Προς το περιεχόμενο

Arctic cooling aios σε προσφορα απο το site της, απο 61 ευρω + 6 μεταφορικα


mitsos185

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα παίδες sos,χωραει η arctic lf iii 280mm στο coulermaster masterbox td 500 mesh v2 στο πάνω μέρος?έχει κανείς από εδώ?Γενικά υπάρχουν κουτιά που να χωράνε τη συγκεκριμένη aio στο πάνω μέρος?ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 369
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, tollisth είπε

Από ότι είδα στο tracking έφτασε Ελλάδα σήμερα λογικά αύριο ή μεθαύριο θα παραλάβω 

Στην δίκη μου περίπτωση με αποστολή από εκεί 2/4, στο τρακινγκ δείχνει ακόμα ότι έφυγε από Γερμανία. Σε επικοινωνία με DHL λέει ο τύπος ότι λογικά Πέμπτη θα φανεί στο  σύστημα ότι θα έχει φτάσει εδώ.. και μετά να ξαναμιλήσουμε λέει για νέα ενημέρωση 😂😂

Με ΚΤΕΛ έρχεται το δικό μου από Γερμανία;; 🤔

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, GeeJay είπε

Στην δίκη μου περίπτωση με αποστολή από εκεί 2/4, στο τρακινγκ δείχνει ακόμα ότι έφυγε από Γερμανία. Σε επικοινωνία με DHL λέει ο τύπος ότι λογικά Πέμπτη θα φανεί στο  σύστημα ότι θα έχει φτάσει εδώ.. και μετά να ξαναμιλήσουμε λέει για νέα ενημέρωση 😂😂

Με ΚΤΕΛ έρχεται το δικό μου από Γερμανία;; 🤔

Ίδια ημερομηνία έστειλαν και το δικό μου πακέτο,μπορεί να το δεις αργότερα 

Θα έρθει μην ανχώνεσαι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 hours ago, konik said:

Καλημέρα παίδες sos,χωραει η arctic lf iii 280mm στο coulermaster masterbox td 500 mesh v2 στο πάνω μέρος?έχει κανείς από εδώ?Γενικά υπάρχουν κουτιά που να χωράνε τη συγκεκριμένη aio στο πάνω μέρος?ευχαριστώ.

Οχι, δε χωράει. (κάτοχος v1 του TD500Mesh - ίδια είναι εσωτερικά)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, tollisth είπε

Τελικά παρέλαβα σήμερα,7 ημέρες σύνολο 

Ακριβώς όπως το είπες έγινε. Και εγώ παρέλαβα παρόλο που μου έλεγε άλλος στο τηλέφωνο τα δικά του. 😂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους,σε case q500l  και σε cpu 7800x3d  εχω το Arctic Freezer 34 eSports Duo το οποιο κανει εναν μικρο  θόρυβο που ομως με ενοχλει .Αν βαλω το Liquid Freezer III 240 οπως προταθηκε παραπανω θα κανει θορυβο ?

 https://www.skroutz.gr/s/17624185/Arctic-Freezer-34-eSports-Duo-PSyktra-Epexergasti-Diplou-Anemistira-gia-Socket-AM4-AM5-1200-115x-Kokkini.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, IKARIWTHS είπε

Καλησπερα σε ολους,σε case q500l  και σε cpu 7800x3d  εχω το Arctic Freezer 34 eSports Duo το οποιο κανει εναν μικρο  θόρυβο που ομως με ενοχλει .Αν βαλω το Liquid Freezer III 240 οπως προταθηκε παραπανω θα κανει θορυβο ?

 https://www.skroutz.gr/s/17624185/Arctic-Freezer-34-eSports-Duo-PSyktra-Epexergasti-Diplou-Anemistira-gia-Socket-AM4-AM5-1200-115x-Kokkini.html

Ο θόρυβος είναι πολύ υποκειμενικό θέμα.

Οι μετρήσεις του θορύβου υπάρχουν σαν db.

Παρόλα αυτά κάποιοι λίγοι λένε ότι τους ενοχλεί. Προσωπικά θεωρώ ότι είναι αθόρυβη σχετικά με το σύνολο του συστήματος.

Πιστευω ότι οι δύο ανεμιστήρες της θα δουλεύουν πολύ πιο χαλαρά από του 2 ανεμιστήρες άρα λόγω λιγότερων στροφών θα έχεις λιγότερο θόρυβο ούτως ή άλλως

Αυτό που ακούγεται πιο πολύ ίσως είναι το fan για τα VRM το οποίο μπορείς να απενεργοποιησεις (αν και χρήσιμο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα που το άνοιξα μήπως το βάλω βλέπω αυτό στη φωτό. Τι λέτε; Επηρεάζει; Τι θα κάνατε;

επισης την εγγύηση πως φαντάζομαι την εχουμε με την απόδειξη  

IMG_3572.jpeg

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε ερώτηση στο support τους καλύτερα και στείλε τους και φωτογραφίες.
Εγώ δεν θα το κράταγα πάντως παρόλο που το έχω σε σημείο που δεν το βλέπω, να πληρώσω κάτι full price και να μην είναι όπως πρέπει δεν παίζει

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, comfuzio είπε

Κάνε ερώτηση στο support τους καλύτερα και στείλε τους και φωτογραφίες.
Εγώ δεν θα το κράταγα πάντως παρόλο που το έχω σε σημείο που δεν το βλέπω, να πληρώσω κάτι full price και να μην είναι όπως πρέπει δεν παίζει

Ναι αυτό λέω να κάνω. Και δε θα το τοποθετήσω για την ώρα. 😤

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, GeeJay είπε

Σήμερα που το άνοιξα μήπως το βάλω βλέπω αυτό στη φωτό. Τι λέτε; Επηρεάζει; Τι θα κάνατε;

επισης την εγγύηση πως φαντάζομαι την εχουμε με την απόδειξη  

IMG_3572.jpeg

Πιθανότατα δεν έπαθε τίποτε αλλά υπάρχει περίπτωση να την άκουσε η κόλληση αυτής της γραμμής εδώ και μελλοντικά να σου παρουσιάσει διαρροή. Δεν το ξέρεις, δεν το ξέρουν ούτε αυτοί εκτός και εάν κάνουν X-Rays στην κόλληση.

Επιστρεφεται πάραυτα.

 

IMG_20240411_184101.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έστειλα φωτό στο customer care. Αναμένω να δω τι θα πουν. 

Λόττο έπιασα 🎉
 

ευτυχώς τουλάχιστον έχω για την ώρα μια be quiet αεροψυκτρα που κρατάει τον επεξεργαστή σε καλές θερμοκρασίες. 

Επεξ/σία από GeeJay
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει περίπτωση όμως να σε βάλουν να "αποδείξεις" ότι την παρέλαβες έτσι?

Μπορεί να ακούγομαι παρανοϊκός, αλλά εγώ όταν ήρθε η δικιά μου και είδα χτυπημένο δέμα, το άνοιξα τραβώντας βίντεο. Και όντως το χτύπημα είχε περάσει και στο εσωτερικό κουτί της ψύκτρας, αλλά ευτυχώς σε εκείνο το σημείο ήταν η αντλία και όχι το ψυγείο, οπότε είχε περιθώριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...