Προς το περιεχόμενο

LeuPay MasterCard και LeuPost


Braker1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι κοτσάνα είναι αυτή που μπορείς να κάνεις μόνο 5 αγορές τη μέρα με την κάρτα στο internet; Δεν πάει με τίποτα παραπάνω. Θα στείλω και μέιλ να δω τι θα μου πουν.

 

δεν υπάρχει κανένα όριο, μπαίνεις από τον browser και το αλλάζεις.

οι 5 είναι τα στάνταρ που σου παρέχει εξ αρχής.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Με την εφαρμογή leupost που κρασαρει όταν πας να κάνεις πάλι εγγραφή με αριθμό που είχες καταχωρήσει προηγούμενη φορά αλλά μετά είχες διαγραψει την εφαρμογή έβγαλε κανείς άκρη; Από ότι κατάλαβα εάν την διαγράψεις μια φορά μετά δεν μπορεις να την εγκαταστήσεις ξανά με τον ίδιο αριθμό τηλεφώνου. Τους ζήτησα να διαγράψουν εάν μπορούν φυσικά ότι leupost account έχω κάνει μπας και καταφέρω να την εγκαταστήσω με το αρχικό μου νούμερο. Επίσης εάν έχετε συνδέσει κάρτα σε ένα leupost account μετά δεν μπορείτε να την συνδέσετε με άλλο account.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ για την απάντηση..Αυτό θα πρέπει να το ζητήσω στην εξυπηρέτηση πελατών....? 

Ξέρεις αν θα το κάνουν γρήγορα αυτό ή θα θα πρέπει καλύτερα να ψαχτώ για δημιουργία ebanking από άλλη Ελληνική τράπεζα..?Π

Παρακαλώ!!, ,..: απλά ζήτα  το να το διευθετήσουν είτε  τηλεφωνικά  είτε  στο  γκισέ....και  σε   3-4  εργάσιμες  θα  το  έχουν φτιάξει! Ρώτα τους τυπικά  αν  πρέπει να το αιτηθείς και γραπτώς....αν  ο υπάλληλος  δεν  είναι πρόθυμος! Στη δικιά μου περίπτωση μου ζήτησε να το αιτηθώ γραπτώς. Δε νομίζω  ότι γι  αυτό  το  λόγο  χρειάζεσαι άλλο e-banking όχι....όλα την  ίδια δουλειά κάνουν κατά τη γνώμη μου...η Εθνική  είναι λίγο πιο δυσκίνητη ίσως...λόγω μεγέθους..??!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την εφαρμογή leupost που κρασαρει όταν πας να κάνεις πάλι εγγραφή με αριθμό που είχες καταχωρήσει προηγούμενη φορά αλλά μετά είχες διαγραψει την εφαρμογή έβγαλε κανείς άκρη; Από ότι κατάλαβα εάν την διαγράψεις μια φορά μετά δεν μπορεις να την εγκαταστήσεις ξανά με τον ίδιο αριθμό τηλεφώνου. Τους ζήτησα να διαγράψουν εάν μπορούν φυσικά ότι leupost account έχω κάνει μπας και καταφέρω να την εγκαταστήσω με το αρχικό μου νούμερο. Επίσης εάν έχετε συνδέσει κάρτα σε ένα leupost account μετά δεν μπορείτε να την συνδέσετε με άλλο account.

 

σχετικά με την εφαρμογή που κρασάρει προτείνω να στείλεις email στο support τους. η κάρτα άπαξ και συνδεθεί σε λογαριασμό δεν γίνεται να απενεργοποιηθεί και να ενεργοποιηθεί σε άλλο λογαριασμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τους εχω στειλει και μου απαντησαν να σβησω και να κατεβασω ξανα την εγγραφη. Παλι ομως δεν μπορουσα να μπω και αναγκαζομουν να κανω νεο λογαριασμο με αλλο τηλεφωνο. Βλεπω οτι σημερα εκανες εγγραφη στο insomnia και το πρωτο σου ποστ ηταν για την leupay. Εχεις χρησιμοποιησει αυτην την υπηρεσια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τους εχω στειλει και μου απαντησαν να σβησω και να κατεβασω ξανα την εγγραφη. Παλι ομως δεν μπορουσα να μπω και αναγκαζομουν να κανω νεο λογαριασμο με αλλο τηλεφωνο. Βλεπω οτι σημερα εκανες εγγραφη στο insomnia και το πρωτο σου ποστ ηταν για την leupay. Εχεις χρησιμοποιησει αυτην την υπηρεσια?

 

βασικά την άλλη τους υπηρεσία χρησιμοποιώ τη mypos αλλά έχω και leupay

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια με leupost (την εφαρμογη για anroid) δοκιμασα να μεταφερω €5.00 με χρεωστικη και κραταει προμηθεια 50 cent. Δεν ολοκληρωσα την καταθεση γιατι δεν θελω να αγορασω κατι ακομα. Νομιζω οτι αυτος ο τροπος συμφερει απλα η εφαρμογη ειναι μονο για anroid. Τωρα δεν ξερω τι προμηθεια "παιζει" αν γινει καταθεση με εμβασμα στο i-ban του λαγαριασμου μας leupay...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια με leupost (την εφαρμογη για anroid) δοκιμασα να μεταφερω €5.00 με χρεωστικη και κραταει προμηθεια 50 cent. Δεν ολοκληρωσα την καταθεση γιατι δεν θελω να αγορασω κατι ακομα. Νομιζω οτι αυτος ο τροπος συμφερει απλα η εφαρμογη ειναι μονο για anroid. Τωρα δεν ξερω τι προμηθεια "παιζει" αν γινει καταθεση με εμβασμα στο i-ban του λαγαριασμου μας leupay...

Η μεταφορά με χρεωστική κάρτα έχει προμήθεια 1% επι του ποσού.

Η προμήθεια για έμβασμα απο ελληνική τράπεζα σε leupay IBAN είναι ανεξαρτήτως ποσού 1 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μεταφορά με χρεωστική κάρτα έχει προμήθεια 1% επι του ποσού.

Η προμήθεια για έμβασμα απο ελληνική τράπεζα σε leupay IBAN είναι ανεξαρτήτως ποσού 1 ευρώ.

Αρα απο οτι καταλαβαινω, για εμας που μας ενδιαφερουν οι μικρες αγορες σε ebay,aliexpress κλπ, ποιος ο λογος να κανουμε verification την leupay καρτα; για να μας αναγκασει να στειλουμε τα στοιχεια μας (ταυτοτητα,λογαριασμο Δεη) και επισης να μας υποχρεωσει να κανουμε καταθεση απο την ελληνικη καρτα μας; !! μα οχι μονο δεν εχουμε να κερδισουμε κατι αλλα θα χασουμε κιολας.. :P .

Οποτε οι λυσεις για εμας που θελουμε μικρες αγορες στο εξωτερικο ειναι με leupost που κανεις απευθειας καταθεση απο χρεωστικη καρτα,σωστα μιλαω; Επισης δεν ξερω την προμηθεια της revolut, ειναι 50 cent οσο και της leupost;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα απο οτι καταλαβαινω, για εμας που μας ενδιαφερουν οι μικρες αγορες σε ebay,aliexpress κλπ, ποιος ο λογος να κανουμε verification την leupay καρτα; για να μας αναγκασει να στειλουμε τα στοιχεια μας (ταυτοτητα,λογαριασμο Δεη) και επισης να μας υποχρεωσει να κανουμε καταθεση απο την ελληνικη καρτα μας; !! μα οχι μονο δεν εχουμε να κερδισουμε κατι αλλα θα χασουμε κιολας.. :P .

Οποτε οι λυσεις για εμας που θελουμε μικρες αγορες στο εξωτερικο ειναι με leupost που κανεις απευθειας καταθεση απο χρεωστικη καρτα,σωστα μιλαω; Επισης δεν ξερω την προμηθεια της revolut, ειναι 50 cent οσο και της leupost;

Ο καθένας επιλέγει ότι θέλει και τον συμφέρει.  Κάντε όμως τον κόπο να διαβάσετε μερικές σελίδες πιο πριν....

1. Επαναλαμβάνω η προμήθεια είναι 1% επι του ποσού (leupay ή leupost). Περνάνε κάποιες κάρτες (όχι όλες).

2. Η revolut δεν φορτίζει με ελληνική κάρτα.

3. Verification ζητάει και η revolut (ίσως και η leupost δεν ξέρω) όταν πιάσεις ενα όριο μεταφοράς χρημάτων στο χρόνο 

4. Προς το παρόν η εφαρμογή για κινητά της leupost δεν τρέχει δίχως προβλήματα σε σχέση με τη revolut

5. Τα χρήματα που βάζεις στο leupost όπως ανέφερε κάποιος συμφορουμίτης δεν μπορείς να τα κάνεις ανάληψη, ή ηλεκτρονική μεταφορά στο leupay IBAN. Oτι μπει εκει θα πρέπει κάποτε να ξοδευτεί....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα μερικές σελίδες πίσω αλλά δεν το βρηκα.

Μου ζήτησαν να στείλω τα 6 τελευταία ψηφία της κάρτας με sms στον αριθμό +359886170011. αλλά δεν πάει το μήνυμα μέσω wind. Kάνω κάτι λάθος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο καθένας επιλέγει ότι θέλει και τον συμφέρει.  Κάντε όμως τον κόπο να διαβάσετε μερικές σελίδες πιο πριν....

1. Επαναλαμβάνω η προμήθεια είναι 1% επι του ποσού (leupay ή leupost). Περνάνε κάποιες κάρτες (όχι όλες).

 

 

Η χρέωση για φόρτιση της Leupost από Ελληνική χρεωστική δεν είναι 1%, αλλά 0,50€ ανά συναλλαγή όπως αναφέρθηκε. Χθες κατάφερα να κάνω τις πρώτες μου φορτίσεις (με Webuy Πειραιώς). Αυτό που με έκανε να θυμώσω, είναι ότι όχι απλά χρέωσε 0,50€/φόρτιση, αλλά δεν πέρασε φόρτιση 8€ απευθείας, ενώ αμέσως μετά πέρασαν 2 φορτίσεις 5€ και 3€ αντίστοιχα! Με 0,50€ προμήθεια για την κάθε μια! Το 1% των 5€ ή των 3€ κάνει 0,50€; Όχι! 0,05€ κάνει.  Δεν θέλω να πιστέψω ότι έγινε επίτηδες για να τσιμπήσουν 0,50€+0,50€ (ούτε καν το 1% που δηλώνουν αλλά 10% και 16,67% αντίστοιχα!) αλλά αυτό τείνω να πιστέψω...

Θα ανεβάσω και screenshot σύντομα, όταν δουλεψει η εφαρμογή καθώς τώρα είναι down... Είναι ΠΟΛΥ κακά σημάδια αυτά!

 

Υ.Γ. Είμαι περίεργος δε, τι θα γίνει όταν οι συνδεδεμένες -προπληρωμένες- κάρτες των χρηστών τους αρχίσουν να λήγουν και θα πρέπει αναγκαστικά να αντικατασταθούν με νέες, όταν αυτοί δεν θα μπορούν να προσθέσουν νέες (αφού δεν επιτρέπει πάνω από 2 ακόμα και διαγραφή να γίνει) στο ίδιο account!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η χρέωση για φόρτιση της Leupost από Ελληνική χρεωστική δεν είναι 1%, αλλά 0,50€ ανά συναλλαγή όπως αναφέρθηκε. Χθες κατάφερα να κάνω τις πρώτες μου φορτίσεις (με Webuy Πειραιώς). Αυτό που με έκανε να θυμώσω, είναι ότι όχι απλά χρέωσε 0,50€/φόρτιση, αλλά δεν πέρασε φόρτιση 8€ απευθείας, ενώ αμέσως μετά πέρασαν 2 φορτίσεις 5€ και 3€ αντίστοιχα! Με 0,50€ προμήθεια για την κάθε μια! Το 1% των 5€ ή των 3€ κάνει 0,50€; Όχι! 0,05€ κάνει.  Δεν θέλω να πιστέψω ότι έγινε επίτηδες για να τσιμπήσουν 0,50€+0,50€ (ούτε καν το 1% που δηλώνουν αλλά 10% και 16,67% αντίστοιχα!) αλλά αυτό τείνω να πιστέψω...

Θα ανεβάσω και screenshot σύντομα, όταν δουλεψει η εφαρμογή καθώς τώρα είναι down... Είναι ΠΟΛΥ κακά σημάδια αυτά!

Συμφωνούμε οτι η εφαρμογή για leupos για κινητά είναι απαράδεκτη. Εγω προσωπικά έχω leupay και φυσική κάρτα (όχι leupos) και όλες τις ηλεκτρονικές κινήσεις τις κάνω απο την Ιστοσελίδα τους (όλα οκ!). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η χρέωση για φόρτιση της Leupost από Ελληνική χρεωστική δεν είναι 1%, αλλά 0,50€ ανά συναλλαγή όπως αναφέρθηκε. Χθες κατάφερα να κάνω τις πρώτες μου φορτίσεις (με Webuy Πειραιώς). Αυτό που με έκανε να θυμώσω, είναι ότι όχι απλά χρέωσε 0,50€/φόρτιση, αλλά δεν πέρασε φόρτιση 8€ απευθείας, ενώ αμέσως μετά πέρασαν 2 φορτίσεις 5€ και 3€ αντίστοιχα! Με 0,50€ προμήθεια για την κάθε μια! Το 1% των 5€ ή των 3€ κάνει 0,50€; Όχι! 0,05€ κάνει.  Δεν θέλω να πιστέψω ότι έγινε επίτηδες για να τσιμπήσουν 0,50€+0,50€ (ούτε καν το 1% που δηλώνουν αλλά 10% και 16,67% αντίστοιχα!) αλλά αυτό τείνω να πιστέψω...

Θα ανεβάσω και screenshot σύντομα, όταν δουλεψει η εφαρμογή καθώς τώρα είναι down... Είναι ΠΟΛΥ κακά σημάδια αυτά!

Είναι 1% προμήθεια για φόρτιση μέσω κάρτας με €0.50 minimum.

 

Αν βάλεις €50 θα σου χρεώσει €0.50 έξτρα.

Για €100 θα σου πάρει άλλο €1.

Βάζεις €10; Σου παίρνει €0.50 επιπλέον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...