Προς το περιεχόμενο

Game of Thrones Season 1- (χρησιμοποιήστε spoilers)


KaizerSoze

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

ένα βιβλίο, απλά χωρίστηκε σε 3 τόμους για λόγους ευκολίας από τον εκδοτικό οίκο, ο ίδιος ο Tolkien δεν το θεωρούσε τριλογία αλλά 1 βιβλίο, άσε που είναι 3 τόμοι οι οποίοι αποτελούνται από 6 βιβλία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπααα...οι καλλιτεχνες ειναι ψιλοβλαμμενοι με οτι εχει να κανει με τα εργα τους...ας πουμε το οτι το καθε βιβλιο κυκλοφορησε με κανα χρονο διαφορα απο τα αλλα δεν παιζει ρολο?

 

τεσπα,ο καθενας μπορει να ισχυριζεται οτι θελει...για εμενα ειναι τριλογια...γιατι ολες οι τριλογιες του κοσμου θα μπορουσαν να ισχυριστουν οτι ειναι ενα βιβλιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

γράφτηκαν όλα μαζί σε ένα, ήταν απόφαση του εκδοτικού οίκου ξαναλέω...

 

το lotr είναι 6 βιβλία, 3 τόμοι...checkαρέ το :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κολλάτε πολύ στις λέξεις.. 1 βιβλιο γιατί ειναι διειγείται μια ιστορία και την έγραψε ο Τολκιν με σκοπό να φτιάξει 1 μονο βιβλίο, αυτή η ιστορία έχει 6 μεγάλες θεματικές ενότητες.. Ο εκδοτικός οίκος προφανώς δεν μπορούσε να το χωρέσει σε 2000 σελίδες και αποφάσισε να το εκδόσει σε 3 χωριστά βιβλία που φυσικά δεν ειναι αυτοτελή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρήκα ένα πακέτο με dvd για την πρώτη season αλλά είναι λίγο ακριβή, κι απ'οτι έχω καταλάβει δεν αξίζει να μη τη δεις σε hd αυτη τη σειρά.

 

To σκέφτομαι και εγώ για dvd.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To σκέφτομαι και εγώ για dvd.

 

Γιατί κολλήσατε όλοι με τα dvd, δεν έχετε bluray-player; Για τη διαφορά ποιότητας σε εικόνα/ήχο η διαφορά στην τιμή δεν δεν θα είναι μεγάλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...