Προς το περιεχόμενο

LeuPay MasterCard και LeuPost


Braker1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εννοω οταν παει να μ βαλει χρηματα απο τραπεζα και βαλει το iban δεν πρεπει να του βγαλει σε ποιον ανηκει ο λογαριασμος; τα αρχικα εννοω που βγαζει οταν βαζουμε εναν αριθμο λογαριασμου

Π.χ να βγαλει αρχικα ετσι

ΤΣ..... Π....

 

Η δεν βγαζει καθολου και απλα δινεις το iban και ειναι οκ ο αλλος π θα σου βαλει χρηματα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4.1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

καλως sahanaki εκανα τα ιδια. Μηπως ξερεις πως θα δω λεπτομερειες του εμβασματος? δλδ ποτε εφυγε-εκτελεστηκε κ.α.?

Eιναι θεμα αποκλειστικα της ελληνικης τραπεζας που χρησιμοποιησες.

Στην πειραιως σε μενα ελεγε την επομενη στο winbank πειραιως εκτελεσθη με επιτυχια.

Το ποτε εμφανιστηκε το ποσο απο το εμβασμα δεν ειχα ενδειξη απο την winbank πειραιως.

Κοιτουσα καθημερινα στην ιστοσελιδα leupay, οπου εμφανιστηκε το εμβασμα σε 2 εργασιμες απο πεοραιως και σε 1 απο eurobank

Εννοω οταν παει να μ βαλει χρηματα απο τραπεζα και βαλει το iban δεν πρεπει να του βγαλει σε ποιον ανηκει ο λογαριασμος; τα αρχικα εννοω που βγαζει οταν βαζουμε εναν αριθμο λογαριασμου

Π.χ να βγαλει αρχικα ετσι

ΤΣ..... Π....

 

Η δεν βγαζει καθολου και απλα δινεις το iban και ειναι οκ ο αλλος π θα σου βαλει χρηματα;

δεν το ξερω, οποτε να μην σου πω κατι που δεν ισχυει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μια ακομα ερωτηση

Στο pockee αν δωσω το iban να μ τα βαζουν εκει αντι στον λογαριασμο της ελληνικης τραπεζας π εχω δωσει παιζει να γινεται; η επειδη δεν ειναι ελληνικη τραπεζα και ελληνικο iban δεν γινεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μια ακομα ερωτηση

Στο pockee αν δωσω το iban να μ τα βαζουν εκει αντι στον λογαριασμο της ελληνικης τραπεζας π εχω δωσει παιζει να γινεται; η επειδη δεν ειναι ελληνικη τραπεζα και ελληνικο iban δεν γινεται;

ουτε αυτο το ξερω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα, η εικονικη κάρτα του leupost ειναι η ιδια με την καρτα που στελνει το leupay? η εχει αλλο αριθμό?

Καμια σχεση δεν εχουν οι δυο.

Ειναι δυο διαφορετικες, ξεχωριστες καρτες mastercard.

Αλλος αριθμος, αλλο πιν, αλλη διαδικασια πιστοποιησης(ταυτοτητα για leupay, διαβατηριο για leupost) κ.λ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eιναι θεμα αποκλειστικα της ελληνικης τραπεζας που χρησιμοποιησες.

Στην πειραιως σε μενα ελεγε την επομενη στο winbank πειραιως εκτελεσθη με επιτυχια.

Το ποτε εμφανιστηκε το ποσο απο το εμβασμα δεν ειχα ενδειξη απο την winbank πειραιως.

Κοιτουσα καθημερινα στην ιστοσελιδα leupay, οπου εμφανιστηκε το εμβασμα σε 2 εργασιμες απο πεοραιως και σε 1 απο eurobank

καλως σε ευχαριστω πολυ

 

Και μια ακομα ερωτηση

Στο pockee αν δωσω το iban να μ τα βαζουν εκει αντι στον λογαριασμο της ελληνικης τραπεζας π εχω δωσει παιζει να γινεται; η επειδη δεν ειναι ελληνικη τραπεζα και ελληνικο iban δεν γινεται;

ρωτησε το pockee στην εφαρμογη θα σου απαντησουν αμεσως,αν και μαλλον δεν γινετε.Εδω εκοψαν το παυπαλ λογω cc αρα μαλλον οχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

αφου μολις παρελαβες την καρτα, το επομενο βημα ειναι να την ενεργοποιησεις

μετα περιμενεις ο λογαριασμος σου να γινει standard

μετα δοκιμαζεις εσυ η καποιος αλλος(δεν το εχω δοκιμασει) να σου βαλει χρηματα με εμβασμα

 

υ.γ. δεν καταλαβαινω τι εννοεις , οταν γραφεις πως θα σηκωσεις λεφτα με χρεωση 1.50 ευρω απο την καρτα που μολις παρελαβες και δεν εχεις ενεργοποιησει ακομα και δεν εχεις φορτωσει με εμβασμα ακομα

 

Στην αρχή γράφει ότι για να τραβήξει κάποιος χρήματα με την κάρτα από Δίας χρεώνει 1.50 ευρώ για κάθε φορά που τραβάς χρήματα τώρα θα ενεργοποιώ τη κάρτα και θα βάλω και εμβασμα αύριο μεθαύριο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην αρχή γράφει ότι για να τραβήξει κάποιος χρήματα με την κάρτα από Δίας χρεώνει 1.50 ευρώ για κάθε φορά που τραβάς χρήματα τώρα θα ενεργοποιώ τη κάρτα και θα βάλω και εμβασμα αύριο μεθαύριο!

 

ειναι παλιες αυτες οι τιμες του αρχικου ποστ. τωρα ειναι 2 euro για αναληψεις εως 300 euro και 4 euro για αναληψεις απο 300 έως 1000 euro.

Εννοω οταν παει να μ βαλει χρηματα απο τραπεζα και βαλει το iban δεν πρεπει να του βγαλει σε ποιον ανηκει ο λογαριασμος; τα αρχικα εννοω που βγαζει οταν βαζουμε εναν αριθμο λογαριασμου

Π.χ να βγαλει αρχικα ετσι

ΤΣ..... Π....

 

Η δεν βγαζει καθολου και απλα δινεις το iban και ειναι οκ ο αλλος π θα σου βαλει χρηματα;

 

δινεις τα στοιχεια που εχεις στο πεδιο funding σε οποιον θελεις να σου βαλει χρηματα με εμβασμα. αν κανει λαθος στα στοιχεια τα χρηματα γυριζουν πισω σε αυτον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπάθησα να συνδέσω δύο ελληνικές κάρτες μια χρεωστική Πειραιώς και μια χρεωστική alpha αλλά έφαγα άκυρο.Πως μερικοί έχουν συνδέσει χρεωστική Πειραιώς; και αν δεν έχουμε την δυνατότητα για άμεση κατάθεση με κάρτα για αγορά από εξωτερικό άμεσα τότε δεν ξέρω Γιατί πρέπει να έχω leupay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι παλιες αυτες οι τιμες του αρχικου ποστ. τωρα ειναι 2 euro για αναληψεις εως 300 euro και 4 euro για αναληψεις απο 300 έως 1000 euro.

 

δινεις τα στοιχεια που εχεις στο πεδιο funding σε οποιον θελεις να σου βαλει χρηματα με εμβασμα. αν κανει λαθος στα στοιχεια τα χρηματα γυριζουν πισω σε αυτον.

 

οποτε πανω κατω τα ιδια ειναι με τις ελληνικες.....τελικα μπορουν να μας βαλουν χρηματα απο εξωτερικο η οχι μονο απο ελλαδα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπάθησα να συνδέσω δύο ελληνικές κάρτες μια χρεωστική Πειραιώς και μια χρεωστική alpha αλλά έφαγα άκυρο.Πως μερικοί έχουν συνδέσει χρεωστική Πειραιώς; και αν δεν έχουμε την δυνατότητα για άμεση κατάθεση με κάρτα για αγορά από εξωτερικό άμεσα τότε δεν ξέρω Γιατί πρέπει να έχω leupay.

1.Κανε παραθεση τα ποστ των μερικων που εχουν συνδεσει χρεωστικη πεiραιως και ρωτησε τους τι διαδικασια εκαναν.
Επειδη εσυ δεν μπορεσες να συνδεσεις δυο χρεωστικες σου δεν σημαινει πως η leupay δεν παρεχει αυτη την δυνατοτητα.
Σε μενα εδωσε αυτη τη δυνατοτητα με συνδεση και  χρεωστικης eurobank και χρεωστικης attica.
Ασχετα απο μενα κι απο σενα ομως, αυτη η συγκεκριμενη δυνατοτητα συνδεσης ελληνικων καρτων ΔΕΝ δινεται σε αλλη υπηρεσια που προσφερει mastercard εξωτερικου. Μονο στην  leupay.
Το οτι στις δικες σου καρτες δεν πετυχε η συνδεση και στις δικες μου πετυχε δεν αναιρει την δυνατοτητα αυτη.
Ασε και το αλλο. Για σενα(και για μενα) η δυνατοτητα συνδεσης με ελληνικη καρτα ειναι πλεονεκτημα. Αλλος ομως που ποσταρε στο νημα ειπε "γιατι με αναγκαζουν να συνδεω την ελληνικη μου καρτα, μονο εμβασμα θελω" Προφανως, ουτε διαβασε ολο το νημα, ουτε καταλαβε πως δεν υπαρχει καταναγκασμος συνδεσης με ελληνικη καρτα.
 
2. Δεν υπαρχει "πρεπει" στο να παρει καποιος προπληρωμενη εξωτερικου. Ουτε στην leupay, ουτε στην revolut, ουτε στην number 26, ουτε στην mondo, ουτε στην atom, ουτε στην starling . 
Αν σε εξυπηρετει, κανεις εμβασμα εξωτερικου μεχρι 500 ευρω το μηνα.
Αν οχι, δεν χρησιμοποιεις καμια απο αυτες.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,

 

Εκανα μια αγορα στο Ebay με την virtual καρτα της Leupost,χωρις να την εχω αποθηκευμενη στο paypal ,και το paypal μου εκανε μια extra χρεωση 1 $ ( 0.93 ευρω ).

Γνωριζει καποιος γι'αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή είσαι λίγο επιθετικός θα σου απαντήσω . έχω revolut αλλά δεν με βόλευε το εμβάσμα (πολλές μέρες 3-4).αποφάσισα να βγάλω και leypay για τον λόγο της άμεσης κατάθεσης για άμεση αγορά ενός προϊόντος.Όταν για εμένα δεν με εξυπηρέτησε Αυτή η δυνατότητα ποιος ο λόγος να την έχω.για να λέω ότι έχω λογαριασμό εξωτερικού.Μην μου πεις για προμήθειες και τέτοια.Δεν με ενδιαφέρουν. Έχουμε γέμιση κάρτες ελληνικές Τώρα θα γεμισουμε και με ξένες.(Παρόλα αυτά περιμένω την κάρτα για ενεργοποίηση και χρησιμοποίηση της).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...