Προς το περιεχόμενο

Απατη απο αγγελια


geoal1973

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν και αρκετά χρόνια μέλος του φόρουμ ειναι η πρώτη φορά που μου συμβαίνει κατι τέτοιο και θελω την βοήθεια οσων γνωρίζουν τι μπορώ να κανω νομικά για το θέμα.

Το Σάββατο το βραδάκι διάβαζα τις αγγελίες και έπεσα πάνω σε μια οπου ο χρήστης georarg έδινε ενα iphone 3gs σφραγισμενο απο επιδότηση (και καλα) στα 220 ευρω και ειχε και τηλεφωνο επικοινωνίας ενα κινητο. Οταν τον κάλεσα στο τηλεφωνο ειπε οτι θα μου το στείλει με courier μονο αν του έκανα κατάθεση τα χρήματα σε τραπεζικό του λογαριασμό και αντικαταβολή δεν ηθελε επειδη και καλα θα αργούσε να παρει τα χρήματα. Επειδή γενικά τα χρονιά που ειμαι στο φορουμ εχω κάνει και αλλες τέτοιες συναλλαγές (εμπιστευόμενος και την κοινότητα) χωρις προβλημα ειπα να τον εμπιστευτώ και ετσι εκανα κατάθεση την Δευτερα 29/11/2010 και τον ειδοποίησα οτι η κατάθεση έγινε ωστε να παει να στείλει το iphone και εν συνεχεια να μου δώσει το tracking number. Αδίκως περίμενα επικοινωνία μια και μετα το τηλεφώνημα που του εκανα οτι εκανα κατάθεση τα χρήματα εξαφανίστηκε και δεν απαντάει ουτε σε τηλέφωνα ουτε σε sms. Ελπίζω στην βοηθεια σας και αν το θεμα ειναι σε λαθος σημειο του φορουμ παρακαλώ να το μεταφέρετε στο σωστό. Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 336
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

μια απο τα ιδια...πρεπει να βαλουνε παλι οριο στο φορουμ το ελαχιστο 6 μηνες για να αρχισει καποιος μια αγγελια.

αυριο παω για μηνυση στην διωξη ηλεκτρονικου εγκληματος οπως και πολλοι αλλοι που μιλησα απο το φορουμ.

να το κλεισουνε μεσα τον αλητη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια απο τα ιδια...πρεπει να βαλουνε παλι οριο στο φορουμ το ελαχιστο 6 μηνες για να αρχισει καποιος μια αγγελια.

 

 

Και σε τι θα οφελήσει αυτό ακριβώς, θα εμποδίσει τον άλλο από το να κάνει απατεωνιά..;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σε τι θα οφελήσει αυτό ακριβώς, θα εμποδίσει τον άλλο από το να κάνει απατεωνιά..;;;

συνηθως οι λαμογιες γινονται μια και εξω....δεν γραφετε ο αλλος σε ενα φορουμ για να σε εξαπατησει μετα απο ενα 6μηνο...

βασικα ομως αν ειναι να σου κανει την μαιμουνια θα στην κανει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω μονο με αντικαταβολη αγοραζω απο ελλαδα απο διαφορους χρηστες η χερι με χερι αν βρισκομαστε κ οι 2 αθηνα,δεν κανω ποτε καταθεση κ μετα να περιμενω να μου ερθει το αντικειμενο,με καρτα αγοραζω απο εξωτερικο απο εμπιστα site amazon κτλ,

μια χαρα ειναι η αντικαταβολη κ ουτε αργει καθολου,εγω που πουλησα 15 jailbreak για πσ3 οσα εστειλα επαρχια σε 4-5 εργασιμες ημερες ειχα τα λεφτα μου,οποτε μακρια απο καταθεσεις πριν εχετε το αντικειμενο στα χερια σας,υπαρχουν κ εξαιρεσεις βεβαια κ εκει κοιταμε το feedback του πωλητη,για το φορουμ που λετε 6 μηνες κτλ αν θελει ο αλλοσ περιμενει κ 2 χρονια για να κλεψει,μπορει να εχει κ 10 accounts κ να μπαινει καθε μερα με αλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια ελπιζω να μαζευτουμε πολλοι και να κινηθει η διαδικασια σε αλλο σαιτ εχουν ξεκινησει και δικαστικο αγωνα οπψς μου εστειλε συμφωρουμιτης απο εδω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι δυνατόν να εμπιστεύεσαι έτσι χρήστη που δεν έχει καιρό στο φόρουμ; Που δεν έχει ενα-δυο συναλλαγές τουλάχιστον; Μέγα λάθος. Ελπίζω να την βρείτε την άκρη και να μην την πατήσουν και άλλοι από το λαμόγιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προς Admin,(s)mods:

 

Παίδες,γυρίστε πίσω στους χρονικούς περιορισμούς που είχατε σε σχέση με τις καταχωρήσεις στο τμήμα των Αγγελιών.

Αν είναι bug,διορθώστε το το συντομώτερο,αν ευκολύνετε καινούργια μέλη προσδοκώντας αύξηση μελών+επισκεψιμότητας,αλλάξ' τε ρότα,ξαναβγήκαν οι παπατζήδες στη γύρα,προστατέψ' τε τα ευκολόπιστα+άπληστα μέλη...

 

Δυό χαρτιά για σφραγισμένο 3gs,καλύτερη μου φαίνεται η πριγκίπησα της Νιγηρίας,έχει βρε παιδάκι μου και μια συναισθηματική εσάνς....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mα ειναι δυνατον να δινεις ετσι αερα 220€ σε εναν αγνωστο?? :o

 

Ο τυπας αυτος παντως μπορει να βρεθει, οχι μεσω ιντερνετ γιατι θα εχει φροντισει να καλυψει τα διαδικτυακα του ιχνη, αλλα μεσω του τραπεζικου λογ/σμου. Φυσικα θα πρεπει να καταφυγεις στις Αρχες.

 

Καποιοι ζητανε να μπουνε παλι περιορισμοι στη καταχωρηση αγγελιων, γιατι?? Επειδη ενας λεμες εκανε κατι τετοιο πρεπει να "τιμωρηθουν" ολα τα νεα μελη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Καποιοι ζητανε να μπουνε παλι περιορισμοι στη καταχωρηση αγγελιων, γιατι?? Επειδη ενας λεμες εκανε κατι τετοιο πρεπει να "τιμωρηθουν" ολα τα νεα μελη?

Η λέξη-κλειδί είναι το "πάλι". Κάποιο λόγο θα είχαν που τους είχαν βάλει πριν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ζητάω να επιστρέψει το χρονικό όριο στις Αγγελίες,δεν είμαι κάποιοι,ένας είμαι και όπως βλέπεις νεογραμμένος.

 

Είναι η ελάχιστη προστασία που μπορεί να δώσει το forum,μη με αναγκάζεις να επαναλαμβάνομαι.

 

Με 220€ μόνο 3g οχτάρι διετίας βρίσκεις από ξένο άτομο.

 

Εντάξει,ο κολλητός σου μπορεί να στο σκοτώσει για 180€...το δικό του για να πάερι άλλο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η λέξη-κλειδί είναι το "πάλι". Κάποιο λόγο θα είχαν που τους είχαν βάλει πριν.

 

 

Nαι, ηθελαν να παραμεινεις για καποιο χρονικο διαστημα, ωστε να μην εισαι περαστικος μονο για την αγγελια.

Δεν εχει σχεση με την απατη που συζητιεται στο thread.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ζητάω να επιστρέψει το χρονικό όριο στις Αγγελίες,δεν είμαι κάποιοι,ένας είμαι και όπως βλέπεις νεογραμμένος.

 

Είναι η ελάχιστη προστασία που μπορεί να δώσει το forum,μη με αναγκάζεις να επαναλαμβάνομαι.

 

 

 

Κανεις λαθος, και ο stivi1981 το ειπε. Καλο ειναι να διαβαζουμε ολο το thread ωστε να μην εκτιθομαστε.

 

Δεν παιρνεις καποια προστασια με αυτο το μετρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα,ανοίξαν τις Αγγελίες στο βωμό της επισκεψιμότητας,μεγάλο κακό αυτό.

 

Από δω και πέρα θα διαβάζουμε για τα μύρια απατεωνοposts,stay tunned...

 

Κανεις λαθος, και ο stivi1981 το ειπε. Καλο ειναι να διαβαζουμε ολο το thread ωστε να μην εκτιθέμεθα.

Για μένα μιλάω,δεν μπορείς να το καταλάβεις αυτό;

 

Να εκτεθώ πού;Σε ποιόν και γιατί;Στο forum γιατί εκφράζω την άποψή μου;

 

 

lol

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...