Προς το περιεχόμενο

προιοντα για μια ζωη (θεωρητικα)


kr0m

Προτεινόμενες αναρτήσεις

επειδη δεν βρηκα καποιο αντιστοιχο θεμα, ειπα να ανοιξω ενα.

σκοπος του θεματος αυτου ειναι να καταγραφουν προιοντα, καθημερινης χρησης, αλλα οχι και τοσο καθημερινης ισως, που θεωρητικα τα αγοραζεις μια φορα στη ζωη σου και ξεμπερδευεις, ή που τελος παντων θα τα ξαναγορασεις μετα απο μια δεκαετια τουλαχιστον.

ξεκιναω με το Stanley Legendary, 3 χρονια τωρα και πραγματικα αξιζε με το παραπανω τα χρηματα του.

 

  • Thanks 1
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 116
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

40 λεπτά πριν, katsapoli είπε

Έδωσες 65 ευρο για παγούρι???

ναι, αγορασα ενα θερμος των 65 ευρω, που προφανως κανει και ολοιδια δουλεια με ενα των 10 απο τα jumbo!

 

34 λεπτά πριν, m3ltd0wn είπε

Το αφήνω εδώ...

ναι χαιρω πολυ...προφανως και επειδη δεν μου αρεσει να αγοραζω βραχυβια προιοντα ανοιξα το θεμα. προφανως και ξερω οτι η πλειοψηφια αυτων ειναι ετσι, αυτο ειναι το νοημα του θεματος...το σπαμ δεν χρειαζεται, το θεμα ειναι συγκεκριμενο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο ο Σακης Ρουβας θα ειναι μαζι σου μια ζωη.
Ολα τα αλλα θα χαλασουν. Για αυτο θα πρεπει να σκεφτεσαι τις αναγκες σου πριν αγορασεις, αξιζει να πληρωσω τωρα μια αυξημενη τιμη για κατι που ισως κρατησει παραπανω απο ενα προιον με υποπενταπλασιο κοστος; Και αν οντως κρατησει, θα του κανω χρηση εγω μετα απο καιρο ή θα κρατησει μια ζωη αλλα κανεις δεν θα το χρησιμοποιει; Ακομα και το να εχεις πραγματα στην αποθηκη σου για μια φορα στα 30 χρονια, δεν αξιζει να τα εχεις στην αποθηκη σου.
 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, kr0m είπε

ναι, αγορασα ενα θερμος των 65 ευρω, που προφανως κανει και ολοιδια δουλεια με ενα των 10 απο τα jumbo!

 

ναι χαιρω πολυ...προφανως και επειδη δεν μου αρεσει να αγοραζω βραχυβια προιοντα ανοιξα το θεμα. προφανως και ξερω οτι η πλειοψηφια αυτων ειναι ετσι, αυτο ειναι το νοημα του θεματος...το σπαμ δεν χρειαζεται, το θεμα ειναι συγκεκριμενο...

Καθόλου SPAM! ΟΛΑ δυστυχώς τα προϊόντα έχουν ημερομηνία λήξης και ημερομηνία φθοράς. Και συγκεκριμένα για το stanley που έχει πάρει, το έχω αγοράσει και εγώ από την Νορβηγία που ζούσα το 2015. Σε πληροφορώ ότι το 2020 άρχισε να φαίνεται η φθορά και σε σημεία που σταμάτησα να το χρησιμοποιώ. Δεν έκανα κακή χρήση και μάλιστα μόνο νερό έβαζα που είχα στο γραφείο. Ίσως το εξωτερικό κλίμα της Νορβηγίας να το επηρέασε γιατί το είχα πάντα σε backpack έξω.

Και εμένα μου αρέσει να αγοράζω πράγματα ποιοτικά και με μεγάλη διάρκεια ζωής. Σιχαίνομαι τα jumbo και τα κινέζικα τους αλλά δυστυχώς αυτό που θεωρείς ότι έχεις βρει προϊόν για πάντα δεν υπάρχει. Μόνο ίσως σε επαγγελματικά προϊόντα στα οποία όμως θα κάνεις ερασιτεχνική χρήση. Θα ξαναγόραζα stanley πάντως. Να το προσέχεις και να το καθαρίζεις καλά και έξω και μέσα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τάπερ της Tupperware

Μερικά της μητέρας μου έχουν προλάβει την μεταπολίτευση.

Πάντως ισχύει ο σχεδιασμός με χρόνο ζωής... Ως μηχανικός σχεδιάζουμε με τέτοια πρόβλεψη.

  • Like 13
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, m3ltd0wn είπε

δυστυχώς αυτό που θεωρείς ότι έχεις βρει προϊόν για πάντα δεν υπάρχει.

αναφερθηκα σε προιοντα που θεωρητικα (την εγραψα μαλιστα δυο φορες την λεξη, μια στον τιτλο, και μια στο αρχικο ποστ - δηλαδη ποσο πιο νιανια να το κανω;) τα αγοραζεις μια φορα στη ζωη σου. ας το πω αλλη μια φορα ετσι για σιγουρια: θεωρητικα. δεν εγραψα πουθενα οτι πρακτικα θα κρατησει κατι για παντα. δεν μπορω να το πω πιο απλα.

27 λεπτά πριν, tutuyo είπε

ξεκινας νημα για προιντα μιας ζωης για να αναφερεις οτι εδωσες 65 ευρα για ενα παγουρι που το εχεις 3 χρονια ολα κι ολα

Για παγουρι. Βαζω νερο, αδειαζω νερο LOL

παγουρι != θερμος, get it right...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kr0m είπε

αναφερθηκα σε προιοντα που θεωρητικα (την εγραψα μαλιστα δυο φορες την λεξη, μια στον τιτλο, και μια στο αρχικο ποστ - δηλαδη ποσο πιο νιανια να το κανω;) τα αγοραζεις μια φορα στη ζωη σου. ας το πω αλλη μια φορα ετσι για σιγουρια: θεωρητικα. δεν εγραψα πουθενα οτι πρακτικα θα κρατησει κατι για παντα. δεν μπορω να το πω πιο απλα.

Μια χαρά! Και εγώ αυτό έγραψα θεωρείς θεωρητικά. Και μάλιστα στην θεωρητική σου αναζήτηση σου απάντησα πρακτικά (εδώ έχει αξία το thread) ότι το συγκεκριμένο προϊόν το είχα αγοράσει πρακτικά και δεν κράτησε για πάντα αλλά σε 5 χρόνια έβγαλε φθορές. Είναι πολύ ωραίο thread για να δούμε αν πραγματικά προϊόντα που θεωρούμε (θεωρητικά) ότι είναι ποιοτικά/ανθεκτικά για μεγάλη διάρκεια είναι όντως από τις εμπειρίες των άλλων.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, kr0m είπε

 θεωρητικα τα αγοραζεις μια φορα στη ζωη σου και ξεμπερδευεις,

 

Toyota corolla .. (σας πρόλαβα!)😁

Επεξ/σία από giorgosvet
  • Like 11
  • Thanks 1
  • Haha 14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...