Προς το περιεχόμενο

LeuPay MasterCard και LeuPost


Braker1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή τους είχα ρωτήσει για το πόσες κάρτες μπορείς να συνδέσεις μου είπαν ότι για basic account είναι μέχρι 2 άσχετα εάν μετά διαγράψεις κάποια. Για standard account είναι μέχρι 5. Έτσι την πάτησα εγώ με το leupost account γιατί έκανα διαφορετικούς λογαριασμους για να δοκιμάσω όλες τις κάρτες που είχα και τώρα που προσπαθώ να ξανακάνω με τον αριθμό τηλεφώνου που είχα κάνει την πρώτη προσπάθεια και έχω δηλωμένο και στο leupay κρασαρει η εφαρμογή.

 

Το ίδιο ακριβώς αντιμετωπίζω κι εγώ... Την έσβησα την εφαρμογή, την ξαναεγκατέστησα και τώρα κρασάρει και κλείνει αμέσως μόλις εισάγω και τον κωδικό εισόδου... Είναι σημάδια έλλειψης αξιοπιστίας αυτά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

να ρωτησω επειδη δεν μπορω να το βρω πουθενα....

προσθεσα την eurobank καρτα μου στο leupay.... ειδα και τον κωδικο απο το ebankng απο τη χρεωαση του 1 ευρω που μου εκανε.... τωρα στη leupay που παω για να βαλω τον κωδικο και να κανω confirm τη eurobank καρτα μου??

EDIT: Ακυρο το βρηκα το θεμα μου ειναι ομως οτι λεει οτι ειναι λαθος ο κωδικος......

στη χρεωση στη eurobank μου γραφει.. LEUPAY.E +3465 LU

εγω τι θα βαλω στο πεδιο σαν κωδικο??? εχω βαλει μεχρι στιγμης 3465     +3465   +3465 LU   3465 LU  και δε δεχεται τιποτα,,,,,,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο εάν βάλεις αριθμό τηλεφώνου που δεν έχεις ξαναχρησιμοποιήσει θα δουλέψει. Απλώς μην στείλεις λεφτα από leupay account με άλλον αριθμό τηλεφώνου. Φόρτωσε το leupost μέσα από την εφαρμογή με κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο εάν βάλεις αριθμό τηλεφώνου που δεν έχεις ξαναχρησιμοποιήσει θα δουλέψει. Απλώς μην στείλεις λεφτα από leupay account με άλλον αριθμό τηλεφώνου. Φόρτωσε το leupost μέσα από την εφαρμογή με κάρτα.

 

Με ποιές Ελληνικές κάρτες φορτίζει το Leupost; Μια έστω. Γιατί όπως είπα δοκίμασα και με Eurobank και με Εθνική (οι οποίες εννοείται ότι είχαν υπόλοιπο και φρόντισα να μην τις αδειάσω και να παραμένει αρκετό για την προμήθεια) και δεν έγιναν δεκτές. Απομένουν Alpha και Πειραιώς. Δουλεύει με κάρτες αυτών; Για να ξέρουμε αν αξίζει να ξαναπροσπαθούμε με άλλο τηλεφωνικό νούμερο δηλαδή. Αν και όπως προείπα με προβληματίζουν τέτοια φαινόμενα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτησω επειδη δεν μπορω να το βρω πουθενα....

προσθεσα την eurobank καρτα μου στο leupay.... ειδα και τον κωδικο απο το ebankng απο τη χρεωαση του 1 ευρω που μου εκανε.... τωρα στη leupay που παω για να βαλω τον κωδικο και να κανω confirm τη eurobank καρτα μου??

EDIT: Ακυρο το βρηκα το θεμα μου ειναι ομως οτι λεει οτι ειναι λαθος ο κωδικος......

στη χρεωση στη eurobank μου γραφει.. LEUPAY.E +3465 LU

εγω τι θα βαλω στο πεδιο σαν κωδικο??? εχω βαλει μεχρι στιγμης 3465     +3465   +3465 LU   3465 LU  και δε δεχεται τιποτα,,,,,,

Κι αλλος εχει ρωτησει  λιγες σελιδες πριν. 

Ο 4-ψηφιος κωδικος δεν φαινεται στο ebanking της eurobank. Παιρνεις τηλεφωνο και σου τον λενε.

Αυτο που βλεπεις δεν ειναι ο κωδικος. Και στην ιστοσελιδα/στον λογαριασμο σου να δεις, αλλη μορφη εχει η βοηθεια που σου δειχνει πως θα μοιαζει ο κωδικος στο ebanking. Οχι "LEUPAY.E +χχχχ LU"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι αλλος εχει ρωτησει  λιγες σελιδες πριν. 

Ο 4-ψηφιος κωδικος δεν φαινεται στο ebanking της eurobank. Παιρνεις τηλεφωνο και σου τον λενε.

Αυτο που βλεπεις δεν ειναι ο κωδικος. Και στην ιστοσελιδα/στον λογαριασμο σου να δεις, αλλη μορφη εχει η βοηθεια που σου δειχνει πως θα μοιαζει ο κωδικος στο ebanking. Οχι "LEUPAY.E +χχχχ LU"

ααα μαλιστα.... αρα πρεπει να παρω τηλεφωνο... ευχαριστω!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ποιές Ελληνικές κάρτες φορτίζει το Leupost; Μια έστω. Γιατί όπως είπα δοκίμασα και με Eurobank και με Εθνική (οι οποίες εννοείται ότι είχαν υπόλοιπο και φρόντισα να μην τις αδειάσω και να παραμένει αρκετό για την προμήθεια) και δεν έγιναν δεκτές. Απομένουν Alpha και Πειραιώς. Δουλεύει με κάρτες αυτών; Για να ξέρουμε αν αξίζει να ξαναπροσπαθούμε με άλλο τηλεφωνικό νούμερο δηλαδή. Αν και όπως προείπα με προβληματίζουν τέτοια φαινόμενα...

Λιγες σελιδες πριν εχει λιστα με καρτες που εχουν συνδεθει επιτυχημενα με leupay η leupost. Αν θυμαμαι καλα προπληρωμενη πειραιως με  leupost που ρωτας. 

Προσωπικα με leupay εχω συνδεσει δυο, χρεωστικη eurobank και χρεωστικη  attica.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτησω επειδη δεν μπορω να το βρω πουθενα....

προσθεσα την eurobank καρτα μου στο leupay.... ειδα και τον κωδικο απο το ebankng απο τη χρεωαση του 1 ευρω που μου εκανε.... τωρα στη leupay που παω για να βαλω τον κωδικο και να κανω confirm τη eurobank καρτα μου??

EDIT: Ακυρο το βρηκα το θεμα μου ειναι ομως οτι λεει οτι ειναι λαθος ο κωδικος......

στη χρεωση στη eurobank μου γραφει.. LEUPAY.E +3465 LU

εγω τι θα βαλω στο πεδιο σαν κωδικο??? εχω βαλει μεχρι στιγμης 3465     +3465   +3465 LU   3465 LU  και δε δεχεται τιποτα,,,,,,

Oταν είχα κάνει εγω confirm την κάρτα μου στη χρέωση του 1 ευρώ εμφανιζόταν IPAY CODE XXXX +3ABCD....  

Oπου ΧΧΧΧ ενας τετραψήφιος αριθμός (αυτόν πληκτρολογεις) και μετα το +3 τα υπολοιπα γραμματα αριθμοί (δεν ξέρω τι ειναι, δεν τα πληκτρολογείς)   Στο winbanking της Πειραιώς φαίνεται, για eurobank δεν ξέρω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,

Αν κανω λογαριασμο σε αυτη την εταιρια θα μπορω να παραγγελνω απο εξωτερικο χωρις κανενα προβλημα?

Ειδα πως για την πιστοποιηση θελει λογιαριασμο ΔΕΚΟ αλλα δεν εχω κανενα λογαριασμο που να ειναι στο ονομα μου(ειναι στου πατερα μου) θα υπαρχει προβλημα??

Αν κανω τετοιο λογαριασμο και ερθει και η καρτα θα μπορω να βαζω λεφτα απο ΑΤΜ? Οπως κανω τωρα δηλαδη με μια καρτα πειραιως που εχω!!

 

Ευχαριστω!

-Υποθετω οπου και να ανοιξεις λογαριασμους θα σου ζητησουν λογαριασμο στο δικο σου ονομα.

-Για αγορες απο εξωτερικο χρησιμοποιω και leupay και revolut χωρις προβλημα.

-Για φορτωμα του λογαριασμου leupay εχω συνδεσει επιτυχημενα δυο καρτες απο ελληνικες τραπεζες και μπορω να φορτωνω οσα θελω, περα απο το γνωστο εμβασμα 500 ευρω τον μηνα που ισχυει γιο ολες τις καρτες με εκδοση εξωτερικου.

Oταν είχα κάνει εγω confirm την κάρτα μου στη χρέωση του 1 ευρώ εμφανιζόταν IPAY CODE XXXX +3ABCD....  

Oπου ΧΧΧΧ ενας τετραψήφιος αριθμός (αυτόν πληκτρολογεις) και μετα το +3 τα υπολοιπα γραμματα αριθμοί (δεν ξέρω τι ειναι, δεν τα πληκτρολογείς)   Στο winbanking της Πειραιώς φαίνεται, για eurobank δεν ξέρω...

Σωστα, σε πειραιως και attica φαινεται, σε eurobank ομως οχι

παιδια στελνω μηνυμα για να κανω activate στην καρτα και μου πεταει μυνημα δεν εχει παραδοθει.τι παιζει??

Κι εμενα ειχε προβλημα η ενεργοποιηση. Leupay, για leupost δεν εχω ιδεα.

Μηνυμα μου ελεγε ενεργοποιημενος, ιστοσελιδα μου ελεγε δεν μπορειτε να κανετε ενεργοποιηση. Ουτε  ασχοληθηκα. Μετα απο 3 μερες φανηκα ενεργοποιημενος

Μπορεις να δοκιμασεις ενεργοποιηση καρτας activate απο τον λογαριασμο σου στην ιστοσελιδα.

Αν δεν γινει στειλε κανενα μηνυμα στο support

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Αν θυμαμαι καλα προπληρωμενη πειραιως με  leupost που ρωτας. 

 

 

Μπα δεν περνάει η WeBuy της Πειραιώς... Μόλις δοκίμασα εγκαθιστώντας ξανά την εφαρμογή και κάνοντας register με άλλο νούμερο. "Παρουσιάστηκε σφάλμα προσπαθήστε αργότερα" όπως και με τις άλλες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ποσο καιρο κανει περιπου η καρτα της Leupay να ερθει? Την παρήγγειλα απο τις 10/1.

σε μενα 22 ημερολογιακες

Μπα δεν περνάει η WeBuy της Πειραιώς... Μόλις δοκίμασα εγκαθιστώντας ξανά την εφαρμογή και κάνοντας register με άλλο νούμερο. "Παρουσιάστηκε σφάλμα προσπαθήστε αργότερα" όπως και με τις άλλες...

Δεν εχω ιδεα για leupost, απλα μου φαινεται δυσκολο γενικα να συνδεεται καποια ελληνικη καρτα σε εικονικη καρτα

Αντιθετα, η leupay,  δινει και καρτα αλλα και λογαριασμο. Περισσοτερο νοημα εχει να δοκιμασει κανεις να συνδεσει εκει ελληνικες καρτες, δηλαδη σε λογαριασμο  leupay.

Ελπιζω οσοι προσπαθουν να συνδεσουν ελληνικες καρτες να το κανουν με την γνωστη διαδικασια που ισχυει για ολες τις καρτες.

Ακριβως δηλαδη με τον ιδιο τροπο που συνδεεται καποια καρτα(ελληνικη η εξωτερικου) σε paypal.

Στελνεται στην τραπεζα μια δοκιμαστικη χρεωση, η οποια μπορει να γινει δεκτη η οχι απο την ελληνικη τραπεζα. Αν γινει δεκτη, εμφανιζεται καποιος κωδικος.

Αυτον τον περνα κανεις μετα στην ιστοσελιδα leupay/στην εφαρμογη leupost για κινητα δεν ξερω. Ετσι πιστοποιειται η συνδεση της ελληνικης καρτας.

Αλλιως το να βαζει καποιος απλα λεφτα στην ελληνικη του καρτα και να λεει δεν περασε η καρτα μου ειναι ακυρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από όσο είδα, δεν λειτουργεί όπως περιγράφεις η Leupost. Οι κάρτες συνδέθηκαν κανονικά στη Leupost, τις βλέπω και αναφέρονται ως "επιβεβαιωμένες". Η προσπάθεια χρέωσής τους για μεταφορά χρημάτων είναι που καταλήγει σε αποτυχία.

 

Υ.Γ. Τη Leupay την έχω παραγγείλει αλλά δεν την έχω λάβει, κατά συνέπεια προς το παρόν δεν με εξυπηρετεί όσο η Leupost (αν δούλευε βέβαια).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις τουλάχιστον 2 "λογαριασμούς" στο όνομα σου:

1) Το statement της τράπεζας που διατηρείς λογαριασμό από τον οποίο θα κάνεις τα εμβάσματα

2) Το λογαριασμό του κινητού σου -αν είναι συμβόλαιο- ή μπορείς να ζητήσεις βεβαίωση από μαγαζί της εταιρείας που έχεις το καρτοκινητό σου.

Όποιο από τα 2 παραπάνω πρέπει να τους αρκεί.

Όχι δε φορτίζει αυτή η κάρτα από ΑΤΜ. Δε γνωρίζω να υπάρχει και καμία -έκδοσης εξωτερικού- που να μπορεί να το κάνει. Αν υπήρχε θα με ενδιέφερε να το μάθω καθώς θα έλυνε πολλά από τα προβλήματά μας.

Το πρώτο δε ξέρω τη ακριβώς εννοείς, ούτε το κινητό στο δικό μου όνομα!

 

-Υποθετω οπου και να ανοιξεις λογαριασμους θα σου ζητησουν λογαριασμο στο δικο σου ονομα.

-Για αγορες απο εξωτερικο χρησιμοποιω και leupay και revolut χωρις προβλημα.

-Για φορτωμα του λογαριασμου leupay εχω συνδεσει επιτυχημενα δυο καρτες απο ελληνικες τραπεζες και μπορω να φορτωνω οσα θελω, περα απο το γνωστο εμβασμα 500 ευρω τον μηνα που ισχυει γιο ολες τις καρτες με εκδοση εξωτερικου.

Στην Πειραιώς πάντως όταν είχα κάνει λογαριασμό μου ζήτησε τις ΔΕΗ και μου είπε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα που δεν είναι στο όνομα μου και όντως δεν υπήρξε κανένα προβλημα!!

 

Σας ευχαριστώ για τη βοηθεια!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρώτο δε ξέρω τη ακριβώς εννοείς, ούτε το κινητό στο δικό μου όνομα!

 

 Τραπεζικό λογαριασμό στο όνομά σου έχεις; Αν έχεις, σου στέλνουν (ή εκτυπώνεις όποτε θέλεις από e-banking) κάτι σαν "λογαριασμό" με τις κινήσεις που έγιναν σε αυτόν το τελευταίο διάστημα, ο οποίος έχει και το ονοματεπώνυμο/διεύθυνσή σου και μπορεί να χρησιμοποιηθεί αυτός για τη διαδικασία ταυτοποίησης οπουδήποτε. Αν δεν έχεις τραπεζικό λογαριασμό στο όνομά σου, δεν υπάρχει νοήμα να συζητάμε καν γιατί δεν είναι δυνατό να χρησιμοποιήσεις τέτοιες υπηρεσίες όπως η Leupay, Revolut κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...