Προς το περιεχόμενο

Arctic cooling aios σε προσφορα απο το site της, απο 61 ευρω + 6 μεταφορικα


mitsos185

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 λεπτά πριν, SeNNinhA είπε

Οκ. Το γράφει αλλά υποθέτω για τοποθέτηση εμπρός.

Μπροστά πάντως εκεί που έχει ήδη τρεις 120αρηδες ανεμιστήρες έχει τζαμί μπροστά που δεν ξέρω αν βγαίνει. Πάνω είναι διάτρητο πάντως που δείχνει ότι εκεί μπορεί να μπει ψυγείο. Λέω γώ τώρα… 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 350
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 λεπτά πριν, GeeJay είπε

Μπροστά πάντως εκεί που έχει ήδη τρεις 120αρηδες ανεμιστήρες έχει τζαμί μπροστά που δεν ξέρω αν βγαίνει. Πάνω είναι διάτρητο πάντως που δείχνει ότι εκεί μπορεί να μπει ψυγείο. Λέω γώ τώρα… 

Οι γρίλιες εξαερισμού του είναι αυτές οι λίγες από πάνω (δεν ξέρω εάν έχει και από κάτω).

Δεν είπε κανείς ότι είναι ένα καλό κουτί με σωστό αερισμό. Το αντίθετο θα έλεγα. Κακιστος αερισμός και κακό κουτί.

Προτείνω να σκεφτείς να αλλάξεις και κουτί ούτως ή αλλως

IMG_20240327_213224.jpg.35f11b0692dddefb1eb330a22678f3a4.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, GeorgeVasil είπε

@GeeJay

μετρα και το πάχος/υψος γιατι σε αυτο.. πανω δεν μπηκε με την καμια η 240 και μπροστα ειμαι σφήνα. 

Εγώ λέω να αλλάξει κουτί ούτως ή άλλως.

Και πάνω να μπει οι μπροστά ανεμιστήρες είναι τόσο μπουκωμενοι στην ροή τους που προσφέρουν ελάχιστο αέρα στο κουτί

Εάν η AIO τραβάει αέρα από έξω θα στέλνει τον ζεστό μέσα και αυτός θα εγκλωβιζεται αφού οι μπροστά ανεμιστήρες είναι σχεδόν σαν να μην υπάρχουν

Εάν η AIO στέλνει αέρα από μέσα προς τα έξω και πάλι υπάρχει πρόβλημα αφού δεν υπάρχει αρκετη φρέσκια ροή αέρα σε αυτό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον, ακυρο οτι εχω πει για τον θορυβο της αντλιας. 

Δεν εκανε θορυβο η LF3 (ειτε με το μονο καλωδιο ειτε με το τριπλο) και αυτο και το καταλαβα μετα την προσθηκη του fan hub οπου μπορεσα επιτελους και κοντρολαρα τα παντα ξεχωριστα.

θόρυβο κανει το @#$@%! fan του RM650 οταν μία στο τοσο αναβει ο ανεμιστηρας του. Ξενερα γιατι ειχε ειπωθεί..

  • Like 3
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 minutes ago, AccountSaver said:

έχω χώρο για διπλό ψυγείο μόνο ...

Αξίζει άραγε από μαμά ψύκτρα του 3900Χ να πάμε εδώ;

..Liquid Freezer III 240 A-RGB..

 

Από μαμά σε ότι και να πας θα δεις διαφορά...όταν είχα και εγώ τον 3900x σπάνια μάξαρε με την stock, όταν του έβαλα την NH-D15 ήταν σαν να άλλαξα pc είχε μεγάλη διαφορά στα πάντα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 minutes ago, AccountSaver said:

έχω χώρο για διπλό ψυγείο μόνο ...

Αξίζει άραγε από μαμά ψύκτρα του 3900Χ να πάμε εδώ;

..Liquid Freezer III 240 A-RGB..

 

280 ή 360 αν σε παίρνει..

εγω τον εχω με LF2 360 ~63 σε cinebench stock.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, GeorgeVasil είπε

280 ή 360 αν σε παίρνει..

εγω τον εχω με LF2 360 ~63 σε cinebench stock.

με το ρημάδι το zalman S5 δεν με παίρνει... δεν έχει που δεν έχει χώρο. Μόνο επάνω μπορώ να βάλω και πάνω έχει μέγεθος για 240...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, AccountSaver είπε

με το ρημάδι το zalman S5 δεν με παίρνει... δεν έχει που δεν έχει χώρο. Μόνο επάνω μπορώ να βάλω και πάνω έχει μέγεθος για 240...

Απο Airflow το συγκεκριμενο ειναι για κλάματα.

Μια χαρά ειναι η 240. 

Κουτι άλλαξε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, SeNNinhA είπε

Απο Airflow το συγκεκριμενο ειναι για κλάματα.

Μια χαρά ειναι η 240. 

Κουτι άλλαξε.

άσε , μη το συζητάς. Το συγκεκριμένο θέλω να το πετάξω από το παράθυρο αλλά το πήρα φαντάσου πέρυσι μέσα στην τρελή χαρά επειδή ήταν και άσπρο τι ωραία τι καλά. πάρτα στα μούτρα τώρα...κλαίω κάθε φορά με τις θερμοκρασίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 minutes ago, AccountSaver said:

άσε , μη το συζητάς. Το συγκεκριμένο θέλω να το πετάξω από το παράθυρο αλλά το πήρα φαντάσου πέρυσι μέσα στην τρελή χαρά επειδή ήταν και άσπρο τι ωραία τι καλά. πάρτα στα μούτρα τώρα...κλαίω κάθε φορά με τις θερμοκρασίες.

Να έπεφτε λίγο η τιμή από αυτό https://www.skroutz.gr/s/36303575/Lian-Li-O11-Dynamic-EVO-Gaming-Midi-Tower-Kouti-Ypologisti-me-Plaino-Parathyro-Black.html θα ήταν πολύ καλό! Μόνο που έχει λίγο χώρο πίσω για management, αν έχεις controllers και hubs όπως ένα φιλαράκι που του το στήσαμε, δεν είναι να το ανοίξεις ξανά ΑΝ καταφέρεις και το κλείσεις!
Τώρα πάλι σε 2 άλλους φίλους που το έστησα με low spec GPU με 1x8 power και δεν είχαν controllers για fans κτλ ήταν πένα!
Εγώ έχω το XL με 2 controllers για τα lian li strimmer και SL infinity αλλά η GPU θέλει 3x8 και πίσω είναι μπάχαλο!
Αλλά και τα 2 αυτά δεν είναι καλά για aircooling καθώς δεν έχουν καλό airflow αλλά για liquid cooling είναι φανταστικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, comfuzio είπε

Να έπεφτε λίγο η τιμή από αυτό https://www.skroutz.gr/s/36303575/Lian-Li-O11-Dynamic-EVO-Gaming-Midi-Tower-Kouti-Ypologisti-me-Plaino-Parathyro-Black.html θα ήταν πολύ καλό! Μόνο που έχει λίγο χώρο πίσω για management, αν έχεις controllers και hubs όπως ένα φιλαράκι που του το στήσαμε, δεν είναι να το ανοίξεις ξανά ΑΝ καταφέρεις και το κλείσεις!
Τώρα πάλι σε 2 άλλους φίλους που το έστησα με low spec GPU με 1x8 power και δεν είχαν controllers για fans κτλ ήταν πένα!
Εγώ έχω το XL με 2 controllers για τα lian li strimmer και SL infinity αλλά η GPU θέλει 3x8 και πίσω είναι μπάχαλο!
Αλλά και τα 2 αυτά δεν είναι καλά για aircooling καθώς δεν έχουν καλό airflow αλλά για liquid cooling είναι φανταστικά!

σε αυτά τα λεφτά σόρρυ κιόλας αλλά προτιμώ να τα δώσω σε κουτί + υδρόψυκτρα φάση αντίστοιχα :

(ποτέ μου δεν ήθελα να δίνω ένα κάρο λεφτά στα κουτιά, προτιμούσα να τα δώσω στο hardware . Δεν λέω να πάω να πάρω προς θεού κανένα της πλάκας του 20άρικου ,απλά καταλαβαίνεις ..)

https://www.skroutz.gr/s/44463626/Corsair-3000D-Airflow-TG-Gaming-Midi-Tower-Kouti-Ypologisti-me-Plaino-Parathyro-Leyko.html

+

360 LF και έγινα πιστεύω.

Επεξ/σία από AccountSaver
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, AccountSaver είπε

σε αυτά τα λεφτά σόρρυ κιόλας αλλά προτιμώ να τα δώσω σε κουτί + υδρόψυκτρα φάση αντίστοιχα :

(ποτέ μου δεν ήθελα να δίνω ένα κάρο λεφτά στα κουτιά, προτιμούσα να τα δώσω στο hardware . Δεν λέω να πάω να πάρω προς θεού κανένα της πλάκας του 20άρικου ,απλά καταλαβαίνεις ..)

https://www.skroutz.gr/s/44463626/Corsair-3000D-Airflow-TG-Gaming-Midi-Tower-Kouti-Ypologisti-me-Plaino-Parathyro-Leyko.html

+

360 LF και έγινα πιστεύω.

Για κορυφαίο airflow σου προτείνω αυτό:

https://www.skroutz.gr/s/42381303/Lian-Li-Lancool-216-RGB-Gaming-Midi-Tower-Kouti-Ypologisti-me-Plaino-Parathyro-Leyko.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν βλεπω τον λογο να παει σε τετοια κοστη. Φθηνά κουτιά εχουν και καλή χωροταξία και καλό airflow.

ΠΧ.

Asus A21 Mini Tower Κουτί Υπολογιστή με Πλαϊνό Παράθυρο Λευκό | Skroutz.gr (πολυ ωραιο κουτακι το Asus, ανεμιστηρες βαζεις εσυ)

Darkflash DLC29 Gaming Full Tower Κουτί Υπολογιστή Λευκό | Skroutz.gr 

Darkflash DK360 Gaming Midi Tower Κουτί Υπολογιστή με Πλαϊνό Παράθυρο Λευκό | Skroutz.gr

Darkflash DLM200 Midi Tower Κουτί Υπολογιστή με Πλαϊνό Παράθυρο Λευκό | Skroutz.gr

Zalman i4 Gaming Midi Tower Κουτί Υπολογιστή Λευκό | Skroutz.gr (ειναι full mesh χωρις πλαινο παραθυρο ομως)

 

Επεξ/σία από SeNNinhA
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...