Προς το περιεχόμενο

HISENSE Smart TV UHD 50 369ε και 43 269ε @germanos [ΤΕΛΟΣ]


val007

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πήγα από Γερμανό το πρωί και πήρα την hisense 43 UHD, οι αρχικές ρυθμίσεις εικόνας θέλουν πείραγμα οπωσδήποτε. Τώρα η κίνηση ειδικά στα κανάλια της τηλεόρασης δεν είναι καλή αλλά με τα χρήματα αυτά δεν πρέπει να ζητάμε και πολλά.Επίσης πολύ αργό zapping στα όρια του ενοχλητικού. 

Επεξ/σία από skorpios268
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 318
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Κοιτάχτε κάποιες Hisense που έχει ο Κωτσόβολος ανοικτές, να δείτε αν σας αρέσει κάτι ή όχι πριν την αγορά.Δεν νομίζω να έχουν πολύ μεγάλες διαφορές .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Fotia είπε

Κοιτάχτε κάποιες Hisense που έχει ο Κωτσόβολος ανοικτές, να δείτε αν σας αρέσει κάτι ή όχι πριν την αγορά.Δεν νομίζω να έχουν πολύ μεγάλες διαφορές .

Παιδιά μην τα μπερδεύουμε έχει μια ο Κώτσος αλλά είναι 120hz και είναι 2πλάσια χρήματα ακόμα και από ποιότητα κατασκευής φαίνεται η διαφορά με μεταλλικά πλαίσια γύρο γύρο και ποδιά κανονικά... εκείνη είναι άλλη tv και έχει άλλες δυνατότητες . 

18 λεπτά πριν, skorpios268 είπε

Πήγα από Γερμανό το πρωί και πήρα την hisense 43 UHD, οι αρχικές ρυθμίσεις εικόνας θέλουν πείραγμα οπωσδήποτε. Τώρα η κίνηση ειδικά στα κανάλια της τηλεόρασης δεν είναι καλή αλλά με τα χρήματα αυτά δεν πρέπει να ζητάμε και πολλά.Επίσης πολύ αργό zapping στα όρια του ενοχλητικού

Ένα βήμα να το ρωτήσω ήμουν! τόσο καλά ε? επίπεδα philips ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι έχει αργό zapping, άνοιξα YouTube και στα 4k video άψογη. Το τηλεκοντρόλ πολύ καλό με πλήκτρα YouTube - Netflix - Rakuten TV. Έχει στις εφαρμογές AccuWeather και browser - plex κ.ά.Επίσης το hbbtv της ΕΡΤ λειτουργεί τέλεια.Κατι που με ενοχλεί όταν βάζεις ελληνικά στις ρυθμίσεις το γράμμα π εμφανίζεται μικρότερο σε σχέση με τα υπόλοιπα γράμματα. Ευτυχώς στο hbbtv της ΕΡΤ εμφανίζεται κανονικά. Ο ήχος επίσης πολύ καλός. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, skorpios268 είπε

Ναι έχει αργό zapping, άνοιξα YouTube και στα 4k video άψογη. Το τηλεκοντρόλ πολύ καλό με πλήκτρα YouTube - Netflix - Rakuten TV. Έχει στις εφαρμογές AccuWeather και browser - plex κ.ά.Επίσης το hbbtv της ΕΡΤ λειτουργεί τέλεια.Κατι που με ενοχλεί όταν βάζεις ελληνικά στις ρυθμίσεις το γράμμα π εμφανίζεται μικρότερο σε σχέση με τα υπόλοιπα γράμματα. Ευτυχώς στο hbbtv της ΕΡΤ εμφανίζεται κανονικά. Ο ήχος επίσης πολύ καλός. 

Την 50ρα πήρες;

Επίσης το γράμμα π κάνει μπάμ στο μάτι;

Τα χρώματα στο πάνελ και γενικά η κίνηση πώς είναι ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ison είπε

φιλε μου οταν πληρωσες Online σε πεταξε σε ιστοσελιδα της εθνικης? Γιατι εμενα ετσι εκανε και ανυσηχω αν θα επρεπε να μου βγαλει eurobank.

Ποτε εκανες παραγγελια? Εγω χτες κατα τις 5 και ουτε καν την καρτα δεν εχουν χρεωση ακομα...

Χτες πρωί έκανα παραγγελία 11:35 σήμερα παρέλαβα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα , ειμαι αναμεσα στην toshiba 55 που βγαινει στα 336 https://www.germanos.gr/product/toshiba-smart-tv-55v6863dg-uhd-55/20375114/
και στην samsung 55 που βγαινει στα 422                                         https://www.germanos.gr/product/samsung-smart-tv-ue55nu7022-uhd-55/20375842/
πιστευεται η samsung αξιζει τα επιπλεον 100ε ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, maxdore217 είπε

Παιδιά μην τα μπερδεύουμε έχει μια ο Κώτσος αλλά είναι 120hz και είναι 2πλάσια χρήματα ακόμα και από ποιότητα κατασκευής φαίνεται η διαφορά με μεταλλικά πλαίσια γύρο γύρο και ποδιά κανονικά... εκείνη είναι άλλη tv και έχει άλλες δυνατότητες . 

 

Δες τις 43''

https://www.kotsovolos.gr/site/sound-vision/televisions/led-lcd?v=0&company=Hisense&11597=49072

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, theo93 είπε

Την 50ρα πήρες;

Επίσης το γράμμα π κάνει μπάμ στο μάτι;

Τα χρώματα στο πάνελ και γενικά η κίνηση πώς είναι ;

Την 43αρα πήρα, το γράμμα π δεν κάνει μπαμ στο μενού ρυθμίσεων το συναντάς μόνο στην τελευταία επιλογή Υποστήριξη αλλά μέσα στις προχωρημένες ρυθμίσεις το βλέπεις περισσότερες φορές, την πρώτη φορά που την άνοιξα δεν το πρόσεξα κοιτούσα άλλα σοβαρότερα :) υπάρχει και η λύση βέβαια να το γυρίσεις στα αγγλικά. Η κίνηση στα τηλεοπτικά έχει θέματα στο Youtube στα 4k δεν πρόσεξα κάτι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Fotia είπε

Ωραία, οπότε υπάρχει και σε έκθεση παρόμοιο μοντέλο . 

 Βέβαια δεν ξέρω αν αλλάζει κάτι ουσιαστικό μεταξύ τους, που να κάνει διαφορά στην εικόνα! 

 

Επεξ/σία από maxdore217
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, skorpios268 είπε

Την 43αρα πήρα, το γράμμα π δεν κάνει μπαμ στο μενού ρυθμίσεων το συναντάς μόνο στην τελευταία επιλογή Υποστήριξη αλλά μέσα στις προχωρημένες ρυθμίσεις το βλέπεις περισσότερες φορές, την πρώτη φορά που την άνοιξα δεν το πρόσεξα κοιτούσα άλλα σοβαρότερα :) υπάρχει και η λύση βέβαια να το γυρίσεις στα αγγλικά. Η κίνηση στα τηλεοπτικά έχει θέματα στο Youtube στα 4k δεν πρόσεξα κάτι. 

Οταν λες εχει θεματα;

Τι εννοεις και σε τι βαθμο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...