Προς το περιεχόμενο

PC Game of the Year 2013 (insomnia version)


Praetorian

PC Game of the Year 2013  

280 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Ποιο θεωρείτε το καλύτερο παιχνίδι για PC στη χρονιά του 2013

    • Assassin's Creed IV: Black Flag
    • Bioshock Infinite
    • Dota 2
    • Metro: Last Light
    • Batman: Arkham Origins
    • DmC: Devil May Cry
    • Rayman Legends
    • Company of Heroes 2
    • Saints Row IV
    • Grid 2
    • Crysis 3
    • Dead Space 3
    • Battlefield 4
    • Total War: Rome II
    • Tomb Raider
    • Tom Clancy's Splinter Cell: Blacklist
    • Call of Juarez: Gunslinger
    • Payday 2
    • Trials Evolution: Gold Edition
  2. 2. Γκρουπ Β

    • The Stanley Parable
    • Spelunky
    • Fez
    • Papers Please
    • Amnesia A Machine for Pigs
    • Outlast
    • Antichamber
    • Injustice: Gods Among Us Ultimate Edition
    • GoodBye Deponia
    • Dust: An Elysian Tail
    • Brothers: A Tale of Two Sons
    • Path of Exile
    • Gone Home
    • Guacamelee! Gold Edition
    • Rogue Legacy
    • Don't Starve
    • Gunpoint
    • Skulls of the Shogun
    • Risk of Rain
    • The Swapper


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και το bioshock infinite ηταν καταπληκτικό παιχνίδι ειχε μια μαγεία αλλα το tomb raider θα έλεγα οτι ηταν πολυ ποιο διασκεδαστικό και ανάλαφρο σε τράβαγε να κανεις ολα τα achivements να ξεκλειδώσεις τα πάντα , το μονο που δεν μου άρεσε και το βρήκα περιττό ειναι το multiplayer του.

Επεξ/σία από SPANK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 85
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Μερικοί τίτλοι του 2013(ή DLCs, expansions, betas και alphas) που έμειναν έξω από τη λίστα. Δεν (μπορεί να) είναι πλήρης λίστα προφανώς, και η σειρά είναι αλφαβητική (εξού και ξεκινάμε με ψιλο-stinker τίτλο (Aliens: Colonial Marines)). Έχουν μπει με bold οι τίτλοι που αναφέρθηκαν από άλλα μέλη so far στο thread. (Για το Planetside 2, σύμφωνα με metacritic/steam κλπ κυκλοφόρησε Νοέμβριο του 2012):

 

A-D

 

 

 

E-M

 

 

 

N-S

 

 

 

T-Z

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Path Of exile και Bioshock απο μενα. Και το Tomb Raider μου αρεσε σε γενικες γραμμες,αλλα το story δεν ηταν στα επιπεδα του Bioshock.

 

 

Θα υπαρξει αντιστοιχο topic και για τις κονσολες?? :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

 

Θα υπαρξει αντιστοιχο topic και για τις κονσολες?? :P

 

 

Όσον αφορά τις δικές μου προθέσεις, δεν θα φτιάξω τέτοιο topic.

Ωστόσο, αν κάποιο μέλος προτίθεται να μπει στον κόπο να συγκεντρώσει υποψήφιους τίτλους και να οργανώσει το poll/topic, θα βοηθήσουμε με ό,τι χρειαστεί (πχ sticky/επεξεργασία poll)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως είπε και κάποιο άλλο παιδί εν τέλει φέτος κατέληξα να χαίρομαι περισσότερο τα indie παιχνίδια. Ψήφισα το κορυφαίο για εμένα φέτος Don't Starve για λίγο όμως ακολουθεί το Papers Please. Δεν έπαιξα ακόμα τα gone home και stanley parable που πιστεύω πως θα μου αρέσουν και το outlast αν και ατμοσφαιρικό δε με ενθουσίασε σε πολύ μεγάλο βαθμό.

Από την Mainstream πλευρά παρότι θεωρώ κορυφαίο τον κόσμο του Metro 2033 για λίγο κερδίζει για εμένα το Black Flag. Η σειρά τα τελευταία χρόνια μου έχει προσφέρει αγνή ιστοριολαγνική απόλαυση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα θα μπορούσαμε να έχουμε καλύτερα παιχνίδια μες τη χρονιά, αλλά κυκλοφόρησαν μερικοί πολύ καλοί τίτλοι. Ξεχώρισα τρεις που θεωρώ ισάξιους διεκδικητές της κορυφής.

 

Αρχικά είχαμε το Bioshock Infinite με την απίστευτη ιστορία, μετά ήρθε από το πουθενά το Call of Juarez: Gunslinger και έδωσε μαθήματα storytelling και δράσης και, τέλος, ένα πολύ βελτιωμένο Splinter Cell. Αν έπρεπε να επιλέξω ένα θα επέλεγα το δεύτερο, αλλά (επιτέλους) φέτος μπορούμε να ψηφίσουμε παραπάνω από ένα, οπότε δίνω από μία ψήφο στους παραπάνω τρεις τίτλους.

 

Όσον αφορά τα indie παιχνίδια δε μπορώ να πω ότι ενθουσιάστηκα φέτος. Παρ' όλα αυτά ξεχώρισα το Outlast, γιατί ήταν ένα πραγματικό horror παιχνίδι, το The Swapper, γιατί είχε τους καλύτερους γρίφους που έχω δει σε παιχνίδι του είδους και το The Stanley Parable, γιατί ήταν μια πανέξυπνη και διαφορετική εμπειρία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να τη και η ανατροπή στα Indies,Το Outlast περασε το path of exile,άντε ρε Brothers βοηθηστε και σεις την κατασταση :P

Άντε τώρα να δουμε και το BioShock πρωτο μιας και (κατα την προσωπική μου άποψη) ηταν πολυ πιο ολοκληρωμένο παιχνιδι απο το TR,χωρίς φυσικά αυτό να σημαίνει πως το TR δεν ηταν παιχνιδαρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το απαιτησα,την άποψη μου είπα. Σαν ολοκληρωμένο game δηλαδή ωραία γραφικά,ήχος,ωραίο σενάριο,ικανοποιητική διαρκεια και ωραίο gameplay ,όλα αυτά τα βρήκα μαζί μονο στο BioShock,τώρα αν δεν βγει νομιζω θα καταφερω να κοιμηθώ το βράδυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα Σφάλμα Παρουσιάστηκε

 

[#10355]

Πρέπει να ρίξετε τη ψήφο σας σε κάθε ερώτηση αυτής της ψηφοφορίας.

 

 

 

Απ'το group B ουτε ένα δεν ξέρω, απ'το group A ψήφισα Assassins Creed 4.

Φανταστική ιδέα το να μην μπορώ να ψηφίσω μόνο από ένα γκρούπ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...