Προς το περιεχόμενο

PSP Hacking - Οδηγός PSP 3000/ Go/ 2000/ 1000


driftingcris
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ωραιος φιλε, θα το δοκιμασω σημερα και θα ποσταρω αποτελεσματα. Επειδη σκεφτεται το φιλαρακι μου να αγορασω μια μεγαλυτερη μνημη στα 8gb, ποια προτεινετε; Καποιο Link απο skroutz θα ηταν χρησιμο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 365
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιζει ΟΛΑ τα iso και cso.

 

Για μνημες θα σου πω τα εξης

 

εχω παρει αυτη εδω http://www.getitnow.gr/prod/eikona-ihos/kartes-mnimis/sandisk-memory-stick-pro-duo-8gb/prod403180/

σε προσφορα 12 ευρω την ειχαν βγαλει

Στα σχολια ειχα γραψει αρνητικη αξιολογηση οσο αφορα το πσπ γιατι η συγκεκριμενη κολλαγε στα παιχνιδια ghost of sparta, pes και αλλα μεγαλα τουλαχιστο στο δικο μου πσπ 2000. Η αξιολογηση σβηστηκε μαζι με αλλες 3-4 αναλογων χρηστων που την ειχαν παρει για πσπ και ανεφεραν τα ιδια προβληματα.

το ελυσα το προβλημα μπαινοντας στο recovery menu (νομιζω στο Ε1000 μπαινεις με select η home οταν εισαι σε cfw mode) και επιλεγοντας acceleration της memory card σε gaming mode

Η ιδια 8αρα της σονυ δουλευει μια χαρα και γρηγορα αλλα ειναι πιο ακριβη. παρτην απο εξωτερικο (ψαξε amazon για 16αρα καλυτερα γιατι πεζει κατα καιρους σε προσφορα αλλιως κοιτα το skroutz)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδες ως εντελως ασχετος με psp επεσε στα χερια μου ενα Ε1004 2Α (καινουριο).... το οποιο φοραει απο οτι ειδα την 6,60 ...επειδη δε θελω να κανω καποιο λαθος και να ειμαι σιγουρος πια διαδικασια ακολουθω ?

Πια καρτουλα προτεινετε ? να ειναι καπως οικονομικη .... αν ειναι ευκολο !!!

Τι λετε μια 8 αρα ειναι καλα η οσο μεγαλυτερη (η καρτα παντα ) τοσο το καλυτερο ?

Κανενα site με καλουδια εχουμε ???

Το ξερω κουραζω αλλα μιλαμε για ασχετοσυνη στο συγκεκριμενο ειδος !!!

Καθε βοηθεια θα εκτιμηθει ...Ευχαριστω !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα οσα ρωτας εχουν απαντηθει αναλυτικα στις τελευταιες 2 σελιδες

Ακολουθεις την διαδικασια για Pro B-10 ΜΗ ΜΟΝΙΜΟ

για site με καλουδια μη ρωτας εδω μεσα γιατι απαγορευεται η αναφορα σε πειρατικο υλικο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ολα οσα ρωτας εχουν απαντηθει αναλυτικα στις τελευταιες 2 σελιδες

Ακολουθεις την διαδικασια για Pro B-10 ΜΗ ΜΟΝΙΜΟ

για site με καλουδια μη ρωτας εδω μεσα γιατι απαγορευεται η αναφορα σε πειρατικο υλικο

 

Δεν ρωτάει κάτι παράνομο απλά κάποια site που να πουλάνε μνήμες κ.α. περιφερικά για να βάλει το τραγούδια του και τις φωτό του το παιδί ;)

Nα ρωτήσω και εγώ κάτι, έχω βάλει στο psp μια Μ2 με αντάπτορα και βλέπω ότι πάει καλά (sandisk είναι ) ,άμα από 512mb που είναι αυτή (είναι από παλιό κινητό) πάω σε m2 8 gb θα υπάρχει πρόβλημα σε μεγάλα αρχεία π.χ. 2gb...το έχει δοκιμάσει κανένας να μου πει αποτελέσματα μια και τέτοιες μνήμες παίζουν και 15Ε αντί 25Ε :) ευχαριστώ προκαταβολικά και συγνώμη που ξεφεύγω του θέματος.

 

mtzs πώς πάει η μνήμη τώρα? μετά από το game mode έχει δείξει κάποια δυσλειτουργία/κολίματα ,υπάρχει κάποιο θέμα με το magic gate που έχουν οι sony γιατί η sandick δεν πρέπει να το έχουν.

Aν δεν μπορείς να ποστάρεις εδώ pm.

Επεξ/σία από maxdore217
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@maxdore

το πειρατικο το ανεφερα για τα καλουδια. για τα υπολοιπα απαντησα

η καρτα δουλευει μια χαρα προς το παρον δε βλεπω ιδιαιτερα κολληματα με αυτα που εχω μεσα

υπαρχει μια sandisk 16αρα στο τοπικ των προσφορων με 20 ευρω απο κωτσοβολο

για ψαξτο

 

και δεν ξεφευγεις απο το θεμα :)

Η επιλογη καρτας ειναι αναποσπαστο κοματι του πσπ cfw

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την κάρτα στον κότσο είμαι το 3 ποστ :) την έχω παραγγείλει αλλά δεν ξέρω παίρνω απόψεις, ευχαριστώ.

επειδή είμαι Ν(εος) πρέπει να κάνω σωστές κινήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

καλησπερα οποιοδηποτε PSP 3004 βρω που θελω για τον ανηψιο μου σπαει ετσι παιδια?

και κανενα καλο site με αγγελιες για να βρω?

thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα οποιοδηποτε PSP 3004 βρω που θελω για τον ανηψιο μου σπαει ετσι παιδια?

και κανενα καλο site με αγγελιες για να βρω?

thanks

ψαξε στις αγγελιες του φορουμ εδω, βρισκεις πολλα

θα ακολουθησεις τον οδηγο για 6.60Pro-B10 μη μονιμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα.διαβασα μεχρι την σελιδα 6 αλλα εχω μπερδευτη.

λοιπον εχω το πσπ 3004 με 6.35 μπορω να ακολουθησω τον οδηγο σου?

αυτο ειναι για να παιζω αντιγραφες?και το κυριοτερο ρε περιπτωση bring?η οπως λεγετε

τη κανω?διορθωνετε μετα?συγνωμη γιατης ερωτισεις αλλα ειμαι ασχετος και τρεμω μην το καταστρεψω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβασε 1-2-3 σελιδες πισω

Ακολουθησε αυτον τον οδηγο

http://pspgr.net/vie...p?f=147&t=18774

για 6.60 pro C μη μονιμο

Δεν μπρικαρει με τιποτα

 

ευχαριστω πολυ φιλε μου για τη λυση.το κυριοτερο για εμενα ειναι να μην το καταστρεψω.συνχαρητηρια για το AVATAR.πολυ εξυπνο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...