Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι, από εκεί μου τηλεφώνησε η Μαρία (μιλούσε ελληνική+αγγλικά), όταν πρόσθεσα το λογαριασμό.

 

Θα ακολουθήσεις τα βήματα 1) προσθήκη ΙΒΑΝ λογαριασμού, 2) θα πάρεις αρνητική απάντηση και σε λίγο αυτοματοποιημένο μήνυμα, 3) θα απαντήσεις σ' αυτό ζητώντας να προστεθεί ο ΙΒΑΝ, 4) είτε θα το κάνουν, είτε θα σε καλέσουν είτε θα τους καλέσεις, 5) θα σου στείλουν μήνυμα με τα στοιχεία με τα οποία θα μπορείς να στείλεις έμβασμα 6) θα μπορείς να στείλεις 500€/μήνα από όποια τράπεζα έχεις λογαριασμό με προμήθεια 1€ επιλέγοντας SHA (shared).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, από εκεί μου τηλεφώνησε η Μαρία (μιλούσε ελληνική+αγγλικά), όταν πρόσθεσα το λογαριασμό.

 

Θα ακολουθήσεις τα βήματα 1) προσθήκη ΙΒΑΝ λογαριασμού, 2) θα πάρεις αρνητική απάντηση και σε λίγο αυτοματοποιημένο μήνυμα, 3) θα απαντήσεις σ' αυτό ζητώντας να προστεθεί ο ΙΒΑΝ, 4) είτε θα το κάνουν, είτε θα σε καλέσουν είτε θα τους καλέσεις, 5) θα σου στείλουν μήνυμα με τα στοιχεία με τα οποία θα μπορείς να στείλεις έμβασμα 6) θα μπορείς να στείλεις 500€/μήνα από όποια τράπεζα έχεις λογαριασμό με προμήθεια 1€ επιλέγοντας SHA (shared).

 

Υποθέτω πως τα παραπάνω βήματα αφορούν το τηλ.κέντρο τους σωστά;

Γιατί μέσω της σελίδας δεν μου ήρθε κάποιο μνμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) μπορω με PayPal να αγορασω πραγματα (αξεσουαρ για τα μαλλια κλπ ) απο το eBay?

2) Υπαρχει καποια αλλη καρτα εκτος το mysafe που να μπορω να αγοραζω απο το εξωτερικο ?

3) Βιβλια απο το εξωτερικο συγγεκριμενα απο eBay ή Amazon μπορουμε να αγορασουμε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποθέτω πως τα παραπάνω βήματα αφορούν το τηλ.κέντρο τους σωστά;

Γιατί μέσω της σελίδας δεν μου ήρθε κάποιο μνμ.

 

Όχι, τα βήματα είναι για όλη τη διαδικασία.

Τα 1-3 τα κάνεις στη σελίδα του paypal.

 

Το μήνυμα θα σου έρθει στο mail που έχεις δώσει στο paypal και τα στοιχεία θα τα βρεις στο paypal.

1) μπορω με PayPal να αγορασω πραγματα (αξεσουαρ για τα μαλλια κλπ ) απο το eBay?

2) Υπαρχει καποια αλλη καρτα εκτος το mysafe που να μπορω να αγοραζω απο το εξωτερικο ?

3) Βιβλια απο το εξωτερικο συγγεκριμενα απο eBay ή Amazon μπορουμε να αγορασουμε ?

 

1. Μπορείς, από όσους δέχονται paypal

2. Υπάρχουν άλλες λύσεις, όπως πχ Revolut

3. Τα βιβλία εξαιρούνται από τα CC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, τα βήματα είναι για όλη τη διαδικασία.

Τα 1-3 τα κάνεις στη σελίδα του paypal.

 

Το μήνυμα θα σου έρθει στο mail που έχεις δώσει στο paypal και τα στοιχεία θα τα βρεις στο paypal.

 

1. Μπορείς, από όσους δέχονται paypal

2. Υπάρχουν άλλες λύσεις, όπως πχ Revolut

3. Τα βιβλία εξαιρούνται από τα CC.

 

Ευχαριστώ πολυ.

Όντως έλαβα ένα email από "[email protected]" ...Υποθέτω πως απαντώ μόλις λάβω απάντηση καθώς το μνμ είναι αυτοματοποιημένο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ΄αυτό το μήνυμα απαντάς, ζητώντας να σου προσθέσουν το ΙΒΑΝ του λογαριασμού σου.

Ελπίζω να μην το έχεις διαγράψει.

Εάν ΝΑΙ, ξαναρχίζεις πάλι από την προσθήκη του λογαριασμού στο Profile/Add or Edit Add Account

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει κανει προσφατα αγορα απο sportdirect μεσω balance paypal?Γτ εγω εδω κ 10 μερες δεν μπορω κ μολις κανω για πληρωμη μου βγαζει αυτο There was a problem processing your payment, please try again or try a different payment method.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει κανει προσφατα αγορα απο sportdirect μεσω balance paypal?Γτ εγω εδω κ 10 μερες δεν μπορω κ μολις κανω για πληρωμη μου βγαζει αυτο There was a problem processing your payment, please try again or try a different payment method.

την προηγουμενη εβδομαδα δυο φορες ,μια εγω και μια φιλος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την προηγουμενη εβδομαδα δυο φορες ,μια εγω και μια φιλος

 

με τον αρχικο σου λογαριαμο που εχεις κ καρτες η με 2?Εγω ειχα  κανει 2 λογαριαμο(χωρις καρτες ) εκανα request εβαλα κανονικα καποια χρηματα ειχα κανει καποια αγορα αλλα δεν εβλεπαν την πληρωμη οποτε μου επεστρεψαν  τα χρηματα παλι με request αλλα απο τοτε που τα εχω παρει εδω κ 15 μερες δεν μπορω να παρω ουτε απο ebay sportdirect k gearbest...κ δεν μπορω να βγαλω ακρη με τπτ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με τον αρχικο σου λογαριαμο που εχεις κ καρτες η με 2?Εγω ειχα  κανει 2 λογαριαμο(χωρις καρτες ) εκανα request εβαλα κανονικα καποια χρηματα ειχα κανει καποια αγορα αλλα δεν εβλεπαν την πληρωμη οποτε μου επεστρεψαν  τα χρηματα παλι με request αλλα απο τοτε που τα εχω παρει εδω κ 15 μερες δεν μπορω να παρω ουτε απο ebay sportdirect k gearbest...κ δεν μπορω να βγαλω ακρη με τπτ

με το αρχικο μου paypal και με την καρτα που εχω εκει μεσα δηλωμενη ,ο φιλος με το αρχικο του paypal και με καρτα πιστωτικη, η φορτιση του balance εγινε με request 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...