση των δύο χρόνων σε όλες τις χώρες που έχουν επίσημο σέρβις και με παρέπεμψε στο, site της Xiaomi που αναφέρει και την Ελλάδα.

https://www.mi.com/global/support/contact/

Αφού πήρα τηλέφωνο στο 2119991515 ή στο 2112345544 (τα τηλέφωνα είναι της Info Quest) και τους ανέφερα ότι αγόρασα το τηλέφωνο από επίσημο πωλητή της Xiaomi στην Γερμανία, ο υπάλληλος μου ζήτησε τον αριθμό IMEI της συσκευής, και αφού το κοίταξε μου είπε πως η συσκευή καλύπτεται πλήρως απο εγγύηση για δυο χρόνια από αυτούς.

Οπότε δεν υπάρχει κάποιο θέμα για την αγορά του. Και με αυτή την τιμή είναι super VFM.

Πολύ ωραίος, άρα όντως δεν τίθεται θέμα με την εγγύηση.

Επειδή μπερδεύτηκα, το Γερμανικό κατάστημα αναφέρεται στην πρώτη σελίδα ?

Πολύ καλά έκανες και το έψαξες, γιατί σκάσανε όπως φαίνεται θέματα bootloop στο περσινό μοντέλο

 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Πολύ ωραίος, άρα όντως δεν τίθεται θέμα με την εγγύηση.

Επειδή μπερδεύτηκα, το Γερμανικό κατάστημα αναφέρεται στην πρώτη σελίδα ?

Πολύ καλά έκανες και το έψαξες, γιατί σκάσανε όπως φαίνεται θέματα bootloop στο περσινό μοντέλο

 

Ναι το Γερμανικό είναι στην πρώτη σελίδα. Στην ουσία είναι Κινέζικο αλλά με αποστολές προϊόντων από Γερμανία. Οι άνθρωποι είναι πολύ εξυπηρετικοί και απαντούσαν σε όλες τις ερωτήσεις μου, με ολιγόωρες καθυστερήσεις λόγω διαφοράς ώρας με την Κίνα. Μέχρι και την απόδειξη-τιμολόγιο αγοράς που τους ζήτησα για κάθε περίπτωση που θα μου χρειαστεί μου την έστειλαν αμέσως. Είναι πολύ καλοί στο after sales.

Υποτίθεται ότι και το "Ισπανικό" έχει και αυτό την ίδια εγγύηση, αλλά δεν έχω πάρει καμμία απάντηση ακόμα. Με γείωσαν κανονικά όπως φαίνεται. 

Να σημειώσω ξανά πως το Dhgate αυτό καθαυτού είναι market place με πολλούς πωλητές όπως και το AliExpress και όχι μεμονωμένο κατάστημα. 

Όσο για το πρόβλημα με τα X5 PRO ας ελπίσουμε ότι δεν θα εμφανιστεί στα X6 PRO γιατί έχουν εντελώς διαφορετικό hardware (πλακέτες, chips, επεξεργαστή, μνήμες κλπ).

Επεξ/σία από black66.gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, black66.gr είπε

Ναι το Γερμανικό είναι στην πρώτη σελίδα. Στην ουσία είναι Κινέζικο αλλά με αποστολές προϊόντων από Γερμανία.

Σωστός.

Τα κουπόνια δυστηχώς φαίνεται ότι δεν ισχύουν πάντως, άρα όποιος πρόλαβε πρόλαβε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...