Προς το περιεχόμενο

Οδηγός αγορών για ebay...


vlachaquito

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οπότε τα αφήνω εκεί, αλλά αν αρχίσω και πωλήσεις και μαζευτεί ένα ποσό που θέλω να τραβήξω, υπάρχουν προμήθειες όταν κατατίθενται στη τράπεζα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Καλημέρα...

1 - Ανοίγοντας ενα dispute με εναν seller που δεν έστελνε καταλήξαμε στο πως συμφωνεί να μου γυρίσει τα λεφτά...

Σήμερα μου έστειλε ο seller ένα email στο paypal dispute και μου λέει πως βλέπει ότι το paypal μου επέστρεψε τα λεφτά και να κλείσω το dispute...

Που μπορώ εγώ να δω οτι όντως πήρα τα λεφτά ώστε να το κλείσω???

2 - Μου ζητάνε από το paypal να στείλω Fax documentation αλλιώς παραμένω με account access limited και δεν μπορώ να κάνω αγορές....

Εσείς τι κάνατε,δηλαδή τι χαρτιά στείλατε και τα στείλατε με fax?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανε log-in στο λογαριασμο σου στο paypal και δες ποιο ειναι το υπολοιπο (σε $ προφανως).

 

Υπαρχει και μια περιπτωση να εχουν μπει τα χρηματα κατ'ευθειαν στο λογαριασμο της πιστωτικης, οποτε θα πρεπει να μιλησεις με την τραπεζα σου. Βεβαια για να εμφανιστει η μεταφορα, πρεπει να περασουν μερικες μερες. Μην κλεισεις το dispute πριν εισαι 100% σιγουρος οτι πηρες τα φραγκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα σήμερα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών ΕΛ.ΤΑ. (800 11 83 000 για όποιον ενδιαφέρεται) και ρώτησα σχετικά με ένα πακέτο που μου έστειλαν μέσω Αμερικής.Μου είπαν ότι έχει φτάσει από την Δευτέρα στο τελωνείο και ότι θα περιμένω μέχρι να γίνει ο εκτελωνισμός ο οποίος πιθανών να αργήσει λόγω έλλειψης προσωπικού.Μήπως ξέρετε πόσο θα κοστίσει? (commercial sample, 0,8 oz, 198 $).Ξέρετε κάποιο τηλέφωνο από τα τελωνεία στο Βενιζέλος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπα και εγώ να μπώ στον κόσμο του ebay. Λοιπόν προσπαθώ να αγοράσω ένα flashaki από το Αγγλικό site, πατάω στο Buy now και μετά ενώ έχω χρεωστική και έχω χρήματα μέσα μου λέει ότι δεν επαρκούν για την αγορά μου και να κάνω κάτι expand και κάτι τέτοια. Μου ζητάει ένα 4 ψήφιο κωδικό που λένε ότι θα μου τον στείλουν κτλ. Δεν καταλαβαίνω αφού έχω τα χρήματα μέσα στην κάρτα γιατί μου το κάνει αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι πάτησα confirm sto mail αλλά τώρα πρέπει να έκανα χοντρή βλακεια γιατί έδινα λάθος 4 ψηφιους κωδικούς και μου έκλεισε την κάρτα από το pay pal. Κάτι τέτοιο μου λέει, μα τι σκατά ήταν αυτός ο 4 ψήφιος κωδικός και που τον έβρισκα ούτε στα μαιλ μου είναι ούτε πουθενά. Τι expanded card είναι αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω τώρα κατάλαβα ότι αυτός ο κωδικός θα μου ερχόταν μετά από 3 με 4 μέρες για να μπορώ να κάνω συναλλαγές. Τώρα το μόνο που κατάφερα είναι να μπλοκάρω την κάρτα μου. Δεν μου την δέχεται ξανά το PayPal τώρα τι θα κάνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

bokarihno ειχα τις ιδιες αποριες και τελικα ο 4 ψήφιος κωδικός σουρχεται στο λογαριασμο της καρτας σου..εγω επικοινωνησα με την τραπεζα που εχω την καρτα,μπηκαμε online για να μην περιμενω στις 30 τον λογαριασμο και τον είδα..

Πληρωσες 1.5 ευρω στο paypal να το στειλουνε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω φίλε μου έχω χάσει την μπάλα εδώ, το χειρότερο είναι ότι το Paypal μου λέει τώρα να στείλω ένα fax για να τους πω τι έγινε και δεν ξέρω. Δεν δέχονται την κάρτα μου τώρα με την καμία την θεωρούν κάτι σαν παράνομη και τα έχω παίξει. Που να το ήξερα ο βλάκας έβαζα και λάθος ψηφία και μου έκλεισε την κάρτα. Τώρα τι να κάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

This credit card is disabled for entry into the PayPal website. Please add a different credit card instead.

 

If you would still like to use this card, you may fax us a copy of the credit card statement with your PayPal Expanded Use Number on it and a copy of your driver's license or other photo I.D. You must use this form for your fax cover sheet.*

 

*Note:Not using the fax cover sheet when submitting your documents could result in a delay of processing your faxed items.

 

Αυτό μου βγάζει όταν προσπαθώ τώρα να προσθέσω ξανά την κάρτα μου....

Την πούλεψα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειλικρινα δεν ξερω τι να κανεις αμα θελεις να στειλεις στειλε αυτα που σου ζητανε..αλλιως βγαλε μια αλλη καρτα...τωρα αμα καποιος απο εδω αλλος ξερει καλυτερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...