Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απο βδομαδα θα φερει κατι 'σουπες' λεει, 'deluxe' γραφει απεξω, σαν ορθια κονσερβα ειναι, σημερα το ειδα στο φυλλαδιο του lidl.

Τι εννοει 'σουπα'; 400 γραμμαρια του καθε κουτι.

Εχει ξαναφερει κατι τετοιο;

Το βαζεις, ή καλυτερα την χυνεις την σουπα σε πιατο και την τρως;

Δεν καταλαβα. Ξερει κανεις;

 

ετοιμη σουπα που θελει μονο ζεσταμα φανταζομαι οπως υπαρχει σε σκονη που θελει νερο ε αυτη θελει μονο ζεσταμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ετοιμη σουπα που θελει μονο ζεσταμα φανταζομαι οπως υπαρχει σε σκονη που θελει νερο ε αυτη θελει μονο ζεσταμα.

δηλαδή ειναι σαν το pop corn στην ταινία scream λίγο πριν της πει "whats ur favorite scary movie " ?

την βάζεις στον μικροκυμάτων   και γίνεται ? η θέλει κατσαρόλα ?

να σας πω έχω δοκιμάσεις ετοιμες σούπες του lidl και για καμια περίοδο που δεν μπορείς να μαγειρέψεις για τον Α/Β λόγο οκ ειναι 

αλλα αυτή που ειχα φάει ήθελε νερό κ ηταν με μανιτάρια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ετοιμη σουπα που θελει μονο ζεσταμα φανταζομαι οπως υπαρχει σε σκονη που θελει νερο ε αυτη θελει μονο ζεσταμα.

 

Αυτη οπως βλεπω στο φυλλαδιο, ειναι μαλλον ετοιμη για καταναλωση, σε μεγαλη ορθια 'κονσερβα'.

Μαλλον ζεσταμα θα θελει μονο.

Αλλα δεν ξερω αν το χει ξαναφερει, αν εχει αγορασει κανεις να μας πει πως ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετοιμη σούπα κονσέρβα είναι, μόνο ζέσταμα θέλει. Εχω δοκιμάσει από τη σειρά με τις κινέζικες και μια απ'αυτές τις deluxe, που τις είχε ξαναφέρει. Περι γεύσης τώρα τι να πούμε... έχουν κάτι το ...πλαστικό! :wacko:

 

 


Αυτές οι έτοιμες βελουτέ σούπες ούτε gourmet τις λες ούτε και πρόχειρο φαγητό, πιο πολύ junk food σαν τις σούπες-σκόνη της knorr .

Προσωπικά δεν μου αρέσουν καθόλου οι έτοιμες σούπες γιατί έχω βίτσιο να φτιάχνω μόνος μου σούπες με διάφορα υλικά πχ. φρέσκα λαχανικά, κρεατικά, κρέμα γαλ. ή σάλτσα ντομάτας κτλ. , στις οποίες προσθέτω ζυμαρικό ή ρύζι. Και με noodles γίνονται πολύ ωραίες αλλά δυστυχώς στο ελλάντα κατέληξε το φτηνό noodle να πουλιέται 2,5ε-3ε το κιλό... :mad:

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετοιμη σούπα κονσέρβα είναι, μόνο ζέσταμα θέλει. Εχω δοκιμάσει από τη σειρά με τις κινέζικες και μια απ'αυτές τις deluxe, που τις είχε ξαναφέρει. Περι γεύσης τώρα τι να πούμε... έχουν κάτι το ...πλαστικό! :wacko:

 

 

 

Αυτές οι έτοιμες βελουτέ σούπες ούτε gourmet τις λες ούτε και πρόχειρο φαγητό, πιο πολύ junk food σαν τις σούπες-σκόνη της knorr .

 

Προσωπικά δεν μου αρέσουν καθόλου οι έτοιμες σούπες γιατί έχω βίτσιο να φτιάχνω μόνος μου σούπες με διάφορα υλικά πχ. φρέσκα λαχανικά, κρεατικά, κρέμα γαλ. ή σάλτσα ντομάτας κτλ. , στις οποίες προσθέτω ζυμαρικό ή ρύζι. Και με noodles γίνονται πολύ ωραίες αλλά δυστυχώς στο ελλάντα κατέληξε το φτηνό noodle να πουλιέται 2,5ε-3ε το κιλό... :mad:

 

 

 

Αυτες δεν τις εχω δοκιμασει αλλα η κνορ ειναι καλες για οταν θες ενα γρηγορο γευμα η οταν εισαι αφραγκος και θες κατι φθηνο και χορταστικο.

Καλα, για ωρα αναγκης τις σκεφτηκα ως μια λυση, αν δεν υπαρχει τιποτε αλλο γρηγορο-προχειρο.

 

αν τελικα παρεις ανεβασε καμια φωτο να δουμε πως ειναι και πες μας και γευση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα τα πανακια καθαρισμου γυαλιων, τα εχει παρει κανεις;

Να υποθεσω οτι ειναι χειροτερης ποιοτητας απο τα 'βελουδινα' που δινουν μαζι με τα γυαλιά ή πουλανε ξεχωριστα, στα καταστηματα οπτικων;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα τα πανακια καθαρισμου γυαλιων, τα εχει παρει κανεις;

Να υποθεσω οτι ειναι χειροτερης ποιοτητας απο τα 'βελουδινα' που δινουν μαζι με τα γυαλιά ή πουλανε ξεχωριστα, στα καταστηματα οπτικων;

Τα πανάκια της W5 πρέπει να λες, αυτά τα χρησιμοποιώ καθημερινά και είναι πάρα πολύ καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ζαχαρωνω αλλα ουτε χώρο εχω ουτε 99 ευρω. :P

αν εσυ τα εχεις goforit.πόσο χαλια να ειναι?εχει και τα τρια χρονακια του.

Το θεμα ειναι να μην πανε χαμενα. Ισως τωρα να εβαζα το χερι λιγο πιο βαθια αλλα να μακροπροθεσμα να αξιζε τα εξτρα $ καποιο αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πολυμιξερ silver crest που εχει τη Δευτερα το εχει παρει κανεις? http://www.lidl-hellas.gr/el/oi-prosfores-mas.htm?action=showDetail&id=23194

Sorry for the doublepost.

Έψαξα λίγο για reviews. Γενικά δεν βρήκα πολλά. Ίσως να υπάρχουν περισσότερα στα γερμανικά αλλά όσα βρήκα έλεγαν καλά λόγια. Καλή ποιοτητα εξαρτημάτων, πολύ δυνατο και 3 χρόνια εγγύηση. Η silver crest συνήθως αντιγραφει γνωστά brands οπότε αυτό βασίζεται σε κάποιο γνωστό προϊόν. Την κουζινομηχανη την συγκρίνουν με πολύ ακριβότερες συσκευές και το μόνο αρνητικο ήταν ότι τα εξαρτήματα ήταν λίγο κοντά οπότε δεν μπορει να ζυμώσει λιγότερο από 750 γραμμάρια ζύμης ψωμιού και να χτυπήσει λιγότερο από 4 αυγά. Όλοι είπαν ότι αξιζε τα λεφτά της για κάτι μη επαγγελματικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα τα πανακια καθαρισμου γυαλιων, τα εχει παρει κανεις;

Να υποθεσω οτι ειναι χειροτερης ποιοτητας απο τα 'βελουδινα' που δινουν μαζι με τα γυαλιά ή πουλανε ξεχωριστα, στα καταστηματα οπτικων;

 

το σπρει που καθαριζει την οθονη του υπολογιστη, καθαριζει  και τα γυαλια σου. δοκιμασε το και θα εκπλαγεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...