Προς το περιεχόμενο

POCO X6 PRO 12GB/512GB στα 325 ευρώ @DHgate.


black66.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 549
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, manoskost είπε

ναι, απλα δεν μου κανει την εκπτωση.

Το κουπόνι ισχύει για το Ισπανικό μόνο. Για το Γερμανικό δεν έχουν βγει ακόμα κουπόνια.

Επεξ/σία από black66.gr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, black66.gr είπε

Το κουπόνι ισχύει για το Ισπανικό μόνο όχι για το Γερμανικό.

Ναι, μονο για το ισπανικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, miltostammy είπε

Τα xiaomi έχουν θέμα και με την αγορά τους από σκροτζομαγαζα.

Η εγγύηση θέλει πάρα πολύ κυνήγι. Έχω κάνεις άπειρες αγορές από σκρουτζομαγαζα και ελάχιστες είχα θέμα εγγύησης.

Όσες είχα αγοράσει από σκρουτζ και οχι απευθειας από μαγαζί δεν είχα θέματα.

Μια αγορά καφετιέρας στα 800 ευρώ όμως μου έβγαλε την ψυχή. Αγορά απευθείας από γνωστό σκρουτζομαγαζο, Κυνήγι 6 μήνες. Ειδικά εάν είσαι και από επαρχία άστα να πάνε, που θα το βρεις το μαγαζί. Λιγοτερο στοιχίζει να πάρεις άλλο.

Οπότε βάλε και τη διαφορά τιμής από Κίνα. Θεωρώ συμφέρει. 

Τωρα εαν σου κάτσει στραβή δεν το γλυτώνεις το τρέξιμο με τη καμία. Ούτε με τους εδώ ούτε με τους Κινέζους.

Ο συμφορουμίτης @black66.gr που έκανε τον κόπο και ρώτησε, ενημέρωσε στο εδώ θέμα ότι η Infoquest αναλαμβάνει κανονικά την επισκευή για αγορά από αυτό, τουλάχιστον για την έκδοση που στέλνεται από Γερμανία, δεν ξέρω αν υπάρχει διαφορά στην έκδοση από Ισπανία.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Ο συμφορουμίτης @black66.gr που έκανε τον κόπο και ρώτησε, ενημέρωσε στο εδώ θέμα ότι η Infoquest αναλαμβάνει κανονικά την επισκευή για αγορά από αυτό, τουλάχιστον για την έκδοση που στέλνεται από Γερμανία, δεν ξέρω αν υπάρχει διαφορά στην έκδοση από Ισπανία.

 

 

Εάν είναι νεότερη οδηγία πάω πάσο. Αυτό πάντως ήξερα επίσημα μέχρι πρόσφατα. Οπότε κανένα θέμα αφού έχετε παιδιά αυτή την πληροφορία για το συγκεκριμένο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, miltostammy είπε

Εάν είναι νεότερη οδηγία πάω πάσο. Αυτό πάντως ήξερα επίσημα μέχρι πρόσφατα. Οπότε κανένα θέμα αφού έχετε παιδιά αυτή την πληροφορία για το συγκεκριμένο. 

Εδώ αναλυτικά τι έχει πει και στην πρώτη σελίδα αναφέρει τον πωλητή που το πήρε από το συγκεκριμένο dhgate

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/3/2024 στις 9:53 ΜΜ, Fulgore είπε

Ο συμφορουμίτης @black66.gr που έκανε τον κόπο και ρώτησε, ενημέρωσε στο εδώ θέμα ότι η Infoquest αναλαμβάνει κανονικά την επισκευή για αγορά από αυτό, τουλάχιστον για την έκδοση που στέλνεται από Γερμανία, δεν ξέρω αν υπάρχει διαφορά στην έκδοση από Ισπανία.

 

 

Δεν είμαι καθόλου σίγουρος. Επισκευάζει κάποιες συσκευές αρκεί να είναι ευρωπαϊκές αλλά τις περισσότερες φορές αυτά τα site πουλάνε global αλλά όχι cee

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, PaNtErAz είπε

Δεν είμαι καθόλου σίγουρος. Επισκευάζει κάποιες συσκευές αρκεί να είναι ευρωπαϊκές αλλά τις περισσότερες φορές αυτά τα site πουλάνε global αλλά όχι cee

Αφου εγραψε ο α ανθρωπος οτι πηρε τηλ την αντιπροσωπεια και τσεκαραν το imei της συσκευης, και του ειπαν οτι εχει κανονικα εγγυηση

Οποτε ειναι οκ σε αυτο

Επεξ/σία από makhs5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, PaNtErAz είπε

Δεν είμαι καθόλου σίγουρος. Επισκευάζει κάποιες συσκευές αρκεί να είναι ευρωπαϊκές αλλά τις περισσότερες φορές αυτά τα site πουλάνε global αλλά όχι cee

Το συγκεκριμένο κατάστημα είναι Κινέζικο αλλά πουλάει μέσω αποθήκης στην Γερμανία.

Αυτό που μου είπαν είναι πως από την στιγμή που είναι επίσημος μεταπωλητής Xiaomi mi store το τηλέφωνο έχει παγκόσμια εγγύηση και μου παρέθεσαν το global site της Xiaomi, και που ισχύει η εγγύηση. 

https://www.mi.com/global/support/warranty/

Προφανώς και η εγγύηση της συσκευής ισχύει σε όλες τις χώρες σε όλο τον κόσμο που αναφέρονται στο site. Αν κάποιος πάει σε άλλη χώρα το τηλέφωνο καλύπτεται κανονικά . Η διαφορά είναι στον χρόνο που σε καλύπτει. Στις χώρες της Ε.Ε. υπάρχει διετής εγγύηση, ενώ σε κάποιες άλλες ένας χρόνος.

 
Το γράφει ξεκάθαρα :
Spoiler

Τα προϊόντα που δεν έχουν εισαχθεί από την Xiaomi ή με τη συγκατάθεση της Xiaomi στην αγορά του Ευρωπαϊκού Οικονομικού Χώρου / Ευρωπαϊκής Ζώνης Ελευθέρων Συναλλαγών και/ή δεν έχουν κατασκευαστεί νομίμως από την Xiaomi και/ή δεν έχουν αποκτηθεί νομίμως από την Xiaomi ή κάποιον επίσημο πωλητή της Xiaomi δεν καλύπτονται από την παρούσα εμπορική εγγύηση. Σύμφωνα με το εκάστοτε εφαρμοστέο δίκαιο, ενδέχεται να επωφελείστε από άλλες εγγυήσεις, όπως για παράδειγμα από τη νόμιμη εγγύηση του μη επίσημου εμπόρου λιανικής πώλησης, ο οποίος πώλησε το προϊόν. Κατά συνέπεια, ενδέχεται να χρειαστεί να επικοινωνήσετε με τον έμπορο λιανικής πώλησης από τον οποίο αγοράσατε το Προϊόν.

Οι παρούσες εγγυήσεις δεν ισχύουν στο Χονγκ Κονγκ και στην Ταϊβάν.

Πέρα από αυτό, έγινε ερώτηση από μένα στην Info Quest και μου απάντησαν θετικά για το δικό μου αφού τσέκαραν το ΙΜΕΙ.

 

Το κουπόνι DHGATEMARCH35 ισχύει κανονικά και στο Γερμανικό.

3 ώρες πριν, Kthulhou είπε

Είναι το Χ6 το απλό και όχι το Χ6 PRO.

Από κει και πέρα, δεν ξέρουμε βέβαια αν είναι παραεισαγωγής ή από επίσημη εισαγωγή. Αν δεν είναι επίσημη μάλλον η αντιπροσωπεία δεν το αναλαμβάνει, και σε περίπτωση βλάβης θα έχεις να κάνεις με το κατάστημα και την after sales αξιοπιστία του.

Επεξ/σία από black66.gr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
47 λεπτά πριν, biovaggoulas είπε

Μόλις τώρα που μπήκα να το πάρω μου βγάζει ότι τα κουπόνια έχουν λήξει.  Έχει κανείς κάποιο άλλο?

Ισχύει το DHGATEFEB35 στο Ισπανικό. 

Μου απάντησαν και αυτοί όπως και στο Γερμανικό, ισχύει κανονικά η εγγύηση για δύο χρόνια.

 

Επεξ/σία από black66.gr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...