Προς το περιεχόμενο

HISENSE Smart TV UHD 50 369ε και 43 269ε @germanos [ΤΕΛΟΣ]


val007

Προτεινόμενες αναρτήσεις

στις γρήγορες σκηνές εννοώ, ας πούμε τώρα που βλέπω still standing ενα προγραμμα που δεν έχει γρήγορα πλάνα η εικόνα είναι ομαλή 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 318
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, sintalkas είπε

Ναι και μενα στην εθνικη με πεταξε ,αυτοματα

Δεν έχει σχέση αυτό ρε παιδιά. Εσείς με Eurobank "επιστροφή" δεν πληρώνετε;

47 λεπτά πριν, papdimitris1 είπε

καλησπερα , ειμαι αναμεσα στην toshiba 55 που βγαινει στα 336 https://www.germanos.gr/product/toshiba-smart-tv-55v6863dg-uhd-55/20375114/
και στην samsung 55 που βγαινει στα 422                                         https://www.germanos.gr/product/samsung-smart-tv-ue55nu7022-uhd-55/20375842/
πιστευεται η samsung αξιζει τα επιπλεον 100ε ;

Με λίγα λόγια ΝΑΙ

https://www.samsung.com/gr/info/contactus/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 20/11/2018 στις 6:54 ΜΜ, samtwo είπε

Καλησπέρα ξέρεις κανένας τι panel έχει η hisense Η50Α6140 ips ή va? Έψαξα αλλά δεν βρήκα τίποτα. Η toshiba πάντως 55V6863DG και 49V6863DG έχουν ips. Καμιά γνώμη και σύγκριση γιαυτες τόσο στην εικόνα αλλά και στο smart κομμάτι?

Eίναι σίγουρο ότι οι συγκεκριμένες toshiba έχουν ips panel, γιατί το έψαξα και δεν έχω βρει κάποιο site που να το επιβεβαιώνει? Επίσης, μπορεί να ενημερώσει κάποιος που αγόρασε τη hisense, εάν υποστηρίζει  δυνατότητα  προβολής της οθόνης του κινητού/tablet/laptop στην οθόνη της τηλεόρασης ασύρματα, χωρίς hdmi (miracast/mirror share)?

Επεξ/σία από Nikos Kourkoumpelakhs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, skorpios268 είπε

Πήγα από Γερμανό το πρωί και πήρα την hisense 43 UHD, οι αρχικές ρυθμίσεις εικόνας θέλουν πείραγμα οπωσδήποτε. Τώρα η κίνηση ειδικά στα κανάλια της τηλεόρασης δεν είναι καλή αλλά με τα χρήματα αυτά δεν πρέπει να ζητάμε και πολλά.Επίσης πολύ αργό zapping στα όρια του ενοχλητικού. 

Πως τη βλέπεις την κίνηση εκτός καναλιών;Για kodi/netflix τη θελω στο 99% του χρόνου.Από ποιότητα χρωμάτων;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν η τηλεόραση για τα λεφτά της αρκετά καλή.

Δεν έχω καταφέρει να δω υλικό από Netflix και plex ακόμα αλλά επειδή αντικατέστησε μια 27αρα lg IPS είδα διάφορα.

Στο σαλόνι έχω Samsung 55 4k και μπορώ να πω ότι φαίνεται αρκετά καλή σε σύγκριση με σίγουρα ποιο καλή τηλεόραση.

 

Πρέπει να με αφήσουν τα παιδιά να βάλω Netflix 4k για να σας πω περαιτέρω.

 

Το μενού είναι όντως αργό και η αλλαγή καναλιών επίσης. Επειδή όμως η τηλεόραση είναι σαν 2η δε με πειράζει.

Περαιτέρω review αργότερα.

Παντωςε  για πρώτη εικόνα είμαι ικανοποιημένος πολύ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περιμένουμε review! υποθέτω πολλοί είναι αυτοί που το σκέφτονται αν είναι ικανοποιητική η εικόνα και η κίνηση της σε σχέση με αντίστοιχα μοντέλα σε άλλες μάρκες βλεπε Samsung,lg  με +100 ευρω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο τηλεοπτικο παίζω με τις ρυθμίσεις αλλά ο, τι και εάν κάνω στα HD της DIGEA η εικόνα είναι υποδεέστερη από μια Full HD τηλεόραση. Στο Youtube η εικόνα στα full hd video είναι μέτρια - στα 4k και ειδικά στα hdr 4k - η τηλεόραση για τα λεφτά της είναι άψογη. Αύριο θα βάλω δορυφορικό δέκτη για 4k κανάλια για να δούμε την ποιότητα της εικόνας. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

4 ώρες πριν, ison είπε

φιλε μου αν θες πραγματικο hdr ετοιμασου να τα σκασεις ...ητοι απο 700-800 και πανω για τιβι...ολα τα αλλα ειναι μουφες μαρκετινιστικες.. κοινως τα πανελ δεν φτανουν επουδενι τα nits που οριζει η προδιαγραφη του hdr.

Κοιτας Samsunγ/sony/philips/lg(συγκεκριμενο μοντελο) στα ΑΚΡΙΒΑ ranges ..

Οσοι πληρωσατε με eurobank καρτα online μπορειτε να επιβεβαιώστε οτι σας εβγαλε σε ιστοτοπο της εθνικης για να συμπληρωσετε τα στοιχεια της?

Επισης αν ξερετε και εχετε Web banking ...την χρεωση ποτε την εκανε? Γιατι απο χτες εχω κανει και δεν εχω δει κατι.

Εκανα την παραγγελία χθές το απόγευμα online και με έβγαλε σε ιστοτοπο της εθνικης. Ακόμα δεν έχει φανεί η χρέωση στην κάρτα. Λογικά όταν φανεί η χρέωση θα μπεί και το ποσό επιστροφής

Επεξ/σία από papath
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, SwAToNeR είπε

Λοιπόν η τηλεόραση για τα λεφτά της αρκετά καλή.

Το μενού είναι όντως αργό και η αλλαγή καναλιών επίσης. Επειδή όμως η τηλεόραση είναι σαν 2η δε με πειράζει.

Περαιτέρω review αργότερα.

Παντως  για πρώτη εικόνα είμαι ικανοποιημένος πολύ.

Την 43'' πήρες ? δες και μια σκηνές με κίνηση να μας πεις αποτελέσματα και κάτι ακόμα έχει Quad Core γιατί σε μερικά είδα να αναγράφετε και με δύο ( πληροφοριακά αυτό βέβαια) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, skorpios268 είπε

Στο τηλεοπτικο παίζω με τις ρυθμίσεις αλλά ο, τι και εάν κάνω στα HD της DIGEA η εικόνα είναι υποδεέστερη από μια Full HD τηλεόραση. Στο Youtube η εικόνα στα full hd video είναι μέτρια - στα 4k και ειδικά στα hdr 4k - η τηλεόραση για τα λεφτά της είναι άψογη. Αύριο θα βάλω δορυφορικό δέκτη για 4k κανάλια για να δούμε την ποιότητα της εικόνας. 

Για την hisense λες?οντως χαλια η εικονα στα hd καναλια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, manthos_27 είπε

Εγω είδα μια παρομοια στον Κωτσοβολο που ηταν διπλα σε μια lg δεν είδα τρομερές διάφορες ισα ισα πολύ τίμια για τα 269 θα έλεγα! 

Οταν παιζουν demo ολες ωραιες ειναι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...