Προς το περιεχόμενο

Τα αναντικατάστατα FREEWARE που χρησιμοποιούμε!


nemos
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το InfraRecorder γινεται κανονικα εγκατασταση η δεν χρειαζεται.

το κατεβασα,το αποσυμπιεσα αλλα,δεν βρισκω και καποιο setup.exe.

 

Μήπως κατέβασες την portable έκδοση; Αν μέσα στα περιεχόμενα του φακέλου υπάρχουν τα InfraRecorder.exe και irExpress.exe τότε δε χρειάζεσαι install, απλά τα τρέχεις απο εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εμένα το InfraRecorder δεν αναγνωρίζει την μονάδα DVD μου (HL-DT-ST GSA-T20N). Κρίμα και ήθελα να το δοκιμάσω. Οπότε χρησιμοποιώ ImgBurn, και για audio cd το Burrrn. Όπως όμως αναφέρει ο nemos, δεν μετατρέπει τα κομμάτια με συχνότητα 48 kHz. Σε αυτήν την περίπτωση, καθώς και για όλες τις άλλες δουλειές,χρησιμοποιώ το DeepBurner

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν το είδα να αναφέρεται πουθενά: http://launchy.net/index.html. Στο site περιγράφεται ως keystroke launcher, και με τη χρήση του μπορεί να μειωθεί κατά πολύ η αναζήτηση προγραμμάτων στο start menu των windows!

 

 

εγώ πάντως χρησιμοποιώ το windows desktop search το οποιο κάνει την ίδια δουλειά με το search engine στο start menu των vista ....πολύ χρήσιμο ....http://www.microsoft.com/windows/products/winfamily/desktopsearch/getitnow.mspx κατεβάστε το windows search 3.01

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Members
Καλησπέρα,

 

δεν το είδα να αναφέρεται πουθενά: http://launchy.net/index.html. Στο site περιγράφεται ως keystroke launcher, και με τη χρήση του μπορεί να μειωθεί κατά πολύ η αναζήτηση προγραμμάτων στο start menu των windows!

 

Ελπίζω να φανεί χρήσιμο.

 

Κώστας

 

Άλλη μια ψήφος στο launchy. Το χρησιμοποιώ τον τελευταίο καιρό ακόμη και σε Vista, παρόλο που έχουν μια παρόμοια λειτουργία, γιατί το βρίσκω πολύ βολικό. Καλά, στους υπολογιστές με ΧΡ δεν το συζητάω, είναι από τα πρώτα πράγματα που βάζω. Στα θετικά το ότι μπορεί να δεχτεί και portable εγκατάσταση.

 

Βέβαια, η τελευταία του έκδοση (2.0) μου εμφάνιζε κάποια προβληματάκια, γι' αυτό έχω μείνει ακόμη στην αμέσως προηγούμενη (1.25 αν θυμάμαι καλά) που είναι άψογη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως κατέβασες την portable έκδοση; Αν μέσα στα περιεχόμενα του φακέλου υπάρχουν τα InfraRecorder.exe και irExpress.exe τότε δε χρειάζεσαι install, απλά τα τρέχεις απο εκεί.

 

 

thanks

 

τελικα το κατεβασα απο εδω και εγινε εγκατασταση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, κατέβασα το InfraRecorder που ήθελα τόσο πολύ να δοκιμάσω, αλλά δεν αναγνωρίζει τη μονάδα dvd μου (HL-DT-ST GSA-T20N). Μπορώ να κάνω κάτι;

Μετά δοκίμασα το CDBurnerXP Pro. Μου άρεσε, αλλά προσπάθησα να γράψω ένα σιντι ήχου, έκανα εισαγωγή playlist, και όσες φορές και αν δοκίμασα πάντα δεν εισάγει το τελευταίο κομμάτι της λίστας. Δοκίμασα και με άλλες λίστες και πάλι τα ίδια. Άσε που κολλούσε όταν η λίστα είχε αρχείο .ogg. Ήθελα ένα τέτοιο πρόγραμμα, γιατί άντε τα αρχεία δεδομένων τα γράφω με ImgBurn. Τα σιντί ήχου ήθελα να χρησιμοποιώ Burrrn αλλά δεν γράφει κομμάτια με συχνότητα 48000 Hz. Το DeepBurner το κάνει αυτό, αλλά θα ήθελα να κάνω και άλλες δουλειές, όπως να αντιγράφω σιντί ήχου, δεν μου αρέσει ουτε σε εμφάνιση, ούτε σε χρηστικότητα, καθώς δεν υποστηρίζει εισαγωγή κομματιών απο playlist. Αλήθεια, το CDBurnerXP που έχει λειτουργία αντιγραφής audio cd, ποια διαδικασία ακολουθεί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, κατέβασα το InfraRecorder που ήθελα τόσο πολύ να δοκιμάσω, αλλά δεν αναγνωρίζει τη μονάδα dvd μου (HL-DT-ST GSA-T20N). Μπορώ να κάνω κάτι;

Μετά δοκίμασα το CDBurnerXP Pro. Μου άρεσε, αλλά προσπάθησα να γράψω ένα σιντι ήχου, έκανα εισαγωγή playlist, και όσες φορές και αν δοκίμασα πάντα δεν εισάγει το τελευταίο κομμάτι της λίστας. Δοκίμασα και με άλλες λίστες και πάλι τα ίδια. Άσε που κολλούσε όταν η λίστα είχε αρχείο .ogg. Ήθελα ένα τέτοιο πρόγραμμα, γιατί άντε τα αρχεία δεδομένων τα γράφω με ImgBurn. Τα σιντί ήχου ήθελα να χρησιμοποιώ Burrrn αλλά δεν γράφει κομμάτια με συχνότητα 48000 Hz. Το DeepBurner το κάνει αυτό, αλλά θα ήθελα να κάνω και άλλες δουλειές, όπως να αντιγράφω σιντί ήχου, δεν μου αρέσει ουτε σε εμφάνιση, ούτε σε χρηστικότητα, καθώς δεν υποστηρίζει εισαγωγή κομματιών απο playlist. Αλήθεια, το CDBurnerXP που έχει λειτουργία αντιγραφής audio cd, ποια διαδικασία ακολουθεί;

 

Τα audio CDs τα αντιγράφω με το πρόγραμμα που βρίσκεις εδώ...

http://www.free-codecs.com/download/CD_Manipulator.htm

 

Σε γενικές γραμμές προτιμώ να μετατρέπω τα audioCD σε mp3 με το Audiograbber - άν χρειαστώ οπωσδήποτε audioCD χρησιμοποιώ το DeepBurner για την αντίστροφη ενέργεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξέρει κανείς κάνα πρόγραμμα freeware σαν το nero incd ή το Β's clip που να μπορείς να κάνεις format σε επανεγραψιμα cd/dvd και να τα χρησιμοποιείς σαν δισκέτες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Members

Ανοίγει κανονικά τα rar αρχεία - απλώς δεν μπορεί να συμπιέσει σε rar format. Γενικά κι εγώ το 7zip θα πρότεινα ως την καλύτερη δωρεάν εναλλακτική του winrar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ και κάποια χρόνια που το χρησιμοποιώ, δεν έχω συναντήσει ακόμη συμπιεσμένο αρχείο που να μη μπορώ να χειριστώ. Και τα multi-part archives αποσυμπιέζει μια χαρά, μπορείς να φτιάξεις και τέτοια με zip, συμπιέζει και σε tar/gz. Τί άλλο χρειάζεται ο μέσος χρήστης... ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...