Προς το περιεχόμενο

HISENSE Smart TV UHD 50 369ε και 43 269ε @germanos [ΤΕΛΟΣ]


val007

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, evkar είπε

επειδή κάποιος ρώτησε παραπάνω : Hisense ,Toshiba και Sharp είναι ουσιαστικά μια εταιρεία ,κάτω από την κινέζικη Hisense. Η Hisense  χρησιμοποιεί τρία είδη  panel (AOC,SAMSUNG ,CHIMEI) με ελαφρά προτίμηση προς VA , αλλά έχει και δικά της .Ήταν παλιά διανομές της TEAC ,αλλά μετά το 2006 αυτονομήθηκε .

JVC , SABA, TELEFUNKEN ,GRUNDIG ,BLAUPUNKT, είναι vestel (Τουρκία) .H vestel βγάζει και άλλες συσκευές χρησιμοποιώντας τα παλιά γνωστά ονόματα  εταιριών ,που οι περισσότερες έχουν πτωχεύσει εδώ και χρόνια. 

 Tοshiba τηλεοράσεις στην Ευρώπη είναι από Vestel ,για άλλες αγορές οι Toshiba φαίνεται είναι από Hisense  όπως και με φίρμα Sharp.

Σε οτι έχω δει οι τηλεοράσεις Ηisense γράφουν συναρμολόγιση, όχι κατασκευή, Τσεχία .  

Sharp και Blaupunkt γράφουν κατασκευή απο UMC Σλοβακία ή Πολωνία. Τις Grundig τις φτιαχνει η ΒΕΚΟ Τουρκία ή Πολωνία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 318
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, gadgetlove είπε

Έκανα αγορά πριν καμία ώρα περίπου την Samsung https://www.germanos.gr/product/samsung-smart-tv-ue50nu7022-uhd-50/20375841/?qitq=b2a5e6f3-8475-4f0f-8d02-4f5c8a2e7ab9&qitp=ba89d7c9-9398-4b56-b9d1-8191b790e479&qitts=1542730275&qitc=germanos&qite=germanosbf2018&qitrt=Safetynet&qith=a186dab9afef29e2addfe8019d7f77d1# 

απο φυσικό κατάστημα χωρίς κράτηση από Ίντερνετ κτλπ. Οι πόντοι ακόμα δεν έχουν φανεί.

Όταν την έβαλα στο καλάθι για κράτηση, έβγαλε μήνυμα ότι η επιστροφή ( και οι άτοκες) ισχύουν μόνο για Online αγορά. Το επιβεβαίωσες ότι ισχύει η επιστροφή για αγορά από φυσικό κατάστημα;

 

image.png.d84dca24db90f31fafe7969d93f22b61.png

Επεξ/σία από cv02101
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Capture.JPG.4699d8fb31ab7a55cc97d779b2f951c9.JPG

Capture2.JPG.0c71e357a39a7ebe00b15c594c8a60b9.JPG

Έκανα και εγώ μια αγορά, στο app της eurobank έχω συνδέσει την κάρτα, όλα είναι στο όνομα μου.

Αν/όταν μπει η επιστροφή θα ενημερώσω, σίγουρα δεν θα μπει τώρα, όταν χρησιμοποιώ την κάρτα για απλές αγορές σε pos εθνικής κάνει και 5 μέρες να μου έρθει ενημερωτικό email για την συναλλαγή, γενικά η επιστροφή σε συνεργαζόμενες εταιρίες είναι άμεση, τώρα για ton germano θα δούμε.

Επεξ/σία από Havik
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά σκέφτομαι να πάρω την 43" με τα 269€ -20% , αλλά κολλάω λιγάκι στα 60Hz. Αξίζει λέτε να περιμένω μηπως βγει καμια προσφορά με περισσότερα Hz σε αυτή την κατηγορία, ή να το χτυπήσω όπως ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, hpdra είπε

Παιδιά σκέφτομαι να πάρω την 43" με τα 269€ -20% , αλλά κολλάω λιγάκι στα 60Hz. Αξίζει λέτε να περιμένω μηπως βγει καμια προσφορά με περισσότερα Hz σε αυτή την κατηγορία, ή να το χτυπήσω όπως ειναι?

Για να ανέβεις συχνότητα πρέπει να τριπλασιάσεις το μπάτζετ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, TUPAC είπε

Για να ανέβεις συχνότητα πρέπει να τριπλασιάσεις το μπάτζετ.

Σ' ευχαριστώ!!

Τα άλλα μοντέλα της κατηγορίας που έχουν αυτό το "60hz μεν αλλά σαν πιο smooth" με κάτι PQI, PMI κλπ, έχουν καμία διαφορά στην πράξη στο μάτι από τις απλές σα τη Hisense, ή πουλάνε αέρα? 😒

Επεξ/σία από hpdra
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, cv02101 είπε

Όταν την έβαλα στο καλάθι για κράτηση, έβγαλε μήνυμα ότι η επιστροφή ( και οι άτοκες) ισχύουν μόνο για Online αγορά. Το επιβεβαίωσες ότι ισχύει η επιστροφή για αγορά από φυσικό κατάστημα;

image.png.d84dca24db90f31fafe7969d93f22b61.png

Το αναφέρει στους όρους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, sintalkas είπε

Ρε παιδιά πλήρωσα με πιστωτική eurobank και με πέταξε σε ένα σύστημα της εθνικής ,αλλά ακόμα να μπούμε τα λεφτά στο epistrofi app

Να το προσέξεις αυτο

 Από την εθνική δεν έχει επιστροφή. 

Να ρωτήσω κάτι;

Γιατι δεν πάτε από τα καταστήματα να την αγοράσετε και να σιγουτεψετε τα πάντα όσον αφορά την επιστροφή αφού απόθεμα υπάρχει και αφού τελικά από εκεί θα τα παραλάβετε; 

44 λεπτά πριν, gadgetlove είπε

Το αναφέρει στους όρους.

Ισχύει και σε κατάστημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα, και εγώ ανάμεσα σε Hisense 50 και Toshiba 49 είμαι, την θέλω για τους γονείς μου και κυρίως για NetFlix γιατί κοντεύουν να σαλέψουν από τα τούρκικα σίριαλ.
Αν αγόρασε κάποιος μία από τις 2 ας μας πει εντυπώσεις

 

Μόλις είδα ότι η Τοσίμπα έχει κουμπί στο τηλεχειριστήριο Νετφλιξ οπότε βασικό αλλιώς δε βλέπω να μπαίνουν οι γονείς σε σμαρτ μενού.

Επεξ/σία από sakatema
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, hpdra said:

Σ' ευχαριστώ!!

Τα άλλα μοντέλα της κατηγορίας που έχουν αυτό το "60hz μεν αλλά σαν πιο smooth" με κάτι PQI, PMI κλπ, έχουν καμία διαφορά στην πράξη στο μάτι από τις απλές σα τη Hisense, ή πουλάνε αέρα? 😒

Ασχετο με το αν πουλάνε αέρα, και η Hisense έχει το αντιστοιχο PCI(1500 σε αυτές του θέματος).. άρα από αυτή την άποψη δεν είναι απλή ούτε αυτή.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, DsLmAnIaC είπε

Να το προσέξεις αυτο

 Από την εθνική δεν έχει επιστροφή. 

Να ρωτήσω κάτι;

Γιατι δεν πάτε από τα καταστήματα να την αγοράσετε και να σιγουτεψετε τα πάντα όσον αφορά την επιστροφή αφού απόθεμα υπάρχει και αφού τελικά από εκεί θα τα παραλάβετε; 

Ισχύει και σε κατάστημα. 

Αφού σε πετάει στην εθνική, και λέει ξεκάθαρα ότι για την επιστροφή γίνεται μονάχα online και όχι από κατάστημα, ποιος ο λόγος να μην επιστραφούν τα -20% επειδή σε πετάει σε εθνική; Τότε θα γυρίσεις την τηλεόραση πίσω και θα απαιτήσεις τα λεφτά πίσω. Παραγγειλα και περιμένω τηλεόραση και επιστροφή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν η tv είναι στο κατάστημα μπορείς να πας να πληρώσεις με κάρτα και να πάρεις την επιστροφή!

Αν η tv δεν είναι στο κατάστημα αλλά στις κεντρικές τους αποθήκες και την κάνεις παραγγελία για εκεί : Μπορείς να πληρώσεις στο κατάστημα αλλά δεν θα πάρεις επιστροφή.

Αν την κάνεις παραγγελία για το σπίτι και την πληρώσεις πριν την πάρεις! θα σου κάνουν επιστροφή ( μάλλον ) 😁

Καλά   '' Πιασ’ τ’ αυγό και κούρευ’ το η φάση! '' τι είναι ο κάβουρας τι 'ναι το ζουμί του. 

Στο θέμα μας για τις τηλεοράσεις , βλέπω πολλά κακός κείμενα γραμμένα και δεν ξέρω τι ισχύει τελικά από τα specs . 

DOA κάνει ο Γερμανός ? ( για να ξέρουμε )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...